Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiem tyle ile wiedzieć muszę ;).

Napisać mogę, tyle ile mi się uda ;).

Dla mnie najważniejsze jest to, że pewien papierek u mnie leży i czeka na coś ;).

Info jest takie, że tak jak pisałem, jutro jest dzień pracujący po świętach i dopiero wtedy firmy są otwarte (tak, dziś akurat nie były - te o których mówię). ESL lubi kombinować i cały czas plan B jest możliwy (wspominałem o nim, na samym początku informacji o IEM) - dodatkowo z tego, że lubią coś przekładać termin (rok temu były to tylko 2 daty, tu już 4).

Jakbym nie mógł wiedzieć nic, to dawno bym zmienił pracę, bo mnie mało co trzyma w tej chwili w niej :). Choć jak kiedyś ktoś będzie pracował i będą go obowiązywały pewne "umowy" (nda etc...) i będzie chciał w jakiś sposób pomóc innym, to chętnie będę też oglądał jak on to robi :P.

Rozumiem,że o biletach dalej nie ma żadnych informacji ? Czy coś jednak przeoczyłem ?

Z informacji jakie dostaliśmy, mamy cały czas czekać.

Druga informacja jaką dostaliśmy to "wszelakie nagrody (czytaj. bilety do wygrania na konkursach) dopiero możemy wprowadzić do systemu w połowie stycznia".

Obecnie wszystko wygląda tak, że  czekamy tylko na "rozkaz" - wystarczy jeden telefon od naszych służb ESL i bilety zostają wprowadzone do sprzedaży.

Gdy tylko uda mi się dowiedzieć jakiś nowych informacji, napiszę o tym.

PS: Obecnie w firmie panuje też zbyt duży harmider, przez pewne wydarzenia.

Szczerze, to pomału mam już wyje**** gdzie pracujesz, jaka tam panuje atmosfera, oraz co to za super info nam objawisz. Mnie interesuje tylko jedna rzecz - jeżeli pojawią się bilety, chcę to wiedzieć. Lekko zaczyna mnie irytować to całe nakręcanie innych na jakieś super duper wielkie info, które zapewne i tak będzie po mnie spływać. Od jakiegoś czasu mam odczucie, że temat ten służy to chwalenia się ile twoja firma ma roboty, czego ty nie wiesz, co by było gdyby.... Po co co chwilę pisać, że coś wiem, ale i tak nie mogę wam powiedzieć. Mnie to strasznie wnerwia. Nie można o tym mówić, to na cholerę o tym wspominać. 

Ciesze się bardzo, że udało się tobie znaleźć taką pracę i masz dostęp to takich informacji, ale bardzo proszę, ograniczmy się do pisania rzeczy, które będę interesujące dla nas wszystkich. :)

Tak więc jeśli idziemy tokiem, że hype na bilety i całościowe informacje odnośnie IEM Cię irytują, to czemu cały czas tu zaglądasz? Chcesz mieć wszystko na tacy? Wejdź sobie za miesiąc na cybersport i będziesz mieć z głowy "bawienie się".

Chwalenie się pracą? Hmm... Chwilka, znajdę posty, gdzie coś o tym wspomniałem.

Jakbym nie mógł wiedzieć nic, to dawno bym zmienił pracę, bo mnie mało co trzyma w tej chwili w niej :). Choć jak kiedyś ktoś będzie pracował i będą go obowiązywały pewne "umowy" (nda etc...) i będzie chciał w jakiś sposób pomóc innym, to chętnie będę też oglądał jak on to robi :P.

PS: Obecnie w firmie panuje też zbyt duży harmider, przez pewne wydarzenia.

A co do godziny, nie będzie czegoś takiego, że "bilety dopiero od godz. 21", nie można robić takich widełek (zabronione jest to niestety u nas).

No szczerze, prawdziwy wysyp informacji gdzie pracuję i potworne chwalenie się.

Mam lekkie przypuszczenie, że jest już to takie pisanie, żeby napisać, bo dawno nikomu nic nie przy... etc...

Dalej co do nakręcania hype etc... Temat prowadzę ten, tak jak pozostałe dwa (z poprzednich latach) - taki już styl sobie w nich ustaliłem.

Co do podawania zapowiedzi jakiś informacji, może Ty tego nie widzisz, ale dostałem trochę pw na twitchu jak i na forum (Michi, bodajże Ty pojawiłeś się tu od strony czatu Izaka?*) z pytaniami, czemu cicho jest w dziale, czy coś nowego się pojawiło etc...

Tak, jako, że pracuję tam gdzie pracuję, to mam dostęp do pewnych informacji i z całych sił próbuję jakoś "zabierać"/informować/kierować osoby ZAINTERESOWANE na poszczególne rzeczy. Jakie? Przykładowo dwie pierwsze daty sprzedaży biletów, gdzie druga z nich była niemalże pewna.

Chwalenie się co do posiadanych informacji? Jak dotąd największym określeniem było, że info (o drugiej dacie sprzedaży) pojawiło się publicznie jako pierwsze w Polsce - jak dla mnie jest to akurat fajna rzecz, że takie coś spotkało mnie (drugi raz, po miejscu IEM w 2015 roku) i miałem możliwość je tutaj zamieścić (choć niestety zostało przeniesione).

Tak jak pisałem, chcesz mieć tylko info "bilety są x, spodek wygląda y"? To sobie wejdź, tak jak wyżej, na profil ESL lub stronę cybersport za jakiś miesiąc - tam chłopaki fajnie wszystko rozpiszą etc... :).

Jeśli coś mnie irytuje lub po mnie spływa, to przepraszam bardzo, nie wchodzę w takie coś, po co mam sobie psuć humor etc..? ;)

PS: jak coś daje właśnie w tym "PS", to jest to informacja jedynie dodatkowa. Jak dotąd w większości wypadków, informacje jakie próbuję tutaj przekazać, są odpowiedziami na dane posty ;).

*nie jestem tego pewien, ale ktoś z bardzo podobnym nickiem ostatnio coś mi pisał na streamie Izaka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z dnia dzisiejszego.

Już niemalże pewne jest to, że w spodku będziemy mieć zawody CS GO.

Carmac oficjalnie potwierdził głównym organizatorom NetWars, że SC2 będzie odbywało się (tak jak rok temu) w MCKu - dodatkowo obiecał, że fani SC2 nie będą zawiedzeni (w 90% chodzi o powiększoną publikę i lekko zmienioną scenę, "coś jak WCS?").

Jeśli już mamy mieć CS GO w spodku i jak dotąd z informacji wynika, też i lola, to powraca nam sprawa podziału sceny.

W tym wypadku będą dwie opcje:

- powracamy do 2013

- robimy dwie połówki ze spodka.

Dla mnie jaka wersja jest najlepsza? Niestety żadna, choć zgodnie z informacjami, obie rozmyślano (decyzja i tak już zapadła :/).

@KuboX chamski jesteś. On się niczym nie chwali, mówi o tym go bo o to prosimy bo mamy hype na bilety. Jak nie podoba Ci się nieoficjalne info Himiodzia którym być może lekko ryzykuje prace tylko po to żeby garstce osób dostarczyć informacji to tego nie czytaj i nie będzie problemu. @Himiodzio Tak to ja pytałem na chacie :)

Michi, może jestem chamski, ale ja określiłabym to raczej jako "bezpośredni". Nie mowię tu tylko o tym temacie. Mowię o ogóle - sb też się zalicza. Siedzę trochę na tym forum i reszta "ekipy" zapewne zrozumiała co miałem na myśli. Na tym skończę i zostało mi tylko czekać na konkretne informacje. Cała reszta jest dla mnie mało interesująca. Jak scena będzie podzielona i będzie trzeba ją dzielić z lolem to co, nie pojadę? Oczywiście będę na miejscu i zabawa będzie przednia. Pozdrawiam ;)

Odpowiadając jeszcze na post wyżej.
To jest temat o IEM Kato, więc dotyczy IEMu ;) - sb jest czymś poboczny i zarazem nie ma tam zakazu pisania "rzeczy jakich chce" (oczywiście regulamin rulz).

=============================================================

Teraz wiadomości już na temat ;).
Jak już sami widzicie oficjalne stanowiska ESL odnośnie biletów, zamieniło się z "wkrótce", na "już za chwilę"- duża zmiana? :)
W czym rzecz, że musimy jeszcze czekać?
W tym, że kilka dni temu CS GO na IEM Taipei "dostał" status "regional minor".
Choć od dawna były przypuszczenie, że ten właśnie przystanek dostanie "małego majora", to jednak dopiero wczoraj zostało to oficjalne potwierdzone (po więcej szczegółów odsyłam na główną stronę IEM).
Więc jaki to ma związek z IEM Kato i biletami? Otóż zmienia lekko się sposób dostanie drużyn (CS GO) na cały turniej w Kato. Dotąd były to kwalifikacje (rozgrywane internetowo) dla danych regionów, potem kwalifikacje offline rozgrywane w lutym (rok 2014 - hotel Angelo) i główny turniej w Kato ;).
W tym roku plan był bardzo podobny... Lecz Katowice wypadły z "puli" Majora (swoje zdanie już pisałem o tym, więc jak ktoś jest ciekawy, znajdzie je gdzieś w tym temacie).
Właśnie w tym miejscu możemy odczuć brak wparcia Valve - właśnie "on" fundował w większości te kwalifikacje.
Ktoś może napisać, że dla ESL, nie jest problemem wyłożyć kasę etc... na taką rzecz. Zgodzę się :).
Choć po co robić coś wcześniej, jak można dzień wcześniej w Katowicach (przed główną imprezą), w dzień (wstępnie) zamknięty, tak jak w 2014 roku ;).
Choć wszystko wstępnie było ustalone już, to teraz powstał właśnie cały ten problem związany z CS GO.
Znając nasz oddział ESL, sprawa została już ustalona i zostanie prawdopodobnie przekazana razem (lub chwilę po) z rozpoczęciem sprzedaży biletów.

Jak mamy już mówić o kolejnym "wstępnym" terminie (podania informacji o dacie sprzedaży), jest on wyznaczony na ten tydzień (lub zgodnie z zaproszeniami - do połowy miesiąca*) ;).
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Będę ze wszystkich sił starał się dać tutaj informację jak najwcześniej, więc jeśli czekacie na bilety, to pieniądze lepiej sobie przyszykować - bo na 100% nie będziecie musieli czekać jeszcze miesiąca ;).

PS: Czwartek (03.03) dotąd jest podtrzymywany jako dzień zamknięty.
PS2: Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem noclegu, mogę napisać tak jak rok temu jakieś info co można ogarnąć w pobliżu.
PS3: Nie jest jeszcze w 100%, że ReDeYe nie będzie hostem u nas ;)

@[email protected] Uzupełniając wiadomości odnośnie Taipei - chodzi głównie też o sam czas i zbyt duży wkład w pozostałe przystanki - ESL stoi/stało przed wyborem, czy opłaca się coś robić dużo wcześniej (przed Kato), czy jednak postawić na termin w którym mają całe miejsce (spodek + MCK). Sam jestem ciekaw ostatecznej decyzji - ja stawiam, na kwalifikacje dzień wcześniej :P@[email protected]

@[email protected] *O co chodzi za "zaproszeniami"? Otóż większość biletów/karnetów na konkursy (przykład z NW) ma być dopiero przekazana w połowie stycznia. Niby mamy zapewnienie, że do tego czasu spokojnie ruszy sprzedaż biletów... Choć według mnie i tak nie będziemy musieli tyle czekać, zaproszenia pewnie zostaną wysłane z 2-3 dni po oficjalnym otworzeniu sprzedaży <jakieś info dostanę, od razu będę pisał!> @[email protected]

Wiadomość dla mnie najważniejsza : D... Na IEMie będzie możliwość przetestować nowe HyperX Cloud Revolver <3!

Edytowano przez Himiodzio
@[email protected] + @[email protected] <Edit2 conf>

Na IEM w poprzednich latach nie bylo przypadkiem turniejow 1 na 1 ? W cs go

Jeśli chodzi ci o turnieje 1vs1 jako jakaś zabawa na głównej scenie lub jakiś oficjalny turniej, to odpowiedź brzmi nie.

Jeśli natomiast chodzi ci o jakieś zawody na stoiskach etc... To co roku były i będą zapewne też w tym. Nie ma tam zawodów drużynowych (własny team), natomiast jak ci się uda, to masz możliwość zapisania się do jakiś turniejów otwartych (mistrz broni lub dm).

Są też oczywiście stanowiska, gdzie sobie podejdziesz i chwilkę pograsz 4fun.

Nic oficjalnego niestety dla "szarych" graczy nie ma ; P. Tutaj jednak lekko się poprawię - są jakieś oficjalne turnieje, lecz jakiś małych gierek (w 2013 był turniej Fify dla każdego).

W tamtym roku był problem, żeby sobie pograć z łatwością... Choć dałem radę Ikiego rozgromić w SC2 (ezzzz :D) i pograć w jakieś mało wymagające gierki.

Co do poprzednich lat...

W 2014 roku udało mi się jedynie raz pograć w CSa na stoisku BenQ (sobota godz. 21, było potwornie już mało osób B) (oczywiście jakieś inne gierki też dorwałem).

W 2013 roku prawie cały czas grałem na jednym stoisku (2 miejsce w zawodach :Drulz) - wtedy IEM u nas (1 taka impreza - przystanek) nie był tak popularny i nie było tak wielkiego tłoku.

Musisz sam zdecydować, co chcesz robić podczas IEM.

Chcesz oglądać zawody lub łazić po strefach i grać + łapać jakieś fanty.

Oczywiście pograć zawsze w coś można, lecz jeśli wybieramy widownię, to pozostaje nam jedynie pod sam koniec gdzieś sobie wyjść i coś wolnego złapać ;).

Ja 2013 roku poświęciłem się dla samych stref i potwornie byłem nagrany + nazbierałem w cholerę fantów.

Resztę (2014,2015) poświęciłem "widowni" + ten rok to będzie powtórka oglądania ;).

Każdy może sobie coś wybrać :).

Lub jak ktoś lubi lawirować, to pogodzić jedno z drugim (mnie się nie udało).

Od siebie dodam, że jednak nie warto tracić czasu w strefach, kiedy to na głównych scenach wiele się dzieje ;).

poprawka

Coś się dzieje! http://cybersport.pl/43778/iem-katowice-csgo-szczegoly-i-kwalifikacje/ Wyczuwam zapach biletów w powietrzu :D Co najważniejsze "Ćwierćfinały i półfinał odbędą się już 4 marca, i podobnie jak wielki finał (który odbędzie się 5 marca), rozegrane zostaną w Spodku." !!!

Edytowano przez michi0987

Czyli dotąd niejasna jest sytuacja z "dzień przed", niezłe zamieszanie robi ESL z turniejem CS GO (jeśli będziemy rozgrywać BO3 zgodnie z myślą Carmaca, nie uda się zmieścić w 3 dniach).

Choć może to i dobrze, będzie to coś największego jak dotąd dla ESL (bez wsparcia Valve), liczę, że zaskoczą ;).

Co do biletów, została już ostatnia opcja ;).
Jeśli chodzi o mnie, dotąd brak "telefonu", więc jutro w sprzedaży ich nie będzie ;).

Dla przypomnienia: godziną ESLową jest 17, polecam ją dobrze zapamiętać :D.

Na dniach spróbuję zrobić większy news ze szczegółami odnośnie CS GO (podsumować wszystko) i SC2 (wszelakie info jak będzie wyglądała strona od NW) ;).

Do niebawem :).

IEM-2015-Katowice-1.jpg

PS: Niespodzianka ESLowska jest cały czas aktualna, trzeba o niej pamiętać (bezcelowo jej nie podali).

Czekałem na potwierdzenie IEM 2016... Doczekałem się go już podczas IEM 2015...
Czekałem na informację odnośnie CS GO... Dowiedzieliśmy się, że został ten tytuł przyłączony do oficjalnych gier IEM.
Teraz każdy z zainteresowanych osób czeka na informację od ESL, odnośnie IEM.
Były już 4 (tak, czwarta) wstępne daty sprzedaży... Każda została zmieniona.
Dziś jednak nastała chwila, kiedy to (prawdopodobnie na 99,999%... Albo i na 100000000000000000%) została podana data sprzedaży biletów ;).
Chciałbym móc dosłownie napisać, jaki to będzie dzień... Nie mogę... Choć nikt mi nie zabroni wysłać kilku osobom pw z pewną ciekawą informacją.
Pozostaje mi zapewnić Was, że weekend bardzo dobrze się zacznie ;).

+ sprawdzić PW, bo zaraz kilku wyślę pewną prognozę pogody, podobno w jakiś dzień ma być słonecznie ;)

s2eb6x.jpg

Info odnośnie CS GO i SC2, pojawi się w weekend razem już z pełnymi informacjami, które zostaną oczywiście opublikowane + informacje o LoLu (niestety ten tytuł to nie moja działka, nie za bardzo się nim interesuje).

Jaka pogoda w Katowicach?

Dziś zła, pada, godzinę temu nawet deszcz ze śniegiem, prognoza długoterminowa na PW ; ) - Himiodzio

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Himiodzio
      Witam

Tak więc nadszedł czas na zapisy do trzeciej edycji Bitwy na Intra!

Ta edycja będzie bardziej rozwinięta .
      Zostało zmienionych dużo rzeczy. Wszystko możemy znaleźć w regulaminie i w archiwum.

Więc zapisy startują z dniem dzisiejszym i potrwają do 31 sierpnia 2014r. (do godz. 18).
      Swoją chęć zapisy będzie trzeba jeszcze potwierdzić po 31 sierpnia (czyli 1 września przez ok. 3-4 dni, będziecie mieć czas na potwierdzenie uczestnictwa w tym temacie - ale o tym jeszcze napisze po zamknięciu zapisów).

Osoba która ma chęć zapisać się, musi w komentarzu umieścić to oto zdanie:

Zwycięzca tej edycji, zostanie nagrodzony:
      - Infestation Survivor Stories (+ zarazem dostanie dostępu do nowej wersji tejże gry, która ma mieć premierę za pewien czas) STEAM
      - Tytułem na forum "Zwycięzca bitwy na intra"
      + możliwość dołożenia jakiejś nagrody w trakcie trwania zapisów jak i w trakcie bitwy.

Standardowo zachęcam do uczestnictwa

Link do regulaminu: --->Kilk<---
      W razie jakichkolwiek pytań itp, zapraszam: --->Kilk<---

Do zobaczenia w grupach
    • Przez Himiodzio
      Więc zgodnie z obietnicą....

Tak więc zaraz dowiecie się kilku rzeczy o 3 edycji.
      Otóż zacznijmy od jury.
      W 3 edycji została zapowiedziana zmiana, zamiast 3 osób w zespole, będzie ich 5 .
      Kto to będzie?
      Będzie to:
      -Izak
      -Highstyled
      -Adam vel. Vejxel
      -Liptonex (po mojemu Lipti)
      -MaxiLager (po mojemu Maxli : P)

Następną rzeczą będzie parę ważnych zmian, odnośnie samego przebiegu bitwy. Zostanie zmienionych kilka rzeczy itp...
      O tym niestety teraz nie będę pisał, bo muszę najpierw je napisać w regulaminie (więc do tygodnia pojawi się tam wszystko ----> regulamin).

Zapisy ruszą przed 15 sierpnia i potrwają do ok. 30 sierpnia.
      Planowany start 3 edycji to okolice początku września.

Więcej rzeczy już nie podam .
      Kilka spraw dalej jest jeszcze w fazie przemyśleń lub w fazie "do napisania".

Pełne (full, ekstra, wypas, mega, hiper, fliper) info dostaniecie zapewne przed zapisami .
      Myślę, że w tej chwili Wam wystarczy wszystkiego.
      Więcej soon (tym bliższym soon).

---> Rozmowy <---

Himi
    • Przez Himiodzio
      Witam

Tak więc ponownie zakładam temat gdzie będę poszukiwał grafików do pewnego tajemniczego projektu.
      Oczywiście niestety nie mogę w tym temacie za dużo zdradzić (wszystko zostanie podane na specjalnej grupie, dla chętnych).

Mogę zdradzić jedynie, że tematyką pracy będzie logo.
      Może ktoś będzie zainteresowany .

Jedynie co w tej chwili mogę zapewnić, to jest to, że autor "wybranego" loga będzie zawsze wypisywany w pewnych miejscach (o tym już na grupie).

Jeśli ktoś będzie chętny podjąć się zabawy i zarazem spróbować swoich sił, to zapraszam do zgłoszenia się tu w poście lub na PW (bardziej pasuje mi PW).

Himi
    • Przez Himiodzio
      Witam ponownie

Tak jak obiecałem, napiszę tu kilka zmian które według mnie powinny się znaleźć w regulaminie. Oczywiście liczę na Wasze opinie .

1. Zmiana punktu odnośnie podbijania.
      W tej chwili w regulaminie jest napisane "(...)a jakiekolwiek podbijanie tematu zostanie ukarane ponieważ jest to niezgodne z regulaminem", hmmm... Z tego co teraz widzę, to co jakiś temat, autor podbija go licząc na "pokazanie się na stronie (jego tematu)"? nic nie jest robione teraz w takich przypadkach, oczywiście

Według mnie powinno zmienić się lekko ten punkt. Zamiast zakazu, dać możliwość podbicia tematu dopiero po 5-7 dniach od "wstrzymania się komentarzy w nim". Oczywiście po 5-7 dniach (niech wybierze moderacja który przedział), autor który "podbił" temat, musi ponownie poczekać, aż upłynie limit podbić .

Oczywiście łamiących te zasady, można karać w postaci dodatkowych punktów (ostrzeżenia) a potem banować na jakiś czas (w ostateczności ban na zawsze).

2. Spotkałem się już z tym, że ktoś wystawia klucz do gry, ale oczywiście zapomina podać na jakiej platformie (steam, origin, uplay....) można go aktywować.
      Dodać obowiązek dodawania do opisu danego przedmiotu (chodzi o klucze, gry w pudełkach...) czy klucz aktywuje się na steam, origin itp... lub "nie do aktywacji" or "nie wiem" .

3. Zakaz zakładania tematu gdzie jedynie co spotkamy to:
      "cześć, chcę sprzedać konto do lola, info na allegro.pl/jestem_fajny_i_mam_konto_w_lolu_za_2mln".
      Oczywiście zakaz obowiązuje w w/w sytuacji.
      Aby oczywiście można było podać link do allegro, należy podać opis (może być oczywiście podany z allegro) + cenę (jeśli licytacja, to podać od jakiej kwoty się zaczęła).

4. Sprawa podawania cen, została już wcześniej chyba wyjaśniona i zrobiona. Więc to już zostawiam.

5. Często można się spotkać z pytaniami, jaka metoda płatności?
      Według mnie powinno dodać się punkt w przypadku sprzedaży/wymiany, że należy podać metodę płatności (paypal, allegro, przelew, doładowanie itp...). - wiadomo, że można podać nawet wszystkie, jeśli komuś to odpowiada
      Powinno to skrócić spamowi typu "jaka metoda płatności?", "a za 20zł doładowania się zgodzisz?" itd...

6. Nakaz aktualizowania oferty. Czyli jeśli wszystko zostało sprzedane, zgłaszanie swojego tematu do zamknięcia. Wykreślanie przedmiotów swoich które zostały sprzedane itp...

7. Dodanie nowej kategorii do "nazw tematów": [O] oddam.

No i to na tyle.
      Według mnie te punkty bardzo pomogą giełdzie. Forum małymi kroczkami się rozrasta, a do giełdy potrzeba kilku małych upg. A myślę, że te punkty dopełnią cały regulamin i zarazem pomoże w kupnie i sprzedaży (wymianie...).

No nic, czekam na opinie

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik