Skocz do zawartości
Robert

SWTOR - Star Wars The Old Republic

Polecane posty

To znowu ja i teraz z kolejnym pytaniem, ale wciaz zwiazane z Gunslingerem... O co chodzi dokładnie z tym gearem (chodzi o te części dodajace punkty statystyk za ich  odkrycie?)

To znowu ja i teraz z kolejnym pytaniem, ale wciaz zwiazane z Gunslingerem... O co chodzi dokładnie z tym gearem (chodzi o te części dodajace punkty statystyk za ich  odkrycie?)

Zapewne masz na myśli datacrony, które zbiera się dla statystyk, lore i achivementów.

Gear to określenie sprzętu jakim posługuje się nasza postać (rękawice, buty, zbroja/szaty, hełm, blaster/miecz etc.), jak wcześniej napisałem miałem na myśli zbieranie sprzętu dodajacego odpowiednie dla Ciebie statystyki.

To jeszcze długa droga przed tobą, tak na marginesie smuggler wg. opinii wielu graczy ma jedną z najlepszych(jeśli nie najlepszą) linii fabularnych w grze.

Jeśli mogę coś dodać, przestrzegam przed syndromem trzeciej planety. Nie wiedzieć dlaczego zawsze jak ląduje na balmorze czy taris to dopada mnie zniechęcenie (wielu graczy, sądząc po wpisach na forum swtor ma ten problem), może wynika to z depresyjnego klimatu tych lokacji.

Tak czy inaczej, życzę powodzenia w graniu.

Jeśli chodzi o linię fabularną to dla mnie najlepszą jest droga sith inkwizytora - miazga.

Szczerze powiem, że dla mnie jest na równi z drogą sith warrior'a. Sam muszę sprawdzić imperial agent'a, ponieważ wiele pochlebnych słów słyszałem o niej, a przez wielu jest uważana za najlepszą fabułę w całej grze. Gdzieś przeczytałem żeby przechodzić ją na końcu ze względu na duże ilości spoilerów dotyczących innych postaci.

Hmm.. Aktualnie mam 13 level i misje Hot Pursuit (na ktorej jestem na samym koncu). Od ktorego lvl polecacie pojsc na PVP?

W sumie możesz zaczynać już od 10 lvl. Aktualnie z tego co wiem pvp jest dzielone na poziomy - czyli mając lvl 13 na warzone spotkasz ludzi z przedziału 10-19, czyli nie musisz się znacząco martwić o ilość dostępnych umiejętności u innych graczy.

A mam pytanie jeszcze jedno: Jak szybko zdobyc jakas dobra zbroje

Hmm z questów często dają, na GTN można kupić za credity, z moboów czasem lecą, na flashpoinatch zawsze jakieś lecą tylko że bardzo losowo, u sprzedawców można kupić pancerz za planetary commendation. Jak mi się dobrze kojarzy to na coruscant jest jakaś seria questów, która daje pomarańczowy(custom, czyli z wymienialnymi modyfikacjami) pancerz.

Jednak jak chcesz szybko zdobyć jakiś to polecałym GTN, często można znaleźć tam jakieś okazy. Tylko tam jak już kupować to radzę pomarańczowe(modyfikowalne) pancerze, a za planetary commendation brać modyfikacje (10 za armoring, po 2 za mod i enhancement).

Zapomniałem dodać najlepsze ogólnie pancerze i inne graty są fioletowe(artefakty) często, dlaczego bo z większości przypadków mają fioletowe modyfikacje i są znacząco lepsze od niebieskich. Tylko z tego co mi wiadomo to gracze ftp mają jakieś ograniczenia w używania ich.

To jeszcze zależy jaką profesje dla siebie wybierałeś (cybertech, armstech etc.) ponieważ to według mnie determinuje to co warto kupować.

Jeśli masz profesje cybertech możesz sam wykonywać armoring i mod, więc nie musisz ich kupować od vendora. W tym przypadku Ciebie moim zdaniem powinny interesować tylko "skill Barrel"(do pistoletów, zwiększają dmg) oraz enhancement (najlepiej taki zwiększający obok endurance power/crit).

Jeśli masz armstech to kupujesz "skill armoring" "skill mod" oraz enhancement. Ja osobiście nie polecam tej profesji bo możesz tylko barrel robić do modyfikacji.

Jest jeszcze jeden sposób - mianowicie możesz sam wytwarzać pancerze ale nie jest to zbyt przyszlościowe(ciekawsze rzeczy można znaleźć, dlatego nie pisałem o tym wcześniej)

Taki sposób działa najlepiej w przypadku posiadania modyfikowalnych itemów.

W skrócie masz cyber kupujesz 2x skill/patron barrel(koszt jednego 7pc) i 3-4 enhancementy ( koszt jednego 2pc). Resztę sam craftujesz.

Armstech 1 skill/patron armoring (koszt 7 pc), mody i enhancementy.

Ilośc kupowanych modyfikacji zależy od ilości posiadanych pomarańczowych itemów.

Jeśli mnie pamięć nie myli to Coruscant nie mają w sprzedaży żadnych pancerzy modyfikowalnych. Jednakże powinieneś już dostać albo dostaniesz taki pancerz z jednego questu (chyba tego związanego z Gree).

Jak coś nie halo, pytaj śmiało :)

Ale spoko, juz mam lepsza zbroje. Co z tego, ze Light, ale ma wiecej armora. A co do tego ulepszania i craftowania to mozesz mi to jakos w tabelce rozpisac czy jakis inny sposob. Tak, mam cybertech

Ale spoko, juz mam lepsza zbroje. Co z tego, ze Light, ale ma wiecej armora. A co do tego ulepszania i craftowania to mozesz mi to jakos w tabelce rozpisac czy jakis inny sposob. Tak, mam cybertech

Chcesz powiedzieć, że masz light armor na gunslingerze. Cóż z tego co wiem nie istnieje żaden light armor przeznaczony do używania przez smugglera, chyba że znalazłeś jakiś modyfikowalny i wsadziłeś odpowiednie mody. Sprawdź sobie do jakich statystyk dodaje ten pancerz, bo jeśli dobrze myśle to dodaje do willpower+endurance zamiast cunning+endurance. Powinieneś nosić medium armor.

Co do ulepszeń, kupujesz mody i barrel oparte o cunning+endurance.

Ceny u vendora:

- "Patron barrel" kosztuje 7 planetary comm.

Ich kupujesz dwie sztuki bo masz dwa blastery

- enhancement kosztuje 2 planetary comm.

Kupujesz taki dodający do endurance+power, w ilości 2 sztuk bo masz dwa blastery. Jak masz dodatkowo jakiś item do modyfikacji to kupujesz sobie dodatkowo jeden enhancement itd.

Craftujesz: "skill mod" i "skill armoring" z jak najwyższym numerem jakiego możesz używać, eg. Skill mod 2, skill mod 4, skill mod 6 itd.

Najlepiej jak sam sobie popatrzysz i ocenisz, co najlepiej brać.

aha ok, dziex. To podaj jeszcze tylko vendorow u kogo moge kupic.

EDIT (Godz. 19:45):

A teraz mam zamiar sobie zrobić albo Sitha albo Jedi, ale potrzeba mi odpowiedzi na jedna rzecz: Ktora z tych klas moze uzywac Electrostaffów.

aha ok, dziex. To podaj jeszcze tylko vendorow u kogo moge kupic.

EDIT (Godz. 19:45):

A teraz mam zamiar sobie zrobić albo Sitha albo Jedi, ale potrzeba mi odpowiedzi na jedna rzecz: Ktora z tych klas moze uzywac Electrostaffów.

1.

Przy Senacie masz coś takie miejsce co się bodaj nazywa Senate Square i tam na dole masz vendorów i szukasz takiego co się nazywa "modification commendation vendor" z reguły stoi obok takiego co sprzedaje ekwipuneko za comm. Jak sobie otworzysz mapę będąc przy Senacie ustaw sobie filtr mapy żeby pokazywała Ci tylko vendorów to szybko go zlokalizujesz.

2.

Robisz Sith Inqusitora ze specjalizacją "Sith Assassin" albo Jedi Consular ze spec. "Jedi Shadow". Oba te spece używają double-bladed lightsaber albo elctrostaffów. Co więcej na tej postaci robisz build tanka(całkiem przyjemny swoją drogą) albo dps(którego właśnie testuje na moim jedi shadow)

3.

Widzę Robert, że nosisz tą śmieszną czapę Inqusitora (btw. Hełm warriora nie jest lepszy)

Ciekawe pytanie, walcząc w PvP zdobywa się za każdy mecz pewną ilość "warzone commendation" zależną od naszych poczynań w meczu itp., te comm. można wymienić na gear u PvP Vendora znajdującego się w "Combat Section" (flota), oraz u takiego samego kolesia na głównej planecie Coruscant/Dromund Kaas(jest on obok trenera umiejętności postaci).

Sprzęt jaki tam można kupić, jest w moim mniemaniu dość średni i nie polepsza umiejętności niezbędnej w PvP - "Expertise", tu dwa słowa wyjaśnienia ten stat można dostać tylko ze sprzętu lvl 50+. Reasumując spokojnie można kupować gear od tych vendorów, ale dla mnie ma on bardzo kosmetyczne znaczenie poza tym są tylko dwa tiery dotępne(lvl 20+ i 40+), dla mnie ma on znaczenie tylko kosmetyczne.

Aktualnie wykonując Flashpointa ma się gwarancje, że po skończeniu go dostanie się planetary commendation. Zabijając każdego boss na instancji ma się gwarancje na trzy różne elementy gearu(chest, legs, hands etc.) tylko jest tu mały haczyk ten gear jest losowy(nie masz pewności, że wypadnie taki dla Ciebie interesujący).

Tutaj mały tip dla Ciebie, jeśli wypada element gearu i widzisz, że właśnie tego potrzebujesz(bo ma takie staty jakie chcesz etc.) to ten sprzęt "needujesz" - klikasz opcje "need" podczas losowania tego gearu wśród twojej grupy, jak nie jest dla Ciebie ten gear to "greed" albo pasujesz.

Jeśli chodzi o staty, to większości przypadków ma lepsze niż to co możesz dostać na danym lvl wykonując zadania na planecie. Wygląd też jest w wielu przypadkach ciekawszy.

(nie ma wiadomosci, do usuniecia.. Zostanie zeedytowane jak bedzie pytanie :) )

EDIT:

Czy istnieje jakis sposob, aby byc subskrybentem na zawsze, ale placac tylko jeden raz?

(nie ma wiadomosci, do usuniecia.. Zostanie zeedytowane jak bedzie pytanie :) )

EDIT:

Czy istnieje jakis sposob, aby byc subskrybentem na zawsze, ale placac tylko jeden raz?

Nie, nie ma takiej opcji.

Kurna szkoda. Tak pozatym: Szukam jakiegoś Sith Warriora, ktory mi pomoze expic. :D (NIEAKTUALNE)

EDIT 20:49:

I kolejne pytanie: A da sie chociaz kupić rasy, nie majac subskrypcji?

EDIT 22.04.13 23:02

Jak to dobrze być dyplomatą (a raczej mój kompan). Przynajmniej szybko sie wbije Dark Side. A przy okazji. Zrobiłem od nowa postać. Gram teraz grubym gostkiem i staram sie wybierac opcje dialogowe idealnie według mnie (pomagam sobie słownikiem, ale cóż, trzeba sobie jakoś radzić)

EDIT 23.04.12 18:13

Już 17 level. Łaał... Nie wiedziałem, że flashpointy tak pomagają zdobywać świetne itemki i świetny wzrost EXP. A oto co dzisiaj udało się mi zrobić:

- Pokonać Darth Skotia

- Zdobyłem Statek

- Mam za soba 3-5 Flashpointów (chodzi mi o ilość razy)

- Dużo (nie wiem, z 4-8) itemków niebieskich i pomarańczowych w tym także jedno fioletowe, ale sprzedalem, bo i tak nie mogę używać

- Robię misję na Balmorze

- Dark Side Poziom 2 

Jak widać, bardzo dużo można zrobić w 3 dni.

Kurna szkoda. Tak pozatym: Szukam jakiegoś Sith Warriora, ktory mi pomoze expic. :D (NIEAKTUALNE)

EDIT 20:49:

I kolejne pytanie: A da sie chociaz kupić rasy, nie majac subskrypcji?

EDIT 22.04.13 23:02

Jak to dobrze być dyplomatą (a raczej mój kompan). Przynajmniej szybko sie wbije Dark Side. A przy okazji. Zrobiłem od nowa postać. Gram teraz grubym gostkiem i staram sie wybierac opcje dialogowe idealnie według mnie (pomagam sobie słownikiem, ale cóż, trzeba sobie jakoś radzić)

EDIT 23.04.12 18:13

Już 17 level. Łaał... Nie wiedziałem, że flashpointy tak pomagają zdobywać świetne itemki i świetny wzrost EXP. A oto co dzisiaj udało się mi zrobić:

-

Pokonać Darth Skotia

- Zdobyłem Statek

- Mam za soba 3-5 Flashpointów (chodzi mi o ilość razy)

- Dużo (nie wiem, z 4-8) itemków niebieskich i pomarańczowych w tym także jedno fioletowe, ale sprzedalem, bo i tak nie mogę używać

- Robię misję na Balmorze

- Dark Side Poziom 2 

Jak widać, bardzo dużo można zrobić w 3 dni.

Proszę Cie nie spoileruj fabuły sitha inkwizytora. Ja ją już przeszedłem, ale to nie znaczy, że każdy to zrobił więc możesz spotkać się z niechęcią innych użytkowników forum. Zrób tak jak ja to przed chwilką uczyniłem.

Wiadome jest, że flashpointy są po to by móc dobić lvl, wydropić coś ciekawego. Ogólna zasada jest taka, że większość itemów wypada pod tego najsłabszego, najgorzej ubranego członka grupy. Nie ma co, nie warto ubierać się w zielone itemki, niebieskie są dobre, ale dość rzadko. Czerwone służą do wkładania modów, są to tak zwane adaptive armory, które przystosowują się do twojego lvl jeśli włożysz odpowiednie modyfikacje. Fioletowe - wiadomo, dla graczy f2p są nie dostępne.

Da się kupić kolejne rasy jeśli masz 1kkk kredytów bądź 600 cartel coins.

swtor%202013-04-20%2021-53-45-36.png

Tak mniej więcej mam eq, jeszcze słabe, zbieram komendacje i będę ulepszał. Tier 5 jeśli chodzi o Dark side, postać rozpoczynałem jako f2p, dobiłem nią 48 lvl, od lutego do kwietnia, potem stałem się subskrybentem i wbiłem ten 50, a dzięki dodatkowi 55. A przypominam, że healer'owi lvl wbija się jeszcze ciężej niż ustawa przewiduje :P

Więc jeszcze długa, bardzo długa trasa przed Tobą. Powodzenia.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się