Skocz do zawartości
Kiwdul

Jak drogą konfiguracje potrzebuje? #?

Polecane posty

Witam, mam już temat na forum odnośnie konfiguracji za 3000-3500 zł.

http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/7862-kompatybilne-podzespoły-do-gtx970/

Bardzo fajne zestawy, ostateczny też bardzo przyjemny za ok 3500zł.

Ale teraz główne pytanie: JAK DROGIEGO/MOCNEGO sprzętu potrzebuje?

Chciał bym pograć przez 2-3 lata w najnowsze gry na w miarę największych detalach, i w okresie kolejnych 2-3 lat żeby działało coś nowego... jakkolwiek.

Wiem że nie warto iść w osprzęt z przed 2 lat i kupować nic za ok 2000 bo to się bardzo szybko zestarzeje. 

Ale nie mogę podjąć decyzji ile funduszy przeznaczyć na konfiguracje, korci mnie ta z tematu za 3500... ale czy potrzebuje AŻ TAK DROGIEGO SPRZĘTU? 

Co wy o tym myślicie?

Mógłbyś się jednak ograniczyć do swojego tematu :D Z kompem za 3500 zł pograsz właśnie tak, jak opisałeś. Nie ma sensu ciąć. Zbijasz zaledwie 100 zł i już praktycznie nie możesz włożyć w kompa GTX 970. Nie warto ciachać :) Uwierz mi, że jak ten sprzęt do ciebie dotrze, poskładasz to wszystko do kupy i odpalisz, będziesz happy.

Aktualnie jestem na telefonie, ale dzisiaj coś poskładam. :)

@Muniek Sory, nie wczytałem się w post autora.

Myślałem że to kolejny temat w stylu "złożyłem sobie takie coś i nie wiem czy jest dobrze. xD

Po dokładnym przeczytaniu co autor miał na myśli, rozumiem to tak że autor ma zestaw ale nie wie czy nie chce czegos tańszego.

Jeśli można uznać ten post za post nie zgodny z tematem to prosze o usuniecie.

Spokojnie ;)

Zastępcza awaryjna , tańsza konfiguracja mile widziana. Bo... Sam niewiem czego mi trzeba ;)

Aktualnie szykuje sie na gta5, wieska3, evolve, no i kolejne tes...6 ;) o ile bedzie. Hehe

PC za 3500zł to średniak.

Taka kwota nie jest jakaś wielka, więc określenie "drogi sprzęt" nie bardzo pasuje do tego budżetowego komputera.

Drogie piecyki to wydatek 5-6k i w górę.

PC za 3500 to średniak? No proszę Cię, może na zachodzie, gdzie ludzie zarabiają tyle co my, ale w 4 razy więcej wartej walucie. U nas PC za taką kasę to 3 najniższe krajowe (czyli pewnie zarobki połowy kraju, bo niektórzy mają i mniej), także ciężko powiedzieć, że jest to średniak. Za taką kasę jest już porządny komputer na parę lat.

Patrzymy na zarobki czy na możliwości komputera?

Pc za 3500 ma podzespoły ze średniej półki, nie masz tam ani dysku ssd, ani grafy pokroju gtx 980, ani i7, ani kości ram 2400 cl9.

GTX 970, i5 to też podzespoły z wysokiej półki. Średniakiem to można nazwać i3+GTX 660. Komputery powyżej 3500-4000 to już przerost formy nad treścią. Dopłata do mocniejszych podzespołów jest nieproporcjonalnie wysoka do zyskanej wydajności.

Ten gtx 970 jest wciśnięty kosztem innych rzeczy, tańszy ram, płyta główna itp.

Naprawdę drogi komp dla mnie to 7k, tani komp to 2k, sredniaki to 3-4k.

Jeśli patrzysz na wydajność komputera, na jego możliwości, wykresy to po o którym mówimy ma wyniki ze środka stawki.

Popieram po części obu przedmówców.

- finansowo to średniak

- wydajnościowo troszke powyżej średniej

Ale mam własną konkluzje. Mianowicie czy JEST SENS kupować komputer droższy niż możliwości jego wykorzystania? Oczywiście że nie.

Ja szukam swoistego konsensusu czyli najbardziej WYKOŻYSTYWALNEGO zestawienia.

Moge dać i7 ... Ale czy odczuje dużą rożnice od dobrej i5? W grze raczej nie. Gtx970 też chyba nie będzie robil problemów przez dwa lata. Ale pytanie czy troszke słabsze lub podobne podzespoly będą dały sie optymalnie wykorzystać? A może będą niedomagać ?

Bo gtx980 i i7 są w grach przerostem formy nad treścią. Bo nadal nie mamy takich gier mocarnych.

Nie mamy ale prawdopodobnie będziemy mieć.

To jest teraz takie wrażenie z fusów.

Zestaw który masz złożony pozwoli Ci grać na ultra w gry które wyszły i wyjdą w najbliższym czasie, co będzie za rok? Albo za dwa? Nie wiem i nikt Ci sto procent nie da jak będzie. Równie dobrze jutro może wybuchnąć wojna i będziesz wściekły ze sobie nie pograsz bo ruskie prąd odetna :P

Kwestia teraz ile masz kasy i czy odczujesz brak tych 3tysi, czy nie masz lepszego sposobu na wydanie ich. Dla mnie taka kwota to niecala wypłata miesięczna a dla Ciebie może cała 3 miesięczna. Nie wiem. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. Budżet powinieneś na samym początku zdefiniować a potem się go trzymać.

