Skocz do zawartości
Iskor

GPU/PCI-Express 3.0 x16

Polecane posty

Witam,

w końcu pojawił się pewien konkret w serwisowaniu mojego Radeona HD 7950, a mianowicie postanowili zwrócić mi zależność za tą kartę.

W nawiązaniu do powyższego mam do was pewne pytanie.

Będę musiał wybrać nowe GPU, za HD 7950 zwrócą mi prawie 1200zł. Według specyfikacji podanej na stronie producenta 7950 ma załącze PCI-Express 3.0 x16, ale moja płyta głowna AsRock P67 Pro ma PCI-Express 2.0 x16 i pracowało to przez 18 miesięcy bez zarzutu, stąd pytanie czy mogę kupić na przykład GTX 970, który również ma PCI-Express 3.0 x16 i włożyć w MOBO z 2.0?

W ogóle nie wiem jak mi to umkneło przy zakupie całego peceta, nigdy nie zwróciłem uwagi na różnice 2.0 a 3.0 i najwyraźniej nie do końca zwróciłęm też uwagę na to przy składaniu tej MOBO z HD 7950. To jest jak z USB 2.0 i 3.0, czyli można wpinać dowolnie, ale ewentualnie traci się tą prędkość przy 3.0?

Czasy na zakup nowego GPU są marne. Drogi dolar, który winduje ceny kart, brak nowych GPU od czerwonych w odpowiedzi na serie gtx 900 od zielonych. Co robić, jak żyć? :D

1.Kupować używkę na allegro, 2.czy coś nowego, 3.kiedy, 4.Nvidia czy AMD 5. Jaką wybrac do tej specyfikacji (pierwszą myślą był GTX 970)?

Moja specyfikacja:

CPU: I5 3570,

GPU: do dzisiaj HD 7950,

MOBO: AsRock P67 Pro

RAM: Patriot Viper 3 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9,

HDD: WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB,
SATA/600),

Zasilacz: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W,

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna (radek był dość długi, ale praktycznie na styk się mieścił bez potrzeby ingerowania w obudowę).

PCI-E jest wstecz kompatybilne, a różnica nie jest jakaś zastraszająca. 3.0 ma jednak wyższą przepustowość. Kup sobie GTX 970 a po pewnym czasie zmień zasilacz na coś lepszego konstrukcyjnie.

PCI-E jest wstecz kompatybilne, a różnica nie jest jakaś zastraszająca. 3.0 ma jednak wyższą przepustowość. Kup sobie GTX 970 a po pewnym czasie zmień zasilacz na coś lepszego konstrukcyjnie.

A czy ta przepustowość nie będzie miała odczuwalnego negatywnego wpływu na wydajność karty?

Nie powinno być to aż tak zauważalne moim zdaniem. Przykładowo mój Radeon 7870 (może kiepskie porównanie z GTX 970, ale oba mają interfejs 3.0) też siedzi w PCI-E 2.0 i nie czuję jakoś specjalnie tego. Uważam, że dopiero po pewnym czasie, gdy karta będzie pracować na zdecydowanie wyższych "obrotach", mogą być spowolnienia. Zawsze sobie możesz płytę zmienić, ale nie wydaje mi się, że miałoby to sens.

Wszelakie testy dostępnych obecnie na rynku kart graficznych potwierdzają, że różnica między PCI-E 2.0, a 3.0 jest w granicach błędu pomiarowego, zatem nawet nie ma co sobie zawracać tym głowy.

Nie chodzi mi o testy, chodzi mi o to, ze jak soldiermoze czuc roznice jesli nie sprawdzal oobydwu. Oczywiscie jeszcze nie wiem czy sprawdzal bo nie odpisal, jesli sprawdzal zwracam honor, a jesli nie to sam stworzyl temat o pisaniu glupot to niech sie zastosuje.

Nie napisałem, że nie czuję różnicy między 2.0, a 3.0, tylko że nie odczuwam problemów związanych z używaniem 2.0. Chciałeś wytłumaczenie - masz :) Następnym razem Ray lepiej czytaj dokładniej.

@Down: nie czuję, że siedzi w 2.0 = nie czuję i nie odnotowuję spowolnień z tego powodu = karta pracuje jak trzeba. Poza tym spadek prędkości (którego i tak nie ma) to nie problem twoim zdaniem?

Napisales, ze nie czujesz specjalnie tego, ze siedzi w 2.0, a jak mozesz czuc skoro nigdy w 3.0 nie siedzialo? Tak napisales tak zrozumialem.

Poza tym pisaliscie o spadkach predkosci a nie o problemach.

Edytowano przez RayPear

Drogie... Niżej niż 1100 cieżko będzie znaleźć.

Poczekać aż wyjdą nowe radeony i kupić R9 290, radzil bym.

Edytowano przez Sadocha

Panowie, prosiłbym o powrót do głównego wątku tematu.

Autorze drogi, używane GTXy 780 sprawdzałeś? 

Nie, nie sprawdzałem. Nie znam się, aż tak, żeby samemu ocenić czy karta nie jest zajeżdżona nawet jeśli dostanę jakieś dodatkowe zdjęcia po za aukcją. Ponad to kwestia gwarancji. Dzięki niej zyskuję moje pieniądze i po 18 miesiącach zakup nowej karty, w przeciwnym razie musiał bym 1k od tak wyłożyć.

Nadal póki co skłaniam się ku GTX 970, aczkolwiek przeglądam też allegro pod kątem używek itp.

Radosława miałem i nie narzekam, ale jak przeglądam nowsze generację to i mocy więcej potrzebują i głośniejsze są.

Nie ma za co. ;)

Jeśli o GTX 970 mowa, to która wersja najlepsza?

W obudowie mam 310mm miejsca na GPU według specyfikacji producenta.

EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0 czy może Asus G1 Gaming/ MSI/ Zotac AMP!?

Cena nie jest istotna. Ale najlepiej, żeby do 1600 było ;)

Zapewne lepiej też od razu fabrycznie podkręconą wziąć?

PS. Problemy z ramami w tych gtx nadal występują, czy zostało to już załatane?

Tego nie da się raczej załatać, to był błąd w specyfikacji.

Wersje Asusa i MSI cieszą się popularnością i nie ma się co dziwić - ciche, chłodne, wydajne. EVGA miała trochę problemów z hałasowaniem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik