Skocz do zawartości

Polecane posty

Intel Extreme Masters 2016 Katowice, oficjalnie dziś został potwierdzony!
Choć informacja gdzie miał się znajdować finał 10 już sezony IEMa w 2016 roku były znane....  od IEM2015Kato :).
Na jednym z zamkniętych paneli, organizatorzy zapowiedzieli, że finały pojawią się ponownie w Katowicach... Oczywiście minęło kilka dni i już zaczęły się przecieki... Najpierw TVN się wygadał, potem CD-action napisało, aż do dziś... Kiedy to oficjalnie został podany cały harmonogram przystanków 10 sezonu:

 • IEM Shenzhen, Chiny (16 - 20 lipca podczas Shenzhen Cartoon Animation Festival)
 • IEM Kolonia, Niemcy (5 - 9 sierpnia podczas targów Gamescom)
 • IEM San Jose, USA (21 - 22 listopada w SAP Center)
 • IEM Kolonia, Niemcy (grudzień 2015 w ESL Arena)
 • IEM Azja – więcej szczegółów niedługo.
 • IEM Katowice World Championship, Polska (marzec 2016 w „Spodku”)

Oficjalna zapowiedź wideo

 

Myślałem, że w tym roku władze ESL będą się z nami bawić z zapowiedziami, tak jak wcześniej... Chciałem w lipcu oficjalnie zebrać wszystko i samemu zapowiedzieć IEM Kato... :D Widać, ESL tym razem było szybsze...
 
 
 
 
No nic! Czas się szykować na ponowne 3 dni w raju! :)

Trzeba też zarazem dodać, że do głównych gier (już IEMowskich!) dochodzi CS GO... Czyli? Czyli można spodziewać się go w spodku! Tak! W spodku przez wszystkie 3 dni... Zobaczymy niedługo, co ESL napiszę :).
Mnie coraz bardziej wydaje się podział spodka, na dwie sceny... Ale o tym będę jeszcze pisał soon.
 
 
Dla tych którzy czekają całe życie:

https://www.youtube.com/watch?v=ylp2p0pipQo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ESL stawia na 100% kwalifikacje do finału. O co chodzi?

O to, że chcą aby każdy przystanek był już pewniakiem. Pewniakiem, gdzie dana osoba wie gdzie się kwalifikuje i na co :).

Co rok IEM w Kato staje się coraz lepszy... Rok 2016 będzie przełomowy :).

To będą jeszcze piękniejsze 3 dni. Taki raj w raju :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IEM to IEM! :P

 

 

Spróbuję do dwóch tygodni napisać tutaj, jak przewiduje w tym roku rozmieszczenie głównych gier ;).

Jest duża szansa, że rzeczy które napiszę, sprawdzą się... Jak IEM2015 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie to, że już kilka osób wysłało mi wiadomości na twitchu z pytaniem, kiedy będzie to soon z moim "info" odnośnie rozmieszczenia głównych gier na IEM :).

 

Po pewnym czasie dałem sobie czas niby 2 tygodnie na napisanie tej odpowiedzi, lecz wolałem trochę poczekać na jakiś przejaw potwierdzenia plotek które już chodzą od dłuższego czasu dla osób bardziej wtajemniczonych w organizacje IEMa :P.

 

Jednak zgodnie z prośbami, zamiast czekać, już dziś przedstawię informacje które ostatnio krążą :).

 

Otóż zacznijmy od tego, że jak już chyba każdy wie, CS GO oficjalnie wszedł w skład IEM :).

Dotąd CS GO zawsze był imprezą oddzielną, która była jedynie łączona u nas w Kato z IEM.

 

Zmiana może wydawać się małą.... Lecz dla rozmieszczenia widowni CS GO może robić ogromną różnicę.

 

(Pomijam fakt, że finały każdej gry były zawsze na scenie głównej -oprócz CS GO w 2013r. + w 2013roku Katowice były tylko przystankiem-)

Od IEM 2013 do IEM 2014 scena główna (tak nazywana jest scena w spodku) wyglądała tak, że scena LOLa i scena SC2 były razem tak jakby połączone - strona lewa LOL, scena prawo SC2.

W 2014 postanowiono CS GO przenieś bardziej na widownię (krzesełka) spodka. Scena D (w 2013 była to malutka scena WOTa, gdzie był też turniej CS GO) została przeniesiona na kawałek wyciętej strony widowni spodka - dużo bardziej na prawo od sceny lola (CS GO nie był połączony z nim), tak jakby "na widok stref" (zdjęcia jak to wyglądało, wrzucałem też po IEM 2014 --->Kilk<---).

W 2015 postanowiono SC2 i CS GO przenieść do nowo wybudowanej międzynarodowego centrum kongresowego, a scenę główną (która była piękna, dotąd nigdzie takiego cuda nie było) zostawiono w spodku gdzie odbywały się mecze LOLa.

 

Pominiemy lekko kwestię ogólnego miejsca w danych strefach  gry... Lecz musimy pamiętać o słowach Carmaca, gdzie obiecał każdemu, że na następnym turnieju CS GO będzie więcej miejsca.

 

2yjxxl0.jpg

 

Dochodzimy więc do kwestii  rozmieszczenia wszystkiego w spodku :).

Coraz bardziej możliwą opcją jest powrót rozwiązania z 2013-2014 roku. SC2 niestety przeżywa kryzys i strefa jaką miała w 2015r. w MCKu jest optymalna (zapewne zostanie jeszcze lekko tam powiększona w 2016r.).

Podział CS GO i LOLa na dwie strefy?

 • Przecież CS GO jest większy!

Z jednej strony tak, z drugiej nie... CS GO staje się wielką potęgą, lecz musimy pamiętać, że cały czas masę ludzi przychodzi na IEM oglądać tylko LOLa i zrobienie z niego sceny CS GO w MCKu zaboli każdego i może zrobić ogromną burzę oburzeń w świecie esportu.

 • Przecież LOL jest większy!

Z jednej strony tak, z drugiej nie... LOL jak dotąd był potęgą IEMu, lecz musimy jednak pamiętać, że czas leci... A CS GO rośnie w potwornie mocną siłę. Nie można CS GO zrzucić na drugi plan, tym bardziej, że stał się oficjalną grą IEM i bije obecnie większość rekordów jakie LOL sobie ustalił we wcześniejszych latach.

 

Dochodzimy więc do kwestii, że podział spodka na dwa półokręgi jest całkiem dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście jest kilka minusów, przykładowo w postaci, że sam środek (czyli sceny) będą musiały być bardzo ściśnięte, bo jednak pomieszczenie dwóch (wyśmienitych w budowie) scen będzie nie lada wyzwaniem.

Obecnie wszystko rozchodzi się właśnie o to, czy będzie się to wszystko dało pomieścić... Ale jeśli się uda, to liczba osób uczestniczących w IEM Katowice, spokojnie wzrośnie o jakieś 70% (obecnej liczby z 2015r.).

 

 

Trzeba też zawsze mieć na uwadze, że jeśli taki zabieg się nie uda, to zawsze zostaje MCK, który zostanie oddzielony jakimś prostokątem, gdzie będzie też całkiem spora (zapewne o jakieś 1,5 razy większa) widownia CS GO.

 

Dla plujących się, że wywalić LOLa do MCKu - taka szansa jest bardzo niska, trzeba pamiętać, że jednak tego LOLa, czasem ktoś ogląda.

 

Myślę, że ze wstępnego info odnośnie rozmieszczenie, tyle tymczasowo wystarczy.

Już niedługo zaczną pojawiać się już oficjalne informacje od ESL :).

 

Tak więc ja dziękuje za przeczytanie, każdą nową plotkę/oficjalne info, oczywiście będę wrzucał jak najszybciej.

 

IEM!

 

wide2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy mogliby również pomyśleć o ustawieniu sceny na środku spodka, tak żeby cały spodek mógł zostać zapełniony przez ludzi tak jak to było podczas TI 5 w Docie. Wtedy byśmy mieli finały jakich jeszcze nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy mogliby również pomyśleć o ustawieniu sceny na środku spodka, tak żeby cały spodek mógł zostać zapełniony przez ludzi tak jak to było podczas TI 5 w Docie. Wtedy byśmy mieli finały jakich jeszcze nie było ;)

Jeśli mamy mówić o podziale na dwie sceny, to ten pomysł odpada - wtedy sceny muszą być bardzo blisko sektorów.

Jeśli jednak zostanie wszystko przy jednej scenie, wtedy sama scena zostaje jak najdalej oddalona, tak aby na płycie można było zrobić jeszcze jakieś sektory :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.flickr.com/photos/dota2ti/20231665809/ Mam na myśli o coś takiego :) Wtedy wszyscy mogliby oglądać i wszyscy widzieliby zawodników. Taki sposób ma troche wad ale w sumie to sam nie wiem jakby to wyszło.

Z jednej ciekawa sprawa, z drugiej jest wiele rzeczy na nie.

Jeśli mamy mówić o dwóch scenach, sprawa już odpada.

Jeśli mamy mówić o jednej scenie, to już nie możemy zrobić sceny takiej jak w tym roku - scena "okrągła" jest trudna do zrobienia i jeśli chcemy mieć poziom zbliżony do 2015, to robota jest niemożliwa prawie (no chyba, że miesiąc będą pracować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś widze że ESL wszystko ogłosi wszystko w ostatniej chwili. Już od miesiąca słyszymy że "niedługo" będzie info a tu już za tydzień listopad będzie :D Mam nadzieje że teraz naprawde to "soon" będzie soon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś widze że ESL wszystko ogłosi wszystko w ostatniej chwili. Już od miesiąca słyszymy że "niedługo" będzie info a tu już za tydzień listopad będzie :D Mam nadzieje że teraz naprawde to "soon" będzie soon.

Nie mogą zrobić tak.

Już było tak, że w 2014 info było strasznie zaplątane i dostało im się.

Esl jest na tyle "fajny", że jednego dnia potrafi zmienić zdanie ok. 10 razy.

Same informacje powinny pojawić się bardzo szybko (czas minął już 2 razy :P)... Choć jest też druga kwestie, są jeszcze 3 przystanki: San Jose, Cologne i Asia. Oficjalnie nie można hypować ostatniego wydarzenia, przed wcześniejszymi, więc informacje są podawane bardzo ostrożnie.

Co do kilku szczegółów odnośnie Kato - myślę, że jeszcze przed San Jose spokojnie się pojawią :).

Jeśli mowa o "poważnych informacja", można się ich dopiero spodziewać właśnie po San Jose (choć informacje o biletach powinny już przed/w czasie San Jose, się pojawić).

Pamiętajmy, że jeśli pomysł który jeszcze obecnie jest w fazie namysłów, czyli znowu tury kupna biletów (choć jest pomysł, aby zrobić jedną a porządną pule), potrzebuje ok. 3-4 miesięcy na całkowite sprzedanie wszystkich biletów (tury miesięczne).

 

Został nam przystanek w Azji, który był fajnym pomysłem, ale jednak zbyt pochopnie postąpiono dając go prawie na końcu - czasowo będzie cholernie trudno.

ESL obecnie ma największy problem właśnie z tą nieszczęsną Azją, bo trzeba go jakoś ciekawie wpasować, najlepszym terminem jest luty... Chyba, że Cologne wywalamy na koniec grudnia i Azje dajemy na styczeń.

 

Jest kilka kwestii które są do ustalenia... Lecz dla nas najważniejsze są Katowice! A one się zbliżają i mają się bardzo dobrze ;).

Mogę obiecać, że jednak informacja każde zadziwi, obiecuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje że nie zrobicie tej jednej wielkiej tury biletów bo to jeszcze bardziej poszerzy działalność kupowania i odsprzedawania biletów na allegro, najlepiej to podzielić na tury tak jak to zawsze było :) Jak ludzie usłyszą że jest jakaś jedna wielka tura to wszyscy sie zlecą i znów nie będzie biletów w 5 sekund tak jak podczas ostatniej tury w tym roku. Ja sam kupowałem podczas pierwszej tury kiedy nikt się nie spieszył i bilety z kilka dni leżały do kupienia. Dopiero potem ludzie się zlecieli na tą ostatnią i wtedy był płacz że nie mają biletu ale to tylko i wyłącznie ich wina, mogli się interesować bardziej. Takie moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z IEM Cologne się sprawdziła... ;). Czyli informacje zbliżone, które komuś uda się wywnioskować - mamy ;).

 

Info które dzisiaj się pojawiło na Carmaca TW:

 

The #IEM WC I'm Katowice will have over $450,000 in prize money, incl. $250,000 for CS:GO. Prize funding will come on top.

 

Tak jak piszę od pewnego czasu... Info jest bliżej niż myślicie! :)

 

 

Mogę jedynie zdradzić, że wszystko już zostało ustalone, teraz nastał jedynie czas na ogłaszania wszystkiego ;).

Do IEM San Jose już 9 dni ;).

 

Odnośnie CSa - będzie kilka wielkich zmian, które zaskoczą pozytywnie i..... niestety negatywnie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

San Jose? Cologne i Katowice to byl typowy major, naklejki itp a San Jose?

 

IEM Cologne to IEM w studiu z publiką ok. 100 osób. San Jose i Cologne (IEM) nigdy nie były i najbliższe lata nie zapowiadają, aby były majorem.

Co do Katowic, nic niestety pisać nie mogę - niedługo zacznie się wysyp informacji.

 

Oczywiście będę próbował przejść granice, jeśli się będzie dało... Nawet najmniejszą rzecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez Himiodzio
   Witam

   Tak więc nadszedł czas na zapisy do trzeciej edycji Bitwy na Intra!

   Ta edycja będzie bardziej rozwinięta .
   Zostało zmienionych dużo rzeczy. Wszystko możemy znaleźć w regulaminie i w archiwum.

   Więc zapisy startują z dniem dzisiejszym i potrwają do 31 sierpnia 2014r. (do godz. 18).
   Swoją chęć zapisy będzie trzeba jeszcze potwierdzić po 31 sierpnia (czyli 1 września przez ok. 3-4 dni, będziecie mieć czas na potwierdzenie uczestnictwa w tym temacie - ale o tym jeszcze napisze po zamknięciu zapisów).

   Osoba która ma chęć zapisać się, musi w komentarzu umieścić to oto zdanie:   Zwycięzca tej edycji, zostanie nagrodzony:
   - Infestation Survivor Stories (+ zarazem dostanie dostępu do nowej wersji tejże gry, która ma mieć premierę za pewien czas) STEAM
   - Tytułem na forum "Zwycięzca bitwy na intra"
   + możliwość dołożenia jakiejś nagrody w trakcie trwania zapisów jak i w trakcie bitwy.


   Standardowo zachęcam do uczestnictwa


   Link do regulaminu: --->Kilk<---
   W razie jakichkolwiek pytań itp, zapraszam: --->Kilk<---

   Do zobaczenia w grupach
  • Przez Himiodzio
   Więc zgodnie z obietnicą....
    
    
   Tak więc zaraz dowiecie się kilku rzeczy o 3 edycji.
   Otóż zacznijmy od jury.
   W 3 edycji została zapowiedziana zmiana, zamiast 3 osób w zespole, będzie ich 5 .
   Kto to będzie?
   Będzie to:
   -Izak
   -Highstyled
   -Adam vel. Vejxel
   -Liptonex (po mojemu Lipti)
   -MaxiLager (po mojemu Maxli : P)
    
   Następną rzeczą będzie parę ważnych zmian, odnośnie samego przebiegu bitwy. Zostanie zmienionych kilka rzeczy itp...
   O tym niestety teraz nie będę pisał, bo muszę najpierw je napisać w regulaminie (więc do tygodnia pojawi się tam wszystko ----> regulamin).
    
   Zapisy ruszą przed 15 sierpnia i potrwają do ok. 30 sierpnia.
   Planowany start 3 edycji to okolice początku września.
    
    
   Więcej rzeczy już nie podam .
   Kilka spraw dalej jest jeszcze w fazie przemyśleń lub w fazie "do napisania".
    
   Pełne (full, ekstra, wypas, mega, hiper, fliper) info dostaniecie zapewne przed zapisami .
   Myślę, że w tej chwili Wam wystarczy wszystkiego.
   Więcej soon (tym bliższym soon).
    
   ---> Rozmowy <---
    
   Himi
  • Przez Himiodzio
   Witam
    
   Tak więc ponownie zakładam temat gdzie będę poszukiwał grafików do pewnego tajemniczego projektu.
   Oczywiście niestety nie mogę w tym temacie za dużo zdradzić (wszystko zostanie podane na specjalnej grupie, dla chętnych).
    
   Mogę zdradzić jedynie, że tematyką pracy będzie logo.
   Może ktoś będzie zainteresowany .
    
    
   Jedynie co w tej chwili mogę zapewnić, to jest to, że autor "wybranego" loga będzie zawsze wypisywany w pewnych miejscach (o tym już na grupie).
    
    
   Jeśli ktoś będzie chętny podjąć się zabawy i zarazem spróbować swoich sił, to zapraszam do zgłoszenia się tu w poście lub na PW (bardziej pasuje mi PW).
    
    
   Himi
  • Przez Himiodzio
   Witam ponownie
    
   Tak jak obiecałem, napiszę tu kilka zmian które według mnie powinny się znaleźć w regulaminie. Oczywiście liczę na Wasze opinie .
    
    
   1. Zmiana punktu odnośnie podbijania.
   W tej chwili w regulaminie jest napisane "(...)a jakiekolwiek podbijanie tematu zostanie ukarane ponieważ jest to niezgodne z regulaminem", hmmm... Z tego co teraz widzę, to co jakiś temat, autor podbija go licząc na "pokazanie się na stronie (jego tematu)"? nic nie jest robione teraz w takich przypadkach, oczywiście
    
   Według mnie powinno zmienić się lekko ten punkt. Zamiast zakazu, dać możliwość podbicia tematu dopiero po 5-7 dniach od "wstrzymania się komentarzy w nim". Oczywiście po 5-7 dniach (niech wybierze moderacja który przedział), autor który "podbił" temat, musi ponownie poczekać, aż upłynie limit podbić .
    
   Oczywiście łamiących te zasady, można karać w postaci dodatkowych punktów (ostrzeżenia) a potem banować na jakiś czas (w ostateczności ban na zawsze).
    
    
   2. Spotkałem się już z tym, że ktoś wystawia klucz do gry, ale oczywiście zapomina podać na jakiej platformie (steam, origin, uplay....) można go aktywować.
   Dodać obowiązek dodawania do opisu danego przedmiotu (chodzi o klucze, gry w pudełkach...) czy klucz aktywuje się na steam, origin itp... lub "nie do aktywacji" or "nie wiem" .
    
    
   3. Zakaz zakładania tematu gdzie jedynie co spotkamy to:
   "cześć, chcę sprzedać konto do lola, info na allegro.pl/jestem_fajny_i_mam_konto_w_lolu_za_2mln".
   Oczywiście zakaz obowiązuje w w/w sytuacji.
   Aby oczywiście można było podać link do allegro, należy podać opis (może być oczywiście podany z allegro) + cenę (jeśli licytacja, to podać od jakiej kwoty się zaczęła).
    
   4. Sprawa podawania cen, została już wcześniej chyba wyjaśniona i zrobiona. Więc to już zostawiam.
    
   5. Często można się spotkać z pytaniami, jaka metoda płatności?
   Według mnie powinno dodać się punkt w przypadku sprzedaży/wymiany, że należy podać metodę płatności (paypal, allegro, przelew, doładowanie itp...). - wiadomo, że można podać nawet wszystkie, jeśli komuś to odpowiada
   Powinno to skrócić spamowi typu "jaka metoda płatności?", "a za 20zł doładowania się zgodzisz?" itd...
    
   6. Nakaz aktualizowania oferty. Czyli jeśli wszystko zostało sprzedane, zgłaszanie swojego tematu do zamknięcia. Wykreślanie przedmiotów swoich które zostały sprzedane itp...
    
   7. Dodanie nowej kategorii do "nazw tematów": [O] oddam.
    
   No i to na tyle.
   Według mnie te punkty bardzo pomogą giełdzie. Forum małymi kroczkami się rozrasta, a do giełdy potrzeba kilku małych upg. A myślę, że te punkty dopełnią cały regulamin i zarazem pomoże w kupnie i sprzedaży (wymianie...).
    
   No nic, czekam na opinie

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×