Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sliski013

Jaką karte graficzną do 300zł kupić ?

Polecane posty

Witam wszystkich na forum! A więc przejdę do rzeczy. Musze kupić nową karte graficzną do około 450zł. Niestety wiem że mam ograniczone troche fundusze ale niestety więcej pieniędzy włożyć w nią nie moge. Więc prosze was o waszą opinie i pomoc za którą będe bardzo wdzięczny ;) A tutaj opisze wam inne podzespoły mojego PC ;)

Karta graficzna (była ;p): GeForce gt 430 2gb

Procesor: Intel Core i5-2500 CPU 3.30GHz 4 rdzenie 

Pamięć 4gb ram niestety nie wiem jakiej firmy

Zasilacz 400W niestety też nie mam pojęcia jaki dokładnie model

Win 7 64bit i Directx 11 ale to chyba mniej ważne ;)

Więc jeszcze raz prosze was o pomoc i z góry dziękuje :)

Mam jedną, no dwie, obawy co do Twojego całego sprzętu.

1. Nie wiesz jakiej firmy zasilacz? Jeśli jest na czarnej liście to nie dziw się, jeśli pewnego dnia zacznie Ci się fajczyć komputer.

2. Jeśli nie zacznie Ci się jarać komp, to nie wiem czy ten zasilacz pociągnie sprzęt. Ma on 400W.

-karta graficzna ok.400W

-Procesor ok. 100W

Co do tematu:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-hd7770-dc-v2-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express,32219.html

Nieco nowsza wersja tego, co dał smuggler

Jeśli jeszcze będziesz zamierzał coś kupować poza zasilaczem, co ja radzę zrobić i kartą grafiki to dokup sobie RAM-u z 4GB, albo jeśli ten RAM jest jakieś słabej firmy to kup 8GB normalnej.

Zasilacz, który powinien starczyć i nie wybuchnąć. http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/thermaltake-litepower-black-600w,31335.html

imo nie warto kupować tak taniej grafiki @UP 4GB ram to ilość optymalna, pytanie tylko jakie to ram bo jak 600mhz ddr2 to kicha :P 

A no i podaj marke zasilacza bo to ważne.

Uważaj przy kupowaniu ramu, gdyż dawien dawna jak ja miałem jeszcze stacjonarkę a nie laptopa, kupowałem sobie pamięć ram 4GB (2x2) i miały to być OCZ DDR2 Platinum Edition 800mhz lub 1066mhz, nie pamiętam dokładnie, a bardzo "mili" Panowie w Vobis'ie chcieli mi wcisnąć jakieś kości 400mhz (tego także nie pamiętam dokładnie, gdyż było to dawno, ale chodzi o to że mhz były strasznie zaniżone do tych które miałem dostać w rzeczywistości). Na szczęście skapnąłem się niedługo po tym i mi zamienili tłumacząc się że zaszła "pomyłka". Takie cwaniaki są w sklepach. 

aer    0

na zasilaczu powinna być tabliczka, odkręć obudowę i przepisz ewentualnie zrób zdjęcie takiej "tabelki" :P

Co do grafiki to szukaj czegoś z pamięcią ddr5. 7770 wykracza dość sporo poza Twój budżet (300 czy w końcu 450?;o) ale jest jak najbardziej warta odłożenia kasy.. :)

Ewentulanie 7750 ale "coś" takiego: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7750-1gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-i-dp-bulk-11202-00-10g-456103/

No i szukaj jakiegoś zasilacza przynajmniej 500W.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik