Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vex

Wymiana procesora

Polecane posty

Vex    2

Że jak że niby po co? Po czym to wnioskujesz? Po co nowa płyta i i7?

zależy mi żeby płynnie pograć w wiedźmina nie na jakiejś max low grafie.

Do obecnej płyty włożysz i7, ale 4790k maksymalnie. Przy czym żadne i7 nie ma tu sensu, masz mobo na chipie B85, także z OC nie poszalejesz, a branie zablokowanego i7 to głupota. Już lepiej wziąć wtedy Xeona E3, np. 1231 v3. Ogólnie głównie grafika (GTX 750/960) będzie tu hamować. GTX 970 już ci da 4 GB pamięci graficznej i znacznie lepszą wydajność, a więc przy i5 4460 pograsz na prawie maksymalnych.

Vex    2

Do obecnej płyty włożysz i7, ale 4790k maksymalnie. Przy czym żadne i7 nie ma tu sensu, masz mobo na chipie B85, także z OC nie poszalejesz, a branie zablokowanego i7 to głupota. Już lepiej wziąć wtedy Xeona E3, np. 1231 v3. Ogólnie głównie grafika (GTX 750/960) będzie tu hamować. GTX 970 już ci da 4 GB pamięci graficznej i znacznie lepszą wydajność, a więc przy i5 4460 pograsz na prawie maksymalnych.

czyli na i5 4460 + GTX 970 pogram na prawie maksymalnych ? a GTX 970 + i3-4160 jak będzie się sprawować?

GTX 970 już ci da 4 GB pamięci graficznej

3,5 GB  ;)

albo ten i5 co polecasz + GeForce GTX 970

No tak takie połączenie daje dobrą wydajność niezależnie od gry. Jak jesteś w stanie dołożyć kasy to warto choć nie wiem czy zasilacz podoła zadaniu.

Vex    2
Napisano (edytowany)

No byłem już zdecydowany na ten złoty środek ale znowu pojawia się problem z zasilaczem jaki będę miał % szans ze podoła

co dał by zestaw mój gtx 750 + I5 4690 3.5GHz

Edytowano przez Vex

No byłem już zdecydowany na ten złoty środek ale znowu pojawia się problem z zasilaczem jaki będę miał % szans ze podoła

Sorry za zamieszanie spojrzałem na inny zasilacz z mniejszą mocą.

Wracając do tematu Twój zasilacz na linii 12V ma 480W  więc nie będzie problemu sama karta weżmie około 200W do tego procesor, dysk, wentylatory to jakieś dodatkowe 150W.

Vex    2

Sorry za zamieszanie spojrzałem na inny zasilacz z mniejszą mocą.

Wracając do tematu Twój zasilacz na linii 12V ma 480W  więc nie będzie problemu sama karta weżmie około 200W do tego procesor, dysk, wentylatory to jakieś dodatkowe 150W.

a to można powiedzieć że kłopot z głowy tylko 2,5 tysiąca to duża suma i nie wiem czy chce tyle wydać.. co dał by zestaw co dał by zestaw mój gtx 750 + I5 4690 3.5GHz

Już nie wiem o co Ci chodzi najpierw chcesz mieć wydajny komp żeby pograć przyzwoicie na hiper ustawieniach a teraz mówisz że nie chcesz wydać tyle kasy.

Jak masz te 1700zł to i5 + GTX 960 i nic Ci więcej nie potrzeba.

Sama zmiana procesora to Ci nie wiele da w grach jak masz słabą grafikę. 

Priorytetem w grach jest karta graficzna oczywiście procesor też jest ważnym elementem i musi być dobrany odpowiednio do pozostałych podzespołów komputerowych.

Vex    2
Napisano (edytowany)

Już nie wiem o co Ci chodzi najpierw chcesz mieć wydajny komp żeby pograć przyzwoicie na hiper ustawieniach a teraz mówisz że nie chcesz wydać tyle kasy.

Jak masz te 1700zł to i5 + GTX 960 i nic Ci więcej nie potrzeba.

Sama zmiana procesora to Ci nie wiele da w grach jak masz słabą grafikę.

Priorytetem w grach jest karta graficzna oczywiście procesor też jest ważnym elementem i musi być dobrany odpowiednio do pozostałych podzespołów komputerowych.

Sam mi powiedziałeś że w wiedzminie z grafiką nie poszaleje z tą 960

Dobra zdecydowałem się że pozbieram na i5 i 970 Ale jakie sklepy polecacie? I czy muszę smarować tą pastą jak tak to gdzie ją nabyć? W ogóle dam radę sam to zamontować? a i jeszcze jak wymienię tego procka i kartę graficzną to jak ma się do tego gwarancja na pc? to moje ostatnie pytania :) wszystkim dziękuje za pomoc

Edytowano przez Vex

Polecam morele.net, pasta jest dołączona do CPU, montaż jest banalnie prosty, a gwarancja powinna być na każdy element z osobna. 

@MTS, 4 GB ;) 0,5 GB z tego jest wolniejsze, ale to nie oznacza, że nie istnieje. Nic nie zmienia również faktu, że w tej cenie jakakolwiek inna grafika leży.

Vex    2

Polecam morele.net, pasta jest dołączona do CPU, montaż jest banalnie prosty, a gwarancja powinna być na każdy element z osobna.

@MTS, 4 GB ;) 0,5 GB z tego jest wolniejsze, ale to nie oznacza, że nie istnieje. Nic nie zmienia również faktu, że w tej cenie jakakolwiek inna grafika leży.

a można kupić gdzieś to do ręki?

Dobra zdecydowałem się że pozbieram na i5 i 970 Ale jakie sklepy polecacie?

I słusza decyzja warto dozbierać pieniądze.

A sklepy jest ich sporo: morele.net , techplanet.pl , proline.pl , agito.pl , esc.pl sprawdz u siebie w mieście czy nie ma jakiegoś dobrego sklepu komputerowego.

To jest sztuczka NV jest ale jej nie ma :lol:

Wyższy priorytet dostępu jest do 3,5GB natomiast z wykorzystaniem ostatecznej pamięci 500MB trzeba będzie się liczyć z utratą wydajności albo wyskakującym błędem.

Tak wykastrowali 980 z pamięci L2 i ROP ale faktem jest że jest mimo to opłacalna w zakupie.

Czekam na nowe AMD z pamięciami HBM.

Vex    2

U mnie jest tylko media expert wątpię że tam będzie. Dzięki wszystkim za pomoc!

http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne którą z tych 970 polecacie? 

Jak nie masz za dużo kasy to celuj w najtańszą bo wydajnościowo są zbliżone wszystkie do siebie.

A z polecanych to Asus, MSI, Palit.

i czy jak ma 3 wentylatory to  pasuje do każdego komputera?

A jaką masz obudowę? Podeślij linka albo cyknij fotę.

Najlepiej będzie jak sprawdzisz sam jakąś miarą ile miejsca masz na GPU (tak jak na tym obrazku), albo jak znasz to podaj model obudowy.
Najdłuższe karty mają ~30cm, więc jak masz tyle lub więcej, to bez większych komplikacji powinny się zmieścić wszystkie karty.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik