Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KlaudiuszGra

upgrade komputera

Polecane posty

Witam,

Zamierzam zmodernizować mój zestaw komputerowy o nowe części, a jak by coś zostało to jakiś fajny mikrofon ;D.

Mam możliwość kupienia na firmę [bez VAT] więc mogę złożyć coś ciekawszego .

Budżet: 2000zł + to co dojdzie ze starych części [procek+karta+płyta na allegro wychodzi ok.1500zł] 

Zastosowanie komputera: Gry i Rendering Filmów ,nagrywanie

Aktualny zestaw: 

Płyta główna: GA-990FXA-UD5

Procesor: FX8120

Karta : MSI GTX660Ti 2GB

Dyski HDD:WD Red 2TB , WD Blue ok600GB 

Zasilacz: Chiftec GPS-650AB A

Chłodzenie procesora: Gelid GX-7

Ram: Kingston predator 4x4GB  1600

myślę o czymś takim :

-ssd Crucial SSD M500 240GB/Crucial SSD M500 120GB

-płyta główna  Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

-procesor i5 4690k/i74790k

-karta graficzna GTX970 G1

Teraz pytanie: bardziej chcesz iść w gry, czy rendering? Jeśli gry + czasem rendering, to i5/i7. Jeśli jednak głównie rendering, to od biedy może ten FX być. Poleciłbym ci wymienić też zasilacz zwłaszcza, że nie jest to najnowsze osiągniecie technologiczne, a do tego jest biedny pod względem wtyczek PCI-E, a GTX 970 potrzebuje dwóch 6-pin.

Jeśli głównie w gry, to i5 4690k + MSI Z97 Gaming 5 + Raijintek Ereboss/BeQuiet Dark Rock 3/Thermalright Macho. Odnośnie zasilacza, to (względem ceny rosnąco): XFX 550W, Cooler Master G550M, BeQuiet L8 600W.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Trypekk
      Ostatnio zakupiłem mikrofon novox nc-1 wraz z zestawem do przymocowania i pop filtrem. Niestety gdy podłączam mikrofon do komputera z najnowszym windowsem i procesorem intel core i5 nie działa komputer albo go nie wykrywa albo jest jakiś problem z kablem nie wiem pomóżcie (o pomoc prosze z niewykrywaniem mikrofonu na komputerze ;0 ) Z góry dzięki
    • Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka
    • Przez Johny7168
      Witam serdecznie mam pewien problem z Cs Go, otóż od miesiąca nie słychać ani nawet nie widać ikonki w lewym dolnym rogu żeby ktoś rozmawiał w cs .I to jest dziwne że na tyle godzin co grałem nikt się nie odezwał ani słowa.Postanowiłem to sprawdzić zaprosiłem znajomego na prywatny serwer, poprosiłem żeby się odezwał i nic nie słychać ani nawet ikonka się nie pojawiła z mikrofonem.Mam nadzieje że da się z tym coś zrobić. Pozdrawiam

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik