Skocz do zawartości

Polecane posty

@SoldierPL @Fuzzik
Wasze zachowanie względem Administracji i Właścicieli zaczyna powoli być denerwujące. Pragnę przypomnieć, że ja, Broda, Lipti, czy ktokolwiek z wyższą rangą nie odpowiadamy przed Wami,

ale przed Rockiem i Adamem. Wasze podejście do tematu "Jak to wszystko powinno działać" jest wprost proporcjonalne do Waszego wieku, może za jakiś czas część rzeczy zrozumiecie.

Proszę Was tylko o mniej toksycznego zachowania względem innych użytkowników i administracji.

Z kolegą boyQ po części się zgadzam. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, a dokładnie o zachowanie proporcji. Koszty, nie mogą przewyższać zysków (ale to chyba oczywiste).

Oczywiście, można by zatrudnić cały sztab pracowników (programistów, korektora, osoby do pisania postów, marketingowców, logistyków). Tylko trzeba sobie zadać pytanie,

czy przyrost dochodu (przynajmniej) zrekompensuje koszt zatrudnienia i tutaj jest pies pogrzebany. Wszystko odbywa się w takim tempie, na jaki możemy sobie obecnie pozwolić.

Nikt nie chomikuje pieniędzy z portalu na Kajmanach. Jest ona cały czas inwestowana. Zmieniliśmy serwery serwisu, jest kilka projektów w fazie realizacji. Wszystko się cały czas kręci,

a nie jak niektórym się tutaj wydaje, stoi w miejscu. 

Jest również kwestia, którą poruszył 
PoznanskaPyra . Niestety, ale tak działa firma. Nie o wszystkim można rozmawiać otwarcie i oczywiście jest wiele rzeczy organizacyjnych o których nie mówi się otwarcie.
Część rzeczy zabraniają umowy, a o części nie mówimy świadomie, aby później Was użytkowników nie zawodzić.  Moglibyśmy pisać o każdym projekcie, za który się zabieramy bądź nad jakim się zastanawiamy, 
ale część z nich zostaje porzucona lub odłożona na późniejszy termin. Po prostu nie chcemy abyście musieli czekać na rzeczy, o których mówimy rok wcześniej (są i takie projekty).

Co do forum, to mam nadzieję iż uda się je trochę je rozruszać "Bitwą na intra", oraz konkursem proponowanym w innym temacie przez Glock'a (zapomniałem nazwy :( ), który powinien ruszyć w końcowym etapie bitwy na intra 
lub od razu po jej zakończeniu.

@isdn w biznesie panują dwie zasady...

1. Klient ma zawsze racje

2. Jeżeli klient nie ma racji - patrz pkt 1

Na forum i w serwisie to użytkownicy są klientami i jeżeli coś im sie nie podoba, to należy ich słuchać i reagować, bo inaczej pójdą gdzie indziej. Więc chcąc nie chcąc wszyscy (nawet Rock) odpowiadacie przed użytkownikami.

Co do zmian na które jesteście naciskani, to pamiętaj takie przysłowie, że "jeżeli 10 osób mówi Ci, że jesteś chory, to czas położyć się do łóżka". Znaczy to ni mniej, ni więcej, że jeżeli dużo użytkowników na coś narzeka i chce to zmienić, to biznesowo mądrym posunięciem jest dokonanie zmiany, aby takich użytkowników (klientów) zatrzymać. Tekstem typu "nie odpowiadam przed Wami", może spowodować utratę tych użytkowników i klapę biznesu. 95% użytkowników jest tu tylko z przyzwyczajenia, a pozostałe 5% rejestruje sie tylko po to, aby zapytać czy pójdzie gra lub złożyć komputer z ekipą forum (tak, ekipą forum, a nie administracją) i pózniej już tu nie wchodzi.

W dzisiejszych czasach jest wiele opcji i można w prosty sposób znaleźć pasujące nam użytkownikom rozwiazanie. Czy nawet stworzyć własne forum.

Na Twoim miejscu i reszty ludzi z góry przemyślałym Wasze postępowanie. Ruch na stronie i przychody z reklam zależą od ekipy forum, a nie administracji. Jak ekipa zniknie to kasa przestanie płynąć. A jak sam powiedziałeś (napisałeś) chodzi o kasę.

To tyle co miałem do napisania :)

Edytowano przez ZiggyGG

Zacznijmy od tego, że użytkownik to nie klient. Klientem przykładowo jest Sprite czy Asus. Jeśli Ci o dochód z reklam umieszczonych na forum/stronie, to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile % użytkowników używa Adblocka. Widzę, że masz kanał na YT, więc pochwal się tymi $ z reklam :) i weź pod uwagę, że lepsze stawki masz na YT, niż na stronach internetowych ze zwykłych banerków/buttonów. 

Zawszę można się postarać o to żeby mieć reklamę w stylu tych ESL'owskich czyli nie puszczają reklam Twitch'owskich tylko swoje, bo mają sponsorów i od nich puszczają. Jestem pewien że na JR da się coś takiego zrobić gdyby znalazł się chętny sponsor np. sprite. Zresztą Sprite jest już wszędzie także.. 

Zawszę można się postarać o to żeby mieć reklamę w stylu tych ESL'owskich czyli nie puszczają reklam Twitch'owskich tylko swoje, bo mają sponsorów i od nich puszczają. Jestem pewien że na JR da się coś takiego zrobić gdyby znalazł się chętny sponsor np. sprite. Zresztą Sprite jest już wszędzie także.. 

Taaa. Żeby życie było takie proste. Przyjdzie sponsor kasę da i wszyscy będą zadowoleni. Jak by to było wszystko tak jak Ci się wydaje, to jarock już dawno miałby kilku duży sponsorów dających kasę na nasze pomysły. 

Taaa. Żeby życie było takie proste. Przyjdzie sponsor kasę da i wszyscy będą zadowoleni. Jak by to było wszystko tak jak Ci się wydaje, to jarock już dawno miałby kilku duży sponsorów dających kasę na nasze pomysły. 

Słuchając wielu wypowiedzi Rocka (bo oglądam prawie 80% jego filmów) mówił że ma mnóstwo propozycji od sponsorów ale ich nie przyjmuję. Bo czasami bywają nie atrakcyjne, albo nie wiem. Może próbuje wywalczyć większą stawkę swoją niedostępnością. 

@isdn a taki Sprite czy Asus będzie chciał dać reklamę na forum / stronę na którą zagląda 50 użytkowników dziennie, czy 50.000?

Nie myślicie wielowymiarowo. Zarówno na YT jak i na stronie / forum można robić dobry biznes z takim zasięgiem, jaki ma Rock. Jeżeli taki przykładowy użytkownik forum (dla przykładu nadajemy mu nick Glock) będzie zadowolony z pracy administracji forum, będzie mu sie podobało że jego i innych opinie są wysłuchiwane i portal / forum rozwija sie w takim kierunku, że coraz więcej ludzi zaczyna stawać sie stałymi użytkownikami i społeczność sie rozrasta, to będzie w stanie dać coś od siebie. Taki zadowolony Glock moze np chcieć sie odwdzięczyć i doda serwis / forum do wyjątków AddBlocka. Teraz pomysł że masz takich Glocków 50-150k dziennie. Jak to sie mowi "Jak Administracja Glockowi, tak Glock Administracji". Większy zasięg portalu i forum to większe kwoty za reklamę od takiego Asusa i Sprite. I biznes sie kręci. Firma Rocka jest zależna od opinii publicznej. Pamiętaj o tym.

Nie chce nikogo obrażać, ale gdyby to była moja firma i miałbym takich pracowników, którzy zrażają do firmy opinie publiczną, która bądź co bądź jest motorem napędowym kwot jakie płacą reklamodawcy, to wywaliłbym ich na zbity pysk i zatrudnij bardziej kompetentne osoby. Nie potrzebny jest sztab ludzi. Wystarczą 3-4 kompetentne osoby.

isdn, ależ oczywiście, że odpowiadasz przed nami - użytkownikami, tak samo jak prezydent odpowiada przed narodem, w imieniu którego sprawuje władzę. Analogia goni analogię. Takowy prezydent ma dwa wyjścia: iść za głosem ludu lub zrezygnować. Jeśli masz zamiar wprowadzać tu totalitaryzm, to lepiej od razu zwolnij miejsce komuś, kto przynajmniej nie będzie bronić góry za wszelką cenę. 

Też dodam kilka groszy.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą z nami (forum czy też Blog), to napisz do Brodatego, a nie czekasz, aż kiedyś pojawi się nowy artykuł, który pozwoli na rekrutację. Jesteś zainteresowany - pisz. Gadaniem i pisaniem wywodów nic nie zdziałasz, a raczej sobie zaskodzisz.

Sam proponuję, by stworzyć na Blogu artykuł, który miałby na celu poznanie zdania osób spoza forum. Myślę, że wysłuchanie ich zdania nie będzie głupim pomysłem. Co wy na to?

Co do zmian na forum:

jest ISDN i ma moc. Małe pierdoły związane z forum zawsze można zgłaszać do niego. Ma chłopak dostęp do panelu, więc nie widzę problemu, aby coś fajnego zaproponować. Ja mam o nim dobre zdanie. Jak coś piszcie też do Brodatego, koleś również ma jaja i wie co robi. Siedzi cały dzień na Tsie, więc nie widzę problemu, by porozmawiać z nim prywatnie i wyjaśnić sprawę osobiście. Uważam, że ISDN również znajdzie 5 minut na rozmowę.

Administracja jest jaka jest. Temat był wałkowany nie raz. Pisanie o nich tak otwarcie wcale nie pomaga. Gdyby tak było, już mielibyśmy zmiany na forum. Mamy Administrację, więc piszcie z nimi, jeżeli chcecie coś zdziałać. Mają z "górą" lepszy kontakt niż my.

Na razie rozmowa do niczego nie doprowadziła. To, że rozmowa z Administracją (tą, której nie widujemy) jest ciężka, wiemy od dawna.

Zmiany na forum, Blogu możecie zgłaszać do naszej Administracji.

Tyle ^^ ;)

Też dodam kilka groszy. 

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą z nami (forum czy też Blog), to napisz do Brodatego, a nie czekasz, aż kiedyś pojawi się nowy artykuł, który pozwoli na rekrutację. Jesteś zainteresowany - pisz. Gadaniem i pisaniem wywodów nic nie zdziałasz, a raczej sobie zaskodzisz. 

Po co dyskutować nad zmianami, metodą działania skoro można prosić się i błagać o pracę wolontariusza w której każdy będzie mieć Cię głęboko w dupie bo wątpię że w tym środowisku jest jakakolwiek atmosfera. 

No, ale najlepiej powiedzieć - jak Ci się nie podoba to sam się zgłoś. Tyle że ja redaktorem, ani korektorem nie jestem. :)

Zresztą większych głupot nie widziałem żebym szukał komuś sponsora... Ten post jest poniżej krytyki dlatego dalej się nie wypowiem. 

/edit. 

Tak swoją drogą po co jest ten dział? Skoro pisanie propozycji nic nie da? :)

Edytowano przez boyQ

No widzisz, głupoty, to ty piszesz. Po co zawracasz dupę, skoro nic nie chcesz zrobić. Marudzisz cały czas, że trzeba zrobić rekrutację. Napisałem ci co masz zrobić, a ty stwierdzasz, że jednak nie jesteś zainteresowany. Jeżeli strona ci nie pasuje, to idź czytaj inne blogi. Nikt cię na siłę nie trzyma. Więc nie zawracaj gitary.

Brodaty napisał, że trzeba się zwracać do niego. Chcesz zmian na blogu - pisz. On ma ruszyć zad i łaskawie prosić, byś napisał o co chodzi? Napisałeś co chcesz, a on dał odpowiedź.

Dział dobrze funkcjonuje. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, ile już razy tutaj pisaliśmy. Nie wspomnę o wiadomościach prywatnych.

Jeżeli uważasz, że mój post jest poniżej krytyki, to krytykę przyjmuję. Nie jestem burakiem. Nie stawiam za wszelką cenę na swoim. Trzeba coś załatwić, to biorę się do roboty i szukam rozwiązań. Nawet jeżeli chodzi o sponsora. Jeżeli zależy mi na stronie, to byłbym nawet w stanie rozmawiać z kimś nad partnerstwem. Skąd wiesz, może już to robię? Owszem, coś próbuje, tylko nie każdy musi o tym wiedzieć.

Chyba nie do końca się rozumiemy. Ja jasno przedstawiłem swoją propozycję, więc co mam wytłumaczyć? Może kilka innych spraw wyszło jeszcze w czasie dyskusji, dlatego poczekałbym jeszcze i później to ładnie podsumował. 

Nie zapominajmy jaką nazwę nosi ten dział i czemu on służy.

Ja jedyne co mogę to ZAPROPONOWAĆ coś, ale nie będę wypełniać JEGO pracy oraz obowiązków. 

To że Ty zobowiązałeś się do pracy na forum, nie oznacza że ja mam robić to samo co Ty. Tak samo reszta administracji myśli że my zwykli użytkownicy będziemy robić cuda. Co my możemy? Przedstawić wam propozycję, a wy ją podać wyżej. Tak działa zdrowy system. Ja nie będę słuchał takich żartów jak "szukanie sponsora" bo to komentarz poniżej jakiegokolwiek poziomu. Ja mam tracić swój wolny czas na to, żeby znaleźć Rockowi sponsora? I najprawdopodobniej skończy się to i tak fiaskiem, bo oferta mu się nie spodoba. O ile w ogóle przeczyta mojego maila. 

Jeżeli strona ci nie pasuje, to idź czytaj inne blogi. Nikt cię na siłę nie trzyma. Więc nie zawracaj gitary. 

Z takim podejściem właśnie działają ludzie nad Tobą, nic tylko pogratulować. Kłócić się z Tobą nie będę, ale taki komentarz nie dość że jest chamski to jeszcze głupi. Tak JaRock chce zdobywać ludzi? Jak Ci się nie podoba to wypierdalaj? Rozumiem. 

Oczywiście my jako użytkownicy jakiś krok możemy podjąć, ale chyba Cię trochę poniosło. 

Zapomniałbym, chciałem się odnieść do postu ISDN. 

Oczywiście, można by zatrudnić cały sztab pracowników (programistów, korektora, osoby do pisania postów, marketingowców, logistyków). Tylko trzeba sobie zadać pytanie,

czy przyrost dochodu (przynajmniej) zrekompensuje koszt zatrudnienia i tutaj jest pies pogrzebany. Wszystko odbywa się w takim tempie, na jaki możemy sobie obecnie pozwolić.

Przecież tutaj nie trzeba całego sztabu. Wystarczy kilku redaktorów pół-profesjonalistów i korektor. Budżetu nie będą oni pochłaniać nie wiadomo ile przecież. I może czasem jakiś programista na zlecenie. Żeby załatać tą "niby" dziurę w budżecie gdyby faktycznie drożej wychodziło utrzymanie ich, to wystarczy że Rock odpali stream gdy gra z ekipą. To naprawdę nie wiele. :) Tylko po co, prawda? 

Edytowano przez boyQ

@SoldierPL @Fuzzik

Wasze zachowanie względem Administracji i Właścicieli zaczyna powoli być denerwujące. Pragnę przypomnieć, że ja, Broda, Lipti, czy ktokolwiek z wyższą rangą nie odpowiadamy przed Wami,

ale przed Rockiem i Adamem. Wasze podejście do tematu "Jak to wszystko powinno działać" jest wprost proporcjonalne do Waszego wieku, może za jakiś czas część rzeczy zrozumiecie.

Proszę Was tylko o mniej toksycznego zachowania względem innych użytkowników i administracji.

ISDN, szczerze? Widziałem nie raz pracę i jej efekty Brodatego czy Liptona i ich szanuję, widać, że się starają. Lecz twojej pracy na forum (głównie ten dział na portalu mnie osobiście interesuje) nie widziałem, pisałem niejednokrotnie o pewnym temacie z propozycjami zmian, a ty nawet nie odpisałeś czegoś w stylu "Dobra, przejrzę to i sprawdzę co można aktualnie zrobić", ba, nie napisałeś nawet - "Te zmiany są chujowe, nic z tamtego tematu nie robimy.", po prostu olałeś temat. Podobne słowa skierowałem swego czasu do Adama, że nie widać efektów jego zapracowania i braku czasu na zmianę małej pierdółki.

Co do nie odpowiadania przed nami, to koledzy wyżej się już wypowiedzieli i podzielam zdanie.

Nie rozumiem za bardzo co chciałeś przekazać pisząc o tej proporcjonalności do naszego wieku. Chcemy, aby to po prostu działało lepiej niż aktualnie czy to jest jakieś dziwne? Czy za "jakiś czas" zrozumiemy, że lepiej = dziwniej?

A co do tego, że konkurs Glocka przyciągnie ludzi, już był niedawno pewien konkurs na forum i wzięło w nim udział tyle osób, że wszyscy mogli dostać po dwie sztuki nagród zamiast jednej. W jaki sposób "góra" zachęci nowe osoby do wzięcia udziału, jak nawet hype na Wiedźmina nie wystarczył?

Edytowano przez Fuzzik

Konkursów było już mnóstwo.. I co one dały? Trzeba jeszcze mieć do czego zachęcić tych ludzi, bo póki co mało rzeczy tutaj zachęca, więcej raczej odrzuca.. Konkurs na tablet NVIDII miał ponad 50 tysięcy wyświetleń.. I cóż z tego. 

Wytłumaczę ci jedną rzecz.

To, że jestem moderatorem, nie oznacza, że się do czegokolwiek zobowiązałem. Wszystko robimy dobrowolnie. Jeżeli będę chciał szukać sponsora to lepiej. Lepiej dla forum i dla wszystkich.

Napisałeś, że potrzeba nam korektorów. Temat ma 2 dni. NIKT z Administracji nie napisał, że zmian nie będzie. Brodaty wręcz byłby w stanie pomóc. Co z tego, jeśli nie ma chętnych?

Jeżeli chodzi o panów, którzy to wszystko nadzorują, to każdy wie jakie mam zdanie. I choć może tego nie widać, ekipa forum doskonale je zna. Nie raz próbowaliśmy coś zdziałać, i nie raz trzeba było się o to bić.

Takie drobne pytanie, czemu na JR pojawił się wpis o rzekomym przejęciu CPDRed przez EA kiedy było już wiadomo, że to nie prawda?
Dobra mogę zrozumieć, że był on napisany szybciej niż pojawiło się info Iwańskiego, że to nieprawda, ale w takim razie czemu nie ma żadnego sprostowania? Wystarczyła by głupia edycja wpisu z dopiskiem wiadomości naszego drogiego współzałożyciela CDP:

Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. Nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOG.com. A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy.

Co ma producent gier do hataka? xD

Od kiedy producent gier jest właścicielem portalu JaRock.pl? :kappa: Dobranoc SoldierPL. Lepiej sie już połóż, bo główka nie pracuje ;)

Nie napisałeś, który serwis. Z treści postu wynika bardziej, że chodzi o CDP, niż o JaRocka. Lepiej puknij głową w ścianę, to może będziesz dokładniej opisywać o co ci chodzi ;)

Zbyszek, głupia riposta na głupią odpowiedź. Poprzedni post czytałem kilka dni temu, więc tego...

@Autor: nie umarło na razie, bo jest kilka osób, które tu siedzą codziennie. Ja chociażby wchodzę tu bardziej odruchowo. W końcu jestem tu prawie 3 lata :)

Zbyszek, głupia riposta na głupią odpowiedź. Poprzedni post czytałem kilka dni temu, więc tego...

@Autor: nie umarło na razie, bo jest kilka osób, które tu siedzą codziennie. Ja chociażby wchodzę tu bardziej odruchowo. W końcu jestem tu prawie 3 lata :)

Utrzymuje je przy życiu kilka osób, które przychodzą tu z przyzwyczajenia. Normalnie nikt nowy tutaj nie zagląda, nowe tematy nie powstają.. Nawet nie ma co moderować bo nic nie ma. 

Nie no trzymajcie mnie, pisze to człowiek który jest z nami zaledwie tydzień, a może dostałeś wcześniej bana ? Tobie już dziękujemy, nic nie wniosłeś do naszej społeczności, jesteś typową pijawką, która nic od siebie nie da, ale żeby biadolić jak to źle jesteś pierwszy. Ziggy, Ty już lepiej o funkcjonowaniu forum nie dyskutuj  :kappa: , dalej nie napisałeś WŁASNEGO regulaminu na swoim forum, nawet giełdę z jarocka skopiowałeś :P. Temat zamykam, ponieważ nic nowego nie wnosi, a jest tylko pokarmem dla zwierzątka, stali użytkownicy dobrze wiedzą jak to forum działa i jak cały jarock działa i nie potrzebują do tego wywodów randoma. Gdyby to napisał Fuzzik, Soldier, Kubox, Glock ktokolwiek kogo nie wymieniłem, ale jest z nami dość długo to bym to uszanował, bo włożył w to forum dużo czasu i z pewnością miałby racje. Ale, jeśli piszę to człowiek, który w życie forumowe włożył całkowite NIC, a przyszedł tu tylko, żeby się poskarżyć że dostał bana na jarocku, to tego nie uszanuję. 

Za wszelkie błędy językowe i skróty myślowe przepraszam, piszę z tel i w dodatku z pracy ;).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik