Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Quahod

Gothic

Polecane posty

Korzystając z okazji, chciałbym rozpocząć dyskusje o grze legendzie.

Gothic to przede wszystkim RPG ze świetnym klimatem, i dobrym (wtedy) systemem walki. Gameplay jest prosty, eksplorujemy świat, zabijamy potworki, dobrze wykonanym elementem są rozmowy z NPC'tami. Kto z nas nie pamięta tych świetnych odzywek głównego bohatera. Fabuła też jest świetna, ten cały konflikt między obozami, motyw wojny z orkami. W tej grze wszystko pasuje :) Oczywiście jest też masa bugów, ale kto zwraca na nie uwagę, ważne że się dobrze gra :D

Graliście? Kto nie grał ten nie może się nazywać graczem :P

Chciałbym się od was dowiedzieć co sądzicie o tej grze, i o całej serii Gothic?

Czy tylko według mnie 4 część była kolokwialnie mówiąc "do dupy" ?

Zapraszam do dyskusji.

Seria Gothic chyba najbardziej zapadnie mi w pamięci, świetna gra. Fabuła było bardzo wciągające, nie chciało się wstawać od z fotela nawet na WC. Jak już wspomniałeś legenda, nie ma się do czego przyczepić.

Co do bugów, są one w każdej grze, więc nie ma się o co czepiać. Piranie zrobili kawał dobrej roboty.

Arcanii i Zmierzchu Bugów jeszcze nie przeszedłem. Czekam na nowego kompa, żeby móc na full wszystkiego w nie zagrać ma dużym FPSie. Gry już leżą w biblioteczce wirtualnej i czekaj na odpalenie. Niby gry ssą, ale i tak je przejdę.

Właśnie na kontynuację Gothica czekam najbardziej. Piranie odzyskali prawa do marki już spory czas temu, w międzyczasie stworzyli nową markę Risena. Mam nadzieje, że ich kolejną grą będzie G5.

Poruszyłeś ciekawą kwestię, jakaś fajna kontynuacja Gothica by się przydała, najlepiej prequel G1 bo w Arcanii zrąbali fabułę (i nie tylko). Seria Gothic potrzebuje ratunku jakim może być kolejna część.

Skoro trafił do górniczej doliny to możliwe, że nie płacił podatków tak jak zbieracz ryżu Pock w nowym obozie :lol:  

Gra jest świetna i z pewnością zalicza się do najlepszych gier jakie powstały.

Dla mnie prawdziwy Gothic skończył się jednak na dodatku Noc Kruka. Dalszych części nie zaliczam do serii.

Ciekawe czy Piranha Bytes zrobi Gothica 5? To mnie bardzo ciekawi.

Dla mnie fabuła Gothica 5 powinna się koncentrować na wydarzeniach sprzed jedynki. Czyli nie ma bariery, Khorinis jest dobrze prosperującym miastem, orkowie dopiero zaczynają swoją inwazję, nowy bohater próbuje ich powstrzymać, to by było coś. Oby Piranha Bytes zrobili tego Gothica 5...

Ahh... te wspaniałe noce kiedy to się latało z obozu do obozu :) przeżycia i klimat niezapomniane. Z chęcią chciałbym sie wrócić i zagrać jeszcze raz "ten pierwszy raz" w Gothica (1 i 2). Jak dla mnie 3 to był niewypał chociaż nadganiała takimi elementami jak muzyka. Arcania to już kompletny niewypał i nie powinna nawet nosić w tytule słowa "Gothic". Teoretycznie po tym jak Bezi został królem Myrtany, fabuła się zakończyła happy-endem. Tak więc prequel całej serii to jest całkiem niezły pomysł, ale każdy fan przecież chciałby poznać dalsze losy górniczej doliny i Myrtany tak więc sequel jest na równym poziomie.Myślę że sporo nadziei może nieść dla nas nowa generacja konsol. Chociaż jednocześnie się obawiam, gdyż nowa części (jeżeli w ogóle) powstaje ponad dekadę po tym jak powstały pierwsze części i dla tego może nie sprostać oczekiwaniom wielu fanom któży będą spragnieni klimatu rodem z pierwszych części (starzy wyjadacze wiedzą o co chodzi). Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieje :)

Gothic, spoko gra. Nie jeden dzień i nie jedna noc była zarwana na tą produkcję :). Dla mnie, tak jak ktoś wyżej napisał, seria skończyła się na dodatku Noc Kruka. Dalej jest tylko gorzej :(.

Siebie samego uważam za wielkiego fana serii Gothic. Obecnie, jak zresztą co jakiś czas, poświęcam swój czas drugiej odsłonie jak i dodatkowi towarzyszącemu jej (który zresztą już przeszedłem). Seria ta budzie we mnie na prawdę pozytywne doznania, przenosi mnie w czasie do dawnych lat, gdy będąc młody grałem w tą grę i cieszyłem się przechodząc ją. Podobnie jak reszta nie uważam Arcanii za Gothica, bądźmy szczerze ale to gówno i obraza dla prawdziwego fana serii. Gothic 3 był jedynie trochę lepszy od Arcanii, pomimo masy bugów wciąż czułem jakiś klimat.

Arcania nie zachowała fabuły, klimatu i liniowości zdarzeń. Jak wiadomo, Gothic 3 ma kilka zakończeń i na potrzeby Arcanii jedno z nich jest wymuszane, co jest według mnie nie poprawne.

Gothic 5 nadchodzi, jest to oficjalnie potwierdzone i powraca stara dobra firma, która stworzyła Gothica a odeszła przy robieniu projektu Arcania. Więc dla fanów serii jest jeszcze nadzieja na to, że spróbują odbudować świetność tej wspaniałej gry a gracze będą mogli się nacieszyć powrotem do universum Gothica. 

Pomimo wszystko, Noc Kruka ma według mnie najlepszą fabułę ze wszystkich Gothiców, wspaniały klimat oraz świetny soundtrack, dla którego warto jest zagrać w Gothica. Oczywiście, nie ubliżając części I i II które były świetne w swoim wykonaniu.

Gothic I według mnie był idealny... Śmiało mogę stwierdzić że to najlepsza gra RPG z tamtych lat (choć nie wiem czy nie w ogóle) jaką grałem.

Gothic II podniósł znacznie poziom trudności. Grafiki były prawie że te same, przez co czuć było jeszcze klimat z I-ki. Jednak moim zdaniem jeśli chodzi o klimat to pierwsza część góruje nad kolejnymi.

Gothic III - wszyscy narzekali że to już nie jest ten sam Gothic co kiedyś. Wszystko było inne niż w poprzednich częściach. Było sporo bugów, błędów, ale wspomnienia z tej gry mam miłe. W miarę spory świat, masę questów, przedmiotów, świetna muzyka, Po paru łatkach jest spoko :)

Gothic IV - a podobno g3 był słaby... Ta część bardziej przypomina jakąś grę typu Assasin Creed,,, Nic dodać nic ująć.

Ja najwięcej czasu poświęciłem akurat Gothicowi 2 bo lubiłem kombinować w skryptach, dodawać nowe przedmioty, potwory i NPC, jednak przestałem to robić bo na Windowsie 7 praktycznie nie da się w Gothica grać. Przestałem grać po tym jak skończyłem mój filmik o Wiedźminie który z wielkim trudem nakręciłem pomimo problemów.

Gothic 5 nadchodzi, jest to oficjalnie potwierdzone i powraca stara dobra firma, która stworzyła Gothica a odeszła przy robieniu projektu Arcania. Więc dla fanów serii jest jeszcze nadzieja na to, że spróbują odbudować świetność tej wspaniałej gry a gracze będą mogli się nacieszyć powrotem do universum Gothica. 

Możesz podać jakiś link do wiadomości o tym (potwierdzonej jak sam wspomniałeś).

Co do odejścia Pirani przed Arcanią, było to przez to, że wydawca JoWood strasznie na nich naciskał o wydanie G3 (przez co było masę bugów, bo nie zdążyli naprawić) i się "pokłócili". Zmierzch Bugów zrobili jakieś chinole czy japończycy. "Zrobili" to dużo powiedziane, bo na prawdę to tylko "mod" do G3.

Cóż miło by było zagrać w kolejną część Gothica od PB ale póki co trzeba się chyba uzbroić w cierpliwość, bo konkretów jak nie było tak nie ma. Podoba mi się pomysł z tym aby kolejna część opowiadała wydarzenia sprzed części pierwszej, mogli byśmy się wcielić np w jakiegoś bohatera który jako jeden z pierwszych został zrzucony do bariery i w jakimś tam stopniu przyczynił się do tego buntu za pomocą którego skazańcy przejęli kontrolę.

mogli byśmy się wcielić np w jakiegoś bohatera który jako jeden z pierwszych został zrzucony do bariery i w jakimś tam stopniu przyczynił się do tego buntu za pomocą którego skazańcy przejęli kontrolę.

Nie głupie.

Wątpię żeby te informacje z Tawerny Gothic były wiarygodne i że Gothic 5 miał rzeczywiście mieć podtytuł "Aeternus". Jedyną wiarygodną informacją jest ta że Piranha stworzyła stronę http://www.gothic5.com/ która niedługo może stać się oficjalną stroną G5.

Dlatego mówię, że to nie jedyne źródło informacji. Faktem jest, że Piranha daje cień nadziei na to, że fani doczekają się nowej odsłony serii.

Gra, która rozpoczęła moje uwielbienie dla RPG. Chyba pierwszy RPG w jakiego grałem. No i pamiętny Wrzód :D 

Nie wiem dlaczego Gothic 3 niektórzy nie zaliczają do serii. Jest to dobra gra ze zrypaną optymalizacją i 'pokonuje' nie jeden dobry komputer. Mimo to, nadal przyjemnie się gra.

Mi się gra Gothic bardzo podobała do czasu sprzedania firmy Niemcom( jak się nie mylę) teraz jak bezimienny odszedł i powstała nowa wersja Risen no bezimiennego tam już nie ma, niewiele się zmieniło ale czegoś tam brakuje tego co było w poprzednich częściach gry, ale nie mówię że gra Risen jest słaba otóż bardzo mi się podoba jest ciężka to co lubię trzeba się ciężko napracować żeby zdobyć złoto itp. No ja wam te gry polecam Gothic i Risen. 

Długo nie było żadnych wieści o Gothicu 5, albo nie zrobią kontynuacji, albo planują ale trzymają to w tajemnicy. Co chwilę wychodzą kolejne części Assasin's Creeda, BF/MoH'a i CoD'a, a na Gothica sobie poczekamy...

Gość faroxim   
Gość faroxim

Co do Gothica przeszedłem od 1 do 3 po kilka razy i świetna produkcja jak na tamte czasy.

Co do 5 nawet jeśli wyjdzie to i tak nie zagram,czemu? Bo to z legendy robić teraźniejszość. Wyjdzie kupa i tyle.

Graliście? Kto nie grał ten nie może się nazywać graczem :P

Mam nadzieje,że było to zdanie z nastawieniem na humorystykę w zdaniu.(Nie wyszło mi to zdanie ;p)

Tak choć myślę , że twórcy gothica prędzej zrobią risena 3  to mam nadzieje na 5 gdyż 4 no nie była aż taka do dupy ale nie było tego klimatu nie czułem , że gram w gothica a , że gram w jakiegoś oblivona .

Akurat Gothic 4 ma niewiele wspólnego z Oblivionem bo jest 1000 razy gorszy. Największą bolączką G4 jest brak otwartego świata, oby G5 jeśli powstanie, miał otwarty świat.

Gothic to była moja pierwsza gra w którą zagrałem na PC, naprawdę miło ją wspominam. Osobiście grałem wszystkie części oprócz dodatku Upadek Setarrif jeśli się nie mylę. Gothic i Gothic 2: Noc kruka to najlepsze części tej serii. Gothic 3 też się fajnie grało natomiast dodatek do gry Zmierzch Bogów można powiedzieć zniszczył Gothica. Co do 4 części Gothica to bardziej nie Gothic tylko Arcania, nie ten klimat gry co w poprzednich częściach. Według mnie nie opłaca się robić Gothica 5, lepiej by wyszło gdyby zrobili restart serii, zrobić Gothica od początku za czym idzie nowa grafika, fabuła ale ci sami bohaterowie.

Luq    0

Gothic był moją pierwszą grą RPG i jestem wielbicielem tej serii. Wielokrotnie grałem w drugą część i moim zdaniem jest najbardziej wyważona pod względem atrakcyjnej fabuły/klimatu i przystępności dla nowych graczy. Część pierwsza już zdecydowanie trudniejsza, ale nadrabia klimatem. Gothic trzeci miał potencjał na grę z olbrzymim rozmachem, który jednak nie wykorzystano, ale tu już można mieć pretensje tylko do wydawcy, że nie dał możliwości Piraniom na dopracowanie tytułu. Pewnie wszyscy miłośnicy serii orientują się w temacie. Dodatek do trójki z tego co widziałem to porażka i sam nie odważyłem się za niego zabrać, ale Arcania to już zupełnie inny tytuł i łączy go z Gothic'iem tylko oparcie fabuły o postacie dobrze znane (i pewnie lubiane ;) ) z podstawowej trylogii. W mojej opinii Arcania był bardzo nudna i ukończyłem ją tylko z sympatii do sagi wierząc do końca, że jeszcze czymś pozytywnym mnie zaskoczy.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez FujiwarPrime
      Ostatni Batalion

W czasach gdy niepewność i strach rządzą galaktyką, a Republika nie gwarantuje pewnego bezpieczeństwa, jedyną z niewielu już ostoi sprawiedliwości stał się Ostatni Batalion. Formacja ta została powołana do życia po to, aby każdy mógł zawalczyć o wolny od uciemiężenia kawałek galaktyki wyszarpując go ze szponów nikczemnych Sithów, oraz wypełniając misje najwyższej rangi, dzięki którym losy Republiki staną się bardziej pewne. Tutaj każdy znajdzie dla siebie odpowiadające mu zadanie, pomoc w wypełnianiu misji i z pewnością przyjazne dusze. Trzon gildii to nie tylko doświadczenie, ale także otwartość na nowe znajomości, doznania, poczucie humoru, gotowość do przeżycia ciekawej przygody i obrony słabszych. Zebrani tu ludzie gotowi są stanąć w obronie Republiki i innych zakątków kosmosu ogarniętego korupcją i zepsuciem zasianym przez ciemną stronę mocy.
      Oferujemy:
      - Miłą atmosferę;
      - Team Speak;
      - Koleżeńską pomoc.
      UWAGA
      **TS3: wolvesden.net-speak.pl **
      Serwer: The Progenitor
      Republika: Ostatni Batalion
      Imperium: Szopy Pracze Wymiatacze
      ****Fanpage: https://www.facebook.com/groups/478658182209380/ 9 ****
      >>>> Film promujący gildię 16 <<<<
      Kontakt w grze:
      ******Marchew’a , Jocik , Yuthegreat , Herfliik , Bulkownik , Dirty’dancer , Mirdala , Roody ******
      Albo pytajcie o ludzi z zarządu.
      Więcej informacji będziemy także udzielać pod tematem.
    • Przez NitroooGRY BuschCraft
      Zapraszam Was do oceny tego filmu badz innych

• Przez vicovaro1
      Kanał do streamowania https://www.youtube.com/channel/UCrMjO-guaET08XSSLHLv6FQ
      Jestem początkującym streamerem, chcącym odnieść sukces. Gry które u mnie zobaczycie są różnej kategorii, z nastawieniem na RPG. Co 100 subskrypcji urządzam konkurs, a do wygrania są głównie gry.
      Z góry dziekuje za subskrypcje!
    • Przez k5+1
      Z uszanowaniem : )

Chcielibyśmy zaprezentować wam nasz kanał na YouTube K5+1, na którym rozgrywamy sesje RPG. To, co nas wyróżnia na tle innych sesji online to nasze podejście do tematu. Każdy z naszych graczy wciela się poza swoją postacią także w te niezależne, co sprawia, że naszych sesji słucha się jak dobre słuchowisko. Często też prezentujemy fabułę z różnych perspektyw i wydarzeń przejmując na chwilę kontrolę nad innymi postaciami, które także mają wpływ na przebieg fabuły. To wszystko sprawia, że nasze sesje są ciekawe nie tylko dla nas graczy i mg, ale i dla osób które nas oglądają. Mamy głowy pełne pomysłów, świetnego Mg, a  potrzebujmy tylko was widzów : )

Linki do kanału you tube i na facebook:

www.facebook.com/K5plus1/

https://www.youtube.com/channel/UCxLZgqri8v-27ImBnayodcg
    • Przez Battle_Axe
      Cześć wszystkim. Chciałbym prosić Was o opinię na temat moich materiałów z serii "Newsy z Gospody". Czy materiał przygotowany w taki sposób jest w porządku? Czy informacje podane przeze mnie są wystarczające? Może macie jakieś rady, sugestie, na które oczywiście liczę. Dajcie znać co myślicie. 

Pozdrawiam

http://youtu.be/BmDpvE7LYJQ - Kingdom Come: Deliverance - Realistyczne RPG z otwartym światem | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/NXenfuPmXQ8  - Pillars of Eternity - Aktualizacja #70 (Obszary, Postaci, Interfejs) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/tgy4WykLp0s    - Pillars of Eternity - Aktualizacja #69 (Trailer / Gameplay) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik