Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Logiczny

2 monitory

Polecane posty

Hej, od niedawna posiadam dwa monitory - cholernie wygodna sprawa ale tutaj rodzi się moje pytanie ...

Czy zasilacz jest dużo bardziej obciążany, gdy musi zaopatrzyć dwa monitorki? Czy jest jakaś polecana moc zasilacza aby móc swobodnie, bez żadnych obaw korzystać z 2 monitorów? 

2 monitory na pewno bardziej obciążają kartę graficzną, co prowadzi do większego poboru mocy, czyli potrzeba zasilacza, który generuje więcej mocy, ale nie są to jakieś astronomiczne wielkości. 

Przy okazji zasilacza, podaj jaką masz markę.

No tak teraz po przeczytaniu poprzedniego postu kolegi Fuzzik się zastanowiłem, to ma on rację :). Nie wpadłem na to że 2 monitory tak pośrednio przez kartę graficzną mogą "zużywać" (w pazurkach dlatego, iż jakby na to nie spojrzeć, to nie monitory potrzebują więcej mocy lecz karta graficzna, która jest jakby między młotem a kowadłem).

Raptem kilka procent może zwiększyć się wykorzystywanie k. graficznej i jej pobór mocny w pulpicie i przeglądaniu Internetu. Właściwie nie odczuwalnie dla zasilacza. Co innego jak zaczynamy grać na dwóch monitorach to wtedy mamy ogromną rozdzielczość ale osoby które wykorzystują dwa monitory do gry mają zazwyczaj sprzęt na prawdę mocny pod każdym względem.

Nie no, 2 monitory potrzebne mi są przy obróbce zdjęć itd - cholernie wygodna sprawa :) 

Np tak jak teraz oglądam live z Residenta i przy okazji pracuję :) Czyli nie mam się obawiać np tego, że spali mi się zasilacz ? Bo i z takimi przestrogami zdarzyło mi się spotkać <_<

Nie masz się czego obawiać. Mój brat ma 4 monitory IPS (każdy wart ok. 4000zł) i sprzęt się ani trochę nie grzeje, zasilacz cichutki. A także pracuje na nich dosyć intensywnie w programach do grafiki i animacji.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc napiszę tutaj. 

Jaki monitor LED mógłbyś mi polecić - argumenty podrzuć od razu jak możesz ;) 

Ja mam SyncMaster SA300 24 calowy i sobie go chwalę :) Specyfikacja poniżej:

qqaywm7lmkz4.png

rld2sjx771mj.png

Także tego, mój monitor Samsung SyncMaster SA300 został kupiony za 500 zł, a ten Samsung LED S22B150N chodzi po 400 złotych z groszami. Ogólnie Samsung produkuje dobre monitory, telewizory, ale jak się bierze, za co innego to już można tylko pomarzyć, więc ja polecam i zachęcam - Piotr Fronczewski :)

Nie kupuje LED'owych monitorów a już  tym bardziej telewizorów. Tak naprawdę technologia LED jest jeszcze "niedorozwinięta" i to co producent czy pan w sklepie nazywają telewizorami/monitorami LED to w rzeczywistości zwykłe LCD z podświetlaniem LED'owym. 

Edit:

Jedynie co to urządzenia za naprawdę duże pieniądze wykorzystują w jakimś stopniu technologię LED, a takie monitory za 600 zł to zwykły LCD, tak jak pisałem, tylko z podświetleniem LED.

Nie kupuje LED'owych monitorów a już  tym bardziej telewizorów. Tak naprawdę technologia LED jest jeszcze "niedorozwinięta" i to co producent czy pan w sklepie nazywają telewizorami/monitorami LED to w rzeczywistości zwykłe LCD z podświetlaniem LED'owym. 

Edit:

Jedynie co to urządzenia za naprawdę duże pieniądze wykorzystują w jakimś stopniu technologię LED, a takie monitory za 600 zł to zwykły LCD, tak jak pisałem, tylko z podświetleniem LED.

Tak czy siak, mają w nazwie LED, co niezmienia faktu, że te monitory, które przedstawiłem są dobre, mimo, że tylko z podświetleniem LED. Jest kilka monitorów faktycznie LED'owych, ale one są hoho drogie, praktycznie złożyłbyś za tą cene pół zestawu komputerowego.

Tak czy siak, mają w nazwie LED, co niezmienia faktu, że te monitory, które przedstawiłem są dobre, mimo, że tylko z podświetleniem LED. Jest kilka monitorów faktycznie LED'owych, ale one są hoho drogie, praktycznie złożyłbyś za tą cene pół zestawu komputerowego.

No teraz to już osobista kwestia, czy ktoś chce kupić coś z zalążkiem nowej technologii czy stare dobre LCD :).

No teraz to już osobista kwestia, czy ktoś chce kupić coś z zalążkiem nowej technologii czy stare dobre LCD :).

Agreed, zostają jeszcze CRT :) - taki żarcik. Myślę, że ewentualnością dla ciebie jest monitor LG, lecz tam po kilku latach padają bezpieczniki i przycisk do włączania monitora, ale to tam taki szczegół, przedstawiam:

• LG W2261V

eh5fmqfcdfnc.png

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik