Skocz do zawartości
Himiodzio

Bitwa na intra v.3?

Polecane posty

ISDN - Admina miałeś cały czas. Nawet tego niewidocznego. Prowadziliśmy już wiele dyskusji na te tematy. Uwierz, że wiemy jak rozkręcić to forum. Siedzimy na nim codziennie i chcemy, by w końcu się ruszyło. Listę zmian, które można wprowadzić masz. Tematy z dyskusjami też nie trudno znaleźć. Jeśli chcesz zyskać nasze zaufanie, to zacznij od najmniejszych rzeczy. Niech zmieni się cokolwiek, cokolwiek  :rolleyes:

isdn z całym szacunkiem, nikt tutaj z wyżej wymienionych użytkowników nie ma zamiaru się przyklejać do kogoś 'sławnego', większość tutaj siedzi tylko i wyłącznie już z przyzwyczajenia a nie jakieś korzyści. Forum kręci się w okół tematów technicznych i tematów typu czy mi pójdzie, jestem w stanie zgadnąć, że od kilku miesięcy tylko 1 na 100 nowych użytkowników zostaje tu na dłużej. Wszyscy tutaj chcą po prostu większego ruchu i integracji z blogiem, i żadne fjuczery czy addonsy tego nie zrobią. 

Kubox przede wszystkim nikogo na siłę na forum nie ściągnę. Pisałeś, że Webber o jakichś zmianach pisał. Szkoda tylko, że zniknął z forum bez słowa. Co do tego żeby cokolwiek się ruszyło to mogę powiedzieć, że JUŻ wstępnie załatwiłem nagrody do bitwy na intra, lecz przed weekendem nie mam zbytnio możliwości ogarnąć dalej tematu. Dlatego prosił bym aby Himiodzio się ze mną w weekend skontaktował.

Lipton odniosłem inne wrażenie tutaj w temacie piszecie, że Rock czy Sou nie zaglądają, a na SB widzę wpis na temat tego, iż Yuuhi nie chce się aktywnie udzielać na forum.

Powtórzę to jeszcze raz forum, tworzą jego użytkownicy i nikogo na siłę nie da się tutaj trzymać.

Ale tu nawet nie ma kogo na siłę trzymać. Czemu kiedyś Rock mówił o tym forum na swoich filmach? Na początku był tutaj duży ruch. Odkąd Rock się sprzedał Sprite'owi to już nie mówi nic o forum. Kiedyś były konkursy, można było wygrać bilet do kina. Wiem, wtedy było Orange, teraz jest głupi sprite. Rock nawet udzielał się w sprawach technicznych, pokazywał swoje zaplecze. Adres tej strony to forum.jaROCK.pl... na górze widnieje napis "Ja, ROCK"... gdzie do cholery jest ten Rock? Nie mów mi, że jest aż tak zapracowany żeby nie znaleźć chociaż 5 sekund żeby wspomnieć o tym forum na swoich filmach, na insta, gdziekolwiek... Na blogu wpisy dodaje Adam, już nie Rock... Skoro Rock nie ma na to wszystko czasu, to po co to wszystko? Zmieńcie nazwę serwisu na "Widownia Rocka" i będzie to chociaż wiarygodne...

Nie chcemy trzymać tu nikogo na siłę, po prostu chcemy, żeby ktoś z tych znanych osób, których ogląda tylu ludzi, wspomnieli czasem coś o tym forum, że można tu znaleźć pomoc w kwestiach technicznych, można porozmawiać na wszystkie tematy, można przyjemnie spędzać czas... Głupie logo "Ja, Rock!" w rogu ekranu na streamie nie wystaczy... ludzie nawet nie będą wiedzieć, że jest też forum...

Edytowano przez Wilkokłak

Co ciekawe, Rock na fejsbuku ma swoją ekipę, która jest oczywiście wspierana, na którą ma czas itp. PO CO! Jakby ich wszystkich zaprosił na forum to byłoby to dużo wygodniejsze, a zamiast tego jest nudna grupa na fejsie, która i tak nic nie zdziała.

@UP No właśnie

Zostałem oddelegowany do zajęcia się forum [...]

NO TO DO ROBOTY, że agresywnie pojadę.

Nagrody do bitw, ok spoko, ale czy ktokolwiek z poza forum dowie się o tych bitwach (nie mówię o jakimś spamie ze strony Himiego i tego co sam załatwi), będzie jakiekolwiek wsparcie kogokolwiek?

@Glock sposoby komunikacji w internecie się co jakiś czas zmieniają. Taki mamy klimat, ludzie wolą używać FB, to go używają. To, że "grupa jest nudna" to Twoja ocena. Gdyby było tak na prawdę, go po co Ci ludzie by tam siedzieli?

@SoldierPL powiedziałem, że ciekawe inicjatywy będę wspierał i pomagał w ich realizacji.

@Fuzzik dam Ci chwilę, na edycję swojego posta.

@up bo tam jest Rock, on to reklamuje, tam zbiera sugestie od ludzi itd. Kiedyś to samo było z forum. 

Masz kilka rzeczy, sugestie, które niby możesz wykonać. Jak na razie jesteś kolejnym, który niby może coś zmienić.

• blogi!
  • statystyki!
  • tła profilu dla wszystkich...
  • przywróć statusy
  • wywal tą babkę ;x
Edytowano przez Glock

@isdn, na polityka byś się nadał. Powiedziałeś coś, a zarazem nic :) Jeśli całą swoją rolę ograniczysz do wspierania inicjatyw, to nic się nie zmieni. Sam wyjdź z inicjatywą... Fuzzik ci podał link do tematu, który powinieneś znać na pamięć :kappa: Tam masz wszystko elegancko opisane.

Zbyszek, zapomniałeś o jednym:

4. Lipton - ban dla Zbyszka

:kappa:

Ogólnie Webber sobie czyta ten oto zacny temat, ciekawe co powie. Mam nadzieję, że ciśnienie mu skoczy i zejdzie na zawał.

Edytowano przez SoldierPL

Mogę i zmienię, ale nie oczekujecie ode mnie cudów. Nie wymagajcie, abym ściągnął wam tysiące aktywnych użytkowników. Napiszę to jeszcze raz.

Forum tworzą użytkownicy, a to czy ktoś zostanie zależy przede wszystkim od atmosfery i zachowania starych użytkowników w stosunku do nowych.

@SoldierPL właśnie to moja propozycja zmiany.

Jak ktoś daje bana za cokolwiek, to miałby chociaż odwagę się podpisać pod tym, użytkownika poinformować i uzasadnić decyzję. Póki co tutaj panuje samowolka i każdy robi na co ma żywnie ochotę. Anonimowość w sieci. Tfu

@isdn, jeśli ci nowi by w ogóle przychodzili, to by twoją teorię można było na czymś oprzeć. Na razie jest z letka z dupy :D Osobiście nic do ciebie nie mam, ale jeśli masz zajmować to stanowisko "bo tak" to lepiej będzie, jak oddasz rangę komuś, kto na tym forum siedzi codziennie po kilka godzin.

@Zbyszek, ale Lipton uzasadnił swoją decyzję :kappa: Cytat: "Dostał bana na SB, za link to swoją drogą, ale za ctrl+c i ctrl+v regulaminu i FAQu i próby wstrzelenia się swoim forum, nie chciał dobra tego forum a chciał tylko dobra swojego. Nic już do Ziggyego dawno nie mam, ale jak ktoś tak leci po bandzie to niech się nie dziwi (...)". Koniec cytatu.

Proszę cię bardzo: "Shoutbox służy do luźnych rozmów i dyskusji, nie służy do reklamowania (...)". Regulamin natomiast jest własnością intelektualną jego twórcy, co oznacza, że nie możesz bez zezwolenia autora go użyć.

@isdn, wiele razy już mówiłem, że nie chcę rangi żadnego moderatora ani admina. Ranga = większe możliwości. To prostsze niż dodawanie. Zresztą skoro jesteś, według ciebie, w stanie załatwić więcej, to dlaczego nadal kompletnie tego nie wykorzystujesz?

Edytowano przez SoldierPL

@SoldierPL spokojnie, tekst o oddaniu Ci rangi był tylko żartem. ;)

Zaskoczę Cię, ale mam również inne problemy i obowiązki poza forum. Dlatego wcześniej napisałem, że w weekend(kiedy to będę miał trochę więcej czasu) chcę z Himim omówić kwestie bitwy na intra ;)

Tutaj nie chodzi o jakiś przymus ściągania ludzi tu...

Tu chodzi o informacje, że to forum istnieje.

Czy tak trudno poprosić jest całą ekipę o danie info, że istnieje forum? Chyba nie jest to problemem, jeśli spokojnie każdy potrafi dać info o dupnej ankiecie o top xxx danego dnia/roku/miesiąca/minuty na blogu.

Czy jest problemem takim napisać w grupie jarockowej: "słuchajcie mamy forum, każdy z Was ma na nim rangę, jak chcecie możemy stworzyć Wam dział swój i prosić/dyskutować dodatkowo z ludźmi. Niby istnieją te grupy facebookowe, ale prawdę mówiąc.... Patrząc na nie, coraz więcej osób się w nich spina o brak moderacji, o zakazy odnośnie tematów technicznych etc... A tu co mamy? Regulamin, administrację (o niej zaraz) i wiele różnych działów.

Piszesz Isdn, że Adam i Rock nie mają czasu na zaglądanie... Chyba sam w te słowa nie wierzysz?  -nie muszę chyba dalej pisać o tym-

To forum od długiego czasu jest olane, olewane i olewane będzie cały czas, jeśli nie będziemy nic tu działać, my sami.

Sam dużo nie chcę, bo sprawy techniczne nie są ważne, wszystko jakoś się w tym temacie trzyma, więc to można tymczasowo lekko odłożyć na potem.

Głównie tutaj chodzi o sprawy czysto forumowe/organizacyjne. Tutaj trzeba wreszcie zrobić porządną roszadę w moderacji, wywalić tych którzy zaginęli w akcji, albo nie wiedzą nic o tym forum... Można powiedzieć, że obecnie administracja czystko forumowa jest okej. Wstępnie się zgodzę, lecz i tak czasem trzeba zbyt długo czekać na usunięcie danego postu, rzeczy (nawet po zgłoszeniu przez opcje).

To czy ktoś będzie chciał zostać na tym forum zależy od jej społeczności? Zgadzam się w 100%! Ale chwila? Gdzie mamy tych nowych? A chwila... Przecież tu czasem ktoś wpadnie, bo znalazł forum na necie, wpisując "mam problem z..." lub "komputer za 5000".

Jarock obecnie ma wiele ciekawych osób w ekipie, które chętnie będą chciały coś pomóc... Trzeba tylko dać im taką możliwość i zapytać.

"Robiliśmy to?"  Tak? To czemu gdy poprosiłem kilka osób o pomoc w danych eventach, zgadzały się... A Wy jako ta "góra" tego nie umiecie?

Trzeba się obudzić i ogarnąć. Olewanie jednak musi się skończyć, chcemy coś tu robić, musimy wywalić koleżeństwo i zrobić porządną ekipę.

Na tym forum powstało tyle ciekawych inicjatyw (o bitwach zaraz)... Serwery etc... Zostało? Tylko serwer CS GO (który obecnie jest wyłączony do sprawy wyjaśnienia z supportem valve pewnego pluginu).

Chwila... "Serwer CS GO?!?!? My go mamy?"

Tak mamy, bez Liptiego i mnie nawet coś takiego by nie miało miejsca na forum... Sami musieliśmy się bawić, pisać etc... Żeby coś takie załatwić. Gdzie była góra? "Nie miała czasu"

Musimy się ogarnąć inaczej nic z tego nie będzie, a pościki nawet osób jeszcze wyższych nic tu nie dadzą, bez realnych zmian.

Co do samych bitw... Okej, masz mnie na skype, napisz gdy masz czas. Inicjatywa jest według mnie super i próbuję po jej przejęciu, rozwijać ją jak się da... Lecz bez pomocy w dwóch wielkich sprawach, nie dam rady dużo zdziałać. Chcemy coś robić, wspierajmy forum i ludzi na nich. Zacznijmy pomagać, rozwijać to wszystko, co jest obecnie.

.

Serwer cs go to chyba najlepszy przyklad

Byl, czasem ludxie byli czasem pustki... A oczywiscie Izak/Rock czy inne osoby z JaRocka nie powiedzialy slowem, ze cos takiego jest. Bo pewnie nawet nie wiedzialy xD A moge sie zalozyc, ze jakby Izak podal IP i info, ze jest oficjalny serwer JaRocks to by sie ludzie bili by moc wejsc. Ale po co? Powoli zastanawiam po co wogle to forum jest? My bardziej aktywni uzytkownicy siedzimy, pracujemy i chcemy zmian. Ci z lepsza ranga, przychodza zapowiadaja je i nic nie robia, a 99% nowych osob wpada, pisze temat dowiaduje sie co chciala i nie wraca. Po co to wszystko? Hajs za wyswietlenia strony sie musi zgadzac ? (To teoria, nie znam sie na tym).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.