Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheWajper

Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

Polecane posty

Witam forumowiczów. Otóż piszę w sprawie niemałego problemu. Gdyż chciałem pobawić się w streamowanie, tym bardziej, że dysponuję szybkim łączem, o czym zaraz. Tak więc pobrałem OBS (open broadcaster software) i skonfigurowałem go tak, jak na filmie SouShibo w poradniku jak streamować, oczywiście wzorowałem się na moim sprzęcie. A więc tak, to mój sprzęt:

Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz 2,39 GHz

MSI Radeon R7 260x

Dysk twardy 750GB ATA

4GB RAM

Internet mój jest szybki, liczy się w tym wypadku upload, na przykładzie sprawdzałem jakość stream'a na 7,5 mega upload'u, to chyba bardzo dobry wynik. Przedstawiam screeny z moich ustawień OBS, przy których (i nie tylko przy tych) jakość mojego live'a była słaba, rozpikselowana oraz zdarzały się lagi stream'a. To są moje problemy, nawet pomimo dobrego upload'u.

ss1111111.png

ss222222.png

ss33333.png

Warto wspomnieć, że mam monitor o max. 1440x900, więc znajdują się paski np. po bokach. Nie wiem czy da się to naprawić, wątpię ale jeśli ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc, nie tylko z monitorem ale z głównym problemem, czyli jakością streama. Tyle już próbowałem i nic nie wychodziło. :(

Masz kompletnie namieszane. Bitrate zmień z 1300 na 3700, powyżej 4000 nie ustawiaj bo twitch nie obsłuży. Druga kwestia, to użyj do streamu swojej karty graficznej, bo procesor masz słaby. http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/5879-obs-i-streamowanie-kart%C4%85-graficzn%C4%85-amd-polski-w%C4%85tek/

Możesz kodek zmienić na AAC, gdyż przy niskim bitrate jego jakość jaką oferuje jest lepsza od mp3. 

Wielkie dzięki. Ale to jeszcze nie wszystko bo sama gra chodzi już dobrze (w tym wypadku CS:GO) ale nadal mam lagi stream'a.. Wchodzę na speedtest'a i patrzę upload 7 mega to dałem na 3300 (trochę mniej niż mi poleciłeś) i kodek AAC. No i problem w tym, że i tak mam lagi stream'a przy takim łączu.. Dałem nawet na 1300 i jest to samo, o co tu chodzi? Może speedtest oszukuje czy cokolwiek? Dodam, że nie pobiera nikt z rodziny żadnych rzeczy, więc powinno być okej. O co tu chodzi, przecież to jest nielogiczne raczej.. :/

Pozdrawiam.

@update

Poprosiłem kolegę aby to sprawdził i u niego nie zauważono żadnych lagów stream'a i przyzwoitą jakość. To pytanie kolejne kieruje - jak ja odtwarzam na komputerze lub komórce mojego stream'a to normalne będzie gdy zauważę lagi stream'a? Bo w sumie korzystam z tego samego łącza co streamuje, a kolega ze swojego wiadomo. Dobrze myślę?

Tak, w ten sposób mogą być lagi, ale na moje wykorzystujesz tylko te ~3,5 mbps z 7,5, a więc nie powinno być różnicy. Osobiście streamuję i gram na dwóch różnych internetach i przy podglądzie live nie tnie. Włącz sobie zapis video do archiwum i tam obadaj jak to wyglądało.

Okej a teraz mam kolejne pytanie. Kolega podczas stream'a nie widzi żadnych lagów stream'a, a gdy go kończę to archiwizuję i go sprawdzam już po LIVE to buforuje mi się co jakiś czas ten zapis lajwa. Dojedzie np. do 30 sekund, ładuje.. później do 44 sekund, ładuje.. I tak pewnie do godziny. Zawsze tak się buforuje jak patrzę na wideo po lajwie? Nie rozumiem, przecież nic już nie kręcę, nic nie mam odpalone, a mi ciągle buforuje ten zapis ze stream'a jakbym miał nagle internet z Gawex'a czy radiówkę.. :/

Tak, znam to. Wydaje mi się, że zapisy mają zbyt duże wymagania odnośnie internetu. Jeśli obraz nie skacze, to jest w porządku :)

@Down: tak. Zależy też pewnie od ustawień, ale nie wydaje mi się, że jest sens się rozwodzić nad tym.

Czyli co mogę wywnioskować? Obraz nie skacze tylko i wyłącznie co tu jest podejrzane to buforowanie tego zapisu, wszystko inne jest w porządku, audio, jakość, etc. A dlaczego w takim razie zapisy innych streamerów nie są takie "zlaggowane" jak u mnie? Znaczy są, ale niektóre mniej i niektóre bardziej, to normalne u każdego?

Edytowano przez TheWajper

Ok, a ostatnie pytanko. Ile ustawić bitrate'u jeśli gram w grę multiplayer? Np. w CS:GO? Bo przy streamie zdarzają mi się tam lagi (internetowe, cofki mam). W takim razie zamiast 3700 (czasami upload się zmniejszy więc trochę mniej ustawiam) to ile?

Pozdrawiam.

Edytowano przez TheWajper

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Konrad1368
      Cześć! Zastanawiam się czy jest możliwość podłączenia xbox'a do tego monitora ASUS VW223D, który nie posiada wejścia hdmi.
      Jedyne wejście jakie jest to vga. 
      Myślałem nad zakupem przejściówki vga na hdmi i tutaj właśnie zadaje sobie pytanie  czy to w ogóle zadziała? 
      Monitor ma już troche lat.
      Nie znam się na tym za bardzo dlatego wolę zapytać zanim wydam bezsensownie pieniądze  :/ 
      Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
    • Przez Trypekk
      Ostatnio zakupiłem mikrofon novox nc-1 wraz z zestawem do przymocowania i pop filtrem. Niestety gdy podłączam mikrofon do komputera z najnowszym windowsem i procesorem intel core i5 nie działa komputer albo go nie wykrywa albo jest jakiś problem z kablem nie wiem pomóżcie (o pomoc prosze z niewykrywaniem mikrofonu na komputerze ;0 ) Z góry dzięki
    • Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez Arcyk_Gaming
      Witajcie
      Jestem ArcyK i mam 30 lat. Regularnie nagrywam na YT od listopada zeszłego roku choć kanał mam tam od bardzo dawna! Nagrywam gameplaye z gier, poradniki do nich, sporadycznie uboxingi sprzętu i gier, a także bije rekordy w grach bądź wykonuje wyzwania zaproponowane przez widzów. Staram się by mój kanał był różnorodny i by każdy znalazł coś dla siebie. Staram się robić live'y, ale nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, więc po prostu nagrywam i wrzucam filmy gdy wiem, że nie dam rady streamować. Czasem rzucam troszkę mięsem w filmach, aczkolwiek staram się by pozostało to w granicach zdrowego rozsądku i nie korzystania z nich jako przecinki. Po prostu gdy gram to jestem sobą i od razu pokazuje swoje emocje. Zaskoczenie, śmiech związany z daną sceną czy też po prostu frustracje i wkur.... Nie robię nic pod publiczkę (pewnie dlatego mam tyle widzów ile mam ^^), po prostu jestem sobą. Najlepiej zobacz i oceń sam . Dzięki za możliwość zareklamowania kanału!
      Pozdrawiam, Artur
      AKTUALNIE NAGRYWANE SERIE GIER: FAR CRY 5 i ASSASSIN'S CREED ROGUE i KONIEC GTA V + pojedyncze filmy z innych gier np. BATTLEFIELD 4 MP
      LINKI:
      Subskrybcja kanału - https://tinyurl.com/y8c6rccq
      Strona na Facebooku - https://tinyurl.com/ydh8p7t4
      Strone na Twitterze - https://tinyurl.com/y84y5y2z
      LINK DO KANAŁU: https://www.youtube.com/user/ARCYK
      ZWIASTUN KANAŁU: 

• Przez świeżak007
      Poszukuję grafika który wykona na zamówienie overlay pod streamy w programie obs
      kontakt pw/ lub w temacie ewentualnie discord (nick na pw)

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik