Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Radzyn69

Konsole następnej generacji

Polecane posty

Od jakiegoś czasu się mówi o Playstation 4 i Xbox Orbis (720), które mają wyjść pod koniec roku. A jako, że przerzuciłem się całkowicie na konsole jestem ciekaw opinii fanów Rocka na temat konsol nowej generacji. Czy jak zapowiadają twórcy zmienią całkowicie rynek gier jak w 2005 roku czy można oczekiwać tylko ewolucji?

Ostatnio czytałem artykuł na gryonline i było tam wzmianka na temat dlaczego jak na razie nie wprowadzają konsol nowej generacji. Jest to oczywiście opinia oparta na kilku faktach, ale tak czy siak Sony i Microsoft mogą nam niezłą niespodziankę sprawić. Powrócę jednak do tematu, konsole nowej generacji teoretycznie mają wyjść, ale praktycznie tak nie jest, bo jak powiedział pewien pan z Sony " PS3 dopiero teraz zaczął przynosić nam zyski jakie oczekiwaliśmy, jaki byłby sens wydawania konsol nowej generacji, zapoznawanie klientów z nową marką, wydawanie pieniędzy na marketing skoro ta marka może pociągnąć jeszcze kilka lat ". Jaka jest moja ogólna opinia ? Niech robią co chcą, tak czy siak XBOX'a nie kupię, a znając Sony, PS4 wypuszczą dopiero rok po najnowszym XBOX'ie tak, więc kasa na to będzie.

Ciężko myśleć o nowej generacji konsol jako recepcie na całkowitą odmianę rynku gier. Oczywiście nie neguję tego, że sprzętowo będzie to ogromny skok naprzód, ale nie widzę w tym jakiejkolwiek rewolucji w branży. Już w tym momencie gry wyglądają naprawdę dobrze, niedługo chyba trafimy na moment, w którym poprawa jakości grafiki nie będzie warta wysiłków potrzebnych do jej uzyskania, a co za tym idzie nie zobaczymy takich różnic jak przy przejściu na X360 i PS3.

Jeśli na coś mogę liczyć to tylko na to, że twórcy sami zapędzą się w kozi róg i gdy nie będzie już można mydlić graczom oczu opowieściami o "nowej jakości" będą zmuszeni do wyścigów na innych polach. Największą wadą obecnej generacji jest straszna powtarzalność mechaniki i schematów w grach, a także marginalizowanie fabuły. Wystarczy spojrzeć chociażby na The Walking Dead, które ostatnio przywoływane jest jako całkowite odświeżenie branży. Gra jest oczywiście dobra, przedstawia historię w ciekawy i nienatarczywy sposób, ale mimo kilku wad (chociażby pewna iluzoryczność wagi podejmowanych przez nas wyborów) niektórzy widzą w niej grę roku. Pokazuje to jak bardzo skostniały jest obecny rynek, ale też ukazuje chyba gotowość graczy na odejście od narzuconych schematów.

Ciężko myśleć o nowej generacji konsol jako recepcie na całkowitą odmianę rynku gier. Oczywiście nie neguję tego, że sprzętowo będzie to ogromny skok naprzód, ale nie widzę w tym jakiejkolwiek rewolucji w branży. Już w tym momencie gry wyglądają naprawdę dobrze, niedługo chyba trafimy na moment, w którym poprawa jakości grafiki nie będzie warta wysiłków potrzebnych do jej uzyskania, a co za tym idzie nie zobaczymy takich różnic jak przy przejściu na X360 i PS3.

Jeśli na coś mogę liczyć to tylko na to, że twórcy sami zapędzą się w kozi róg i gdy nie będzie już można mydlić graczom oczu opowieściami o "nowej jakości" będą zmuszeni do wyścigów na innych polach. Największą wadą obecnej generacji jest straszna powtarzalność mechaniki i schematów w grach, a także marginalizowanie fabuły. Wystarczy spojrzeć chociażby na The Walking Dead, które ostatnio przywoływane jest jako całkowite odświeżenie branży. Gra jest oczywiście dobra, przedstawia historię w ciekawy i nienatarczywy sposób, ale mimo kilku wad (chociażby pewna iluzoryczność wagi podejmowanych przez nas wyborów) niektórzy widzą w niej grę roku. Pokazuje to jak bardzo skostniały jest obecny rynek, ale też ukazuje chyba gotowość graczy na odejście od narzuconych schematów.

Dokładnie. Potrzeba też takich gier jak Heavy Rain, to byłą pewna nowa jakość w grach nowej generacji :)

A mi wydaje się, że nowe konsole to jednak będzie rewolucja. Faktycznie jeśli chodzi o wygląd tych gier to już teraz nie za bardzo jest się do czego przyczepić.

Ale rewolucja w czwartej generacji polegać będzie pewnie na rozwijaniu technologii róznego rodzaju kontolerów ruchowych czy tez Kinecta w przypadku xpudlaka. Już teraz produkcje gdzie można wykorzystywać sensory ruchu stają się coraz bardziej popularne.

Mnie osobiście jakoś to nie zachwyca - po to mam konsolkę. żeby połupać z kumplami na kanapie i na siedząco :P Wyobrażacie sobie sytuacje, że kiedy będziecie grać w FIFA 2016 trzeba będzie biegać po pokoju w pogoni za wirtualną piłką? Ile trzeba mieć miejsca w domu :)

Ale to tak sobie marudzę bo i tak czekam z niecierpliowścią  :)

Ja mam to samo zdanie.

Mnie najbardziej interesuje ruchomy aspekt konsol, czyli my sami. 

Wiele uważa, że to nie potrzebne, kto będzie kupował taki sprzęt.

Jednak jak już wejdą konsole gdzie całym ciałem trzeba będzie się ruszać, każdy będzie chciał zobaczyć i samemu pograć i sprawdzić swoje umiejętności.

Jak kilka razy zagrasz to odstawimy stare konsole i wszyscy przerzucą się na konsole nowej generacji.

Jednaj na to możemy troszkę poczekać.

Ja mam to samo zdanie.

Mnie najbardziej interesuje ruchomy aspekt konsol, czyli my sami. 

Wiele uważa, że to nie potrzebne, kto będzie kupował taki sprzęt.

Jednak jak już wejdą konsole gdzie całym ciałem trzeba będzie się ruszać, każdy będzie chciał zobaczyć i samemu pograć i sprawdzić swoje umiejętności.

Jak kilka razy zagrasz to odstawimy stare konsole i wszyscy przerzucą się na konsole nowej generacji.

Jednaj na to możemy troszkę poczekać.

Właśnie nie, z własnego doświadczenia wiem, że zrobi to może ok. 20% użytkowników. Kolega otrzymał konsole PS3 zaraz po premierze. ( Jaki to był szpan ) Przez 4 lata z kręgu moich znajomych ( które jest duże ) może z 3 osoby posiadały ową konsolkę. Dopiero w 2010 zaczęło się to jakoś popularne robić. Dlaczego nikt w to nie inwestował ? Bo nie każdy może sobie na to pozwolić ( szczególnie w Polsce ).

Jeżeli zawężamy nasze kręgi do samej Polski, to tak. Tutaj się zgodzę, że mało ludzi będzie to miało.

Ja miałem na myśłi całość. Jak to wejdzie np. w Ameryce.

Będzie tak samo jak z Apple. Wszyscy mieli Iphona4/4s.Wszedł Iphone5 i wszyscy chcieli go mieć.

Mieszkam w Niemczech, gdzie co 2 osoba ma Iphona i tutaj było to samo.

Co do Polski to masz absolutną rację. Nie będzie tego zbyt wiele. ;)

Takie konsole jakie znacie upadną w ciągu około 10 lat. Wszystko będzie małe, wszystko będzie w telefonach i będzie przenośne, a stacje dokujące będą na porządku dziennym.

Za pewne Sony i Microsoft pracują już nad rozwijaniem swoich małych przedstawicieli bo w innym przypadku ktoś ich przegoni;)

Mógłbyś przybliżyć to, co oni tam wymyślili? Temat ciekawy, ale do tego typu rewelacji radziłbym podchodzić z ostrożnością bo ciężko zapowiadać coś, o czym tak naprawdę jeszcze niewiele wiadomo.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik