Skocz do zawartości
Hebe

Windows 7

Polecane posty

No hej, kupuję za parę dni kompa i myślałem nad systemem. Skoro mam oryginalny na obecnym kompie to po co mam kupować drugi? Myślałem nad tym, żeby po prostu zadzwonić do Microsoftu i powiedzieć im, że zmieniłem kompa/uszkodziła mi się część i wymagała wymiany i żebym mógł aktywować system jeszcze raz. Problem jest tylko taki, że nie mam płytki instalacyjnej z windowsem... Podobno Microsoft udostępniał przez jakiś czas plik ISO z windowsem 7 a teraz polega to na tym, że aby mieć dostęp do pobrania tego pliku potrzebny jest świeży, nie użyty kod. 

Jak wy rozwiązaliście sprawę z systemem wraz z przesiadką na nowe maszyny? Za dużo kombinuję? Można nadal gdzieś pobrać oryginalnie windowsa? (nie mówie o zatoce piratów czy innych takich miejscach i w żaden sposób nie zachęcam do piractwa)

Obecnie obraz płyty z Windows 7 można chyba pobrać tylko z torrentów. Jeżeli masz oryginalny klucz, który nie będzie już używany na starym komputerze, tylko na nowym, to nawet licencja OEM zadziała. Jednak na 50% będziesz musiał przeprowadzić telefoniczną aktywację. Przechodziłem przez coś takiego z kluczami OEM i u mnie działało. Jak będziesz ściągać plik ISO to upewnij się, że jest to czysty obraz bez żadnych modyfikacji lub obraz z MSDA (zazwyczaj mają te informacje w opisie). Następnie przy instalacji możesz użyć swojego klucza.

P.S. Upewnij się, że pobierasz odpowiednią wersję systemu (Home Premium, Pro, etc) do której masz klucz.

EDIT:

Znalazłem stronę MS z której być może uda Ci się pobrać obraz ISO. Spróbuj TUTAJ

System powinien Ci wygenerować ileś tam cyfr. Będziesz je musiał podać przez telefon, potem dostaniesz zwrotne cyferki do wpisania i tyle. Całą rozmowę masz z automatem, który tłumaczy Ci krok po kroku co masz robić. 

No okej, wszystko takie ładne i kolorowe tylko ja dobrego torrenta znaleźć nie mogę :/ Na zatoce są same takie wiecie, że już gotowy system (albo ja coś źle szukam). Mógłby ktoś podesłać linka tutaj bądź na pw? Byłbym baaardzo wdzięczny.

Gdybym mógł z tamtej strony pobrać to bym się nie pytał :) Kiedy wpisuję to wyświetla mi się informacja, że klucz już został użyty i niemożliwe jest pobranie pliku. Tam potrzeba świeży, nieużyty klucz wpisać

Okej pobieram, jeżeli ktoś mógłby potwierdzić autentyczność tego to byłbym bardzo wdzięczny :) Żeby nie okazało się, że jakiegoś bubla pobieram :D 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik