Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Himiodzio

Wyniki/Bitwa/Losowanie

Polecane posty

Witajcie

Nastał więc dzień wyników (wszystkich grup), podsumowanie etc...

Zacznę może od wyników... Przez to zadanie przechodzi... Każdy kto wysłał swój film. Tak, obaj z Ikarosem byliśmy do tego zmuszeni - choć z jednej strony się z tego cieszymy, mamy pewną wiedzę którą wykorzystamy przy następnej edycji (o tym zaraz).

Zacznę od swojej grupy (o swojej grupie Ikaros pewnie napisze tutaj coś, jako osobny post w temacie):

Dalej przechodzi Kaadzik i Glock. Wasza dwójka jako jedyna oddała filmy, cała reszta olała zadanie lub zapewne przyjęła postawę Jejku (na którą chyba na samym początku na sb odpowiadałem Kadzikowi).

Zacznijmy więc od wiadomości Jejku:

<cytat zadania>

..i są to oczywiście demka, na których gra Himiodzio...wow. Serio? Obejrzałem wszystkie pierwszego dnia... i szczerze mówiąc zrezygnowałem od razu. Zadanie nawet spoko, ale MUS wykorzystania akurat tych akcji - zniechęcił mnie od razu.
P.S. Demka nagrane "z du...y", żeby to chociaż z Source TV było...

Dziękuję za bana na kolejne edycje i gratuluje tych wszystkich ULEPSZEŃ i usprawnień nad którymi ROK czasu "myśleliście" ...... Pozdrawiam.

Dotąd zastanawiam się nad jedną rzeczą... Przyjmijmy (choć to chyba zbyt górnolotne określenie) pewne zdarzenie:

Mamy osobę która profesjonalnie montuje przeróżne filmiki z gier, z danych akcji zawodników... Ciekawe co robi gdy dostaje pracę kogoś do obróbki? Rezygnuje? Nie robi? Nie, robi ją bo takie ma zadanie i nikt jego o zdanie nie pyta. Dostał zadanie do którego się zgłosił, więc jest świadom wszystkiego. Może dostać rzecz związaną z diablo, gdzie przez 20 minut ktoś zabija szkielety i zadaniem jego jest zrobienie top 6 akcji związanych z całym filmem. Śmieszne? Żałosne? Nie, to zadanie które kiedyś było związane z Diablo II i pewną grupą na Own.tv.

Odpowiadałem już wspólnie z Ikim, Kadzikowi na sb odnośnie jego pytań i pewnych "założeń"(?). Myśleliśmy aby na demkach zmienić nick osoby (ciekawe czy wtedy dalej by istniał problem, że opiekun daje swoje rzeczy "jak to?!?!"), ale jednak postanowiliśmy zachować całościowo pierwszą myśl.

Łatwo za zadanie dać możliwość zrobienia dowolnego filmu na podstawie dowolnych demek - wystarczy znaleźć jakieś demko IEM, poświęcić 30 minut, skleić parę akcji i mamy coś co trzyma poziom. Tutaj dostaliście 5 demek, każde z nich trwa prawie godzinę.

Mieliście możliwość zrobienia wielu rzeczy (lub jeśli też nie wiedzieliście co zrobić, mieliście kilka filmów pomocniczych), ale jak widać skupiliście się na tym, że są to moje demka... Tylko jak widać, nikt sobie nie zdał sprawy, że nigdzie w zadaniu nie ma słowa, aby filmik był oparty na mojej osobie... Większość wolała chyba "wydobyć" jakiś zaczarowany jad i skupić się tylko na kwestii która nie istnieje ;).

Można było poważnie zrobić wszystko... Top10 idiotycznych akcji? Top5 fragów? Poradnik mistrza/silvera/globala/jak nie grać w csgo/ etc... Możliwości było miliony.

Piszesz, że nie było to SourceTV, a podstawowe demka... Patrz jak się złożyło! Specjalnie przed opublikowaniem zadania, na wszelki wypadek zapytałem kilka osób które już profesjonalnie montuję demka (przykładowo u nas na EpicPlayz + osobę która dla mnie jest mistrzem, czyli ktoś kto już ma "dostępy" i robi świetne rzeczy na hltv) na jakich demkach pracują. Na jakich? W 90% na takich jakie wy macie, czyli demkach podstawowych (oczywiście skreślamy tutaj to demko z faceita z głosem, ono miało być jedynie jako możliwość wykorzystania czegoś dodatkowego w pracy). Więc niestety tutaj jedynie problem polegał na tym, kto jaką ma wyobraźnię i pomysł w edytorze. Zaznaczałem już, że od nikogo nie wymagam jakiś cudów z edytora, wystarczyła mi tylko znajomość naciśnięcia lpm,ppm i spacji. Kadzik, choć nie użył swojej całej siły, zrobił coś co da się obejrzeć i zarazem udowodnił, że nawet przy robieniu czegoś, czego nie lubi, nie będzie kombinował i zrobi swoje zadania --->Kilk<--- (będę o tym pamiętał w tej edycji, że poświęciłeś jednak trochę czasu na zrobienie tego filmu ; )).

I mogę zarazem podziękować za pochwałę usprawnień :). Myślę, że osoby które przeszły dalej, będą mogły już zobaczyć prawdziwą magie bitw i jej prawdziwej rywalizacji :).

Zadanie pierwsze bez grup miało na celu lekką eliminację osób które zapisały się "od tak" na bitwę - widać zadziałało, aż za bardzo.

Dostaliśmy dodatkową wiedzę którą od razu wprowadzimy do kolejnej edycji.

Żeby uniknąć większych problemów, od następnej edycji w zapisach już od razu pojawi się zadanie... Które będzie właśnie tym obecnym potwierdzeniem Waszego uczestnictwa ;). Myślę, że to będzie ta rzecz, której jeszcze brakowało na samym początku bitw ;).

Co do losowania, jak widać każdy kto oddał pracę, przeszedł dalej. Liczba osób które zostały (ode mnie 2, od Ikarosa będzie wiadomo później) zmusza nas do tym razem jednej grupy w której będziecie toczyć boje ;).
Grupa do której będziecie należeć (z mojej grupy Kadzik i Glock), będzie grupą Ikarosa (oczywiście zadania będziemy obmyślać wspólnie i ocenę podejmować wspólnie - choć funkcje zarządzającą będzie pełnił Iki).

Poczekamy na jeszcze kilka zdań od Ikiego i informacji kto z jego grupy oddał prace etc...

Pierwsze zadania jedynej grupy tej edycji pojawi się zapewne pod koniec tygodnia ;).

W tej edycji nie będzie liczonego punktu obozu (w wojnie grup).

Osoby które nie oddały prac zostały zbanowane na 5 edycji bitw na intra (zostaną oni niebawem wpisani do listy zbanowanych)

No więc ja dostałem trzy filmy, pater, massQet i Manttti przechodzą dalej, zrobili dobrze rzeczy a jeden z nich zrobił rzecz świetną, chciałbym tutaj chwalić różne filmy ale nie mogę. Nie mogę ze względu na w/w temat. Patrząc na tą całą sprawę troszkę z dystansu, toż to grupa Himiego (była) to jest mi po prostu smutno. Wiem ile pracy H. włożył w regulamin, zebranie jury i przede wszystkim nagród żebyśmy nie musieli wykładać niczego z własnej kieszeni, można powiedzieć że przyszedłem w sumie na gotowe i dostałem grupę z wytycznymi do pracy, dobrą porównując ze statystyczną frekwencją oddanych prac u mnie i u H. (2/13 i 3/5). A więc w/w Pan włożył w to dużo pracy i myśleliśmy że stworzymy coś co da wam dużo fun-u, niestety niedokońca wyszło. Nie chodzi tu nawet o to nie oddanie prac, ale o krytykę czegoś co wcześniej ktoś akceptował "patrz regulamin-jejku" w sposób bezmyślny i wręcz żenujący. Argumentacja "MUS wykorzystania tych demek" czy "Demka nagrane "z du...y", żeby to chociaż z Source TV było..." serio? Zgodziłeś się na to TU .Oddalając się od jednostek, poważnie myślę nad tym żeby wycofać nagrody (oczywiście od przyszłej edycji) i robić to zupełnie dla fun-u. Nie będzie bólu dupy jeżeli ktoś odpadnie, czy płakania że mu zadanie nie pasuje. A co do liczby osób? Może zostanie garstka ale wykrystalizowana i pewna swego. Kończąc tą nudną i przeskakującą z wątku na wątek rozmowę powtarzam jeszcze raz, bitwy trwają, we Wtorek o 20.00 dostaniecie nowe zadanie, jutro opublikuje subiektywny ranking z pierwszego zadania. Więc do jutra :)

@EDIT

Dałem w poście link ale usunąłem, ponieważ nie jestem przekonany czy mogę już go opublikować? Tu się kłania właśnie to pytanko do organizatorów?

Edytowano przez MassQet

Specjalnie przed opublikowaniem zadania, na wszelki wypadek zapytałem kilka osób które już profesjonalnie montuję demka (przykładowo u nas na EpicPlayz + osobę która dla mnie jest mistrzem, czyli ktoś kto już ma "dostępy" i robi świetne rzeczy na hltv) na jakich demkach pracują. Na jakich? W 90% na takich jakie wy macie, czyli demkach podstawowych...

Chętnie zobaczę JAKIKOLWIEK filmik zrobiony wyłącznie z podstawowego demka przez tego Twojego "mistrza".

A na upartego Glock powinien odpaść na dzień dobry, za pierwsze kilka sekund "intra", bo tych "ujęć" w demach od Ciebie nie było ;)

Chętnie zobaczę JAKIKOLWIEK filmik zrobiony wyłącznie z podstawowego demka przez tego Twojego "mistrza".

A na upartego Glock powinien odpaść na dzień dobry, za pierwsze kilka sekund "intra", bo tych "ujęć" w demach od Ciebie nie było ;)

Imo zdecydowana większość fragmoviesów, jakie można znaleźć na youtube to są właśnie te podstawowe demka ;)

Nigdzie w zadaniu nie było zaznaczone, że nie można używać żadnych poleceń w konsoli czy choćby wolnego trybu kamery, z którego nota bene pochodzą wspomniane przez ciebie ujęcia. Jeśli nie znasz podstawowych komend czy zasad operowania demkiem wystarczyło napisać czy to do Himiodzia, czy do mnie, a na pewno otrzymałbyś odpowiednie informacje. Glock jakoś się nie bał tego zrobić i mu pewne rzeczy wytłumaczyłem, przez co filmik udało mu się skleić :)

Też nie byłem mocno zadowolony z zadania, ponieważ zajmowało ono dwukrotnie więcej czasu niż normalne przez konieczność zrobienia materiałów własnoręcznie. Narzekałem na to strasznie, ale zadanie z zaciśniętymi zębami wykonałem, bo w końcu się do bitw zapisałem i nie odpuszczę sobie tylko dlatego, że mi się coś nie podoba. Nie rozumiem więc dlaczego ty i inni postanowiliście zrobić "raz, dwa, trzy, foch!" i sobie odpuścić, bo tak. Cóż, jednak to twoja decyzja i rób jak uważasz, lecz według mnie tego typu podejście jest kompletnie nieprofesjonalne.

Jak to klipy nie są z dem? W 4 ujęciu masz nawet kill-listę z tego dema. Oszczędź sobie wstydu bo już po drugiej edycji narzekałeś. Wszystko u mnie jest tworzone na podstawie dem, to samo u Kaadzika. Z dem da się zrobić więcej, ale to moje pierwsze spotkanie z edytorem i tak jak Kaadzik wspominał musiał mi trochę wytłumaczyć. Jakoś filmy na yt potrafią wyglądać dobrze będąc z podstawowych dem.

Edytowano przez Glock

Jejku, musisz chyba troszkę zbastować, może w następnych edycjach (bez urazy,odnoszę się do Twojej niesubordynacji co do powieżonego zadania) specjalnie dla Ciebie będzie zadanie by posklejać gifa. z obrazków jpeg. wtedy dasz sobie radę i nikt nie będzie musiał czytać Twoich zbędnych zażaleń. Pozdrawiam :)

Kaadzik, Glock, ile na oko czasu zajął wam cały ten projekt ?

Edytowano przez MassQet

Żeby Ci udowodnić, że następnym razem warto coś pisać gdy się jakąś wiedzę na dany temat posiada, zapytałem ponownie 2 osoby :).

Radoslaw "MAKKU" Makuch

Jeden z najlepszych monterów hltv.org, na bieżąco montuje przeróżne filmy na ich YT (+jego rzeczy z hltv).

2a9xpqt.jpg

Strona Epic Playz

Tworzy co jakiś czas jakieś akcje etc... z CSa :)

25q9fye.jpg

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować