Skocz do zawartości

Polecane posty

Dobra z tego co widzę, inne strony esportowe dają mi możliwość pisania dalej...

Jak widać, zaczęła się już dyskusja na wszelakich stronach odnośnie CS GO ;).

Wyżej podałem Wam wpis Carmaca odnośnie "wstępnej puli" (ona się jeszcze lekko powiększy) przeznaczonej na rozgrywki CS GO w spodku. Całościowo kwota jest "złożona" z pieniędzy sponsorów... Gdzie mamy Valve?

Otóż dotąd na IEM Kato, CS GO był turniejem dodatkowym, który nie był grą wpisaną w listę rozgrywek IEM.

W tym roku się to zmieniło i nasz kochany CS GO, wreszcie wszedł w skład oficjalnych gier IEM.

O co ogólnie halo? Tak więc Valve wymagało od organizatorów, żeby CS GO był rozgrywany na "swojej scenie".W tym roku (czyli na 2016) obowiązkiem będzie rozgrywanie turniejów CS GO na głównej scenie... O tym, że pracują tam osoby, które nie powinny nigdy mieć możliwości decydować, nie będę wspominał.

Jeśli chodzi o władze ESL, oni mają takie zagrywki daleko gdzieś... Nie jest im potrzebna milionowa oglądalność botów (sępiących skrzynki) na kanałach twitchowskich. ESL wystarczy tylko to co będzie w spodku + i tak wielka oglądalność rozgrywek (nawet bez tych idiotycznych skrzynek mogą dziać się cuda, przykłady streamów LoLa).

Obecnie wszystko zależy od tego czy w Valve, może zacznie ktoś tam używać mózgu (co może być trudne)? :) Jeśli chcą stracić swojego najlepszego majora na świecie, ich sprawa ;).

Sam uważam, że odejście Valve od tego turnieju, da całości mocne kopa (uwierzcie, że ESL samemu będzie mogło robić jeszcze więcej)

Co do władz ESL, pisał już kawałek czasu temu, że od samego początku trwają pracę nad rozmieszczeniem poszczególnych scen.... Tak, jest prawdą, że opcja sceny głównej CS GO (w spodku), była i ciągle jest możliwa. Pamiętajcie co pisałem, obecnie CS GO przeżywa swoje pięć minut i zainteresowanie tą grą jest ogromne ;).

Jeśli chcecie wiedzieć, czy napiszę, że kwestia wyjaśni się na dniach - niestety zawiodę Was.

Cały ten problem został już wyjaśniony i pozostało jedynie czekać na OFICJALNĄ informację ;).

Pamiętajcie o ostatnim poście ;)

Bądźcie dobrej myśli! :)

Oczywiście jak będę mieć możliwość napisania czegoś więcej - wtedy na 100% to zrobię ;).

Jak widzicie, pomału zaczynają wychodzić już informacje, a wszelakie domysły innych stron, dają możliwość mi pisania dodatkowych informacji ;).

Pamiętajcie! #IEM

No i sie okazało że IEM Katowice nie będzie majorem, a szkoda :( http://www.hltv.org/news/16443-mlg-with-250000-major-in-columbus Mam nadzieje że nie popsuje to jakości eventu i całej atmosfery :)

Jeśli wszystko się potwierdzi, już w najbliższych dniach będę mógł napisać dłuższy post w tym dziale ;). Pisałem, że będzie pewna niespodzianka, więc będzie : ) - Himiodzio

Edytowano przez Himiodzio

Można już oficjalnie:

12241176_1137369909609351_38200870550681

IEM!!!!

Oczywiście mogę napisać to samo co macie na CyberSport.pl, ale jednak pozwolę sobie dać ich tekst w spoiler:

Między 4 a 6 marca 2016 r. w katowickim Spodku już po raz czwarty odbędzie się Intel Extreme Masters, czyli mistrzostwa świata gier komputerowych. Jednocześnie to już trzeci raz, kiedy Katowice będą gospodarzem finału IEM – ostatniej imprezy sezonu. Będzie ona podsumowaniem dziesiątego, jubileuszowego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych serii rozgrywek e-sportowych. W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołączy popularna gra zespołowa Counter Strike: Global Offensive.

Counter Strike: Global Offensive i League of Legends

Katowicki Spodek po raz kolejny odwiedzą najlepsi gracze na świecie. Będą oni walczyć o jedno z najcenniejszych trofeów w e-sporcie – puchar Intel Extreme Masters. Do największych tegorocznych niespodzianek należy zaliczyć włączenie gry Counter Strike: Global Offensive do oficjalnych tytułów finału IEM. W poprzednich edycjach turnieje CS:GO organizowane były lokalnie przez firmy Intel i ESL, jako imprezy towarzyszące Intel Extreme Masters. Teraz, po kilku latach przerwy, popularna gra powróci na wielką scenę. Informacja ta z pewnością ucieszy fanów Counter Strike, których w Polsce nie brakuje, oraz kibiców Virtus.pro – zwycięzców turnieju CS:GO z 2014 roku. W Katowicach odbędzie się także finałowy turniej Intel Extreme Masters w League of Legends, a o kolejnych, oficjalnych zawodach dowiemy się w późniejszym terminie.

Finałowy przystanek turnieju i 350 tys. USD do wygrania

Finał Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters zgromadzi w Spodku najlepszych na świecie graczy, wyłonionych na drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród to 350 tys. USD.

W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów – stawką jest 100 tys. USD nagrody, zaś o tytuł mistrzów Counter Strike: Global Offensive i 250 tys. USD powalczy 16 drużyn.

Nie tylko rozgrywki e-sportowe

Obok pojedynków najlepszych graczy na świecie, w Katowicach na fanów gier komputerowych będą również czekać targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, zorganizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przylegającego do Spodka. Najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują tam swoje produkty. Organizatorzy zaplanowali ponadto liczne dodatkowe atrakcje, a także wydarzenia towarzyszące. Szczegółowe informacje na ich temat zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

– Katowice, dzięki organizowanym tu już od trzech lat imprezom Intel Extreme Masters, stały się bardzo ważnym punktem na e-sportowej mapie świata. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy Spodek w ciągu 4 dni odwiedziły 104 tysiące widzów, postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe usprawnienia, po to, by podczas edycji 2016 jeszcze więcej osób mogło wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dołożymy wszelkich starań, żeby kolejny katowicki finał Intel Extreme Masters był prawdziwym świętem graczy – mówi Aleksander Szlachetko z Intela.

– Poprzednie edycje Intel Extreme Masters w Katowicach pokazały, że nasz kraj jest idealnym miejscem na organizację tak prestiżowych wydarzeń – zmagania najlepszych graczy śledziło mnóstwo widzów na trybunach i w Internecie. Jubileuszowa odsłona finałów IEM zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, więc z pewnością na długo zapisze się w pamięci fanów e-sportu z całego świata – mówi Krzysztof Pikiewicz z ESL Polska.

Wstęp na imprezę

Wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie bezpłatny. Z uwagi na dużą popularność imprezy, widzowie będą mieli możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na IEM. Ceny biletów wcześniejszego wstępu zostaną podane wkrótce.

źródło: CyberSport.pl

Jutro spróbuję się dowiedzieć, co jeszcze mogę Wam przekazać, czego nie dali Wam dziś :D.

Może nawet i dziś coś dopiszę... Odpocznę i wczytam się co tam nasze władze dały za informacje, a co jeszcze można dopisać ;).

Właśnie, może Himi wytłumacz - od czego zależy czu turniej CS'a ma rangę major? Wiem, że IEM Katowice i IEM Kolonia z tego roku miały taką rangę, DH Cluj-Napoca również. Czy DH Winter, rozpoczynający się za 2 dni, też będzie miał taką rangę? W końcu pula również wynosi 250 000 $.

DH Winter nie będzie miał rangi major.

"Majora" wyznacza nam Valve, czyli zbiór osób które nigdy w życiu nie powinny pracować na takim stanowisku.

Ogólnie wszystko jak dotąd polegało na tym, że Valve samo decydowało kiedy dać jakąś rangę danemu turniejowi (czytaj: ile dostali w łapę).

Tutaj nawet nie chodzi o pulę... Od 2 miesięcy krąży plotka, że tymczasowo Valve postanowiło postawić warunek (czyli, jeszcze więcej w łapę), że CS GO musi być głównym turniejem na danym wydarzeniu (A w Kato mamy? Finały, ale bez dania w łapę).

Co do Katowic, nie mogę jeszcze oficjalnie o tym mówić, bo tutaj niestety nie wiem czy zeszła ze mnie umowa.

Mogę powiedzieć, że ESL nie ma w planach zabawy z Valve i to samo Valve miało się zastanowić, czy chce dalej wiązać się z najlepszym (rankingi mówią swoje) majorem na świecie. Mogę zdradzić, że decyzja zapadła już dawno temu (lekkie podpowiedzi wyżej).

PS: Nie IEM Cologne, a ESL ONE Cologne. IEM odbywa się jedynie w małym studiu z widownią na 100 osób.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do informacji podanych...

Zastanawiacie się czemu nie dano wstępnego info, odnośnie miejsca rozgrywania danych gier? Specjalnie nie zostało ono podane (polecam zerknąć na drobne info odnośnie IEM Expo :P) ;).

SC2, LoL, CS GO, HS, to nie jedyne gry, które będą miały swoje "ja" ;).

Terminy kupna biletów zostaną podane bardzo szybko ;).

Potwierdzam KFC na miejscu :>.

Więcej info soon! :)

Tak, bodajże 3 (nie mam teraz możliwości potwierdzenia).

I chwilę temu dostałem wiadomość, że "mogę gadać" :D.... Oficjalnie mogę potwierdzić, IEM Katowice CS GO nie będą miały rangi majora.

Napisałem wyżej kim jest dla mnie Valve i zarazem co dzięki temu zyskujemy! :) ESL CS GO się rozwija! I będzie czymś wielkim!

To jest właśnie ten minus, ale uwierzcie... Plusów będzie tyle, że ten minus zniknie (IEM potrafi zaprzeczyć teze z dziedziny matematyki ;)).

Szczerze mówiąc to bardzo źle, że Kato to już nie będzie major. Na 100% nie będzie pobitych rekordów oglądalności z poprzednich lat, a na to chyba każdy liczył. Zresztą nie będzie tego niepowtarzalnego klimatu, że to jest naprawdę coś, a gdzie jak gdzie, ale w Katowicach ludzie naprawdę potrafili o to zadbać. ;)

" Zresztą nie będzie tego niepowtarzalnego klimatu, że to jest naprawdę coś, a gdzie jak gdzie, ale w Katowicach ludzie naprawdę potrafili o to zadbać. ;)"

Tutaj chyba sam nie wierzysz w słowa? Nie będzie klimatu? CO?

Sorry, nie chciałem tego pisać w ogóle... Choć napiszę ;).

(wyżej napisałem pozostałe sprawy)

Brak rangi major eliminuje wszelakie boty i idiotów, którzy jedyne co robili, to czekali na drop etc... Już mi samemu chciało się rzygać, gdy widziałem idiotów (tak trzeba ich nazwać), którzy siedzieli w spodku, przed ekranem (tak, przed wielkim ekranem) i co robili? Oglądali stream (angielski, żeby nie było, że chcieli polski) na telefonie... Bo drop chcą... Takie osoby nie powinny mieć wstępu na teren spodka, bo blokują możliwość wejścia innym i zarazem miejsce do siedzenia dla prawdziwej publiki.

Niepowtarzalny klimat? Czy IEM2013 miał status majora? Nie (wtedy to wszystko raczkowało). to dlaczego z przystanku, zrobiono go nagle finałem sezonu? Bo atmosfera jaką robią kibice w spodku jest epicka...

Mało co nas obchodzi, czy to major czy to nie... Najważniejsze to usiąść i kibicować naszym.

Napiszesz zaraz może, że to nie jest już walka "o to coś".

Dotąd na każdym większym turnieju teamy dawały z siebie wiele i w Kato, dadzą to samo.

Klimat zrobimy my, kibice którzy będą w środku ;) i to wystarczy.

Brak majora = mniejsza oglądalność? We will see... Choć ESL to wisi, bo główne aspekty będą kierowane do środka turnieju (czyli spodka).

Wiadomo stream jest ważną rzeczą, ale czy to będzie 500tyś, czy 800tyś, nie będzie jakąś różnicą która w jakiś sposób oddali taką imprezę.

Dodatkowo brak oznaczenia "major" da duże pole do popisu ESL, ponieważ będą mogli sami sobie ustalić jak ma wyglądać przebieg turnieju.

Będą mogli zrobić co chcą, bo to ich turniej i nie będą mieć jakiś głupich wytycznych.

Sama ta sprawa, da możliwość potwornego rozwoju, bo cały turniej będzie można tak zbalansować + dodać tyle atrakcji, ile będzie się podobać organizatorom.

Mała nagroda dla zespołów? Nie będą to może pieniądze z naklejek, ale pamiętaj też, że majorów nie ma co miesiąc i trzeba zarabiać pieniądze.

Katowice mają już swoją renomę i pulę pieniędzy, która cały czas rośnie - każda drużyna będzie chciała o takie rzeczy walczyć.

Na głównej scenie będzie tylko CS i LoL, a SC2 w centrum kongresowym?

Niestety tych informacji OFICJALNIE dowiesz się od ESL niebawem :D.

Nie mogę już nic więcej w sprawie stref napisać, niż to co się już tutaj pojawiło :D

Czy w tym przystanku IEM będzie dzień dla mediów na który będzie można przyjść po kupnie biletu? Nie wiem na ile hotel rezerwować ^^ W tym roku impreza była od czwartku, teraz jest tylko od piątku?

Edytowano przez michi0987

Czy w tym przystanku IEM będzie dzień dla mediów na który będzie można przyjść po kupnie biletu? Nie wiem na ile hotel rezerwować ^^ W tym roku impreza była od czwartku, teraz jest tylko od piątku?

Niestety na to pytanie odpowiedzi udzielić nie mogę, pozostaje Ci jedynie kwestia zapytania się już samych władz ESL.

Jestem człowiekiem odważnym, lecz kilku informacji podać nie mogę :D (w oczach widzę te cyferki na kartce :D).

Choć i tak znowu igram na granicy.... Choć chrzanić to! #IEM :P

PS: Polecam rezerwować hotel jak najszybciej ;)

t899cn.jpg

Dla zainteresowanych ktoś już zadał to pytanie i otrzymał odpowiedź ;) ^

4kztci.jpg

@Himiodzio
Kiedy będzie wiadomo czy premki mają oddzielne wejście?

Edytowano przez michi0987

Dla zainteresowanych ktoś już zadał to pytanie i otrzymał odpowiedź ;) ^

4kztci.jpg

@Himiodzio

Kiedy będzie wiadomo czy premki mają oddzielne wejście?

Czyli ESL się rozkręca ;).

Tak tą niespodzianką (tak, to jest właśnie ta niespodzianka, o której wspominałem, że będzie :D) będzie pewna rzecz, bardzo ciekawa! :) Pewnie szybko podadzą info, bo będą bali się wycieku :P.

Co do wejść info zostanie podane razem z biletami (a cała rozpiska spodka niestety, dopiero w lutym :/).

PS: nie opłaca się kupować premki

Nie kupie biletów, bo to wspiera polską scenę Ligi Legend, a JD&JA&JN.

-Himiodzio

@EDIT

JN to jeszcze nie, bo jestem przed obejrzeniem jego filmiku, ale czeka :D //Fuzzik

Edytowano przez Fuzzik

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.