Skocz do zawartości
Hardkor

Upgrade- Czy warto?

Polecane posty

Witajcie

Nie mam najnowszego PC. KUpiony jakiś czas temu już jakoś się sprawdzał w grach, szczególnie, że ostatnie miesiące gram tylko w CS GO. No, ale wiedźmin wyszedł i pograć trza :D Tak więc planowałem na urodziny (listopad) zrobić większy upgrade PC, bo dostane kasy i sam dorobie coś do tego czasu i kupić super PC. Jednak teraz jak o tym myślę to nie wiem czy już teraz nie dałbym radę ulepszyć PC, aby ładnie Wieśka odpalić. Mam skiny do cs warte koło 500 euro (więc sprzedając na allegro 1500-2000 zł zarobku na tym mam), do tego sądze, że dałbym radę wyciągnąć z okazji końca roku pewnie koło 500 zł (nw mówie plus minus, bo od starszych na pewno dostanę prezent za dobre oceny to zamiast prezentu hajsy na PC oraz ciepłe słówko do babci :D ). No to załóżmy, że mam na tę chwilę 1800 zł, na koniec czerwca bym miał z 2500 około (doskładam też swoje) i do tego bym sprzedał swoje aktualne części. Mój pc to :

Athlon X4 645, Asus GTX 570, 8 GB RAM KIngston Hyper Blue 1333 Mhz, dysk WD Green 1 TB, Nagrywarka Blue-Ray, buda Zalman Z9 PLus oraz zasilacz XFX Pro Core 550W. A i zapomniałym MOBO- Gigabyte GA-MA770-UD3.  Jak można wg mnie wywnioskować do wymiany tylko MOBO, CPU i GPU. Co do CPU to na allegro nie ma mojego modelu. Są tylko 620, 630, 640 i w cenach 100-200 zł (athlon 750K wydajniejszy od mojego procka?). GPU jest na allegro w cenie koło 350 zł, zaś MOBO 100 zł około (różne oferty). Czyli z moich części byłoby koło 550-700 zł. No to budżet maksymalny mozliwy to do 3000 lub więcej lekko, ale nie miałbym od razu całej kwoty. Bo trzeba pojeździć, pogadać, posprzedawać itp

Upgrade byłby robiony tylko i wyłącznie do Wieśka 3, za dużo nie gram w inne gry i pod niego jest, więc jeśli miedzy kartą X a Y jest różnica w innych grach mała, a w Wieśku duża to wiadomo, czy też podobne osiągi, a w Wieśku różnica 20 FPS a 50 zł dopłaty (przykład z dupy, wiecie o co chodzi). Z tego co wiem kolega ma PC na sprzedaż, więc go potem spytam jaki dokładnie PC i ile za niego sobie liczy. Pewnie do paru godzin napiszę w temacie. Interesują mnie części używane (oczywiście na długiej gwarancji i sprawdzony sprzedawca) jak i nówki. Liczy się dla mnie, aby było wydajnie, ale i bezpiecznie, a jak mam przepłacić w sklepie 300 zł za coś to wolę z drugiej ręki. Sam myślałem nad I5 4690K+GTX 970+ MOBO jakieś do lekkiego OC i na moje około to by wyszło 3000 zł koło listopada, ale jak myślę to może już teraz dam radę załatwić tylko musiałbym się dogadać :) Możliwe też, że będzie można kupić tańsze komponenty. Mój monitor ma rozdziałke 1680x1050, więc nie FHD i nie wiem czy powyższy zestaw nie będzie na wyrost. Nie renderuje, co do OC to bardzo mi nie jest potrzebne i nie wiem czy tu bedzie miało sens skoro budżet nie za duży.  Czekam na wasze propozycje jakie komponenty, linki allegro, porady i inne rzeczy. Jak coś pytajcie :)

EDit: A i zapomniałem dodać: może być Ebay niemiecki/brytyjski. Mogę zamówic z tych stron. Z brytyjskiego kumpel mi zamówi, a niemieck ito na forum ktoś ma konto i tam mieszka to nie sądze by był problem z wysłaniem paczki :) 

Powiem Ci tak - mnie Wiedźmin na wysokich (!!!) w FullHD śmiga w ~ 40 klatkach. Mój konfig znasz. Jedynie mam procek podkręcony do 4.5 GHz, karta stock (już niedługo). Jeśli nastawiasz się tylko na tę grę, to możesz wydać mniej niż zamierzasz. Kumpel np. na FX jakimś i R9 280X gra na ultra w 30-35 klatkach.

Bierzesz R9 290 czy jakiś GTX780 używany i żyć nie umierać :)

To nawet nie celująć w GTX 970 czy i5 4XXX to w takim wypadku co tańszego wziąć, aby grać w Wieśka na Ultra w tej rozdziałce :) To jest priorytet dla mnie, ale jakby też inne gry przy tym ładnie chodziło to by miło było- ale jak mówie Wiesiek priorytet i nie wiem jak bardzo ulepszać i jak najracjonalniej kompa pod niego.

Niezły wykład Hardkor :) .

Z zakupem to się wstrzymaj niedługo wychodza nowe procesory Intel Skylake to się od razu przesiądziesz na nową podstawkę LGA1151.

A kasę to zawsze warto zbierać ;)

Wiesz ja nie chce wywalic na PC niewiadomo ile, bo nie gram tak duzo. Chce popykac w Wieska na ultra i czasem jak odpale cos wymagajacego to tez pograc w niezlej grafie, alw nie musze miec super PC co kazda gra max detale i zapas mocy na lata. Chce sie dowiedziec jakim najtanszym kosztem zrobie upgrade PC abt odpalic Wieska na ultra. Nie obchodzi mnie czy gpu i cpu z tej podstawki/serii czy starsze. Liczy sie dla mnie wydajnosc i cena, a co do Skyline bedzie jak zawsze- 10% mocniejsze i w uj drozsze.

Skylake nie dość, że będą drogie, to jeszcze nie będą rewolucyjne.

Ja gram wciąż na SB i jest git :D

Hardkor - poszperaj za używanymi GTX780 czy R9 290, do tego i5 4690K i śmigasz. A jak Ci się nie spieszy to pierw czekasz na Broadwelle, potem na Skylake, ale jak mówię - przyrost wydajności będzie na poziomie może 10%.

Co do GPu warto wogle patrzec za GTX 770/Radeon 280/ 280X/960 jesli chce Ultra? Czy do Ultra tylko 780/290/970? Chce wiedziec za jaka sie rozgladac :)

Mi na 770 ultra, bez włosów chodzi w 30fpsach. Ale w tą grę nie da się grać na tylu fpsach, oczy bolą, tnie jak cholera, chyba, że to przez monitor 120Hz.

Poczekaj do czerwca, po premierze nowych kart od AMD i Nvidii ceny pewnie trochę spadną.

No to pewnie na koniec roku upgrade (szkolnego) co nie zmienia faktu, ze wciaz nikt nie podal sugerowanego sprxetu w dsnych cenach dokladnie. Sam jutro sie przygladne testom Wieska (ew jak ktos mily moze podrzucic)

Napisano (edytowany)

Dorzuce swoje skromne zdanie ,ja na twoim miejscu bym poczekał .Wieśek nie ucieknie . Ja osobiście bardzo przejechałem się na pośpiechu przy kupnie kompa a teraz bardzo tego żałuje

Edytowano przez MasterZozol

Przepraszam za post pod postem, ale podsumować parę rzeczy muszę. Po kolei. Z testu : http://pclab.pl/art63116-20.html

GPU- Praktycznie na Ultra poniżej 30 FPS nie chce schodzić, a więc GTX 970 musi być ok. Ew GTX 780/Radeon 290 lub 290X (co mnie zaskoczyło to to, że Radek wypadł lepiej od 780). To jeśli chodzi o Ultra w GPU chyba tyle. Pytanie tylko moje- czy warto Ultra? Jest duża różnica co do jakości obrazu w porównaniu do High, co bardziej się liczy 60 FPS czy piękno ( w Wieśku, bo np grając w CS to 60 FPS dla mnie to słabo zaś jak gram w niektóre inny strzelanki to 30 fps to luzik), więc pytam tych co grali co bardziej się liczy podczas rozgrywki. No i ostatnie pytanie, jak widać rozdziałka jest FHD, ja mam mniejszą (1680x1015) ile powinienem sobie dodać FPS do pokazanych, aby mieć w miare wiarygodne źródło danych?

CPU- tutaj się pogubiłem http://pclab.pl/art63116-47.html najpierw 35-45 FPS z gtx 970, a tu nagle z i5 4690K koło 70 FPS. To ile w końcu będę miał mając podany procek i gpu? 70 czy 35? Nie rozumiem tego za bardzo :) No, ale patrząc ogólnie to nawet mój procek by ledwo dawał rade, ale nie za bardzo chciałbym na nim grać. Wolę już doinwestować do Intela i czekać na informacje co do tych FPS. Jak mi to ktoś jasno wyjaśni to się oceni procek.

Kolejny test : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiedzmin-3-dziki-gon-testy-wydajnosci-kart-graficznych/strona/23839.html

Tutaj znowu benchmark pokazuje, że spokojnie mi styknie Gtx 970 (60 fps, zaś nawet Gtx 960 wystarczy). Co do CPU zero informacji

Test ostatni : http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych

GPU_ i tutaj jak PClab czyli Radeon 290/290x albo NV 970. Niżej nie ma co patrzeć :)

CPU- pogubiłem się z tym na http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,13 Same i7, żadnej i5 i to najwnosze niby 2 rdzeniowe.. Wtf...

Po powyższej lekturze liczę na pomoc czy brać w końcu Gtx 970 i i5 4690 czy jedna niżej (np jak śliwa i5 2500k i radek 270x) czy jak zainwestować :)

@Fuzzik mówisz że w czerwcu GeForce'y spadną trochę z ceny?Bo planuje w wakacje PC złożyć za +/- 3500zł ~ 3000zł.Dobrze by było jakby potaniały to można by było dołożyć innych dobry części za te kilka stówek :)

Hardkor, Wiedźmin o dziwo nie bierze za dużo z procesora, co pokazał chociażby test Morele. 40% obciążenia przy i7 4790k i ustawieniach Uber. Tam siedział chyba GTX 980, 970 i 960 - jechali z góry na dół. Radeony dostały w tyłek, jak to w grach pod Nvidię :D Proc zachowywał się podobnie. Bardziej bym się skupił na karcie graficznej, jak na CPU.

Napisano (edytowany)

@Hardkor ja bym sie skłaniał do tego zestawu który sam zaproponowałeś:

i5 4690K + GTX 970 + Asus Z97-A (bądź tańsza płyta Asus Z97-C)

W sumie cena 3300zl (3200 zł przy wersji C). Sprzedasz swój procek i GPU. Ram dobrze sie spisze na tej płycie. Ja bym w taki konfig celował. Takie moje zdanie :)

Edytowano przez Ziggy G&G

Ano, jak już kupować, to sprzęt nowy i z górnej półki.

Soldi - cd. tych Radków się nie zgodzę - u mnie Wiedźmin śmiga na wysokich, a kartę mam z minimala.

Kumplom na R9 280X gra chodzi na ultra w 40 FPS.

Co do Radków to akurat 290 i 290X bardzo ładnie się prezentują w starciu z chociażby Gtx 780 :)Ziggy twoja/nasza porpozycja jest idealna wydajnościowo, acz cenowo najgorzej, bo max ceny ciągnie. tak myślę, że pewnie bym brał bez OC. Nie no jak patrze na ceny to nówka procka to musi być 800-1000 zł i niżej nie kupie, co innego używka. GPU to jak patrze na morele to tylko GTX 970, bo jest w cenie Radeon 290X, 780 wogle w sklepie nie ma, a 290 jest niewiele tańszy. Więc prawdopodobnie bede celował w ten zestaw, ale jestem otwarty również na inne i tu już najpewniej allegro i starsze typu własnie procek Śliwy czy inny. Wiecie o co mi chodzi :)

Możesz mi sprzedać teraz Titana X, kupić Radka 390X. Oczywiście płace jak za 970 :D Nie no jak patrze po allegro to ceny GPU to słabo, bo ceny niewiele tańsze od morelów, a używka to jednak używka i wogle mało ich. Lepiej już z procesorami :)

I mobo pewnie tez uzywke. Akurat za nimi nie patrzylem, a uzywke chyba luz mozna kupic? Na pewno najpierw GPU kupie, a potem bede szukal okazji na allegro co do reszty, bo latwiej o nia niz o GPU.

Śliwa, wiesz no, momentami nawet na kartach pokroju R9 290 framerate dropi do 30 klatek, a GTX 970 trzyma się stabilnie powyżej 50 FPS. Opieram się cały czas na testach by Morele. Platforma mniej więcej wyglądała tak: i7 4790k podkręcony do 4.5, 8 GB RAM, wszystko pod Enermaxem Platimaxem. Testowano wiele kart, GTX 980 i 970 wypadły najlepiej.

Test - https://www.youtube.com/watch?v=9zVA4UPRh64

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik