Skocz do zawartości
Fuzzik

Ogólnie o polityce

Wybory parlamentarne   

16 użytkowników zagłosowało

1. 1. Na jaką partię oddasz swój głos w przyszłych wyborach do polskiego parlamentu?

• PO
      0
    • KORWiN
    • PiS
    • Razem
    • PSL
      0
    • ZLEW
      0
    • Kukiz'15
    • NowoczesnaPL
      0
    • Nie głosuję
      0
    • Nie mam zdania

Polecane posty

Pytania w 3 części wołały o pomstę do nieba - "Wizja i ustrój państwa" - a tam pytania:

- religia w szkołach, finansowanie kościoła z budżetu

- idealny system zdrowotny

- z kim zawrzecie koalicje?

Kukiz się wkur**ł i zaprotestował, mówił, że to nie są pytania o ustój, Korwin go poparł, a reszta jak te lemingi odpowiadała na mało znaczące pytania.

No i co, czekamy na wybory, 15% the dream real.

Czyżby cała cała elita tego forum i nie tylko elita bo ja nią nie jestem miała poglądy Konserwatywno-Liberalne :)

Elita tego forum, która cokolwiek robi, reszta to lewaki ;]

Nie jestem konserwatywny, po prostu nie chce by te debile rzadzily i rujnowaly ten kraj jak robia to od lat. A ze Korwin akurat wg mnie najlepiej by nim rzadzil to co poradze.

Rzeczywiście zadziwia mnie to Razem :) A szczególnie ich postulat zwiększenia finansowania związków zawodowych z budżetu państwa. Niebawem wszystko upadnie bo ludzie chcą. Tak jak AUTOSAN upadł przez związki zawodowe, TONSIL, STAR, JELCZ, FSO długo by wymieniać. Tak jak na stanowisko inżyniera w FSO przypadało 7 zastępców bo nie można było ich pozwalniać :) wiem bo pracowała tam osoba z mojej rodziny jako zastępca. Większość z nich myliła korbowody z tłokami albo robiła jeszze bardziej absurdalne rzeczy. 

Glock, Nowoczesna = PO, po wyborach pierwsze co zrobią to się połączą, więc oddaje głos tak jakby na PO. Nowoczesna to patria, która ma zebrać głosy, które straciła Platforma przez afery, żeby te głosy przypadkiem nie przypadły na takie partie jak PiS, Kukiz itp. Co do lepiej niż PiS, dla mnie PiS stricte dużo nie różni się od PO, ale z pewnością jeśli ktoś mi przyłożył pistolet do głowy i kazał wybierać między PO/Nowoczesną/PiS, to wybrałbym PiS, gospodarczo bardziej nie zepsują, ale też nie będą lizać dupy Niemcom/UE. 

Najnowszy sondaż Millward Brown SA dla TVN :

PiS - 32% (bz)

PO - 20% (-2%)

ZLew - 9% (-1%)

Nowoczesna 8% (+1%)

KORWiN - 6% (+1%)

Kukiz'15 - 6% (+1%)

PSL - 5% (bz)

Razem - 1%

Analizując sondaże, które są w miarę wiarygodne jak np ten od Millward Brown, można pobawić się we wróżkę i policzyć kto ile będzie miał miejsc, jest to ostatni sondaż przed wyborami. Jest duże prawdopodobieństwo, że PiS będzie rządziło samodzielnie.

PiS - 225-240 mandatów

PO- 128-136 mandatów

ZLew - 30-40 mandatów

KORWiN - 20-25 mandatów

Kukiz '15 - 20-25 mandatów

PSL - 10-18 mandatów

Są to luźne przedziały, które mogą i tak się diametralnie zmienić, bo wystarczy że jedna z wyżej wymienionych partii się nie dostanie np PSL ( próg wyborczy i nie zmienili poparcia na lepsze od ostatniego sondażu ) czy np. ZLew ( tendencja spadkowa, a próg mają na 8% ), wysoko prawdopodobne jest to, ze KORWiN, Kukiz'15 oraz Nowoczesna wejdą, ponieważ mają tendencje wzrostową już od ponad dwóch tygodni.

Nie dotarłem do urny. Była pewna sprawa no i tak wyszło. "Niechciejstwo" też tu troszeczkę się wkradło, ale tylko troszeczkę. A co to za sprawa? To pójdzie wraz ze mną do grobu :kappa:

@Edit: no dobra, zagłosowałem na PIS :kappa:

Edytowano przez SoldierPL

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik