Skocz do zawartości
Bobrysking

Sapkowski ktoś podyskutuje ?

Polecane posty

O twórczości Sapkowskiego można rozmawiać dniami, a może nawet i dłużej. Głównym zapewne tematem rozmów będzie seria o przygodach wiedźmina Geralta. Muszę przyznać, że książka jest ciekawa, wciąga itd. Ze swoją bardziej rozbudowaną opinią poczekam. :)

Pozdrawiam Aharo

Cóż choć jest to najlepsza seria to trylogia husycka również jest zacna ;)

Jedynie zakończenie sagi wiedźmińskiej to dla mnie mankament, chodź jestem typem który woli banalnie szczęśliwe zakończenia.

zakończenie książki, nie jest przecież zakończeniem historii Geralta, z tego co pamiętam w  scenariuszu do Wiedźmina jak i Wiedźmina 2 Zabójcy Królów maczał Sapkowski, a już z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć że gry są rozwinięciem fabuły znanej z książki, dlatego warto przed rozpoczęciem gry, przeczytać całą sagę, pomaga. A co do trylogii husyckiej, z czystym sumieniem polecam.

zakończenie książki, nie jest przecież zakończeniem historii Geralta, z tego co pamiętam w  scenariuszu do Wiedźmina jak i Wiedźmina 2 Zabójcy Królów maczał Sapkowski, a już z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć że gry są rozwinięciem fabuły znanej z książki, dlatego warto przed rozpoczęciem gry, przeczytać całą sagę, pomaga. A co do trylogii husyckiej, z czystym sumieniem polecam.

Tu się mylisz. Sapkowski nie brał udziału w pisaniu scenariuszu do żadnej z gry z serii Wiedźmin. Polecam przeczytać wywiad z Asem tutaj, w którym zresztą wypowiada się także na temat końca przygód Geralta. ;) Wywiad długi, ale interesujący zwłaszcza dla fana serii. :D

Tu się mylisz. Sapkowski nie brał udziału w pisaniu scenariuszu do żadnej z gry z serii Wiedźmin. Polecam przeczytać wywiad z Asem tutaj, w tkórym zresztą wypowiada się także na temat końca przygód Geralta. ;) Wywiad długi, ale interesujący zwłaszcza dla fana serii. :D

więc się myliłem, dzięki za sprostowanie ale to i tak nie zmienia faktu że studio CD projekt Red odwaliło kawał dobrej roboty jeśli chodzi o scenariusz, bo jak dla mnie ładnie wpasowali się w temat. Wywiad przeczytam, z miłą chęcią choć fanem nie jestem a jeśli jestem to złym, bo na odwrotność wszystkiego najpierw zobaczyłem serial, zagrałem w pierwsza część ( nie przeszedłem jej) i dopiero się wziąłem za przeczytanie serii a to niespełna było 2-3 lata temu, i później znów zacząłem grać i zakończyłem jedną i drugą. Nie wiem czemu kojarzyłem że Sapkowski współtworzył scenariusz,  nie mam nic na swoją obronę więc proszę o wybaczenie : ) 

edit: Przeczytałem wywiad, skoro mistrz Sapkowski powiedział o grach że to adaptacja a nie kontynuacja, to tak jest i musi być, więc jak dla mnie gry są świetną adaptacją które mogły by walczyć o miejsce na kontynuacje.

Edytowano przez czarny89

rzeczywiście jest takie nie jasne, w sumie Geralt dostał tymi widłami, ale czy umarł w sumie nie pamiętam dokładnie czy było zdanie stwierdzające, Ciri ich gdzieś zabrała i koniec sagi, nie wiadomo czy umarł czy go Ciri wyleczyła. Takie dość otwarte zakończenie, zresztą nawet w tym wywiadzie który zlinkował Wicu jest fragment który potwierdza to: 

- Nie jesteście pewni, co się stało z Geraltem? A wiecie, dlaczego? Bo tak właśnie miało być, byście tego nie wiedzieli. I nie będziecie tego wiedzieli nigdy, a przynajmniej dopóty, dopóki ja o tym nie napiszę, a nie wiem, czy zechcę - odpowiada Sapkowski

Niby wiadomo że Gerald wraz z Yennefer trafił na wyspe Jabłoni(to chyba kolejny równoległy świat w który przeniosła ich Ciru), a Ciri chyba trafiła do nowego przewidzianego w legendzie Starszej Krwi "nowego świata".

Wg mnie seria o Wiedźminie jest po prostu genialna. Być może można było lepiej poprowadzić kilka wątków, a ostatni tom mógł zostać lepiej napisany (osobiście nie przepadam za arturiańskimi klimatami), ale... Biorąc pod uwagę Wiedźmina jako całość można śmiało stwierdzić, że Sapkowski na stałe wpisał się w polską scenę fantastyczną.

To jeśli chodzi o Wiedźmina. Trylogię Husycką czytałem, momentami zachwycała, ale nie jestem jej wielkim miłośnikiem. Bardziej od powieści fantasy jest to powieść historyczna, z elementami fantastycznymi. Duży plus natomaist za bohaterów. Reynevan, Szarlej i Samson Miodek do dziś budzą we mnie miłe wspomnienia.

Żmija - męczyłem się nad tą książką. Podobnie jak wyżej - posiada pewne elementy fantastyczne, ale to raczej pozycja dla osób, których zainteresują działania militarne na Bliskim Wschodzie.

Polecam Rękopis Znaleziony w Smoczej Jaskini - pozycja, z którą powinien zaznajomić się każdy miłośnik fantasy. W książce znajduje się także lista stu najlepszych - według Sapkowskiego - pozycji literaturowych poświęconych fantasy. Oczywiście na najwyższej pozycji znalazł się Hobbit, dalej Władca Pierścieni, a w pierwszej dziesiątce Kroniki Amberu Rogera Żelaznego. Cykl 10 książek, które mnie urzekły - a to dzięki panu Sapkowskiemu :)

Jeśli chodzi o rękopis to bardziej coś takiego żeby pochwalić sie niż czytać poważnie, taka ciekawostka. A żmija to w ogóle nie Sapkowski pisał ponoć tylko jakiś gość siebie tak nazwał ( money money money!!!)

Ja polecam trylogię Narrenturm, Boży bojownicy i Lux perpetua. Kocham Sapkowskiego za język, za te wulgaryzmy, styl pisania, prosty nieskomplikowany język i niesamowicie wciągającą fabułę. 

Pozdrawiam i polecam, Neapol :)

Sapkowski to moim zdaniem mistrz operowania słowem ! Wiedźmin to seria wciągająca na maksa, zaliczam ją do moich ulubionych chociaż nad zakończeniem faktycznie wiele rozkmin ;) 

Fałsz, pisał wielokrotnie że nie będzie kontynuował Sagi

mylisz się kolego ;D na ostatnim Polconie Sapkowski wspominał, że tworzy nową książkę o przygodach wiedźmina Geralta. Spotkanie autorskie:

mylisz się kolego ;D na ostatnim Polconie Sapkowski wspominał, że tworzy nową książkę o przygodach wiedźmina Geralta. Spotkanie autorskie:

Dzięki że ktoś to potwierdził

Ja jakoś fanem Wiedźmina i Sapkowskiego nie jestem. Być może dla tego, że czytałem sagę Geralta jak byłem za młody i jakoś mi nie podeszło. Muszę jednak Sapkowskiemu przyznać, że chyba nikt z polskich pisarzy nie ma tak elastycznego pióra. Mój ulubieniec to Narrentum, tam każdy fragment, często stanowi dzieło samo w sobie. Przy okazji nigdy przed i nigdy po nie uśmiałem się tak czytając książkę. Z reguły po prostu uśmiecham się do siebie, przy Narrentum wybuchałem śmiechem :)

Jak dla mnie Sapkowski jest bardzo zdolnym rzemieślnikiem, historia w powieściach miejscami kuleje, ale sam autor ma genialny styl, po przeczytaniu sagi o Wiedźminie przez jakiś czas nie mogłem zabrać się za coś innego, bo styl wielu książek wydawał mi się zbyt drewniany, żeby można było przez nie przebrnąć.

Przy okazji Sapkowski to straszny burak. Nie przeszkadza mu to w pisaniu zabawnych i dobrych powieści, ale wywiadów z nim nie lubię, bo mam ochotę mu przywalić.

co sadzicie o  audiobooku Wiedzmina? :)
dostalem w prezencie dwa pierwsze tomy - Ostatnie zyczenie i Miecz przeznaczenia.
zastanawiam sie czy zabrac sie za nie a potem ewentualnie doczytac reszte tomow ;)

(kumpel posiada tez audiobooka "Gra o Tron" ale jakos srednio jestem do niego przekonbany gdyz nie specialnie zaciekawil mie serial widzac pare odcinkow ;) )

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik