Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
AlwaysCrying

Zestaw Przyszlosciowy z PClab.pl

Polecane posty

Przeglondalem sobie PClab.pl, bo zainteresowaly mnie komputery, zobaczylem zestaw za 7k. Jest on wg mniej bardziej na przyszle lata. Ocencie sami, mam do niego tez pare pytan. 

http://pclab.pl/art52777-21.html

Ma on dziwny procesor, jakies i7-5820k, lepszy od i7-4790k? mobo i pamiec ddr4 - lepsze od ddr3? 

Oplacalne jest takie cos? Bo ja gdybym mial juz cos takiego sobie kupowal, to dolozylbym od razu 2giego GTX 980, albo od razu nowego Titana walnal. Zasilacz bym dal 1000 W, wtedy to bylby zestaw mysle, ze na bardzo dlugo. 

Co o nim myslicie, jest to zestaw dobry dla gracza czy bardziej dla grafika?

Jeżeli jesteś w stanie wykorzystać całą tą moc, to czemu nie. Jeżeli nie, to strata pieniędzy. Jak pokazuje porównanie, komputer 10% słabszy kosztuje 1500 złotych mniej.

Zestaw ze wsparciem DDR4 napewno ma przyszłość, i niedługo za dwa lata (?) wszystkie procesory konsumenckie będą wykorzystywać tą technologię.  Chociaż z drugiej strony, opatentowanie pamięci HBM może przyśpieszyć prace nad PCIe 4.0, co otworzy zupełnie nowe, szybsze rozwiązania graficzne.

I7- 5820k jest lepszy od i7-4790k. To jest trak zwany Haswell - E od extreme, czyli Intelowskie porcesory z anjwyższej półki, 6 rdzeni i 12 wątków. 

Co do Titana to pewnie będzie kosztował dwa razy tyle co GTX980. Prognozowany wzrost wydajności to 35-50% ale zawsze tak mówią. Najlepiej poczekać na pierwsze testy i konkurencję. Pojawienie się nowych Radeonów może sporo zmienić naprzykład pojawienie się GTX 980Ti lub GTX1080, tak jak to było w przypadku pierwszego tytana.

Edytowano przez Sadocha

Jak tylko gy to ta i7 niepotrzebna. A patrzac na to, ze jestes bogaty (skoro cie stac na pc za 7 k) to mozesz nawet sprzedac potem i5 i dolozyc do i7 (jak gru beda juz wymagaly, co nie jest pewne).

Wg mnie, może i przyszłościowy ale, po prostu strata pieniędzy. Te okolice 4-4.5k to maks, które wydałbym na komputer, nawet mając te 7k.

Trzeba pamiętać, że wszystko szybko się zmienia, tak jak wspomnieli moi poprzednicy to o wiele lepszym rozwiązaniem jest odłożenie sobie tych pieniążków i dokładanie do kompa w momencie, gdy zaczyna się coś już dziać (czyt. spada wydajność).

Nie siedzę tak do końca w nowych grach i FPSach ale raczej nie zauważysz różnicy pomiędzy gtx 970 a 980. Pewnie jest to w okolicach 20fps i to przy wartościach rzędu 60, 80+. A biorąc GTX970 zaoszczedzasz ~1000zł.

Takie moje zdanie.

Jak tylko gy to ta i7 niepotrzebna. A patrzac na to, ze jestes bogaty (skoro cie stac na pc za 7 k) to mozesz nawet sprzedac potem i5 i dolozyc do i7 (jak gru beda juz wymagaly, co nie jest pewne).

Nie jestem bogaty, nie kupię tego, bo mam juz wlasny zestaw. Za 3,8k i sie spisuje. GTX 970 + dobre i5 to jednak cos ;) Do gier starcza, w BF4 na high ok.120 fpsow. Jednak zestaw wydal mi sie ciekawy, to postanowilem o nim pogadac.

Za to moj kolega składa sobie w tym tyg. komputer nowy, pod gry. W starym spalił się procesor, graficzna słaba to od razu cały upgrade robi. Założył konto tu na forum, ale nie moze pisac,bo administrator go niezaakceptowal czy cos takiego, nwm o co chodzi, bo nie mialem tego w swojej sytuacji rejestracji. Prosił mnie, by spytać się o to oraz ogólnie o jego zestaw. Ma on budżet do 4,3-4,4k złoty (płaci jednak on w euro). 

Na razie ma coś takiego: i5-4670k, gtx 970, 8gb ram (crucial), asrock z97 extreme3, cm g550m 550w, seagate 500gb, corsair carbide 300r, raijintek ereboss. Nie ma SSD, bo nie chce. 

Ma on pare pytan, mianowicie:

Czy ta plyta glowna pozwoli mu podkrecic ten procek z 3.4 do 4.3-4.4 ghz? Jak nie, to moze lepszym wyborem bedzie msi z97 gaming 3 - ma on budzet 500 zł na mobo. Ma takze watpliwosci, co do zasilacza, czy dobry. Ostatnim jego dylematem jest chlodzenie, nie wie on czy raijintek ereboss utrzyma dobre tempertatury w budzie corsair carbide 300r po prawie 1000Mhz oc..., jesli bedzie niewystarczajacym chlodzeniem ten raijintek to macie podac inne do 150-175 zł, ew. bude mozna zmienic na Phanteks Enthoo, ale nie wie czy warto, potrzebuje dobra bude z wejsciem na sluchawki USB. Tyle. 

Mi pomogliscie w zestawie to i mu pewnie cos naskrobiecie. 

PS: Administratorze, jego nick to Agreed111.

EDIT: Co sądzicie o tym zestawie: http://pclab.pl/art52777-19.html

Nie zaslaby cooler i mobo?

Edytowano przez AlwaysCrying

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik