Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LuR

Klawiatura spowalnia komputer?!

Polecane posty

LuR    0

Witam. Ostatnio mam dość nietypowy i dziwny problem. W tytule bez powodu nie napisałem tego, co tam się znajduje. Otóż - przykładowo gram sobie w CS:GO mecz turniejowy, który trwa zazwyczaj około 40-45 minut. I gdy zbliżam się powoli do końca danego meczu nagle zaczyna strasznie, wręcz niewyobrażalnie z każdą kolejną rundą stopniowo spowalniać komputer. Miałem 100 FPS normalnie, a wtedy przy problemie ok 20 fps, po czym stopniowo schodziło do 10 fps. Dodatkowo jak rozmawiam jednocześnie z kumplami, którzy ze mną grają to często ich dźwięk w tym samym czasie również zacina, kolokwialnie mówiąc "pierdzi" jak by mieli słaby internet. Restart gry nie pomaga, jedynie uruchomienie ponowne komputera.

Ale to nie wszystko, ponieważ wtedy gdy dzieje mi się ten problem to nie wiem w ogóle czemu ale gdy chcę włączyć np. CAPS LOCK, NUM LOCK czy SCROLL LOCK to włącza się, ale nie pali światło, które informuje o tym czy dany klawisz jest włączony.

Robiłem skany 2 antywirusów, wiele innych rzeczy, a nawet format komputera. Pomogło, ale po tygodniu problem znowu się pojawił. Logicznie pomyślałem podczas gdy mi komputer wariował - " a jakbym odłączył i podłączył na nowo USB klawiatury to może będą się światła palić? " - spróbowałem i nie uwierzycie - jak ręką odjął. Klawiatura działa normalnie, gra chodzi płynnie, kolegów nie "pierdzi" i jest tak jak na początku.

Stąd pytanie - o co chodzi. Czy klawiatura może mieć jakikolwiek sens na aż takie spowalnianie komputera? W samej grze ciężko było mi najechać na menu w cokolwiek. Może też wina USB?

Klawiatura: Tracer Abrams Exclusive TRK-404 (Multimedia Keyboard)

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

LuR.

Edytowano przez LuR

Kurde, dziwny przypadek :D

A spróbuj najpierw podpiąć klawiaturę do całkiem innego zestawu portów usb, np z przodu.

Podaj jeszcze model płyty głównej.

Kiedyś miałem taki przypadek, że podczas poruszania myszką komputer nie ogarniał co się dzieje i np w grach była stop klatka i jak przestawałem ruszać myszką to obraz przeskakiwał w to miejsce gdzie powinien być po ruchy myszy (np. obrót kamery, przesunięcie kursora).
Przeskanowałem kompa programem do antimalware (a dokładniej Malwarebytes Anti-Malware), coś tam jeszcze pogrzebałem i problem ustał.

Może tutaj chodzi o to samo.

Nie sądzę, żeby wpływ na to miało hardware, ale dla pewności - przepnij się na przednie USB.

Do tej klawiatury masz zainstalowane jakieś konkretne oprogramowanie? Może zrób reinstal?

Pisałeś, że poczyściłeś trochę kompa i wtedy trochę przestało - tutaj bym szukał problemu.

POdepnij inna klawiaturę czasami tak się dzieje nie tylko z klawiaturami np z dyskami zewnętrznymi czasami pomaga podłączenie do innego USB najczęściej pada już gniazdo w takim przypadku

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik