Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jestem Jero

Jaki zasilacz i chłodzenie

Polecane posty

Witam będę kupował nowy komputer i moje pytanie brzmi ilu watowy zasilacz powinienem kupić bo nie wiem czy 1000W wystarczy i jakie dobre chłodzenie do procka na slot 2011-3? Zaznaczam, że raczej nie będzie potrzeby robienia OC w przyszłości. Budżet niema znaczenia.

db1abf6df8588.jpg

Edytowano przez Jestem Jero

Jeżeli nie planujesz OC to po co w takim razie przepłacasz i bierzesz części pod OC?

Jakie będzie zastosowanie kompa?

Zasilacz wystarczy 800W z certyfikatem gold/platyna, np. od Bequiet z serii L8 bodajże.

Fortis 2, albo nawet Fera 2 czy Raijaltek Themis będzie dobrym chłodeniem jeśli nie celujesz w OC.

Fuzzikowi chodziło o procesor i mobo. Branie tego i7 jest totalnie bez sensu, jeśli nie masz zamiaru kręcić. Lepiej by było, gdyby wsadzić tu Xeona - http://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/?q=Xeon+E5. Wybór spory :) Zwracaj jednak uwagę tylko na modele z zegarem wyższym niż 2 GHz. Można wtedy wziąć nawet coś droższego, bo i płyta tańsza będzie git. 

Doradzam jednak wybór opcji pod OC oraz kręcenie procesora. Z chłodzeń natomiast możesz wziąć BeQuiet Dark Rock 3, Grandisa od SPC, Fortisa 3 (także od SPC) czy Thermalright Macho. 

To jakaś różnica jak wezmę kartę z dopiskiem OC lub bez? niema znaczenia. Komputer będzie do gier, renderingu i animacji

Dopisane w nazwie karty "OC" znaczy tyle, że karta została fabrycznie podkręcona przez producenta, czyli ma większe zegary niż karta referencyjna od Nvidii (w tym przypadku).

Ogólnie ten zestaw jakiś taki dziwny, wygląda jakbyś wygrał w totka, miał kupę kasy i brał najdroższe części, które są z brzegu. Może chcesz, żeby ci to jakoś lepiej zorganizować? Tylko musisz dokładnie wypisać czego oczekujesz po sprzęcie, do czego np. te 1,5TB na SSD (rozumiem, że na materiały, ale przy takich wielkościach na pewnie nie patrzyłbym się nawet na Sata3, tylko M.2/PCIe), albo ten transformers-obudowa.

Fuzzik jeśli możesz to chętnie :) Ogólnie kasa nie gra roli. Dyski twarde zostają bo potrzebuje 1TB SSD i obudowa zostaje a resztę możesz zmordenizować. Chciałbym mieć bardzo dobrego kompa z kozackim procesorem i kartami GTX980 SLI, szybkie 32GB RAM. Ten procek co wybrałem wychodzi bardzo dobrze na czele innych, wcześniej miałem i7 4770k a teraz przyszłą pora na lepszego kandydata

Autor tego tematu nie potrafi się zachować w obrębie forum. W związku z tym temat ten zostaje zamknięty na 24 godziny, a użytkownik otrzymuje ostrzeżenie technika (ach ta piękna formułka :kappa:).

Co za magik składał ten zestaw?

Przede wszystkim do jakiego zastosowania ma być komputer i jaki posiadasz monitor?

A tak wogóle to jak kasa nie gra roli to sie wstrzymaj do premiery karty graficznej R9 Gemini.

Komputer będzie do gier, renderingu i animacji

@UP Nie chciałem być tak ofensywny :D

No fakt gdzieś mi to umknęło  :)

Co wam sie nie podoba z tym zestawem

Szczerze to wszystko poza procesorem.

Płytę główną można dobrać znacznie lepszą tym bardziej że masz fundusze tu chociażby od Asusa będzie oferował więcej.

Pamięci ram w tej cenie to dobry biznes ale tu widzę błąd na stronie bo 4x4 to nie 32 a druga sprawa to że nie pewności że ustawisz pamięci na 3200MHz na płycie głównej i to na MSI.

Obudowę to nie będę komentował strata czasu a z grubsza to w tej cenie znajdziesz o wiele lepszą obudowę oferującą więcej.

Dyski SSD od Samsunga są ok ale czemu nie wersja PRO? i tak się zastanawiam po co aż 1TB.

A jak już szaleć to wziąć na złączu PCie.

Jeśli chodzi o kartę graficzną to interesuje Cię AMD? 

Co do chłodzenia to tu aż się prosi o chłodzenie kompaktowe które jest wygodne i na dłuższą metę sprawi się lepiej. Zasilacz to na samym końcu dobierzemy w zależności czy będzie SLI czy CF.

Http://www.morele.net/inventory/info/A1mtbM

Mam prośbę o dobranie dobrego wodnego chłodzenia na procesor, nigdy nie używałem wodnych chłodzeń bo myślałem, że trzeba codziennie nalewać wody i dużo roboty z tym dlatego pidrzućcie jakiś.

Odrazu mówie, że będę robił OC minimum do 4.5GHz.

MTS i Fuzzik dzięki za rady :) dobierzcie mi jeszcze te chłodzenie jak znacie dobre pod OC

Nadal ten zestaw jest dziwny.

Potrzebna Ci ta nagrywarka Blu Ray? Poza tym skoro Blu Ray to po co do kompletu zwykła?

Dyski do monitoringu - w domowym zastosowaniu wybór bez sensu.

No i tak ogólnie to potrzebne Ci do czegoś te 32GB RAM? Generalnie taką ilość wykorzystać jest niełatwo, a patrząc po Twoich postach to jesteś raczej amatorem grafikiem, który coś tam sobie skrobie, bo ktoś kto zajmuje się tym profesjonalnie i faktycznie potrzebuje takiej ilości to napisałby o tym zdecydowanie więcej.

Może byś przeczytał tak resztę mojego postu i się do niego odniósł...

Wiesz tutaj nikt raczej nie chce Ci zrobić na złość, tylko oszczędzić Ci wydawania pieniędzy niepotrzebnie, bo bardzo prawdopodobne, że chociażby taka ilość pamięci RAM jest Ci kompletnie zbędna.

Niewiem nieznam sie na wodnych chlodzeniach niemam pojecia

Pelna woda razem z kartami fajnie by bylo ale niewiem nawet jak to zrobic i czego szukac

Edytowano przez Jestem Jero

Ta obudowa to szczyt przepychu a zarazem mierna jakość. Ten zasilaczhttp://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-platinum-850w-sf-850f14mp-752012/ rozkłada tego corsaira na łopatki podk każdym względem, od stabilności, jakości podzespołów po jakość złączek które sa co najmniej mierne w corsairach. Zacznijmy od tego że obudowy które podałeś są kiepskie do chłodzenia wodnego. Masz tu średnia cenę naprawdę dobrej cieczy pomijając złączki bo nie chciało mi się dobierać https://www.cooling.pl/add_to_cart.php?product_0=555017&quantity_0=1&product_1=554789&quantity_1=1&product_2=554852&quantity_2=1&product_3=554685&quantity_3=1&product_4=554886&quantity_4=1&product_5=554943&quantity_5=2&product_6=554965&quantity_6=4

Edytowano przez Fuzzik
Link repaired.

Potraktowałem dosłownie "Kasa nie gra roli"  ;) Można złożyć coś tańszego ale podstawki na gtx980 są drogie, rezerwuar z pompą tańszy nie będzie, może jeszcze coś by ubił na procu i chłodnicach.

Bez najmniejszego problemu :) To kwestia kawałka węża i 2 złączek w obieg. Na sam procesor wystarczy malutka chodniczka zamontowana na tylnym panelu obudowy https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-coolstream-pe-120,produkt,554474.html?from_category=28_56_228 jak będziesz miał budżet i wodował karty zapodasz 2x120 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik