Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xMattPL

Moja pucha, co w niej zmienić?

Polecane posty

Witam, mam do was pytanie, ale proszę tylko i wyłącznie odpowiedzi pewnych, nie wprowadzających w błąd, chodzi o moją budę, czyli po prostu komputer :)
Otóż, komputer złożyłem sam, nie był to gotowiec oczywiście :lol: I teraz mam do was pytanie, co zmieniać, czy procesor, grafikę, czy może płytę główną, Mam na myśli to, że chcę stopniowo dodawać lepsze części, tylko nie wiem w jakiej kolejnośći.

Dokładne parametry mojego komputera:

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 500W Modular
Procesor: Intel Pentium G840 (2x2,8 Ghz)
Karta Graficzna: ASUS Radeon 6850 (nie podkręcana)
Dysk Twardy: WD Caviar Black 1TB (64mb cache'u)
Płyta Główna: Gigabyte P61-S3
Pamięć RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz (ale wykrywa 1333Mhz, bo 'podobno' procesor nie daje rady większej częstotliwości)
Obudowa: Cooler Master Elite 371

Mogę dodać, że ja zawsze dbam o chłodzenie i dlatego wybrałem obudowę od Cooler Master'a, bardzo przewiewne. W Battlefieldzie 3, gdy mam wszystko na max. grafice, oprócz jednego ustawienia, bodajże 'Opóźnienie' czy coś w ten deseń. W takich ustawieniach wyciskam średnio 30-50 fps. A po 2 godzinach gry, temteratury wynoszą: GPU- 42 stopnie Celsjusza, CPU- 46 stopni Celsjusza, więc myślę że dobrze złożyłem mój zestaw :)

Części o których myślałem żeby zmienić to jak na razie tylko procesor, myślałem o Intel Core i5 2500K albo ten sam Intelek ale 3570K. Napiszcie mi co najpierw pozmieniać, żeby potem nie było problemów, z góry dziękuje za rady :)
Pozdrawiam, xMattPL ;)

@up Za cały zestaw dałem 2300 zł, a za samą kartę 520 zł :). 2 Miechy przed wakacjami składany był. Jak na razie, ani razu się nie zaciął, nie musiałem go resetować ani nic takiego, więc jestem zadowolony :) Teraz za ten zestaw dałbym +/- 2500 zł. Ogólnie, nie chcę wydawać więcej na kartę, niż na cały zestaw :P

@2up właśnie myślałem o tej i5'tce ;)

Jeb, tak tanio, ło dżizus. W sumie SSD nie masz to tanio ^^.
Co do tej karty to wersję się co chwila zmieniają, za niedługo coś ma wejść 790. Nie nadążę za tym. Kiedyś mam plan skręcić kompa za 10k i żyć jak król :)

Dziwota, że ten zasilacz uciąga, ja bym zmienił na 750, minimum.

500 W to nawet za dużo na ten sprzęt :) i5 lepiej się prezentuje niż i7 :)

@up Liptonex, nie zgodzę się, ponieważ karta nie może ograniczać procesora, przynajmniej nie w takim stopniu jak jest to na odwrót, procesor może ograniczać kartę ;)

Co racja to racja ;). Tak więc na dzień dzisiejszy wymień tylko procka resztę sprzętu masz ok.

@up W dużym stopniu nie to racja, ale na pewno i7 lepiej czułby się z wydajniejszym GPU ;).

Podaj jaką masz płyte główną ale na pewno coś na h61 lub innym chipsecie nie umożliwiającym oc więc ja bym tutaj zmienił procesor na tego xeona http://www.ceneo.pl/17112958 jest to na prawdę świetna alternatywa dla i5 oraz i7 niestety nie da się go podkręcić ale prawdopodobnie na twojej płycie głównej tego nie zrobimy i moim zdaniem nie opłaca sie brać i5 ivy bridge jeśli nie podkręcamy bo niewiele drożej mam tego xeona ewentualnie jeśli chciałbyś podkręcać to zmiana płyty na ASRock p67 pro3 b3 i do tego i5 2500k/i5 2550k/i5 3570k + oczywiście chłodzenie w przypadku i5 sandy bridge do oc 4,5ghz starczy Fortis lecz w przypadki ivy trzeba myśleć o czymś lepszym 

Aditor, właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem, przemyślanej i od kogoś kto się zna na rzeczy, też właśnie tak myślałem, więc myślę że kupię jakąś płytkę najpierw, a potem dopiero resztę komponentów. A jak polecasz Aditor, kupić i5 2500K czy te Ivy Bridge?

tak jak powiedział poprzednik, dodam że ivy bridge maja lepszy kontroler pamięci oraz na tych samych taktowaniach są wydajniejsze lecz podniesienie zegara o 100/200mhz i mamy wydajność ivy tyle że ivy sie bardziej grzeją,  jesli chcesz robić duże oc to snady jesli  mniejsze to ivy 

Ja bym na Twoim miejscu podkręcił nieco kartę. Zresztą sam mam taką, tyle że chłodzenie inne. Podkręciłem troszkę i nie widzę żadnych problemów.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik