Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dapo24

Ponad 90% Ramu zajęte przy starcie systemu

Polecane posty

Witam.

Dosłownie parę godzin temu mój komputer strasznie spowolniał. Odruchowo nacisnąłem ctrl+alt+delete i dowiedziałem się że 93-97% ramu (z 8gb) cały czas było zajęte (a z listy programów wychodziło z 40 mb. Przez te parę godzin próbowałem już wszystkiego od skanowania komputera poprzez resetowanie go a na programie AVG TuneUp (który po tym jak zwolnił mi parę giga miejsca na dysku, ale nie rozwiązał problemu odinstalowałem, bo komp jeszcze bardziej zwolnił). I tutaj chciałbym prosić o pomoc z tym problemem, bo sam za bardzo nie wiem co robić dalej :-/

EDIT: Po pierwszym restarcie wartość była taka sama jak po odpaleniu jakiejś gry/programu co jest moim głównym problemem - nie mam zielonego pojęcia co może zabierać aż tak dużo ramu :-(

Edytowano przez dapo24

W menadżerze zadań wejdź w procesy, potem kliknij "pokaż procesy wszystkich użytkowników" i przesortuj po zabieranej pamięci. Poszukaj procesu o nazwie cmd.exe i wyłącz, jeśli jest. Jeśli nie, powiedz co zabiera najwięcej.

Zrob jak Kubox radzi, co do reszty polecam przeskanowac paroma antywirami kompa :) robiles cos nietypowego przed tym jak to sie stalo? Czy norma?

Przeinstalowałem system na nowo, teraz dopiero mogłem przeczytać forum :-) Niestety ciągle mam ten problem, zaraz spróbuję wyjąć i włożyć z powrotem kostki ram. Raczej nic nietypowego poza aktualizacją javy nie było. Skanowałem pare razy AVG (przed reinstalacją) i avastem (po reinstalacji) i antywirusy nic nie znalazły.

EDIT: Przypomniało mi się, że zainstalowałem jeszcze skype'a "pulpitowego" bo ten który jest oryginalnie w ósemce nie za bardzo chciał działać. Nie myślę, żeby był z tym problem, ale już miałem sporo sytuacji z aplikacjami na 7, które na 8 się psują.

Edytowano przez dapo24

Wykrywa 8gb :-/ Wyjąłem i włożyłem kostki i nic nie pomogło. Poszukam programów do testowania ramu i może uda mi się przekonać znajomego żeby mi swój w weekend pożyczył i zobaczę czy wtedy też będzie tyle zajęte.

Gniazda od ramu przedmuchaj chociaż trochę po wyjęciu ramu, sprawdź styki na kostkach, i ogólnie rzuć okiem czy nie rzucają się w oczy żadne usterki kości RAM.

Wspomniałeś, że skanowałeś 2 antywirusami. Teraz masz nadal zainstalowane 2 czy 1?

W momencie, kiedy zaczęły się dziać te problemy, instalowałeś coś nowego? Coś zmieniałeś w BIOSie?

Wrzuć jeszcze raz screena z procesów po reinstalacji systemu.

Jak masz gdzieś opcję, żeby pokazywało procesy wszystkich użytkowników to zaznacz to też.

Edytowano przez Szachmat

Wszystko już działa :D wyjęcie i przedmuchanie kości pomogło. Nie miałem 2 antywirusów naraz tylko jeden przed reinstalacją a drugi po reinstalacji. Wielkie dzięki za pomoc :-)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik