Skocz do zawartości
ZiggyGG

Rozmowy o filmach i serialach (spoilery)

Polecane posty

Jenna Coleman na swoim Facebooku podała informacje, że odchodzi z obsady "Doctor Who" z końcem nadchodzącej serii. Czyli za kilka dni rozpoczyna sie ostatni sezon "The Impossible Girl". Będzie mi jej brakowało :( Najlepsza towarzyszka Doktora w historii serialu.

#goodbyeclara

Coleman-Leaving.png

Dobra. Zrobiłem sobie noc filmową i chciałem sie z Wami podzielić moimi spotrzezeniami i opiniami na temat tych czterech filmów :)

Jurassic World

Ogólnie film był dobry i nie zauważyłem znaczących niedociągnięć. Były nawiązania do poprzednich części, co mi sie podobało. Debilne jest natomiast, że po dwudziestu latach od wydarzeń w oryginalnym filmie Ci ludzie nie nauczyli sie niczego na swoich błędach. Robić mutanta dinozaura z DNA innych gatunków? Serio? Nawet Microsoft uczy sie na błędach :kappa: Kolejnym debilizmem było wsadzenie implantu temu stworzeniu, który wydawał tak głośne dźwięki,że tylko debil by nie usłyszał. No to oczywiste, że sobie wyrwała ten implant. I jeszcze to zdziwienie skąd wiedziała. Słyszała dzwonienie kur**. Odpowiedz oczywiście inna - pamietała. Ten koleś z telefonem drażnił mnie przez pierwsze pół filmu. Pózniej gdy już gówno trafiło w wentylator, to był bardziej akceptowalny. Wybaczcie, że nie wymieniam z imion, ale nie mam do tego głowy. Zapamiętałem za to jedno imię ulubionej postaci. Grał swietnie, czasami był zabawny a czasami poważny. Jego zmiana nastawienia do opiekuna i późniejsza walka z T-Rexem była świetna. Tak moi drodzy - moim ulubionym bohaterem był Blue.

Mad Max: Fury Road

Zacznę od pytania. Co to kur** ma być? Ten film ma sie do oryginalnego Mad Maxa jak pies do jeża. Tak, jest akcja. Tak, jest historia. Tak, jest pustynia i Max. A jednak po kolei. Cała akcja filmu i mowię tu o 95% całego filmu, dzieje sie na ciężarówce jadącej przez pustynie. Furiosa kradnie piękne dziewczyny jakiemuś brzydalowi i zabiera ich do zielonej krainy. Przez całą drogę są atakowani i walczą z innymi, tylko po to aby po dotarciu na miejsce dowiedzieć się, że zielona kraina nie istnieje, zawrócić brykę i ruszyć z powrotem :kappa: gdzie dzieje sie dokładnie to samo, co w pierwszej połowie :kappa: Nie mowię, akcja jest na poziomie, ale historia jest tak beznadziejna, że każdy napisałby leoszą na serwetce przy śniadaniu. Co do samego Maxa, to prawie go w tym filmie nie ma. Jego skawny samochód jest tylko w dwóch, czy trzech scenach. Poważnie? To jest "Mad Max" a nie "Mad Furiosa" :kappa: Można obejrzeć i zapomnieć. No chyba, że gra sie jeszcze w grę. Która swoją drogą ma o wiele więcej do zaoferowania. Ale ma tez dużo niepotrzebnego gówna.

Insurgent

Tak więc jest to kontynuacja filmu "Divergent" o ile dobrze pamietam tytuł. Oparty na jakiejś książce dla młodzieży. Konkurencja do "Hunger Games" wg mnie trochę inna. Nie powiem gorsza, czy lepsza, ale inna. Też mamy frakcje i tez many dziewczynę, która walczy o wolność. Historia inna, jedno miasto itp. Zresztą co ja będę mówił, powinniście obejrzeć poprzedni przed oglądaniem tego. Lub przeczytać książkę. Więc od razu zaznaczę, że nie czytałem książki. Jeżeli chodzi o przedstawioną historie, to jest dobra. Nie należy do wzniosłych, czy epickich, ale jest dobra. Bohaterowie się chowają. Oczywiście nie ma tutaj ślepej wierności jak Hunger Games. Jedni zdradzają - podwójnie. Inny tchórzy i ucieka. No ale w sumie dobrze odzwierciedlają swoje frakcje. W sumie jak tak teraz pomyśle, to zbyt dużo wydarzeń nie było tutaj przedstawionych. Były za to rozciągnięte w czasie, ale oglądało się to dość przyjemnie. Jedyna absolutnie rzecz, która mnie drażniła, to główna bohaterka. Tak nie przeczytaliście źle. O ile pamietam w poprzedniej części grała dość ciekawie ozdobę, która nie wie do jakiej frakcji chce należeć i poszukuje swojego ja, by pózniej stać się celem. O tyle w tej części absolutnie działała mi na nerwy. Nie wie czego chce. Niczego nie jest pewna. Obwinia się o wszystkie przeszłe śmierci i uj wie co jeszcze. Dopiero bodajże w ostatnich pół godzinach filmu w końcu bierze byka za rogi. Poza tum jej aparycja tez mi nie pasuje. Na początku filmu obcina włosy i wyglada jak piżmak - miała zapewne wyglądać jak badass :kappa: Ostatnia scena jest za to pięknym zwieńczeniem historii.

Entourage

Tak, macie racje. To jest film, który jest kontynuacją zakończonego jakiś czas temu serialu o tymsamym tytule. Tym razem odcinek - mowię odcinek, bo taj właśnie sie ten film ogląda, jak kolejny świetny odcinek - opowiada o filmie, którego reżyserem jest Vinnie. Kurde ale mają problemów z tym filmem. E natomiast ma jedną dziewczynę w ciąży, a sypia z innymi. Johny nadal szuka roli życia. I tak dalej, i tak dalej. Cóż mogę powiedzieć o tym filmie? No cóż, oglądałem serial i bardzo mi sie podobał. Nie dziwcie się wiec, jeżeli powiem, że film był rownież świetny. Dobra historia, znani bohaterowie. Teksty i sytuacje rownież zabawne, jak w filmie. Na szczęście wszystkie problemy zostają rozwiązane i mamy happy ending. Mam na myśli dobre zakończenie dla serialu, a nie to co Johny robił na tym filmiku. ;) No i muszę powiedzieć, że to dobre, a nawet bardzo dobre pożegnanie. Oby więcej seriali takie miało. Dziękujemy Ci HBO :wub:

Właśnie skończyłem oglądać czwarty sezon Homeland i jestem bardzo zaskoczony. Spodziewałem się dobrego widowiska, tak jak w poprzednich sezonach, które były dobrym widowiskiem, a dostałem praktycznie arcydzieło. Wszystko mi pasowało, nic mnie nie wkurzało. Przeniesienie akcji do Islamabadu, brak Brody'ego, Carrie jako szef placówki - co by tu miało nie pasować? Wątek szybko poruszał się do przodu i był jak najbardziej spójny. Poza tym zostawił fajną furtkę na piątą serię, która premierę będzie mieć już niedługo, bo 4 października. 

MAMY NOWY ZWIASTUN GWIEZDNYCH WOJEN I JEST GENIALNY!!!

https://www.youtube.com/watch?v=sGbxmsDFVnE

Te krajobrazy, ta muzyka, te postaci, ten klimat, te pif paf bru pjum pjum. TO SĄ GWIEZDNE WOJNY! W grudniu idę do kina, mam tylko nadzieję, że jeszcze znajdą się jakieś bilety bo jeśli będą sprzedawać się w tym tempie to można mieć wątpliwości co do znalezienia miejsc. To jest piękne! Przebudzenie Mocy przebudzi całe uniwersum i otworzy tą nową, zdecydowanie najważniejszą część historii jaką są wszelkie filmy. 

Niech moc będzie z Wami!

Wyroslem z tych SW czy cos, ze jakos sie nie jaram. Poogladac na pewni obejrze, ale kiedys o wiele bardziej lubilem ta serie. Hmm dziwne. Ot po trailerze film ciekawy i tyle. btw jak lubie Forda tak chyba juz za stary do tej roli :/

Jestem w trakcie oglądania BreakingBad, i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Seria mnie wciągnęła i oglądam codziennie po 2,3 odcinki. Nie spodziewałem się takiego obrotu akcji. Jestem ciekawy zakończenia :)

Skończyłem jakiś czas temu oglądać serial Alpha House - najlepszy serial, jaki kiedykolwiek widziałem. Wciągnął mnie na całego. Bardzo dużo śmiesznych dialogów, ciekawa historia i dużo akcji. Naprawdę polecam. Koniec sezunu 2 jest raczej mało spodziewany i bardzo mnie zaskoczył. Mam nadzieję, że wyjdzie następny sezon, bo całość naprawdę wciąga. Są też sceny plus18, ale myślę, że to nie będzie wielkim problemem. Polecam oglądać po angielsku, bo wtedy jest beka na całego, jeżeli się rozumie co mówią :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się