Skocz do zawartości
Glock

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (2013-)

Polecane posty

agents.png

Kiedy w 2012 roku zapowiedziano Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (w Polsce znane pod nazwą Agenci T.A.R.C.Z.Y.) oczekiwania były ogromne. Po sukcesie jakim okazała się pierwsza część Avengersów, wiele osób również ten serial skazywało na sukces. Początki emisji w 2013 roku były trudne, serial krytykowano za brak naświetlonego wątku głównego, kiepskie dialogi i słabe odcinki. Wtedy nadszedł film Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (MAoS jest częścią wspólnego uniwersum Marvela) i serial nagle nabrał tempa, znalazł główny wątek. Wtedy rozpoczęło się odzyskiwanie widzów, nadrabianie zaległości i próba udowadniania, że jednak może to jeszcze dobrze wyglądać. Druga połowa sezonu już wyglądała świetnie, jednak to dopiero drugi sezon spowodował, że śmiało mogę o tym serialu mówić jako o obecnie najlepszej produkcji w telewizji na podstawie komiksów, a przecież konkurencja jest dosyć duża, jak chociażby The Flash lub Arrow. Postacie są świetnie zarysowane, wątek główny się pojawił i jest prowadzony genialnie, czuć dramaturgię i nie idzie przewidzieć co stanie się później. Ta produkcja jest dowodem na to, że nawet po kiepskim starcie można się podnieść i wspiąć się na niezwykle wysoki poziom.

Serial ten opowiada o kilku agentach organizacji S.H.I.E.L.D. Akcja serialu rozpoczyna się po wydarzeniach z filmu Marvel's Avengers, a wszystkie następnie produkcje Marvela są fabularnie mniej lub bardziej połączone ze wspólnym uniwersum. Z początku zajmują się sprawą tygodnia (do około 10. odcinka poziom jest bardzo niski), jednak już później nakreśla się główny wątek, który nadal jest rozwijany (w momencie pisania tego tematu jestem po jesiennym finale, odcinek 02x10).

https://www.youtube.com/watch?v=T3T-evQZiQo

Po polsku powinno być "nie można przewidzieć, co będzie pozniej" ;)

Co do serialu, to masz racje, początek był słaby. Jednak z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. W sumie początek serii oglądałem tylko dla Skye ;) Nie wieńczy to jest najlepszy serial na podstawie komiksów. Wspomniany Arrow czy Flash tez słabo się zaczynały. Taki Arrow był równie beznadziejny w pierwszym sezonie i groziła mu kasacja.

Historia a MAoS jest obecnie bardzo ciekawa i nie mogę się doczekać kolejnych odcinków. Co prawda serial jest niejako powiązany z uniwersum, ale dla mnie równie dobrze mógłby nie być :)

Jak to nijako? Zapowiedziano, że druga część będzie powiązana z Avengers Age of Ultron, a wydarzenia z ostatnich odcinków i zapewne wielu następnych będą powiązane z filmem Inhumans (dopiero 2018 rok). Arrow akurat podobał mi się od początku, chyba dlatego że byłem chory i nie miałem co robić, więc obejrzałem w 5 dni).

No i jak tam odczucia po jesiennym finale? 

Transformacja Skye ukazana została w bardzo dobry sposób. Fajna muzyka, slow-motion w dobrych momentach i ta dramaturgia - co się stanie? Przez chwilę myślałem, że transformacja będzie trwała dłużej, że przez kilka odcinków będą starali się wydostać ją z tego i zwrócą się po pomoc do jej ojca, ale już po chwili wyjaśniono wszystko. Szkoda Trippa, lubiłem go, jednak to pokazuje transformację jaką przeszedł ten serial. Wątpię aby w pierwszym sezonie taka scena miała miejsce. Szkoda, że śmierć Whitehalla została ukazana w taki sposób. Miałem nadzieję na solidną walkę z Cal'em, a zamiast tego dostał po prostu strzał w plecy od Phila. Rozmowa Skye z ojcem była pokazana świetnie, wcześniej nie zauważyłem, że tamta kobieta z retrospekcji z tortur Whitehalla była jej matką, ale cóż - mistrzem dedukcji w serialach nie jestem. Postrzelenie Warda przez Skye również wypadło dobrze. Ciekawe co stanie się z Rainą. Transformację też przeszła, ale bardziej mi chodzi o jej stosunki ze Skye. Czy będzie kimś złym? W końcu to przez nią umarł Tripp. Może ona będzie chciała pomóc, ale Skye będzie ją za to obwiniać?

Trochę wcześnie wprowadzają do Inhumans, przecież film dopiero w 2018 roku. Mam wrażenie, że wątki do tego filmu pojawią się wcześniej w MCU.

Jeszcze tydzień. Ciekawe jaki poziom będzie prezentowała druga połowa sezonu. Jeśli będzie utrzymany z pierwszej połowy - będę zadowolony; jeśli wyższy - będę chwalić ten serial wszędzie gdzie się da. :)

I jak tam wrażenia po najnowszym odcinku? Trzeba przyznać, że serial nadal trzyma wysoką formę.

Z jednej strony spokojny odcinek, ale z drugiej strony otrzymujemy genialny plan Coulsona i ciekawy wątek Bobby i Mike'a. Jednak na główną uwagę zasługuje chyba oczywiście Skye. Podoba mi się w jakim kierunku to idzie. Z jednej strony utrzymywanie tego w tajemnicy, z drugiej strony ma z kim o tym rozmawiać. Co najważniejsze - tą osobą nie jest Phil co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Mam nadzieję, że w najbliższych odcinkach będzie więcej metamorfozy Skye. Inna ważna sprawa, czyli wspomniany plan Coulsona. Likwidacja Hydry wyszła świetnie, szczególnie scena kiedy weszli do środka i rozstrzelali wszystkich. Wydaje mi się, że w pierwszym sezonie za nic takiej sceny byśmy nie zobaczyli. Podoba mi się w jakim kierunku ten serial podąża. Ciekawi mnie wspomniana wcześniej tajemnica Mike'a i Bobby. Wydaje mi się, że opcję szpiegowania dla Hydry można spokojnie odrzucić, bo przecież ostrzegli by ich o tym. Bardziej bym stawiał na powiązania z tym głównym złym (ten bez oczu), lub z ojcem Skye.

8/10 ;)

Edytowano przez Glock

Oglądałem sobie wczoraj Iron Mana i Avengersów i przypomniałem sobie, że jest ten serial, więc dzisiaj zaczynam go oglądać ;)

Pierwsza prawdziwa męska decyzja w Twoim życiu :P Nie pożałujesz :D

P.S. Początek serialu trochę słaby i nudny, ale im dalej, tym lepiej :)

Serial ten jak najbardziej polecam ! Choć troszeczkę odbiega czasami pewnymi faktami od Avengersów to jednak fajnie się go ogląda 

Jakby ktoś się zaraz czepiał jakie fakty to takie np. że mówią tylko o Thorze i Kapitanie Ameryce a reszta Avengersów jest nie ważna....

@Zigzag klamales :P

Odcinek byl gogdzinny.. i konczy sie z dupy :P

Ciekawe co bedzie dalej..

W stanach godzinny odcinek to 40 minut filmu i 20 minut reklam. Odejmij sobie reklamy :P

Są spoilery z Avengers czy spokojnie mogę oglądać?

Akcja odcinka dzieje się po filmie. Nie ma żadnych spoilerów, tylko to co wiadome, że Stark stworzył Ultrona.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się