Generalnie i7 w grach jest jeszcze słabo wykorzystywany, choć porty z nextgenów, a takich będzie teraz ciągle przybywać, potrafią już jako tako wykorzystać te 8 wątków. Co prawda teraz przynosi to często tylko parę klatek różnicy, a koszty zakupu i7 są niewspółmiernie wysokie względem zyskanej wydajności. Jak będzie za parę lat? Ciężko powiedzieć, jednak skoro LGA2011-3 ma w najtańszej odmianie 6-rdzeniowe procesory, a nie 4-rdzeniowe jak w poprzedniej generacji to można się spodziewać, że znaczenie 8-wątkowych i7 w grach prędzej czy później stanie się znacznie większe niż teraz.

Jeśli chodzi o kartę to jest to obecnie jedyny sensowny wybór jeśli ma się sporo kasy. Niżej masz R9 290 z niższą wydajnością i podwójnym poborem prądu. GTX 970 pobiera malutko prądu jak na kartę o takiej wydajności. Niebawem mają się pojawić GTX 960Ti/965Ti, jak Ci się nie pali to możesz poczekać. Może wydajność będzie niewiele gorsza za mniejszą cenę.

@up

Ładną masz wypłatę :P

Muniek - wypowiedz tyle długa co zbedna i nienja temat, bo nie rozmawiamy tu o wypłatach ani wróżkach (nie ten topic). A o możliwościach sprzętu.

Weź przykład z Decapitare - wniosek, wiedza, podsumowanie, porada.

Deca... Dzięki, jak jesteś w temacie... Jak ma wyglądać cena i jakość tych nowych wersji?

Jak mówisz - nie rozmawiamy tu o wróżkach, my niestety nimi nie jesteśmy :D Podobno wydajność ma być dość dobra, trzeba po prostu poczekać na więcej info. Brałbym mimo to GTX 970, jeśli masz taką możliwość.

No i tak zrobie, kase mam przeznaczona z górką, ale nie sztuka jest wyjeb*ć 5 kafli skoro za dużo mniej ma sie nieodczuwalna różnice, dlatego pytam kogos kto w tym siedzi.

Jak Wy, ale zawsze znajdzie sie maruda który chce cos sobie udowodnić albo poprostu troluje wróżkami.

A gdzie wg Was zamawiać osprzęt? Komputronij? Morele? Niechce mi sie już bawić w składanie wiec chyba chciał bym taką opcje.

Jeśli chodzi o GTX 960TI/965TI to ciężko powiedzieć co to z tego będzie. GTX 960 szykuje się na klapę roku, choć dopiero styczeń mamy. Według jakichś tam pierwszych przecieków to 960 Ti ma być kilka % mocniejszy od GTX 770, a 965 Ti ma być niewiele słabszy od GTX 970. Tylko pytanie jak z cenami i czy w ogóle ukażą się dwie takie karty, bo na chwilę obecną cicho o nich.

Jeśli chodzi o GTX 960TI/965TI to ciężko powiedzieć co to z tego będzie. GTX 960 szykuje się na klapę roku, choć dopiero styczeń mamy. Według jakichś tam pierwszych przecieków to 960 Ti ma być kilka % mocniejszy od GTX 770, a 965 Ti ma być niewiele słabszy od GTX 970. Tylko pytanie jak z cenami i czy w ogóle ukażą się dwie takie karty, bo na chwilę obecną cicho o nich.

Różnica między GTX 770 a GTX 970 ?

Bo cenowo dosyć podobnie.

W moim mniemaniu to chyba dosyć duża?

Czy warto ściąć tą stówke - dwie i wziąść 770?

Różnica przy pełnym obciążeniu nawet niech będzie te 100W. Zatem aby z tej różnicy powstała kWh prądu trzeba grać 10 godzin. kWh prądu kosztuje przynajmniej u mnie w okolicy, jak i pewnie w całym kraju jakieś ~66 groszy.

Różnica między cenowa między kartami to jakieś ~300 złotych. Różnica cenowa w rachunku za prąd zwróci się po jakichś 4550 godzinach grania :P

No i tak zrobie, kase mam przeznaczona z górką, ale nie sztuka jest wyjeb*ć 5 kafli skoro za dużo mniej ma sie nieodczuwalna różnice, dlatego pytam kogos kto w tym siedzi.

Jak Wy, ale zawsze znajdzie sie maruda który chce cos sobie udowodnić albo poprostu troluje wróżkami.

A gdzie wg Was zamawiać osprzęt? Komputronij? Morele? Niechce mi sie już bawić w składanie wiec chyba chciał bym taką opcje.

Jakim cudem chcesz za duzo mniejsza kwote, miec cos co kosztuje wiecej. Fuck logic. Kup sobie uzywane czesci i bedziesz zadowolony.

Różnica przy pełnym obciążeniu nawet niech będzie te 100W. Zatem aby z tej różnicy powstała kWh prądu trzeba grać 10 godzin. kWh prądu kosztuje przynajmniej u mnie w okolicy, jak i pewnie w całym kraju jakieś ~66 groszy.

Różnica między cenowa między kartami to jakieś ~300 złotych. Różnica cenowa w rachunku za prąd zwróci się po jakichś 4550 godzinach grania :P

Oczywiście to "szybko" powinno być w cudzysłowie, ale jeżeli kompa będzie używał przez 2 lata, to już będzie na +.

Grając po 5 godzin dziennie przez 365 dni w roku będzie potrzebował jakichś dwóch i pół roku na odrobienie na rachunkach, a 5 godzin dziennie to sporo ;)

Niemniej GTX 970 jest wydajniejszy i to znacznie i to na to głównie należy patrzeć. Bo jednak koszty prądu tak szybko się nie zwracają ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik