Skocz do zawartości
Jakon13

Wiedźmińska saga

Polecane posty

Witam was. Ostatnio naszła mnie ochota zgłębienia świata Wiedźmina z książek Sapkowskiego, gdyż przeszedłem wszystkie 3 części Wiedźmina (obecnie 2 raz przechodzę 3 część na najwyższym poziomie) i chcę poznać inne aspekty tego świata.

I tu zaczyna się moja prośba do was. Czy mogli byście podpowiedzieć w jakiej kolejności należy czytać książki o Wiedźminie.

Z góry dzięki za pomoc.

Zaczynasz od Ostatniego Życzenia. Dwa pierwsze tomy to opowiadania, jednak niektóre z nich mają w miarę ścisły związek z fabułą sagi. Osobiście jestem pod wrażeniem jak dobra jest ta opowieść. Jestem teraz na początku ostatniej części (Pani Jeziora) i nie mogę przestać czytać. W żadną z części gier nie grałem i bardzo, ale to bardzo chciałem zagrać w W3, zwłaszcza po tym jak książka mnie na to nahajpowała. Niestety mój PC < Wiedźmin. :D

Udało mi się znaleźć chronologię książek (dzięki Qbaakr) podaję link:

http://sapkowski.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=3507 oraz

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Cykl_wied%C5%BAmi%C5%84ski

Na allegro udało mi się znaleźć w komplecie zestaw 8 tomów:

1. OSTATNIE ŻYCZENIE

2. MIECZ PRZEZNACZENIA

3. KREW ELFÓW

4. CZAS POGARDY

5. CHRZEST OGNIA

6. WIEŻA JASKÓŁKI

7. PANI JEZIORA

8.  SEZON BURZ

I teraz tak, na liście zrobionej na forum Sapkowskiego jak i Wiedźmińskiej wiki jest jeszcze 10 pozycji. Wiecie może gdzie można kupić resztę, w sensie czy są zebrane w jakiś zbiór czy coś w tym stylu?

Sama saga to pięć tomów ("Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża jaskółki" i "Pani jeziora" - w tej kolejności), przy czym "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" to dwa tomy opowiadań, które dotyczą wydarzeń sprzed tych z sagi i opisują wiele wątków, które tam się pojawiają (zaczynając od opowieści o strzydze, poprzez historię znajomości z Yennefer, skończywszy na historii z Ciri). Natomiast "Sezon burz" został napisany niedawno,  w zasadzie jest spin-offem, a historia z tego tomu nie ma większego znaczenia dla znajomości sagi (gwoli ścisłości ten tom jest rozwinięciem historii, która lakonicznie była wspomniana w którejś z poprzednich książek).

Polecam Ci czytać od początku chronologii, czyli
1. Ostatnie życzenie

2. Miecz przeznaczenia

3. Krew elfów

4. Czas pogardy

5. Chrzest ognia

6. Wieża jaskółki

7. Pani jeziora

+ ewentualnie Sezon burz, który równie dobrze możesz przeczytać na początku, jak i w ogóle pominąć.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik