Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoznanskaPyra

PORADNIK [MSI Afterburner]

Polecane posty

Hej.

Chciałem Ci przedstawić bardzo wygodny program do nagrywania wideo z gier. Osiągniesz bardzo dobry efekt i nie wydasz na ten cel złamanego grosza. 

Więc zaczynamy.

Wpisz w google MSI Afterburner i pobierz go z oficjalnej strony, dzięki temu będziesz miał gwarancje, że program jest w najnowszej wersji. 

Najpierw pobierasz program z tej strony (prosimy nie dodawać linków do obcych stron, patrz REGULAMIN) i instalujesz go na komputerze. 

Po instalacji uruchom program i przejdź do ustawień. Przy okazji będziesz mógł zobaczyć podstawowe parametry karty graficznej.

Poradnik1.PNG

Teraz w ustawieniach szukamy zakładki "Przechwytywanie Wideo".

Poradnik2.PNG

Na zdjęciu zaprezentowałem optymalne ustawienia wideo. Jeśli się na tym znasz możesz je edytować pod swoje potrzeby. Ustawienia audio są bardzo ważne. Musisz pamiętać aby ustawić odpowiednio poziom głośności w grze, aby gra nie zagłuszała tego co mówisz. 

Poradnik3.PNG

Mam nadzieje, że poradnik się przydał. 

Pozdrawiam Pyrka

O proszę, szczerze mówiąc nigdy o tym wynalazku nie słyszałem . Wydaje się być fajny,bo darmowy ,ale ciekawe,czy jakością przechwytywanego obrazu dorównuje bezkonkurencyjnemu Frapsowi i jakie jest przy tym obciążenie komputera. Sądzę,że gdyby jakość filmików nie była znacząco gorsza, a obciązenie komputera byłoby mniejsze, to mógłby w przyszłości stanowić konkurencję dla Frapsa, chociaż szczerze w to wątpię. Przetestuję i się jeszcze wypowiem :D

Ja od siebie polecam mirillis action! bardzo przyjemny program i łatwy w obsłudze. Przy moim starym kompie który ciśnie bf3 na niskich w ok 50 klatkach był idealny (nagrywałem nim ok 30 min testowego materiału aby go sprawdzić i liczba kratek wahała się między 43-46, przy frapsie klatki spadały do 10 i w dół)

hmm a ja mam cos dziwnego a mianowicie nie mogę wybrać 2 źródła dźwięku- mam w nim to samo co w 1 do wyboru czyli wybieram w pierwszym urządzenie przechwytujące Direct Sound i Realtek HD audio input i w drugim mam dokładnie tak samo.

Powiem szczerze nagrywam tym programem od początku istnienia mojego kanału i jestem z niego bardzo zadowolony. Testowałem wiele programów ale ten najbardziej przypadł mi ( i mojemu sprzętowi :] ) do gustu. Zachęcił mnie głównie tym że jest darmowy a ma wiele fajnych możliwości. Zdecydowanie zachęcam do przetestowania tego programu. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wychodzi nagrywanie tym programem to zajrzyjcie na mój kanał, nazwa taka jak mój nick :)

O proszę, szczerze mówiąc nigdy o tym wynalazku nie słyszałem . Wydaje się być fajny,bo darmowy ,ale ciekawe,czy jakością przechwytywanego obrazu dorównuje bezkonkurencyjnemu Frapsowi i jakie jest przy tym obciążenie komputera. Sądzę,że gdyby jakość filmików nie była znacząco gorsza, a obciązenie komputera byłoby mniejsze, to mógłby w przyszłości stanowić konkurencję dla Frapsa, chociaż szczerze w to wątpię. Przetestuję i się jeszcze wypowiem :D

Ma taką samą jakość nagrania jak fraps, ale używa lekkiej kompresji. Przy jakości 100% pliki mimo wszystko są mniejsze od tych frapsowych. Obciążenie dla kompa też jest mniejsze. 

hmm a ja mam cos dziwnego a mianowicie nie mogę wybrać 2 źródła dźwięku- mam w nim to samo co w 1 do wyboru czyli wybieram w pierwszym urządzenie przechwytujące Direct Sound i Realtek HD audio input i w drugim mam dokładnie tak samo.

Poradnik jest dla systemu windows 7. 

MSI After Burner jak dla mnie jest swietny :] Musialem go uzywac gdyz mialem za slabego kompa (nadal mam :D) do nagrywania np. BF3 :] Niestety mimo tego ze jest to swietny program gdyz nie muli tak jak Fraps to i tak nie udaje mi sie nagrac BF3 gdyz wciaz cos tam troszke muli, ale nie tak jak Fraps :D Jak wlaczylem Frapsa, grajac w BF'a to mi sie komp zacial :D Takze podsumowujac, program jest swietny i tak jak tam koledzy mowili, kto sie nie zna niech nie rusza tych paskow tylko niech podarza za powyzszymi instrukcjami :]

Ja mam jakiś dziwny problem. Mianowicie jak zapiszę sobie kilku minutowy filmik i chce dodać jakieś efekty w Corel Video Studio pro x3 to nie mogę dodać filmiku do programu lub jak jakiś format się doda to nie ma głosu z mikrofonu   :( Wie ktoś dlaczego tak mam ??

Ten program najlepiej używać z zewnętrznym kodekiem najlepiej x264, te wbudowane w programie mają taką sobie wydajność jak i jakość.
Filmy z kodekiem x264 będą zapisane do formatu .mp4

Takie filmy  bez problemu odczyta każdy player video, bez problemu z importuje się taki film do programu do obróbki, jedynie Camtasia ma z nimi problem, tym bardziej to jest dziwne ,że sama Camtasia exportuje filmy do .mp4 + x264 kodek :D

Ja polecam DxTory z kodekiem AMD VCE, oczywiście dla tych co posiadają odpowiednio karty z AMD.

x264 to tylko do renderowania, do nagrywania gier się nie nadaje, bo obciąża procek dosyć mocno więc dla tych ze słabym CPU to słabe rozwiązanie. Z tego co pamiętam to Lagarith Lossless Codec nawet dawał rady wyrabiać bezddużego obciążenia procka.

Zaloguj się, aby obserwować