Skocz do zawartości
Anarm

Windows 7 czy 8?

Polecane posty

Testy testami a praktyka praktyką. Jeśli już chcesz opinii to poszukaj ich wśród użytkowników W8 z których się dowiesz jak badziewny jest ten system. Zresztą testy pokazane przez ~MaxLager wystarczająco pokazują, że tak na prawdę różnica w ilości fps jest niezauważalna, a nie rzadko świadczą one na korzyść Windows 7.

~MaxLager: Istnieje coś takiego jak intuicja. Kierują się nią ludzie którzy mają pewne choćby niewielkie doświadczenie w danej tematyce i mogą coś po nim wywnioskować nie musząc strasznie się natrudzić wpisując w wyszukiwarce dwa słowa na krzyż, a następnie nie próbują zgrywać bohatera, bo wyrazili tylko swoją opinię do czego zazwyczaj służy forum dyskusyjne...

Pomijając wszelkie testy, W8 został stworzony żeby emulować na komputerze stacjonarnym tablet. Jeśli nie masz ekranu dotykowego odpuść sobie ten system, bo zapewne wykonywanie najprostszych nawet operacji będzie cię w nim irytować.

@up Windows 8 to nie badziew... Pobierając Windows 8 w każdej chwili możemy wyłączyć interfejs metro i powrócić do starego wyglądu z Windows 7 (dzięki temu mamy "wydajniejszego windows 7")

Akurat Windows 8 jest wygodniejszy w obsłudze (polecam kliknąć prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu).

Większość opinii jest od ludzi którzy go nie używali lub robili to bardzo krótko lub nie potrafili zmienić kilku przyzwyczajeń.

Nie lubię nowych aplikacji modern, ale nikt nie karze Ci ich używać, za to ekran startowy bardzo wygodny, zrezygnowałem z doków itp, wszystko pod ręką.

Nowy Explorer jest świetny (dzięki wstążce i możliwości jej dostosowania). Takich przykładów jest więcej, używam go od września więc już nie wszystkie różnice pamiętam :)

Przede wszystkim jest znacznie szybszy (zależy w czym oczywiście, największą przewagę ma w starcie na czym mi specjalnie nie zależy bo rzadko wyłączam, chyba że muszę reboot zrobić).

Jeszcze dodam o wyszukiwaniu, teraz jest wręcz natychmiastowe, do tego podzielone (osobno aplikacje, ustawienia i coś jeszcze) co czasem nie jest dobre jak nie pamiętam gdzie co jest, ale idzie się szybko przyłączyć, ogólnie polecam skóry winkey + q i winkey + w.

To jest tak samo jak A6W(aerobiczna szóstka weidera) jeśli sam nie sprawdzisz to się nie okaże, czy ta A6W (W8) jest dla Ciebie. Przyzwyczajenie, np. nowy wygląd YT, każdy na początku narzekał, a teraz wszyscy i tak korzystają.

Na stacjonarce mam Windows 7. Po odpowiedniej optymalizacji, wyłączeniu zbędnych usług i kilku innych kosmetycznych zmianach system jest niezawodny, wydajny i startuje prawie jak Ósemka. Na ultrabooku mam niestety preinstalowanego W8 i od dłuższego czasu się z nim męczę. Głównie jeśli chodzi o kompatybilność i dostęp do pewnych funkcji systemu. Jak dla mnie W8 jest zamknięty. Jakby niektóre funkcje zostały ukryte przed niedoświadczonymi użytkownikami aby nic nie uszkodzili. Wkurza mnie to strasznie. Ostatnio chciałem pograć z bratem w C&C Red Alert 2 i Tiberian Sun i tylko na W7 wszystko śmigało perfekto. Na XP potrafiło rozłączać połączenie a na Ósemce gra się nie chciała nawet odpalić.

Jeśli ktoś chce być na siłę na bieżąco to niech bierze najnowsze dzieło Micro$oftu. Osobiście nie odczuwam żadnego skoku wydajności gdyż obydwa sprzęty mam wydajne i system działa tak samo ale najwięcej nerwów tracę przy 8.

(...)

co takiego badziewnego jest w 8? konkretnie prosze bo cos mi sie wydaje ze na oczy nie widziales tego systemu.

roznica w wydajnosci moim zdaniem jest dosc spora na korzysc W8, system pare miesiacy po instalacji uruchamia sie tak szybko jak zaraz po zainstalowaniu (w przeciwienstwie do 7) . co do interfejsu metro to mozna ustawic tak zeby zaraz po zalogowaniu przenosilo nas do pulpitu dzieki czemu w ogole go nie widzimy i mamy normalna 7, nieco wydajniejsza.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik