Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Himiodzio

Bitwy na Intra Edycja 3!

Polecane posty

Witajcie

Miło mi to pisać, że bitwy wróciły :).

To co zostało nam na samym końcu (i zarazem każdy mógł zobaczyć na czym sprawy wyglądają), zostało już pomyślnie zrobione.

Wszelakie zmiany regulaminowe zostaną w tym tygodniu wprowadzone (czyli polecam na koniec tygodnia zerknąć do regulaminu).

Choć kilka szczegółów mogę podać? Ale kilka!

• Nagrody (uwierzcie, ciekawe :>) dla 4 miejsc (1,2 i 3/4, bo miejsce 3/4 to osoby przegrane w finale każdej z grup)
  • Wreszcie powinno się gdzieś zauważyć te bitwy
  • Większe rozchylenie pojęcia intra (to już oficjalnie nie tylko intra, choć zakres będzie bardzo często wracał do korzeni)
  • 5 osób w jury
  • Poprawki czasowe, ujednolicenie trwania danych rzeczy etc...
  • Zmiany w systemie osób zbanowanych
  • Poprawki kuponów
  • Ustalenie daty i wytycznych przegranego opiekuna grup (oj, będzie się można bać)
  • Inne rzeczy o których się dowiecie z regulaminu, bo na niespodzianki trzeba czekać :).

Więc kwestia zmian w jakimś stopniu jest znana, wszystko pojawi się w regulaminie i z niego już jasno będzie wynikać co i jak.

Co mogę pisać więcej? Ta dłuższa przerwa mam nadzieję wyszła każdemu na dobre. Bitwy mogły zostać dopięte na ostatni guzik, aby wreszcie ta 3 edycja, była tą edycja zapowiadanych zmian.

Oczywiście dalej będę i zarazem będziemy razem z Ikarosem starać się rozwijać tą inicjatywę jak się tylkoda.

Mam nadzieję, że 3 edycja + kolejne będą dla forum ciekawym pomysłem rozwoju go w jakiś sposób :).

Dodać też mogę, że na dniach (jako pierwsza rzecz do zrobienia) zostanie ujawniona lista osób zbanowanych na bitwy (i będzie ona już na zawsze publiczna). Też mogę powiedzieć, że dotychczasowi wygrani z tej listy zostaną usunięci (jednak przerwa była długa) i będą mogli wziąć udział w 3 edycji!

Co do dat? Wszystko już jest wstępnie przygotowane... Lecz Wam wystarczy chyba tylko jedna data.

Zapisy ruszają 19 września!

Wszystkie informacje odnośnie nagród pojawią się wcześniej w informacjach o edycji (o tym nie powiem, może gdzieś u kogoś zauważycie) i przy zapisach.

Tak więc było na co czekać! Bitwy nadchodzą

PS:

avr orqmvr gehqab ɯ 8=K ʞɔ6p=<7

Gh avp avr zn, cb pb fmHxnfm. PBŚ pv fvr pulon myr jlqnWR. QnAr n fmhxNar? qboen Xynzvr. WRqanx xbapmr gb. Fybjb. Gbavtug

0 @D@3 H ;FCJn 9 DEC62>6C@H : <E@D ;6DK4K6n

Snwar tel?

jvrfp qnan
 ʌxɐʌqnd ɹʍqz
rqlpwn mebovban
bub qƃ uƃuƃ
>K9B> 83 D?H2C KG?783
zuz dqnd
G22? wnx wn
ɐuzǝɹɔɥɟ xuʍ

¿ǝıKAǝB ǝıF @ƃǝʇ ı=Dǝɾ @ɔ ɐ

A będą jakieś wskazówki? Oprócz oczywistej, że część tekstu jest w ROT13 ;)

Edit:

W spoilerze odkodowana wiadomość, tylko nie wiem czy dobrze.

nie bedzie trudno z tym szyfrem

Tu nic nie ma, po co szUkasz. COŚ ci sie chyba zle wydaJE. DaNe a szukAne? dobra Klamie. JEdnak koncze to. Slowo. Tonight

5 osob w jury? 4 streamerow i ktos jeszcze?
Fajne gry?

wiesc dana
moje choinki
edycja zrobiona
tata to dad
zmudz to fajne miasto
choć mam
inna jak ja
jak superman

a co jeśli tego nie będzie?

Edytowano przez MrAeers

Ja dobiłem do czegoś takiego, ale to nadal nie jest koniec...

NIE BEDZIE TRUDNO ɯ 8=X ʞɔ6C=<7
TU NIC NIE MA, PO CO SZUKASZ. COS CI SIE CHYBA ZLE WYDAJE. DANE A SZUKANE? DOBRA KLAMIE. JEDNAK KONCZE TO. SLOWO. TONIGHT

0 @Q@3 U ;SPWA 9 QRP62>6P@U : <R@Q ;6QX4X6A
FAJNE GRY?

WIESC DANA
MOJE CHOINKI
TATA TO DAD
EDYCJA ZROBIONA
CHOC MAM
>X9O> 83Q?U2P XT?783
MHM QDAQ
T22? JAK JA
JAK SUPERMAN

Dalej mi się nie chce robić, nie mam pomysłu ;x

Gratuluję MrAeersowi, widzę, że jeszcze 1-2 zagadki i będę miał swojego zastępcę :D

Wspomniany Aeers rozszyfrował całość, ale przeoczył kilka ważnych szczegółów:

nie bedzie trudno z tym szyfrem

Tu nic nie ma, po co szUkasz. COŚ ci sie chyba zle wydaJE. DaNe a szukAne? dobra Klamie. JEdnak koncze to. Slowo. Tonight - Wielkie litery, umieszczone randomowo przez Himiodzia tworzą zdanie "Tu cos jednak jest"

5 osob w jury? 4 streamerow i ktos jeszcze?

Fajne gry?

-----------------------------

Trzeba zawsze pamiętać - jeśli Himi robi ciąg bezsensownych słów, to rozwiązanie jest w nich jakoś ukryte. Tutaj hasłem są pierwsze litery w każdym z wersów. Trzeba jednak uwzględnić to, że co drugi wers jest napisany do góry nogami, więc bierzemy na przemian po pierwszej i ostatniej literze z wersu.

-------------------------------

Wiesc dana

moje choinkI

Edycja zrobiona

tata to daD

Zmudz to fajne miasto

choć maM

Inna jak ja

jak supermaN

Ukryte hasło: Wiedźmin :)

a co jeśli tego nie będzie?

A tutaj spoiler z metodą rozwiązania szyfru:

avr orqmvr gehqab - ROT13

ɯ - odwrócić i ROT13

8=K - ROT47

ʞɔ6p=<7 - odwrócić i ROT47

Gh avp avr zn, cb pb fmHxnfm. PBŚ pv fvr pulon myr jlqnWR. QnAr n fmhxNar? qboen Xynzvr. WRqanx xbapmr gb. Fybjb. Gbavtug - ROT 13

0 @D@3 H ;FCJn 9 DEC62>6C@H : <E@D ;6DK4K6n - ROT47, a te oddzielone cyfry 0 i 9 ROT5

Snwar tel? - ROT13

jvrfp qnan - ROT13

ʌxɐʌqnd ɹʍqz - odwrócić i ROT13

rqlpwn mebovban - ROT13

bub qƃ uƃuƃ - odwrócić i ROT13

>K9B> 83 D?H2C KG?783 - ROT47

zuz dqnd - odwrócić i ROT13 (pomimo tego, że czytane bez odwrócenia też ma sens - Himiodzio się tu wycwanił)

G22? - ROT47

wnx wn - ROT13

ɐuzǝɹɔɥɟ xuʍ - odwrócić i ROT13

¿ǝıKAǝB ǝıF @ƃǝʇ ı=Dǝɾ @ɔ ɐ - odwrócić i wszystko poza małymi literami oraz znakiem zapytania w ROT47 i uzupełnić w zdaniu

P.S.

Zajęło mi to godzinę wszytko godzinę i tak, jak napisałem na SB - rozwiązanie było gotowe wczoraj w nocy, ale chciałem, żebyście też popróbowali :)

Glock mi znowu enkoder wywalał małymi(Od części po "Fajne Gry?") xd, potem znalazłem inny i zauważyłem wielką litere w słowie "Inna", ale nie zwróciłem na to uwagi.Edited(Powód: bez sensu,  patrz w dół)

A no tak zapomniałbym o najważniejszym Jupi :D

Fuzzik czekam na nagrode :kappa:

Edytowano przez MrAeers

Widać, że szyfr za łatwy, ale tak jak pisałem, to nie będzie nic trudnego.

Następnym razem już zostawię zabawy na kilka dni, jeśli się wtedy uda, to chyba czas już na wyższą szkołę jazdy :).

Gz Kadzik za rozwiązanie całego szyfru, reszta tez gz, bo każdemu coś się tam udało zrobić :).

Himi jak uważasz, kto powinien zostać nagrodzony?

No to chyba nie będzie ulegało dyskusji? Ja powinienem zostać nagrodzony :D, bo jako pierwszy rozwiązałem szyfr - zapomniałem zapisać rozwiązania i wczoraj musiałem wszystko sam zrobić (zajęło mi to 15 minut).

A  na poważnie, sam decyduj czy bierzesz szybkość czy całość :P.

Następnym razem lekko zmienimy te roty :)

Ja powinienem zostać nagrodzony :D, bo jako pierwszy rozwiązałem szyfr - zapomniałem zapisać rozwiązania i wczoraj musiałem wszystko sam zrobić (zajęło mi to 15 minut).

A  na poważnie, sam decyduj czy bierzesz szybkość czy całość :P.

Himi, to zgodnie z kalkulacją, ja jestem zaraz po tobie, bo już przed drugą w nocy ci o rozwiązaniu pisałem :D

KBj12yJ.jpg

Fuzzik posiadam już ten produkt, więc oddaj go komuś innemu.

Po rozmowie z Fuzzikiem doszedłem do wniosku, że bonusik otrzyma Kaadzik

@Glock nie martw się, ty też już posiadasz ten produkt  ;)

Edytowano przez MrAeers

Regulamin zostanie poprawione o nowe rzeczy dziś/jutro do piątku.

Lista nagród zostanie podana wraz ze startem zapisów - standardowo. Ze spoilerów mogę zdradzić, że nagrody będą podzielone: pewne 2 tytuły po jednym dla osób które odpadły z finału grup, jeden tytuł 2 miejsce, tytuł z drugiego miejsca + najlepsza z najlepszych tytułów dla 1 miejsca (czyli 2 tytuły pierwsze miejsce). Dodatkowo pierwsze miejsce zostanie nagrodzone specjalnym rangą-tytułem na forum i otrzyma jeszcze jedną nagrodę niespodziankę (gdy wystartują zapisy, będzie tam wyjaśnione co to).

Lista jury zostanie podana na dniach (możliwe lekkie zmiany ilości).

PS: Kupony dostaną nerfa.

PS2: Tak, mogę więcej: tytuł, tytuł, tytuł, tytuł.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować