Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krapsy

Wybór słuchawek oraz klawiatury (400,350 zł)

Polecane posty

Witam. Tym razem chcę się doradzić Was jakie wybrać słuchawki i klawiaturę do gier: CS 1.6, CS GO, BF4 itp. - podam Wam moje typy i powiedźcie, które by się najbardziej nadały (nie piszcie swoich typów, bo i tak nie będę ich brał pod uwagę). Interesuję mnie "cudowna" oraz czysta jakość dźwięku, dobra wygłuszenie, w miarę ogarnięty mikrofon (gdyż będę korzystał z tego co będzie w słuchawkach) oraz żeby były wygodne po długim graniu (np.10 h) - co do słuchawek. Jeśli chodzi o 'klawę' ma być nie za głośna (gdyż często gram w godzinach nocnych, a nie mieszkam sam i czasem irytuję to domowników).

Klawiatury:

Razer DEATHSTALKER 

Razer Lycosa 

Która będzie lepsza? :)

Słuchawki: 

QPAD QH-90

HyperX Cloud Black/White

SteelSeries Siberia V2

Razer Kraken Pro Green

Razer Kraken Black 7.1

Którę będę najlepsze :)

Czekam na typy i uzasadnienie czemu to, a czemu nie to. Z góry THX!

PS: Nic nie wspomniałem o myszce, hehe - mam już Zowie FK2 ;) A i jeszcze jedno do CS'a lepszy monitor 24" czy 27", czy może 21,5" ? :D

Klawiatury Razer omijaj szerokim łukiem, jak słuchawki czy myszki robią naprawdę dobre, tak ich klawiatury można wyrzucić na śmietnik, zaś designerów postawić pod ścianą i rozstrzelać. Miałem Deathstalkera i aktualnie ta mega droga klawiatura leży gdzieś rozwalona na wysypisku odpadków. Gorszej klawiatury ludzkość nigdy chyba jeszcze nie stworzyła. Bardzo niewygodne klawisze - trzeba je solidnie wcisnąć, na większości klawiatur wystarczy wciśnięcie, tutaj ta przestrzeń między klawiszem i obudową jest tak mała, że czasami klawisze się po prostu zacinają.

Jeżeli szukasz klawiatury do gier FPS to najlepszym wyjściem jest w mojej ocenie klawiatura o niskim profilu - czyli takim gdzie wystarczy muśnięcie po klawiszu, by się wdusił. Daje to płynność ruchu w grze i natychmiastową reakcję palec-akcja. Są do tego ciche. Dla przykładu Logitech K740 Illuminated, podświetlana przewodowo/bezprzewodowa klawiatura o nawet bardziej niż "laptopowych" klawiszach.

Słuchawki. Tutaj mamy specjalny temat do tego, zajrzyj do działu technicznego i tam do podpiętego tematu o słuchawkach. Sam testowałem SteelSeries Siberia V2 oraz posiadam od ponad roku Razer Kraken 7.1. Syberia wypada blado, słaby mikrofon oraz przeciętna jakość dźwięku za taką cenę. Razer jest bardzo dobry, ma genialny mikrofon do grania oraz porządny dźwięk. Problemem jest jedynie wykonanie tych słuchawek - sam plastik.

Ogólnie rzecz biorąc - nie ma sensu wydawać +100 złotych za samo logo Razer na produkcie. Jedyną rzeczą wartą uwagi i jednocześnie dobre cenowo są myszki Razera. Doskonałe, wielofunkcyjne, precyzyjne i konfigurowalne na pierdyliard sposobów (makra, skróty systemowe, zmiana czułości, czy nawet całego profilu guzików na inną grę).

W Razer Kraken Pro Green mamy poza plastikiem ten materiał (gąbka czy coś w tym stylu), a w 7.1, racji sam plastik.

Co do klawiatur od Razera słyszałem pozytywne opinie, a odwrotnie co do myszek. Myszki i tak nie zmienię, bo Zowie FK2 już zamówiłem, testowałem w sklepie itd, i wszystko ładnie pięknie. Jeśli chodzi jeszcze o słuchawki to bardzo dużo słyszałem pozytywnych opinii o QPAD'ach, ale tych za 950 zł, a nie tych za 450 zł, ale firma ponoć na prawdę porządna i sam już nie wiem :D

Ja zaproponuje inne słuchawki. Mianowicie Superlux hmc631. Dobre wykonanie, zaskakująca jakość dźwięku(zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę cenę), niezły mikrofon.

Ktos Ci dobrze radzi a ty masz bol dupy za przeproszeniem , gowno wybierzesz gowno kupisz nie chcesz rad to nie pytaj o zdanie kogos kto ma wieksze doswiadczenie niz ty

Zgodze się z Ray'em w tych "gamingowych" słuchawkach płaci się głownie za logo i napis "RAZER" czy "SteelSeries". Słuchawki kosztuja w c*** a jakość dzwieku maja jak najtansze słuchawki z tesco.

Chyba trochę przesadzacie. Póki co jedyna osobą ze wspomnianym bólem dupy jest Ray. Może trochę ochłoń bo to raczej nie jest miejsce na wyładowywanie frustracji.

Nie wyladowuje frustracji tylko mowie jak jest, ktos dobrze radzi a on sobie nic nie da wmowic bo wie lepiej, w takim razie na ..... ten temat? To tak jakby chcial kupic szybki samochod i uparl by sie na ferrari z silnikiem od malucha i za nic w swiecie nie dal sie przekonac ze to jest shit.

Edytowano przez Broda ty
Wykropkowany wulgaryzm to wciąż wulgaryzm ;)

Nie bardzo tak. Ferrari z silnikiem malucha nigdy szybkie nie będzie. To raczej jakby chciał kupić R8 lub 911 i tylko jedne z tych dwóch a ty byś mu doradzał Nissana GTR bo ma podobne osiągi (nie wiem, może?) ale jest dwa-trzy razy tańszy.

Jak chce wybierać Razera to niech wybiera Razera. Nie musisz mu na siłę wciskać swoich propozycji, które autor odrzucił.

Co do tematu, to z tych rzeczy uzywałem i nadal używam SteelSeriers Siberia V2. Jakość dźwięku jest bardzo dobra ( używam wersji z interfejsem USB, ze zintegrowana karta dzwiękowa), słuchawki są lekkie, przez co długie granie nie jest przesadnie uciążliwe. Jakość wykonania jest zadowalająca, jednak wszechobecnośc plastiku budzi obawy.

Mikrofon jest dobry, bez szału, ale na TS, Skype i tym podobne starcza.

@Sadocha Kiedys kupywalem te gamingowe słuchawki miałem 4 czy 5 modeli m.in. Creative, Plantronics,Logitech,SteelSeries. Teraz mam superluxy hmc631 i dzwiek jest o niebo lepszy.

Każdy kupuje co chce bo w koncu to sa jego pieniadze. Ja nie zaplacilbym dwa razy tyle za cos gorszego, no ale jak autor chce to niech ma. Chciałem pokazac swoja propozycje bo według mnie jest lepsza, wyjdzie taniej albo podobnie cenowo. Rownież chciałem by autor nie narzekał ze powiedzieli mu na forum "bierz to" a pozniej okaze sie że te "polecane" słuchawki beda lipne.

Nie chce urazic autora ale ten temat wyglada tak. Dobra czesc chce kupic to, napiszcie czy to jest ok. Nie chce zadnych innych propozycji bo i tak pewnie kupie to ale sam nie wiem.

Damn, znowu troche hejtuje :D

Widzę, że RayPear się rozszalał w owym temacie ;) 

Bert, po pierwsze wiem co chcę i nie obchodzi mnie to czy te co mi doradzacie będą lepsze od tych 5 co ja napisałem wyżej. Jak dla mnie same QPAD'y są 100x lepsze od Superlux'ów czy Logitech'ów, a że pytam czy te słuchawki w ogóle się do czegoś nadają czy jak kupię to po tyg. się rozsypią i mikro już będzie OFF to wiesz... 

Do zamknięcia, bo zaraz znowu RayPear tutaj wjedzie.

No cóż chciałem dobrze... Uwierz mi. Na każdym (albo prawie) forum ktoś poleciłby ci inne słuchawki, nie te które wymieniłeś. Ja powiem ci, że przepłacisz te qpad'y. Serio. Ale rób jak chcesz ;) Tylko nie wiem dlaczego prosisz o radę skoro już sam wybrałeś :P

Wybrałem 5 różnych, więc któreś z nich też trzeba wybrać. Tu nasuwa się rada. A to, że chciałeś dobrze to ja wiem, nie mam Ci za złe przecież, że mi doradziłeś Superlux'y, ale jak mówię, raczej się na nie nie zdecyduję.

Po prostu jak masz wydac tyle kasy i zakladasz temat na forum to ktos zawsze chce pomoc, a jak wybrales szajs to chce go odradzic, tak jak z prockami AMD troche, przychodza ludzie pisza ze prosza o zlozenie kompa i mowia ze chca procesor amd bo jest lepszy w grach od intela a potem 10 nastepnych postow to przekonywanie, ze intel w grach jest lepszy. Jak ja pytam o cos na forum to biore pod uwage opinie ludzi z forum, bo zwyczajnie jakbym mial o tym pojecie to wybralbym sam. Nie chcialem nikogo hejtowac tylko uswiadomic Ci o co chodzi i ustrzec przed zakupem ktorego mozesz zalowac. Tak jeszcze do tematu , mozesz pojsc do sklepu i zobaczyc te sluchawki, oraz czesto posluchac jak graja.

Wybaczcie za poprzednie wulgi

Odświeżę, ten temat, gdyż mam jeszcze pytanie co do słuchawek.

Czy jeśli mam kartę dźwiękową zintegrowaną Realtek opłaca mi się kupować słuchawki nawet jakieś za ponad 150 zł? Bo z tego co czytałem, to jeśli nie mam jakiejś dobrej karty dźwiękowej to te "drogie" słuchawki będą działać jak jakieś najtańsze z supermarketu. Więc myślę czy opłaca mi się wymieniać moje obecne GAMECOMy na Razer/Qpad/SuperLux czy to jest nieopłacalne z obecną kartą dźw., której wymienić nie mogę (laptop) - chyba, że przez USB, ale nie liczyłem takie wydatku do słuchawek jeszcze, więc lipa.

Chodź jak Razer 7.1 ma ten wirtualny system dźwięku + jest wspierany przez Razer Synaphs to może byłoby lepiej bez dobrej dźwiekowej niż w obecnych GAMECOMach. HM >?

Grać, przede wszystkim w CSa i chcę mieć dobrą jakość dźwięku + jeszcze lepiej słyszeć strzały czy kroki niż dotychczas na obecnych słuchawkach, które raczej do gier FPS nie są :D Chodź i tak wiele w nich słyszę, z przyzwyczajenia "gry na słuch" :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez kolomichal
      Witam wszystkich graczy. Mam bardzo duży problem, mianowićie chodzi o to że jeszcze 2 dni temu grając w csa miałem ping w granicach 5-20 natomiast nagle coś sie stało i mam i caly czas mam w granicach 400-500 plus co chwile skacze do 800... Może wie ktoś co zrobić. 
      Nie instalowałem niczego, jedyne co to skinów kilka wygrałem 
      Robiłem speedtesty i wszystko jest okej niby
    • Przez xkubvix
      Witam wszystkich, otóż mam taki problem że posiadam od około 2 tygodni laptopa asus rog gl553 vd (i 5, gtx 1050). Wczoraj normalnie użytkowałem laptopa i klawiatura była podświetlona. Dzisiaj włączyłem laptopa i podświetlenie nie działa, oprócz przycisku on/off który świeci się na czerwono. Jakieś porady co mogę zrobić?
    • Przez xkubvix
      Witam mam pytanie. Czy na internecie(łącze się przez wi-fi) z pobieraniem 8-15 mbns, wysyłaniem 4-8 mbns i pingiem 19-30 da rade grać w cs?
    • Przez Predo
      Witam,
      mam ostatnio problem z wysokim pingiem.
      Zauważyłem, że mój cs wykorzystuje jedynie 0,2mbs kiedy mój internet ma szybkość 2-3mbs.
      Jak zapobiec tego typu procesowi i sprawić, aby gra wykorzystywała w 100% szybkość mojego internetu?
    • Przez byqu
      Siemanko, szukam osób do wspólnej gierki w:

- Battlefield 4 (aktualnie najczęściej teraz gram i głownie do tej gry szukam osób, nie mam premium, gram na podstawce) 
      - Battlefront ( mam edycje ultimate ze wszystkimi dlc)
      Jeśli ktoś byłby chętny to zapraszać na originie jakoś się zgadamy Nick: Bykunia

Jakiś specjalnie wymagań nie mam, ważne aby dobrze się bawić. Wiek 16+ jak już, no i obowiązkowo micro.

Także czekam i mam nadzieje, że będzie fun

Jeśli ktoś też jest zainteresowany pogranie w inne gierki to podaje link do steama
      https://steamcommunity.com/id/EXOS1994/

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik