Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cheess

Komputer z i5 6600k za 3000 bez grafiki i monitor do 550~

Polecane posty

Pod jaką kartę graficzną ma być zestaw? Na składaka pana wyżej nie zwracaj nawet uwagi. Strasznie kijowo poskładany :) Choćby ten WD Red czy nie do końca ciekawy zasilacz :D Ah, i jeszcze płyta główna na chipie B150, a do tego wszystkiego odblokowany procesor... @RzaS-s, zmień profesję, ponieważ składanie komputerów kompletnie ci nie idzie. Serio.

Edytowano przez SoldierPL

Specjalizuję się w hardware, ale nie wchodzą w tą specjalizację sieci internetowe - nuda :D Sprawdź na http://www.speedtest.net/, a jak wynik będzie podobny, to pomęcz jutro operatora. Co do kompa: http://www.morele.net/inventory/info/oJC06U/ - dobrej jakości płyta w nie najgorszej cenie, jedne z tańszych pamięci RAM z bardzo wysokim zegarem (2666 MHz) i CAS Latency na poziomie 15, Fortis od SPC, na którym wykręcisz bez problemu te i5 dość mocno do góry, dobrej jakości zasilacz z zapasem mocy niezależnie od wybranej karty graficznej, klasyczny już dysk WD Blue 1 TB no i oczywiście i5 6600k oraz buda, którą sobie zażyczyłeś.

Jeśli potrzebujesz, to dorzuć sobie jakiś najtańszy napęd CD/DVD.

Edytowano przez Fuzzik
Link repaired.

Do wyboru do koloru :)

1 - http://www.morele.net/inventory/info/PxrC5O/ (Z be quietem)

2 - http://www.morele.net/inventory/info/oEqKZF/ (Poniżej budżetu)

3 -  http://www.morele.net/inventory/info/NDrnmZ/ (Z dyskiem SSD wykracza ponad budżet) 

Wszędzie pomyliłem dyski :) Wziąłem zamiast 1 tb 500gb FIX

Myślę że zestawy warte uwagi.

Edytowano przez HONDA

Lepiej wziąć 8gb czy 2x4gb różnica jakaś będzię? (oszczędność) Płytkę asusa raczej wezmę, bo mi się spodobały parametry, a ten msi to taki troche wydziwiany.

Na ogół RAM w dualu pracuje trochę wydajniej, a sloty i tak masz 4, więc w przyszłości dorzucasz drugą parę pamięci i masz 16 GB. Wyjdą jeszcze z 4 generacje procesorów od Intela i pamięci DDR5 zanim więcej niż 16 GB będzie potrzebne przy graniu :kappa:

Zawsze można sobie kupić flowera ;) niby tańszy a jakość podobna, zasilacz to podstawa nie ma sensu tu oszczędzać Ja mam be quieta z wyższej półki i jestem zadowolony. Platinum+. A jeśli chodzi o rezerwę mocy to jest jeden wielki mit. Lepiej mieć tą rezerwę w razie rozbudowy np SLI. Składałem komputery na zlecenie firmy 2 lata, asusa nie polecam ich serwis to dno i kilometr mułu, szybszy jest amd sempron niż oni. 

Edytowano przez HONDA

Twoje składanie komputerów dla firmy jest dla mnie na równi ze stwierdzeniem: "jestem informatykiem i znam się na komputerach" :D No offence oczywiście. Mit czy nie, ale trudno jest zaprzeczyć, że spada sprawność zasilacza. Autor ponadto nic nie wspomniał o SLI ani CF - a sądząc po braku tej informacji oraz - w tej chwili - doborze zasilacza o mocy 550W przez samego autora, możemy stwierdzić, że nie będzie tu łączenia kart. Szkoda po prostu kasy.

@Cheess, daje radę, ale zmień pamięci na te podane przeze mnie. Dycha więcej, a zegar wyższy.

Jak tak bardzo ci zależy na dyszce przy kupowaniu sprzętu za 3600 zł, to zmień zasilacz na TT o mocy 530W i będziesz już 3 dychy do przodu. Różnicy nie ma.

@Edit: ach ta morska brama - pozdro dla kumatych :kappa:

Zmień to segate na WD i jest to dobry zestaw. Do testów, benchmarków tych procesorów używa się pamięci o taktowaniach 2133... Nie widzę sensu. Szybsze pamięci mają wpływ na pracę kontrolera pamięci wbudowanego w większość dzisiejszych procesorów powodując znaczne zwiększenie temperatury samego procesora (nawet do 10C). A i wgl dziwi mnie koncepcja PC bez SSD w obecnych czasach.

Edytowano przez HONDA

Tak trochę poza tematem - zastanawiam się ile razy jeszcze Cię zobaczę na przeróżnych forach z pytaniem o komputer zanim faktycznie go kupisz, bo trujesz już o tym w wielu miejscach od kilku miesięcy :failfish:

Edytowano przez Decapitare

Mam pytanie z innej beczki :D

Posiadam zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W, i czy ten zasilacz uciągnie taki komputer ? 

i5 6600k

MSI Z170A Gaming m3

SLI MSI GTX 970 Gaming g4 

8 lub 16 GB ram ddr4

* OC raczej będę robił .

Poleci ktoś wygodne krzesło do 300zł? :)

Podbijanie tematów jest zabronione //Soldier

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik