Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tam1ek

PS Vita - Czy Warto? Warto! - Tamek i jego konsolka

Polecane posty

Tekst Jest w całości napisany przeze mnie - został umieszczony wcześniej na forum pclab.pl

(nick Starh Oryginalny tekst)

Forum źle scala tekst i ma ograniczenia dot. ilości użytych pików graficznych...wybaczcie więc z góry za tę formę

z9740242Q,Sony-PlayStation-Vita.jpg

Ale o co chodzi?

Artykuł ma za zadanie uświadomić czytelnika, że Vita to sprzęt od Graczy dla Gracza!

Niedługo minie ponad 10 miesięcy odkąd Vita zagościła w moich rękach i znalazła stałe miejsce w mojej torbie. Przez ten długi okres Vita ciągle się rozwijała - pojawiały się nowe gry oraz aktualizacje oprogramowania. Czy konsola żyję, a przede wszystkim czy opłaca się w nią zaopatrzyć? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście. 

Ahh te ceny...

Jedną z największych "wad?" vity jest jej cena. W dniu premiery wersja wifi kosztowała 999zł, teraz po kilkunastu miesiącach wersje Wi-FI można kupić za 700zł - to aż o 300zł taniej niż w dniu premiery. Ceny kart pamięci również spadły, za swoją memorke o pojemności 8gb zapłaciłem przy zakupię 170zł, teraz można ją wyrwać za mniej niż 100zł :)! Czy święta 2012 to więc czas na zakup handhelda Sony? Jeżeli chodzi o kwestie cenową to tak, dodatkowo w wielu sklepach możemy kupić tak zwany "bundle pack" czyli konsole z memorką i grą w komplecie. W empiku widziałem taki pakiet za 799zł! :)

Vita - jak to działa?

Szybkość działania Vity pozytywnie mnie zaskoczyła, nie ma tu miejsca na żadne spowolnienia, przycinki aplikacji. Menu jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Należy zwrócić uwagę na przyciski Vity. Grzybki, krzyżak, spusty oraz przyciski funkcyjne są bardzo dobrze rozmieszczone i wykonane. Niestety przyciski start/select są okropne :( A po nałożeniu gellaskinu ciężko jest nimi operować. 

Trzeba także napisać o wytrzymałości tego sprzętu. Podczas tych 10 miesięcy używania Vity na ekranie czy obudowie konsoli nie pojawiły się żadne rysy ani pęknięcia. Wyświetlacz to coś pięknego  - oledowy ekran wyświetla piękne, żywe kolory - pod tym względem nie można vicie nic zarzucić, (widać to szczególnie w Rayman Origins), nie występuję żaden lag, a reakcja na dotyk jest doskonała (po kilku aktualizacjach). Po najnowszym 2.0 - można uruchomić aż dwie aplikacje w tle (np. przeglądarkę + grę) 

Co do aktualizacji to ostatnio dostaliśmy tak zwany  firmware 2.0, który usprawnił działanie przeglądarki, dodał maila, ale co najważniejsze wprowadził obsługę PlayStation Plus! (o tym za chwile). Napisałem o przeglądarce, wypadałoby rozpocząć temat: 3g czy WiFi? - według mnie 3g to zbędny bajer w tym sprzęcie  :thumbdown: . Nie dość że zżera baterie jak głupi to trzeba jeszcze za to płacić. Ja jak chcę mieć neta na Vicie w podróży to po prostu biorę telefon i ustawiam w nim hotspota dla konsoli :) Kolejną wadą jest brak aplikacji na Vite, niby devy dostali narzędzia za darmo aby pracować nad programami znanymi nam np. z androida, ale do tej pory nic ciekawego nie wyszło. Bateria to temat rzeka... wytrzymuje 3-4 godziny w zależności od ustawień jasności ekranu oraz głośności. Mi tyle czasu wystarcza :)

Trzeba również wspomnieć, że Sony dotrzymało obietnicy i na Vicie pojawiła się dedykowana aplikacja youtube, która jest ciągle aktualizowana i ulepszana - bardzo mnie to cieszy :)!

Graj i pauzuj wszędzie

To jest to co pokochałem w tym sprzęcie! Nie ważne gdzie jesteśmy i w co gramy zawsze możemy uśpić Vitę jednym przyciskiem. Schować ją do plecaka, a 5 godzin później jednym dotknięciem palca obudzić ją i zacząć grać w tym samym miejscu, w którym skończyliśmy - BEZ ZBĘDNYCH LOADINGÓW. AWESOME, czegoś takiego brakuje mi w ps3. Trzeba dodać, że konsola w stanie uśpienia zużywa bardzo mało baterii - 1 dzień w tym stanie kosztuję baterię 1-3 % mocy. Nie musimy czekać aż Vita się włączy, po czym znów nerwowo czekać 20s na odpalenie się programu i załadowania stanu zapisu. Tu wystarczy jeden przycisk i już ponownie zagłębiamy się w świat gry. Prosta i fajna mechanika  :thumbup: 

(tekst pisany 3 miesiace temu)

Niestety po ostatnich dwóch aktualizacjach, konsolka pobiera więcej prądu w czasie uśpienia - szybciej się po prostu rozładowywuje ;/) 

Wsparcie nowego systemu

Trzeba przyznać, że sporo producentów wpiera maszynkę sony. Jednym z nich jest Ubisoft, który wydał ostatnio dość niezłego assasin's Creed Liberation. Inne firmy również nie pozostają obojętnie i tak ostatnio pojawiła się odświeżona Persona 4, EA games wydało najlepszą śćigałkę - Most Wanted, a Capcom Street Fighter X Tekken, a szef studia Team Ninja zapowiedział ostatnio na Vite Dead or Alive 5 Plus! Widać, że większe firmy widzą potencjał w handheldzie i będą go systematycznie wspierać.

PS Plus - VITA ŻYJE

Tak jest! Sony oficjalnie wprowadziło w listopadzie 2012 roku Playstation Plus na PS Vita. Dostaliśmy już na star: 

Uncharted: Golden Abyss

Gravity Rush, Chronovolt  

Tales from Space: Mutant Blobs Attack!

Pięknie nieprawdaż? A to jeszcze nie koniec! W tym miesiącu (grudzień) dostaniemy nową porcję gier:

Big Sky Infinit,

Mortal Kombat

Knytt Underground

Warto dodać, że kupując plusa teraz nadal zdążycie pobrać gry z listopada! :) Przy takiej ofercie, trudno mówić o braku gier na Vite! Warto dodać, że jeżeli ktoś posiada jeszcze ps3 to powinien po prostu skakać z radości! Za 160zł rocznie dostaniemy miesięcznie około 6 gier (3 na vite i 3 na ps3).  Jeżeli ktoś mi powie "nie ma w co grać" to po prostu zrobię to

Reasumując Vita + PS3 + plus = niebo dla gracza i brak nudy. Wystarczy wyłożyć 160zł i bawić się przez cały rok! Bez kupna nowych gier :)!

(moja subiektywna opinia, której fundamentem jest ilość spędzana przy konsolach)

Gry - czyli to co tygryski lubią najbardziej

Na Vite wyszła już naprawdę spora liczba tytułów i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Vita jest konsolą od graczy, dla graczy. I według mnie w tej kwestii spisuje się znakomicie! 

Wymienię tu kilka tytułów (niektóre opiszę) wartych uwagi:

1) Gravity Rush

7003220.jpg

Sony ma nosa do hitów, a szczególnie do Japan Studio, które zasłynęło z Pataponów or LocoRoco z psp. Teraz po raz kolejny japońska ekipa postanowiła wydać nową markę, całkowicie innowacyjny projekt. I wiecie co? UDAŁO SIĘ!   :D

Główną bohaterką Gravity Rush jest słodka, a zarazem niewinna blondynka, która budzi się w nieznanym sobie świecie i nie pamięta nic ze swojej przeszłości, ba nie zna nawet swojego imienia! Zastanawia się również dlaczego przyczepił się do niej jak rzep do psiego ogona czarny kot, który posiada specjalne moce. Nasze śliczne dziewczę jak to w większości tego typu gier posiada specjalne moce. Tym razem mamy do czynienia naginaniem praw grawitacji   ;) Dzięki temu możemy latać po lokacjach oraz przyklejać się do ścian niczym spiderman z komiksów marvela.

Na swojej drodze napotkamy ciekawe postaci, ale przede wszystkim będą to wrogowie - istoty nazwane Nevi. Typów stworków jest kilka, a walka z nimi różnorodna i często bardzo efektowna. 

Do dyspozycji mamy kilka umiejętności, które pozwalają nam walczyć oraz surfować podczas zaginania grawitacji. I tak możemy je po prostu kopać, ale przyłożyć im z pantofla z powietrza - kopniak grawitacji. Nasza bohaterka posiada również moc telekinezy i może podnosić otaczające ją przedmioty, po czym ciskać nimi w wrogów. Trzeba dodać, że każdy potwór ma swój słaby punkt i okładanie go na "pałę" nie przyniesie dobrego rezultatu. 

Graficznie jest pięknie. Wszystko chodzi w stałej liczbie fpsów, a miasto po którym się poruszamy z powietrza wygląda obłędnie. Czy napisałem już, że w grze występuję otwarty świat? Tak, Gravity Rush to sandbox! Możemy wykonywać questy główne, poboczne, dodatkowe zadania tzw. wyzwania, za które dostajemy pokaźną liczbę kryształów, za które UWAGA ulepszamy zdolności naszej bohaterki! Tak Panowie w tej grze występuję syndrom upgrade! :) Mamy nawet swój dom, do którego musimy zdobyć umeblowanie   :D

Należy wspomnieć o przerywnikach w grze, które są komiksowe  a używając żyroskopu możemy je obracać i ujrzeć ich głębie

Gravity-Daze-PS-Vita-4-600x340.jpg

Muzyka w tej grze jest również fantastyczna, zresztą wystarczy posłuchać tego utworu:

Gravity Rush jest według mnie grą, na która czekali wszyscy posiadacze Vity - w tym i ja :) Jest to produkcja, dla której warto kupić tę konsolę. Nie jest to żadna kontynuacja, czy odświeżona marka, jest to nowa nowatorska i innowacyjna gra, przy której można spędzić od 10 do 20 godzin. Do tego mają wyjść do niej jeszcze 2 DLC, które wydłużą rozgrywkę i dodadzą trofea.

Jest to aktualnie najlepsza gra na Vite.

10fvzte.jpg

2) Rayman Origins - Czyli jak powinno się robić współczesne  platformówki

rayman-origins-1.jpg

Oh Rayman, sweet Rayman ile to czasu minęło od twoich ostatnich przygód. Tyle czekania i wielkie nadzieje pokładane w tej produkcji. Mogę na wstępie śmiało, z pewną odpowiedzialnością powiedzieć, że do wydania GR ten tytuł był najlepszą produkcją na Vite. Nasz mały, skoczny bohater wrócił w wielkim stylu. Fabuła eee no wiecie ratowania świata iiiii no ratowanie świata  :E 

Historia w tej grze jest absurdalna jak zresztą w każdym Raymanie i oczywiście nie przedstawiona na pierwszym planie. W tej grze chodzi przede wszystkim o zabawę podczas obcowania z tym tytułem. Kreska budująca klimat jest po prostu nieziemska, dzięki niej twórcy zbudowali tak głupawy humor, że aż śmieszny w odbiorze :)

Nowe dziecko UBI prezentuje najlepszą jak dotąd grafikę na handheldzie od Sony.  Przechodzenie przez kolejne poziomy jest przyjemne i nie powoduje frustracji - poziom trudności czasami jest naprawdę wysoki, tylko że w tym przypadku nawet kiedy giniemy, któryś raz z kolei to wiemy, że gra nas nie oszukuje. Po prostu popełniliśmy błąd :)  Plansz i światów jest naprawdę dużo i trzeba się mocno wysilić aby zdobyć wszystkie "znajdźki" w grze :) To czyni nowego Raymana grą. przy której spędzi się naprawdę sporo czasu. Etapy nie są monotematyczne, ba takiego zróżnicowania już dawno nie widziałem. Trafiamy tutaj do lokacji znajdujących się na ziemi, jak i pod wodą, w pod ziemnych krainach uprzykać nam życie będą rozmaite żywioły, takie jak ogień, woda oraz wiatr, a ponadto pobiegamy po pustyni. 

Rayman na Vite ma jednak jedną bardzo bolesną wadę - BRAK trybu kooperacji   :(

Dlatego też gra jest tylko b.dobra, a nie wybitna :)

35nbyxj.jpg]

3. Uncharted: Złota Otchłań

Uncharted-Golden-Abyss.jpg

Drake po raz pierwszy zagościł na przenośnej konsoli. Wyszło dobrze, ale mogło być lepiej!

Przede wszystkim gra wygląda fenomenalnie! W dniu premiery kiedy po raz pierwszy odpaliłem nowe Uncharted szczęka opadła mi na podłogę. Niestety piękna grafika skutkuje spadkami fpsów.

Gra pod względem obszarów niestety rozczarowuję, nie mamy tutaj pustyń, obszarów pokrytych śniegiem. Przez całą grę akcja dzieje się w dżungli. Muzyka trzyma poziom odsłon z czarnego chlebaka, niestety polski dubbing jest fatalny - rade daje tylko Boberek. 

Produkcja miała pokazać możliwości Vity, dlatego też sterownie zostało wzbogacone o "mizanie" po ekranie czy wykorzystanie żyroskopu. Szczerze powiedziawszy jest tego tu aż nad to! Liczba zagadek, w których zostajemy zmuszeni do wykorzystania dodatkowych funkcji jest po prostu zbyt duża, przez co robi się po pewnym okresie czasu monotonna. Dodatkowo wszelkie zagadki, mapki i inne duperele wpływają na znaczne spowolnienie akcji i są szczutymi wydłużeniem gry.  Kolejnym zarzutem wobec gry jest jej liniowość oraz brak trybu multi. O ile liniowość rozgrywki ratują skrypty i fajna eksploracja świata, o tyle braku zaimplementowania multi nie można wytłumaczyć. Gra mogła być naprawdę udaną produkcją, a wyszła po prostu dobra.

qprln4.jpg

4) Mortal Kombat

MK-Vita.jpg

Jest to praktycznie taka sama gra, która zagościła w napędach naszych ps3. Bez języka polskiego, ale za to z całym kontentem DLC, który wyszedł do tej pory. Kieszonkowy port Mortala jest niestety dużo brzydszy od swojego brata z konsol stacjonarnych. Będąc szczerym wygląda jak gra z ps2. Grafika nie jest jednak najważniejsza w tego typu tytułach. Ważne jest to, że gra działa w 60 fpsach oraz jest bardziej rozbudowana niż jej pierwowzór. 

Port na Vite dostał swoją własną wieże wyzwań, zawierającą ich aż 150! Większość z nich została stworzona z myślą o nowych funkcjach i możliwościach jakie daje Vita developerom. Mamy więc możliwość ścierania palcem krwi z wyświetlacza, wykonywania fatality za pomocą wyświetlacza. Żyroskop został użyty do min-gierki "test your balance", a dotykowy ekran do "Test your slice" czyli krwistego Fruit Ninja znanego z androida :)

Grafika tak jak już napisałem czterech liter nie urywa, ale w takich grach liczy się przede wszystkim grywalność, a nowy mortal naprawdę daje radę! Loadingi są krótkie, walki efektywne i często epickie, postaci masa więc wybór 1 klasa! :) Dodatkowo możemy zmierzyć się z innymi graczami, bo w grze nie zabrakło na szczęście trybu MULTIPLAYER :) Fani bijatyk na pewno będą uradowani!

296ne35.jpg

CD...

UP - Dzięki

Wybaczcie za brak filmów w miniaturkach oraz tak małą ilość obrazków, ale forum ma blokady, których nie przeskoczę

:(

5) Most Wanted

screenshot_292811_thumb_wide620.jpg

EA games zdecydowało się wypuścić wyścigi na nasza konsolkę i to jakie - same Most Wanted od studia Cryterion. Jak to często bywa przy portach z innych konsol, obawiałem się że nowy NFS będzie crapem i.... myliłem się! Cryterion odwalił kawał dobrej roboty i stworzył grę więcej niż dobrą. Jest to aktualnie najlepsza gra wyścigowa na PS VITA. Grafika jest piękna, samo prowadzenie samochodów bardzo przyjemne. Most Wanted jest więc niesamowitym doświadczeniem - na 5 calach gra ma po prostu swój urok, który owija gracza i nie pozwala mu wyłączyć konsoli. Czy trzeba lepszego argumentu aby sięgnąć po nowego NFSa? Chyba nie!

2qv5shl.jpg

6) Persona 4 Golden

554080_10151050150921895_1564907116_n-64

Persona 4 golden to po prostu odświeżona gra z ps2 wydana na naszą kochaną Vite. Można by o niej pisać dużo hmm.. w sumie tyle ile zajmuje ten cały tekst, jest jednak mały kawałek, który chciałbym zacytować i podpisać w 100% - napisane przez Beniamina Durskiego

Persona 4 to fenomenalna gra, wypełniona po brzegi zawartością. To tytuł, który wprowadza równowagę pomiędzy tradycyjnym, staro szkolnym zwiedzaniem labiryntów i życiem ucznia w japońskiej szkole. Jest to w zasadzie rozbudowane RPG, gdzie nasze decyzje i działania mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę, a wszystko to dzięki systemowi połączeń pomiędzy postaciami. Sama historia jest bardzo rozbudowana i wcale nie zanika z postępami w grze, a wręcz wciąż zaskakuje nas czymś nowym by gracz nie poczuł nudy i znużenia. Jeśli macie ochotę na twórcze rozwinięcie japońskiego RPG lub po prostu należycie do tych, którzy od dłuższego czasu powtarzają, że Japończycy stoją w miejscu i zjadają własny ogon, to sprawdźcie Personę 4. Obiecuję, że się nie zawiedziecie, a wręcz będziecie zachwyceni, bo choć deweloper zaczerpnął ideę z podstaw gatunku to zdecydowanie poszedł w innym kierunku. Nie mamy typowego klimatu fantasy, gdzie bohater z wielkim mieczem ratuje świat, bo tak. Tutaj przede wszystkim czujemy się uczniem, tylko takim, który przypadkowo zauważył, że może wejść do telewizora.

2iive8.jpg

6) Little Big Planet

LittleBigPlanet_Vita-600x300.jpg

Oczywistym faktem było to, że prędzej czy później LBP wyjdzie na Vite. I robi to z wielką klasą, bo to jedna z najlepszych gier na naszą konsolkę! Gra nie różni się zbytnio od PS3 - piękna grafika, dynamiczna grafika, świetne animacje! Dodatkowo w polskiej wersji narrator jest po prostu boski :)! Sony jak zwykle na + jeżeli chodzi o dubbing. Muzyka? Jak w każdej części LBP - jest por prostu świetnie dobrana i bardzo fajnie urozmaicona zależnie od lokacji, w której się znajdujemy. Wady? Niestety długość - około 5 godzin. Naszczęscie mamy mapy z wyzwaniami, które przedłużą nam czas rozgrywki. Multi? Niestety wypełnione jest lagami, ale jeżeli już działa to gra się miodnie. Trzeba również wspomnieć o trybie kreacji - tak jak na ps3, użytkownicy mogą tworzyć swoje plansze - dzięki temu nie możemy się nudzić ani na moment! Co do wykorzystania ekranu i tylnego panelu to zostało to bardzo fajnie wykorzystane - możemy poruszać blokami, przechylać konsolę aby poruszać pojazdem itp. Gra jest po prostu must havem dla fanów platformówek!

6) Assassin’s Creed 3: Liberation

acl_screenshot_02tcm1953980.jpg

Co tu dużo powiedzieć o nowym Assasynie na Vite hmm? 

AC 3 liberation to Pełnoprawna gra z serii, zawierająca niemal wszystkie atrakcje charakteryzujące „duże” odsłony cyklu. Zwiedzimy w niej bardzo dobrze zaprojektowane miasto, wykonamy wiele misji w tym weźmiemy udział w epizodzie prezentującym Meksyk. Dostaniemy tu garść nowych pomysłów - przebieranie, nowe minigry czy też ciekawe zadania poboczne. Ubi nie zapomniało również o funkcjach Vity - ekran + tylny touch pad zapewnią nam trochę inne spojrzenie na serię Assasin's Creed. Trzeba również przyznać, że gra nie wygląda źle, ba na 5 calowym oledzie w ruchu prezentuję się bardzo ładnie! Dodatkowo gra jest dość długa i zapewnia kilkanaście godzin rozgrywki, co na ówczesne standardy jest bardzo dobrym wynikiem. Nie jest produkcja idealna, ale na pewno dla fanów serii warta zakupu! 

Według mnie to solidna produkcja, której jednak sporo brakuję do assasyna ze stacjonarnych konsol. Nie zmienia to jednak faktu, że opłaca się w nią zaopatrzyć - na 5 calach wygląda pięknie i to w końcu assasin's creed! Trzeba się po prostu przyzwyczaić i zrozumieć, że Vita dla ubisoftu to młode urządzenie :)

7) PS Vita obsługuję gry z PSOne!!

3492s6r.jpg

Na europejskim blogu PlayStation opublikowano sporą liczbę produkcji z PSone, które po ściągnięciu aktualizacji 1.80 można uruchomić na PlayStation Vita. Możliwe jest zarówno nabycie wymienionych tytułów, jak i pobranie tych wcześniej zakupionych na PlayStation 3. Mniej optymistyczna wiadomość jest taka, że nie wszystkie gry ze starszej konsoli firmy Sony dostępne na PlayStation Store są kompatybilne z PlayStation Vita. 

Gry, o których nie wspomniałem

Jest wiele bardzo dobrych produkcji, które po prostu nie zmieściły się w tym tekście. Chodzi mi tu o:

- MGS HD 

- FiFe

- Super Stardust

- WipEout 2048

- Disgaea 3: Absence of Detention

I wiele, wiele innych. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie - od gry akcji, wyścigów aż po Jrpga czy też gry z ps one jak np. crash/FF itp.

Puk Puk - nadchodzące gry warta uwagi!

Tearaway - nowa gra twórców Little Big Planet tylko na PS Vita!

z12310615Q.jpg

Mnie osobiście urzekła i jako posiadacz Vity na pewno kupie - 100%!

cytat z serwisu Polygamia

Świat z papieru wygląda ślicznie, ale to nie wszystko co oferuje dzieło Media Molecule. Tearaway to przede wszystkim pokazówka sposobów sterowania wrzuconych do Vity. Posmyramy ekran, pomiziamy tylny panel dotykowy, podmuchamy tu i ówdzie. Będą zagadki, będą elementy zręcznościowe, będzie przede wszystkim sympatycznie. MM zapowiada, ze w trakcie zabawy świat gry przenikać będzie się z tym rzeczywistym.

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie weźmiemy sprawy w swoje boskie ręce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soul Sacrifice - Połączenie Monster Huntera z Demon Souls

Soul-Sacrifice_2012_08-22-12_005.jpg_600

Kiedy bohater Soul Sacrifice przebywa w lochach swojego dawnego mentora, ukazuje mu się księga (a raczej dziennik), w którą się przenosi i przeżywa to samo co jej autor.

Tak w skrócie wygląda wątek fabularny w najlepiej zapowiadającej się grze, która zmierza tylko i wyłącznie na PlayStation Vita.

Kilka cech jakimi się będzie mógł pochwalić Soul Sacrifice:

- bardzo ciężki klimat i prawdziwe fantasy,

- ogromni bossowie,

- przeciwnicy będą przypominać postacie z mitów i legend,

- duża większość przeciwników to oryginalne twory autorów,

- nasz bohater musi używać magii z rozwagą, inaczej również przeobrazimy się w monstrum

Vita czy 3ds

3DS-vs-Vita.jpg

Brat ma 3dsa, ja zakupiłem Vite. Według mnie zakup sprzętu jest uzależniony nie od samej konsoli, jej specyfikacji itp. rzeczy, ale przede wszystkim od indywidualnych gustów użytkownika tj. gier, które mu się podobają i w które pragnie zagrać. Na 3dsie miło wspominam chwile z zeldą (piękny soundtrack) czy marianem 3D Land, w RE Revelations jeszcze nie grałem, ale na pewno to nadrobię Efekt 3d faktycznie jest świetny, ale ma też swoje wady. Męczy oczy, obciąża znacznie baterie i to chyba by było na tyle. Innym minusem 3dsa po ponad roku bycia na rynku jest zbyt mało gier dostępnych dla graczy EU, ponieważ wiele świetnych gier wydane zostaje tylko w Japonii, a jeżeli wydawca zdecyduję się wydać grę w EU to niedość, że trzeba na nią czekać wiele miesięcy, to i nakład często jest tak mały że ciężko ową grę dostać patrz Tales of the Abyss - świetny rpg, ale w takich astronomicznych cenach, że ręce opadają.

Kolejnym minusem 3dsa, a może raczej nintendo to brak zainteresowania naszym rodzimym krajem. Zero reklam, promocji. Ceny od premiery takie same i gdyby nie allegro i kupno używek to byłoby tragicznie! Warto porównać zachowanie Nintendo do kroków Sony, które od kilku lat inwestuję w nasz rynek i dba coraz bardziej o polskich graczy. 

VITA po wprowadzeniu przez SONY PS + stała się według mnie najlepszym sprzętem przenośnym do grania na rynku! Dlaczego? Otóż za 160zł otrzymujemy masse gier + ciągłe wsparcie od sony. Jeżeli mamy do tego jeszcze PS3 to nie możemy się nudzić! Jeżeli zastanawialiście się nad kupnem Vity, to teraz warto się w nią zaopatrzyć, ponieważ gry są, plus jest... a sama konsola to świetny sprzęt

Potwierdze, artykuł naprawde bardzo ciekawy, dobry.. może niech ten kto ma VITĘ się wypowie - np CTSG, on sam nagrywa z niej więc problemu w tym nie będzie raczej :)

Serio uważasz, że cena konsoli jest zbyt wysoka? Swoją Vitę kupiłem przedpremierowo równo za 900zł (Wi-Fi), a przypomnę, że PSP w dniu premiery kosztowało u nas ponad 1500zł. Wydaje mi się również, że 3DS premierowo również kosztował 9 stówek. Moim zdaniem cena konsoli jest bez zarzutów.

I nie rozumiem do końca jednego - napisałeś, że Gravity Rush to obecnie najlepsza gra na Vitę. Zgadzam się, że to świetny tytuł który dla wielu osób okazał się być system-sellerem, ale niżej wymieniasz 2 gry z wyższym meta-score. Pomijam już fakt, że nie wymieniłeś kilku innych gier z 90+, ale zastanawia mnie ta ocena GRa. Nie brzmiało to jak subiektywna opinia, a stwierdzenie faktu któremu sam później zaprzeczasz. ;)

Ze swojej strony dodam, że kupując Vitę warto rozważyć już na starcie zakup karty 32GB nawet jeśli planujecie kupowanie gier w wersji pudełkowej (gra trzymana jest na specjalnej karcie, a nie w pamięci konsoli) a nie wersji cyfrowych (gra trzymana jest na karcie pamięci, normalne tytuły ważą średnio po 3-4GB).

Serio uważasz, że cena konsoli jest zbyt wysoka? Swoją Vitę kupiłem przedpremierowo równo za 900zł (Wi-Fi), a przypomnę, że PSP w dniu premiery kosztowało u nas ponad 1500zł. Wydaje mi się również, że 3DS premierowo również kosztował 9 stówek. Moim zdaniem cena konsoli jest bez zarzutów.

I nie rozumiem do końca jednego - napisałeś, że Gravity Rush to obecnie najlepsza gra na Vitę. Zgadzam się, że to świetny tytuł który dla wielu osób okazał się być system-sellerem, ale niżej wymieniasz 2 gry z wyższym meta-score. Pomijam już fakt, że nie wymieniłeś kilku innych gier z 90+, ale zastanawia mnie ta ocena GRa. Nie brzmiało to jak subiektywna opinia, a stwierdzenie faktu któremu sam później zaprzeczasz. ;)

Ze swojej strony dodam, że kupując Vitę warto rozważyć już na starcie zakup karty 32GB nawet jeśli planujecie kupowanie gier w wersji pudełkowej (gra trzymana jest na specjalnej karcie, a nie w pamięci konsoli) a nie wersji cyfrowych (gra trzymana jest na karcie pamięci, normalne tytuły ważą średnio po 3-4GB).

Co do ceny konsoli - to indywidualna kwestia, każdy inaczej patrzy na to + wlicz w to "chorą" cenę jaką żąda Sony za karty pamięci ;/ 

Gravity Rush - recenzenci i ich punkciki swoje, a moje odczucia swoje :)

Persona 4 - tak gra lepsza, ale niedostępna na naszym rynku (chyba, że sprowadzimy z pewnego kanadyjskiego sklepu) 

Co do gier, jeżeli miałbym wymieniać i opisywać je wszystkie, to nie starczyło by mi tu miejsca. 

Co do karty, to jeżeli ktoś ma wykupionego ps plusa to 16 gb karta jest w tym przypadku minimum.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik