Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoProstuMaciek

Procesor do streamowania

Polecane posty

Witam, jestem nowy na forum i chciałbym zadać krótkie pytanie. Obecnie streamuję na procesorze intel i3 2120 3,3ghz i delikatnie mówiąc nie jest to zbyt komfortowe, nie mówiąc o tym, że nie których gier w ogólne nie mogę streamować jak np. cs go, czy bf4. Chciałbym zadać pytanie osobom które znają się na rzeczy: Jaki procesor byłby dobry, uwzględniając moje potrzeby, czyli streaming gier (niżej podam resztę podzespołów). Z własnych obserwacji, myślałem nad i7 3770k (cena trochę odstrasza) lub nad i5 3570k (tutaj cena już wygląda trochę lepiej). 

Mój pc:

grafika: gtx 550 ti

ram: 4gb 1333

procesor: i3 2120

zasilacz:550w ("no name") 

Z góry dzięki za odpowiedzi wink.png

ps. procek musi być na lga 1155. 

Ogółem sprzęt jest słaby jeżeli chodzi o streamowanie. Na procesorze i3 nie da rady streamować gier dynamicznych, strzelanek czy takiego BF4, bo po prostu nie dość, że gra się dusi to jeszcze po prostu jakość obrazu nie wyrabia przez tak słaby procesor. Karta graficzna oraz RAM jeszcze wytrzymałyby jakieś mało dynamiczne gry na lepszym procesorze - najlepiej gdybyś zmienił go  na i7, wówczas nie byłoby najmniejszego problemu z utrzymaniem płynności. Karta ma swoje lata, ramu niewiele.

Procesor i5 starczy ci do większości gier, ale w bardzo dynamicznych grach ustawionych na wysokie detale (np. BF4) ta i5 dalej raczej będzie się dusić.

Co do tego i3 to daje radę streamować takie gry jak infestation survivor stories, arme 3, lecz jednak jest to takie wyciśnięte 30fps. O takich grach jak bf czy cs go nie ma co myśleć na i3. Dzięki za odpowiedź Broda ty. Co do wyboru, to zobaczymy jak będzie z funduszami po świętach, ponieważ jeszcze nie jestem pewny czy chce wydawać 1300zł na i7 (stream'y to tylko hobby). ;)

Jest jeszcze tańsza opcja. Możesz zmienić kartę graficzną. Radeony z serii HD7000 i wyżej obsługują układ VCE (http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/5879-obs-i-streamowanie-kart%C4%85-graficzn%C4%85-amd-polski-w%C4%85tek/ - więcej info + OBS w odpowiedniej wersji), który jest używany do kodowania video i praktycznie całkowicie odciąża procesor. Najtańsza karta, która to obsługuje kosztuje około 300 zł - nówka. Za cenę i5 3570k możesz dorwać R9 270. Jeśli jednak mówimy o pakowaniu nowej karty (czy czegokolwiek innego), warto by było zmienić zasilacz. Powiedz autorze, jaki jest twój budżet.

PS. Sam używam VCE do streamowania i nagrywania, sprawdza się całkiem dobrze, ale trzeba przykoksić bitrate'm trochę, by obraz był dobrej jakości.

Jest jeszcze tańsza opcja. Możesz zmienić kartę graficzną. Radeony z serii HD7000 i wyżej obsługują układ VCE (http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/5879-obs-i-streamowanie-kart%C4%85-graficzn%C4%85-amd-polski-w%C4%85tek/ - więcej info + OBS w odpowiedniej wersji), który jest używany do kodowania video i praktycznie całkowicie odciąża procesor. Najtańsza karta, która to obsługuje kosztuje około 300 zł - nówka. Za cenę i5 3570k możesz dorwać R9 270. Jeśli jednak mówimy o pakowaniu nowej karty (czy czegokolwiek innego), warto by było zmienić zasilacz. Powiedz autorze, jaki jest twój budżet.

PS. Sam używam VCE do streamowania i nagrywania, sprawdza się całkiem dobrze, ale trzeba przykoksić bitrate'm trochę, by obraz był dobrej jakości.

Całkiem ciekawy pomysł nigdy o nim nie słyszałem, jeżeli chodzi o budżet to w granicach 1000zł na wszystko. Jeśli chodzi o bitrate to chyba nie będzie problemu, ponieważ internet spokojnie uciągnie 5000-5500 bitrate. 

Jak nie masz partnera na Twitchu to nie radzę dawać tak dużego bitrate'u, bo dla większości stream będzie niezdatny do oglądania, bo nie będą mogli wybrać niższej jakości :/

Jak nie masz partnera na Twitchu to nie radzę dawać tak dużego bitrate'u, bo dla większości stream będzie niezdatny do oglądania, bo nie będą mogli wybrać niższej jakości

Zazwyczaj streamuję na 2300-3000 bitrate, zależnie od gry. 

Artur, ten ziomek to twój kolega, czy twoje multi konto? :D

Co do tematu.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno procesora Xeon e3-1230v2.

Warto też wymienić tego noł-nejma, podrzuć fotkę tego zasilacza (naklejka).

Hahahhaha, teraz zauważyłem, że koleś ma nicka na tej samej zasadzie co ja XD Luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul :D

Ja tam się akurat na prockach nie znam, ale jak masz hajsy na procka i zasilacz to zdecydowanie lepiej jest kupić dobry procesor, bo wtedy da się osiągnąć lepszą jakość przy mniejszym bitracie ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik