Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć.

Ochłonąłem trochę, przemyślałem kilka spraw i stwierdziłem że warto się odezwać. Zrobiłbym to w poprzednim wątku, gdyby nie został zablokowany. 

Ogólnie mam ciekawsze zajęcia, niż napinanie się na forum. Tylko że chcę wyjaśnić tą sprawę do końca, poza tym jako tako towarzysze rock'owi, jego stronie i forum od samego początku. Dlatego też myślę, że nie bez powodu powstał dział w którym aktualnie pisze ten wątek. Chce przedstawić swoje uwagi, swoją propozycję zmian na lepsze itd. 

Część mnie może zna już z poprzedniego tematu, część może nie - to nie istotne, wyjaśnię wszystko od początku. 

JR się prężnie rozwija, przybywa sporo nowych streamerów oraz wyświetlenia artykułów lecą w górę. Wszystko byłoby okej gdyby nie jakość tych artykułów. 

Mam dwa zastrzeżenia co do artykułów. Zacznijmy od tego, że część z nich wygląda jakby były pisane na siłę, mało tego czasami brakuje w nich podstawowych informacji i nie miło się czyta coś okrojonego lub pisanego pod przymusem, żeby tylko coś było nowego. Oczywiście słowo "nowe" można dać pod cudzysłów gdyż bywa że artykuły pojawiają się z dwutygodniowym opóźnieniem, co mieć miejsca nie powinno. Dlatego moją propozycją w tej sytuacji jest zarządzenie rekrutacji na redaktorów - oczywiście spełniający odpowiednie kryteria, ale w to już się nie zagłębiam. 

Druga sprawa dotycząca artykułów to błędy, braki itd. Wiadomo, nikt nikomu głowy nie urwie za brak przecinka, czy jakąś literówkę ale tutaj błędy są częściej niż czasem. Dlatego przydałby się korektor który by poprawiał artykuł za artykułem żeby coś takiego nie miało miejsca. Na korektora też można zarządzić rekrutacje. 

Teraz kontra na post typu - "nikt Ci nie broni zgłosić się do nas". Dobrze, a wam nikt nie broni zarządzić rekrutacji. W końcu to wy potrzebujecie ludzi do rozwijania strony, nikt o posadkę redaktora/korektora-wolontariusza nie będzie specjalnie zabiegać. Sami musicie wyjść na przeciw. 

W kwestii zachowania jednego z administratorów mogę powiedzieć że nie było to dojrzałe. Tak naprawdę poprzedni temat nie powinien zostać zamknięty, nie łamał on regulaminu ale to nie istotne. Uznajesz tylko swoją rację? Okej. Tylko nie uważaj się za jaśniepana. Nie mam zamiaru czekać na TeamSpeak kilku godzin, żebyś ze mną porozmawiał. Moja prywatna wiadomość wisi nieprzeczytana od kilku dni (Głównie dlatego piszę to tutaj, a nie na PW). Jeżeli chcesz kontynuować wywlekanie jakichkolwiek brudów (może tych postów z Disqus'a, które nie pochodzą z JR, tylko z innych stron) lub masz coś do mnie, to zapraszam na PW - nie bój się, ja Ci odpiszę w miarę szybko. Do bana nie mam zamiaru się odwoływać, bo mam go gdzieś - nie będę się wykłócać o twoje widzimisię. 

Wchodzę do pubu, weryfikuje kto w nim jest i wiem w jaki sposób mam się zachowywać. 

Wszystko fajnie, z większością się nawet zgadzam :D Zasadniczy problem polega jednak na tym, że forum jest oddzielone od portalu czymś w rodzaju muru chińskiego. Oznacza to mniej więcej tyle, że napisanie tu choćby miliona tematów ci nic nie da, bo przekazywana przez ciebie treść nie dotrze do odpowiednich ludzi. Z adminami użeramy się już z rok (jak nie lepiej) i na tą chwilę wywalczyliśmy shoutbox, edycję postów na SB i zmianę grafiki po prawej stronie na coś świeżego - o czymś zapomniałem? :kappa: Pisałem jakiś czas temu na oficjalnym FB JaRocka i odpowiedź od Adama dostałem po... miesiącu.

Od newsów natomiast jest jakiś tam sztywny sztab i śmiem wątpić, aby cokolwiek miało się w tej sprawie zmienić.

Brodaty jednak - bo wiem, że o nim mowa - jest jednym z tych adminów "po naszej stronie". Czasem ma dość ciężki do zniesienia charakter, ale przynajmniej jest stanowczy. W porządku gość :) Pod warunkiem, że nie rozrabiasz :D 

Wszystko fajnie, z większością się nawet zgadzam  :D Zasadniczy problem polega jednak na tym, że forum jest oddzielone od portalu czymś w rodzaju muru chińskiego. Oznacza to mniej więcej tyle, że napisanie tu choćby miliona tematów ci nic nie da, bo przekazywana przez ciebie treść nie dotrze do odpowiednich ludzi.

Jest w stanie tylko trzeba chęci, ale wydaje mi się ze warto. 

Brodaty jednak - bo wiem, że o nim mowa - jest jednym z tych adminów "po naszej stronie". Czasem ma dość ciężki do zniesienia charakter, ale przynajmniej jest stanowczy. W porządku gość  :) Pod warunkiem, że nie rozrabiasz  :D

Też tak kiedyś uważałem. Zresztą to nie temat do rozmów, ja już powiedziałem kierunek jest jeden - PW. 

Panie kierowniku, chęci mamy od cholery, ale co z tego, skoro mówisz do Adama jak do ściany - czyt.: odpowiedzi zero. Myślisz, że dlaczego nie czytam newsów na JaRocku? :D

Edytowano przez SoldierPL

Jest w stanie tylko trzeba chęci, ale wydaje mi się ze warto. 

Jeżeli dwoje najaktywniejszych użytkowników mówi ci jednogłośnie jak jest, to tak jest ;]

Nie jesteśmy jakimiś randomami i na forum jesteśmy od początków, więc wiemy dokładnie jak wygląda kontakt szaraka (nawet takiego jak my) a administracją i jest on zerowy.

Jednak nie zmienia to faktu, że nie należy próbować, może kiedyś coś uda się znowu przeforsować (o wspomnianego ShoutBoxa walczyłem bity rok, a była to kwestia odpalenia jednego pluginu).

JR się prężnie rozwija, przybywa sporo nowych streamerów oraz wyświetlenia artykułów lecą w górę.

JaRock się rozwija? Nie zauważyłem. Nowi streamerzy? Wszystkie nicki w zakładce "live" kojarzę, a nie zaglądam tam często, bo mam własną stronkę do oglądania streamków (zrobiłem ją sobie, bo mi się znudziło proszenie o zaktualizowanie playera na nowy ect., a i kilka osób mi brakowało). Wyświetlenia artykułów lecą w górę? Mówisz o tych artykułach, ledwo dochodzą do granicy 3000 wyświetleń, oczywiście poza wyjątkami z tytułami typu "UWAGA NA WINDOWS 10", które nic nie mówią i żeby dowiedzieć się o jakiej bzdurze jest napisany artykuł trzeba w niego kliknąć, jak na jakimś onecie.

@boyQ

Artykuły na jarocku nie są pisane tylko przez Adama Berdzika. Sporo innych osób również coś wrzuca i jeśli Adam Zientarski stwierdzi iż jest potrzebna osoba do korekcji tekstów, to zapewne taką znajdzie i rozpocznie z nią współpracę. 

@SoldierPL @Fuzzik
Dlatego, jeśli macie potrzebę coś załatwić/przedyskutować to piszecie do mnie, a nie do Adama, a ja w wolnej chwili ogarniam temat.

Poprzedni temat zmienił się we wzajemne najeżdżanie, dlatego go przymknąłem. Czemu? Bo mogę.

No to zacznę od historii strony i forum. Obie rzeczy zostały stworzone przez człowieka chorego na władzę, który ze swoją chorobą walczy po dziś dzień. O co chodzi? Ten człowiek tak zbudował portal oraz forum na zlecenie, że miał nad nim 100% władzy. Na forum użytkownicy mogli się jedynie zarejestrować i pisać tematy. Wszystko inne było wyłączone. Nawet sygnatury i awatary. Wywalczenie tego, żeby forum było forum zajęło nam pół roku. Wtedy zaczęli pojawiać się ludzie, którzy są tutaj od długiego czasu. Niestety od bardzo długiego czasu ten człowiek ma wszystko w dupie i wiele zmian na forum czy stronie było (po części wciąż jest) blokowana. Czy umyślnie? Możliwe, gość po prostu zrobił stronę i forum na zlecenie, nie podzielił się dostępem do panelu i tyle. Co skutkowało marazmem.

Większość osób na forum i stronie jest z przyzwyczajenia, a nie po to, by coś tutaj rozwijać i ulepszać. Nikt nam za to nie płaci i 95% osób robiących coś na forum/stronie w każdej chwili może powiedzieć "bye, I quit". Ja dla przykładu jestem tu z przyzwyczajenia, jak raczej większość. Mieliśmy dwa przypięte newsy o rekrutacji, każdy nabił sobie po 10k+ wyświetleń. Cisza, nikt się nie zgłosił. Może dlatego, że dzisiaj ciężko o kogoś kto będzie godzinę-dwie dziennie poświęcał na coś, za darmo. Można spróbować ponownie. Jednak wątpię, by to coś zmieniło.

Pewnie pojawi się pytanie - czemu administracja nie poprawia? Może dlatego, że robi to za darmo, dobrowolnie i często ma własny biznes, pracę, uczelnię czy coś i poprawianie nie swoich błędów jest ostatnią z interesujących rzeczy.

Z adminami użeramy się już z rok (jak nie lepiej) i na tą chwilę wywalczyliśmy shoutbox, edycję postów na SB i zmianę grafiki po prawej stronie na coś świeżego - o czymś zapomniałem?

więc wiemy dokładnie jak wygląda kontakt szaraka (nawet takiego jak my) a administracją i jest on zerowy

Tutaj chciałbym rozdzielić się od ogólnej nazwy "adminami". To, że ktoś ma np. nazwę admin forum albo mod na stronie, to nie czyni go jeszcze bogiem. Fakt jest taki, że to tylko systemowa nazwa kogoś kto sprawuje jakieś stanowisko. Jak wspominałem wyżej - faktyczną władzę nad wszystkim miał/ma jeden chory na władzę człowiek. Bez niego nie mogliśmy wrzucić wtyczek na forum, mimo że np. ja miałem rangę admina. To takie mówienie, że admin może wszystko, tylko mu się nie chce - tutaj jest błędne - systemowo tak, ale pod względem dostępu do plików już nie.

Jeżeli chodzi o kontakt - do mnie można na Skype napisać zawsze, wpaść na TS gdzie siedzę cały dzień też. Jest jakby administracja wyższa i niższa - czyli Rock, Adam (Vejxel), a potem jestem ja, isdn, lipton i może parę innych osób.

boyQ, twoja wiadomość była przeczytana. Nikt jednak nie zmusza mnie do reakcji na nią. Nie uznaję się za jaśnie pana, nie myślę o tobie jako o kimś gorszym. Ja na TSie siedzę cały dzień, do odpisania na PW nikt mnie nie zmusza, bo pojawia się pytanie - czy mi się w ogóle chce z tobą rozmawiać? Decyzja jest ostateczna i tyle, ja niestety nie mam sumienia i nie umiem się przejmować tym, ze ktoś ma do mnie jakieś "ale". Będę wałkować swoje, ty będziesz wałkować swoje. Całość wygląda tak jak na załączonym pod tym linkiem GIFie.

W sumie racja, w tematach dla każdego powinniśmy rozróżniać administrację "wyższą" i "niższą", bo my wewnątrz pisząc "admini" mamy w głowie konkretne osoby, a niekoniecznie osoby z taką rangą na forum i ludzie nowi czy po prostu z zewnątrz mogą tego nie wiedzieć (bo na jakiej podstawie mieli by wiedzieć).

Nie ma możliwości zrobienia podziału administracji na wyższą i niższą.

Wstępnie niby jest jakiś podział, mamy najwyższą rangę administrator IT - czyli osoby które wstępnie mają najwyższą rangę na forum. Oczywiście z niej można wyróżnić Isdn i Brodatego którzy mają kontakt z większością. Dalej mamy Liptiego, który zajmuje się całym forum, lecz jednak z informacji jakie mam, nie ma już takich kontaktów ze wszystkimi.

Jest jeszcze Phan (mobilka etc...) i Darku, czyli nasz bóg (tu nie ma błędu) który zrobił swoje i wyszedł ze swoim (o nim już chyba jest wyjaśnione w kilkunastu już postach). Można dodać jeszcze właściciela, ale... "szanujmy się".

Potem mamy global moderatora, czyli Adama (który chyba jakby mieć wnioskować po wszystkich, ma najwięcej do powiedzenia, tylko nie w tematach na forum) i tyle (no chyba, że wreszcie się komuś będzie chciało zmienić nazwę rangi).

Każda już z rang niżej, czyli mod, to są już osoby związane z forum i zajmujące się już w większości sprawami "ściśle mniejszymi".

Jak widać, dużo w samym systemie rang zmienić się nie da, no chyba, że chcemy już wszystko rozwalać.

Jestem za zmianami, lecz za bardzo "idziemy w myśl" rozwalmy "górę" zmieńmy wszystko i przypnijmy ludzi tu.

Będę się trzymał cały czas swoich słów, że obecnie jedyną potrzebą na forum jest zmiana całościowo organizacji wszystkiego - dzięki temu wszystko będzie szło pomału "wyżej".

Choć oczywiście można lekko poprawić rangi, to i tak i tak są one w jakiś sposób czytelne... A to, że władze forum nie mają władzy na wszystkich, to nie problem "nas".

Broda, głównie takie osoby jak Ty mogą cokolwiek zmienić. To znaczy wysłuchać naszych propozycji i przekazać je jeszcze wyżej. My tak naprawdę nic nie możemy, każdy dobrze wie jak wygląda kontakt z Rockiem, trzeba mieć nieziemskie szczęście. Raz przez ponad rok pisania postów pod artykułami raczył mi odpisać, bo sprawa jego dotyczyła i musiał zauważyć komentarz. 

@boyQ

Artykuły na jarocku nie są pisane tylko przez Adama Berdzika. Sporo innych osób również coś wrzuca i jeśli Adam Zientarski stwierdzi iż jest potrzebna osoba do korekcji tekstów, to zapewne taką znajdzie i rozpocznie z nią współpracę. 

Przecież ja to wiem. Co do korekcji tekstów to chyba potrzebę na zmiany wyraża już coraz więcej osób.. 

Edytowano przez boyQ

Wiesz... Ja też trochę zmęczony jestem. Propozycji zmian była masa również z mojej strony. Ja się nie bujam na fotelu przyglądając się wszystkiemu. Lista zmian jakie chciałbym widzieć, a jakie się odbiły jak kauczuk:

• Przeniesienie zakładki LIVE na stronę główną portalu, tak by np. 2 prawe kafelki newsów pokazywały avatar streamera, tytuł streama, grę i liczbę widzów. To zachęcałoby ludzi do wpadania na stronę główną, do newsów, a nie tylko do zakładki /live/. Odrobina CSSa, bo apka LIVE jest już zrobiona.
  • Dodanie opcji stworzenia multistreamu z aktualnych live. Mały guzik powodujący otwarcie nowej strony albo przesunięcie playera, tak, by były dwa obok siebie lub jeden nad drugim. Odrobina skryptowania i CSSa.
  • Stworzenie portfolio newsmanów i publicystów. Tak, by przy newsie pojawiały się np. avatary, linki do fejsa, yt, twitcha autora. Dzięki temu moglibyśmy promować mniejsze kanały, a oni w zamian tworzyliby content w formie newsów głównie growych. To kwestia odrobiny CSSa.
  • Ogólnojarockowy bot twitchowo-hitboxowy, który promowałby nie tylko danych streamerów i ich content, ale też całą stronę oraz forum. To trochę programowania w nieznanym mi języku, ale skoro są jakieś mooboty albo nightboty to my też moglibyśmy taki mieć.
  • Wynagradzanie newsmanów np. kodem na G2A albo czymś takim, na jedną większą grę miesięcznie.

To nie jest tak, że ja napiszę do Rocka albo do Adama (vejxela) i pstryk to jest zrobione. To bardziej wygląda tak, że wiadomość jest przeczytana i cały czas słyszę, że niektóre te rozwiązania są już w planach.
... a potem mijają tygodnie, miesiące. Ja mogę jedynie proponować, a czy Adam lub Rock wezmą i najmą skryptera, który to opisze lub zlecą zrobienie tego za opłatą Phanowi to już inna sprawa. Też chciałbym tu wiele zmienić, ale też nie mogę czarować.

Broda, głównie takie osoby jak Ty mogą cokolwiek zmienić. To znaczy wysłuchać naszych propozycji i przekazać je jeszcze wyżej. My tak naprawdę nic nie możemy, każdy dobrze wie jak wygląda kontakt z Rockiem, trzeba mieć nieziemskie szczęście. Raz przez ponad rok pisania postów pod artykułami raczył mi odpisać, bo sprawa jego dotyczyła i musiał zauważyć komentarz. 

Przecież ja to wiem. Co do korekcji tekstów to chyba potrzebę na zmiany wyraża już coraz więcej osób.. 

Proponować to my możemy w nieskończoność. Jest kilka przeszkód, ale w większości przypadków problem stanowi jedna osoba wymieniona przez brodatego. 

Co do nieaktualności newsów, ja pisząc swoje jestem na końcu kolejki po dany sprzęt. Pierwszeństwo mają największe portale i co? Mam się poddać z tego powodu i nic nie pisać? Pomijam fakt ile nerwów straciłem próbując cokolwiek zorganizować. To nie jest tak, że piszesz jako jarock.pl i wszyscy witają Cię z otwartymi ramionami dziękując, że zdecydowałeś się na kontakt. Wielokrotnie trzeba się namęczyć aby coś zorganizować. Muszę uważać na konflikty interesów itp. 

Adam mi fundnął kilka rzeczy, trochę też organizuje sam. Kombinuje co by tu ciekawego dodać, czym przyciągnąć ludzi. Eksperymentuje z różnymi formami. Jednocześnie jestem zadowolony, że udaje się robić chociażby testy kart. 

Zapewne wiesz, że NV sprawiła rockowi GTX980Ti. Wydawało by się, że zdobycie GTX-ów do testów, to będzie łatwizna, a tu co? "Zastanowimy się", powiedzieli 2 miesiące temu. 

O części rzeczy, Adam (vejxel) nie może was informować, choćby chciał. 

Apropo czego?

1.Hmm, a wiesz jak funkcjonuje firma? Wewnętrznych spraw nie wywleka się na zewnątrz i nie wam je oceniać. 

2.W 99% umów poświadczasz ich pełną poufność swoim podpisem na papierze. 

Bardziej chodziło mi o to czy dalej chodzi o sprzęt, czy coś bardziej ogólnego ;]

A Adam (jako pełnomocnik Rocka) nie może ci załatwić karty od Nvidii? A no tak, RAM, pamiętam. :kappa:

Bardziej chodziło mi o to czy dalej chodzi o sprzęt, czy coś bardziej ogólnego ;]

A Adam (jako pełnomocnik Rocka) nie może ci załatwić karty od Nvidii? A no tak, RAM, pamiętam. :kappa:

A co on ma zrobić? Potwierdził moją autentyczność zielonym, jednak bezpośredniego wpływu na ich decyzje nie ma. 

Dlatego śmiało można powiedzieć że wszystko się kręci w okół pieniędzy i nikt mi nie powie że tak nie jest. 

Może gdzieś tam to przeplata się z pasją, ale nie aż tak jak kiedyś. 

Oczywiście trochę źle to rozegrali, bo zamiast inwestować w stronę i generować jeszcze większe zyski próbują na niej zaoszczędzić kosztem jakości przekazu. JR przez rok rozrósł się i nie można powiedzieć że nie, przybyło trochę streamerów, wyświetleń też jest nieco więcej a ludzi odpowiedzialnych za to wszystko jest dalej tyle samo. Z górą nie ma żadnego kontaktu.. Można np. dodać w niektórych okienkach reklamy i za to opłacać ludzi piszących artykuły czy Community Managerów którzy by się tutaj bardzo przydali. Zresztą.. Na co ja liczę. Tutaj nic nie jest po to, żeby nam się dobrze przeglądało stronę i oglądało streamy. Część osób przerzuciła się na Hitboxa bo jest lepszy kontrakt (i nie mam nic do tego) ale kosztem jakości. Aplikacja do oglądania streamów HB można powiedzieć że nie działa. W przeglądarce też jest to jeden wielki bug.. I tak to wygląda. 

Nie, wejdź sobie na statystyki czatu JaDisco i sprawdź ile "--" ma tag "hitbox". Player kilka razy podczas streama po prostu pada. A tak nawiasem mówiąc to gdyby nie JaRock, to nie wiem czy HitBox w PL wgl miałby jakąkolwiek oglądalność (poza turniejami typu FEC ect.).

Mało tego oglądanie reklam na tym świństwie to koszmar. 

Zazwyczaj jest tak, że na jednym monitorze gram a na drugim oglądam stream. To dosyć wygodne jakby nie patrzeć. 

Nie używam AdBlock'a bo uważam że trzeba wspierać Streamer'ów ale chyba zacznę. Na Twitchu jest wszystko w porządku, gram sobie jak ktoś włącza reklamy po prostu wyciszam Twitcha czekam 5 minut i odpalam głos ale reklamy się dalej odtwarzają, a na HB.. Każdą reklamę trzeba z osobna wyciszać bo się buguja, chyba ze zdążysz wyciszyć stream przed reklamami, bo potem już nie ma takiej możliwości. Poza tym zastanawiam się czy gdzieś nie zgłosić tego że aplikacja HB wpływa wyniszczająco na smartfon. 

Sorry, ale Twitch'a mogę oglądać przez 4,5H na smartfonie komfortowo, a Hitbox to maksymalnie półtora godziny oglądania i nie ma baterii. Po godzinie wyłącza mi się smartfon z przegrzania bo tak dostaje po dupie. Mam Nexusa 5 w razie wątpliwości, stock bez nakładek. Wszyscy są świadomi tego problemu i tylko Mkr stwierdził ze do póki nie naprawią tego nie przerzuci się na HB. 

No to dość dziwne. Mi zawsze wszystko chodzi jak należy, a potrafię siedzieć kilka godzin. Na komórce z kolei nie oglądam streamów :D Wróćmy jednak do tematu. Pisać możemy do śmierci nawet, jeśli chcemy, a i tak ludzie odpowiedzialni za stronę mają na wszystko wyje*ane.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik