Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taran18

Zestaw za 3000 zł.

Polecane posty

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy złożeniu komputera i kupieniu także monitora, klawiatury itp.. Zaczynam z niczym, więc trochę zakupów przede mną ;)

1. Budżet to 3000 zł, łącznie z monitorem i wszystkim co potrzebne. Mam nadzieję że pomożecie jak najlepiej wyważyć budżet między to wszystko ;)

2. Komputer będzie służył tylko do grania.

3. Co do podkręcania to na razie nie mam pojęcia, przynajmniej przez najbliższe 2 lata nie mam tego w planach :D

4. Chciałbym pograć w gry takie jak "Dying Light", "Dragon Age: Inkwizycja", "Diablo 3" a może nawet jak sprzęt pozwoli to i w Wieśka 3 :D

Co powiecie na ten temat i z góry dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam ;)

Czy potrzebujesz też system operacyjny?

Przy założeniu, że tak, moim zdaniem, najlepszym wyborem bedzie zestaw oparty o Core i3, 8GB Ram i GTX 750 Ti. Nie bedzie to demon wydajności, ale pograsz na nim we wszystkie gry, o których wsponiałeś, oczywiście na odpowiednich detalach.

Cały zestaw prezentuje się tak:

http://www.morele.net/inventory/info/u7AHJQ/

W sumie wyszło 2996 zł.

Komentarz do niektórych podzespołów. Podstawowa płyta główna H81, czyli daje możliwość wypuszczenia USB3.0 na front obudowy, możliwość podpięcia trzech wentylatorów, reszta funkcji jest typowa. Do zestawu dałem od razu 8GB pamięci RAM, ponieważ 4GB to już trochę za mało dla najnowszych gier. Obudowa pozwoli na niezłą rozbudowę wentylacji. Zasilacz podstawowy, budżetowy, ale wystarczająco dobry do tej konfiguracji. Całkiem dobry monitor z matrycą IPS, posiada wbudowane głośniki (dość słabe, no ale póki co chyba wystarczą).

Natomiast jeśli nie potrzebujesz systemu operacyjnego, to sprawa wygląda zupełnie inaczej i wówczas zestaw może prezentować się w taki sposób:

http://www.morele.net/inventory/info/u5I7BP/

W sumie 3000 zł.

Różnice to oczywiście dużo szybsza karta graficzna oraz przy okazji trochę lepsza płyta główna i zasilacz.

Obojetnie na co się zdecydujesz, wysyłkę i montaż całości możesz mieć za 1 zł. Najpierw należy dodać tą usługę do koszyka:

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

A później wpisać kod promocyjny: O6A2MVKEK1

Do zestawów wrzuciłem też podstawową klawiaturę i myszkę.

@up

Po co mu rozbudowywać tyle wiatraków skoro sam powiedział że OC raczej nie wchodzi w grę i pieniędzmi też ogromnymi nie dysponuje . Matryca IPS ? Wg mnie lepsza jest TN . W dodatku ten RAM , nie lepiej wsadzić coś pełniejszego typu corsair czy g.skill?

Edytowano przez MasterZozol

Ja nigdzie nie napisałem, aby rozbudowywać wentylację. To tylko opcja. Może wykorzysta, może nie. Lepiej ją mieć, niż nie mieć.

"Pełniejszy" RAM? O co konkretnie chodzi? Masz na myśli dwie kości w dual channel? W jego przypadku, to absolutnie nic nie da. Na benchmarkach wygląda ładnie oraz gdy korzysta się ze zintegrowanej karty graficznej (głównie AMD APU), jak również przy profesjonalnych pracach. W przypadku zestawu kolegi, dual nic nie da. Wyższe częstotliwości - to już bardziej, ale trzeba dużo droższą płytę główną.

No chyba, że chodziło ci o coś "peWniejszego", ale tutaj też nie bardzo wiem o co chodzi. Geil tak samo jak Corsair itp. korzysta z kości OEM (Hynix, Infenion itp.), a ponadto sam produkuje własne kości. Przecież to znana marka, która jest od dawna na rynku. Ja osobiście nie znam żadnych problemów z tymi pamięciami ani innych powodów, aby traktować ją jako "niepewną".

Poza tym, przykładowe raporty awaryjności pamięci RAM:

http://www.hardware.fr/articles/773-4/memoires.html (2009 r.)

http://www.hardware.fr/articles/881-4/memoires.html (2012 r.)

http://www.hardware.fr/articles/934-4/memoires.html (2015 r.)

Jak widać ogólna usterkowość jest dziś na śmiesznie niskim poziomie (około 1%), ale stawce przewodzą wspomniane przez ciebie Corsair i G.Skill.

Tak czy inaczej, moim zdaniem jakakolwiek pamięć będzie dobra, do póki jest to DDR3.

Z tym budżetem spokojnie zmieści procesor i5 nawet z monitorem w koszyku i do tego karta graficzna z średniej półki.

CPU - Intel Core i5 4460 LGA1150 BOX

MOBO - Asrock H81M-G

RAM - Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical Low Profile CL8

GPU - MSI ATI Radeon R9 270X Gaming 2GB DDR5/256bit

HDD - Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3

DVD - LG nagrywarka DVD

PSU - XFX Core TS 430W

BOX - Zalman Z1

TV - LG 21.5" 22MP57VQ-P

Razem - 3067.00 zł KLIK

Co do peryferii to nie do mnie ale jak masz napięty budzet to kupiłbym jak najtańszą klawiaturę i myszę.

W zestawie MTS możemy zmienić PSU na Corsaira VS 450W. Zawsze dycha w kieszeni :D Możemy też w razie czego wywalić napęd.

@MasterZozol, matryca IPS wyświetla zdecydowanie lepsze kolory (posiadam monitor z tą matrycą, potwierdzam), a matryca TN ma niższy czas reakcji. Szczerze mówiąc nie widzę specjalnie różnicy między 1 ms a 5 ms :) Może jedynie przy wyższej częstotliwości odświeżania ma to jakieś znaczenie.

Edytowano przez SoldierPL

W zestawie MTS możemy zmienić PSU na Corsaira VS 450W. Zawsze dycha w kieszeni :D

Ale po co zmieniać na gorszy zasilacz :D

XFX Core TS 430W stoi lepiej od Corsair VS 450W lepsze bebechy i 5 lat gwarancji.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik