Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KaszubskiStefan1

Cooler CPU

Polecane posty

Halo. Potrzeba mi chłodzenia na procesora, poszukalem, popisalem i wpadly mi 2 w oko:

1. Nzxt Kraken x31 120mm
  2. Enermax ETS-T40 Black Twister
  3. BeQuiet! Dark Rock 3

Ktorego z tych chlodzen wybrac? WIem, ze pierwsze jest wodne, czyli raczej lepsze, ale jest 150/200 zl drozsze i nie wiem czy warto. Procesor i5-4690k. Zasilacz CM G550M 550W.  

Nie proponujcie mi chlodzen od Noctua i SPC, gdyz potrzebuje cos pod kolor czarny/niebieski. 

Procesory z tej serii słabo radzą sobie z odprowadzaniem ciepła więc zakup chłodzenia wodnego to trochę przesada przynajmniej według mnie. Tak jak wcześniej Solidier pisał bierz Dark Rock 3, zwróć uwagę tylko na 160 mm wysokości żebyś go zmieścił w obudowie.

HSW-R ma lutowany IHS i dobrze odprowadza ciepło. Poprzednia wersja HSW 4570k, 4770k ma klej w sobie. Chociaż to tez jest takie trochę gadanie.

Są specjalne farby które oddają ciepło wiec zawsze ten cooler można pomalować.

Dark Rock jest super. Ja mam Alpenfohn Brocken 2 i tez jestem zadowolony.

Po za tematem, bardziej oplacalna opcja jest i5-4690k + gtx 980 czy i7-4790k + gtx 970?

Dodatkowo oplaca sie brac ramy taktowane wyzej niz 1600mhz, bo na forum duzo osob gada, ze nie, a na moreletv czy inne strony zajmujace sie dokladniej sprzetem mowia, ze roznica miedzy 1600mhz a 2133mhz moze wynosci nawet 10-15 fpsow -.-

HSW-R ma lutowany IHS i dobrze odprowadza ciepło. Poprzednia wersja HSW 4570k, 4770k ma klej w sobie. Chociaż to tez jest takie trochę gadanie.

Haswelle nie mają lutowanych IHSów, odświeżone wersje również nie. A klej jest tylko między płytką, z zewnętrzną częścią IHSa. Rdzeń z IHSem łączy pasta termoprzewodząca (w Haswellach kijowa, w refreshach ciut lepsza).

@UP

Do gier? i5+980. Mówi się, że Dx12 przeniesie trochę wymagań z CPU na GPU, więc lepsze GPU będzie mile widziane.

A co do RAMów, to zależy od gry. Najlepiej przejrzeć testy w grach, które cię interesują i wtedy zdecydować.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik