Skocz do zawartości
Pr0creation

Czy ten komputer to dobry wybór ?

Polecane posty

Witam , zastanawiam się nad kupnem tego komputera + karta ( Linki na dole ) . Zaznaczam że będzie to mój pierwszy komputer przeznaczony do grania , wcześniej grałem tylko na konsoli i zdecydowałem że przerzucę się na PC . Jeśli nie to , to co mi polecacie ? Mój budżet to 1600 zł ( ewentualnie 1700 zł ). Nie wiem czy za taką cenę uda mi się dostać coś na czym będę mógł grać w np : Crysis'a :/ .

Komputer ----> http://allegro.pl/komputer-4x3-0gh-ddr3-8gb-ati6550-dvd-hdd-500g-i3088707813.html

Karta ----> http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7770-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-i3075286425.html

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Jednym słowem: nie.

Najlepsze co możesz wziąść w tej cenie to taki zestaw:

procesor Intel Pentium G 2020, 2.90GHz BOX
płyta główna ASUS P8B75-M LX
pamięć RAM DDR3 4096MB PC1333 CL9
karta graficzna Sapphire Radeon HD7850 1024MB DDR5/256b
dysk twardy Seagate 500GB (ST500DM002)
napęd DVD Asus DRW-24B5ST
zasilacz High Power HPC-500-G12S
obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

Znajdziesz wszystkie części na morele.net

PS: Najlepiej dozbieraj do 2500zł i kup coś lepszego.

Jednym słowem: nie.

Najlepsze co możesz wziąść w tej cenie to taki zestaw:

Znajdziesz wszystkie części na morele.net

PS: Najlepiej dozbieraj do 2500zł i kup coś lepszego.

A czy na takiej składance jaką podałeś pogram w nowsze gry takie jak właśnie crysis 3 czy Assasin 3,chociażby na najniższych ustawieniach graficznych ?

Pograsz nawet na wysokich ustawieniach w wysokiej rozdzielczości lecz nie jest to zestaw na przyszłość ponieważ prawdopodobnie za rok będziesz musiał już wymienić procek i kartę graficzną oraz dokupic 4GB pamięci ram.

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-Luty-2013-t

Tutaj masz ciekawe zestawy (najpóźniej jutro, będzie aktualizacja tematu dla marca).

Z tym co ty podałeś, to nic nie zrobisz. Sprzęt kolegi YooMana będzie się dobrze sprawował, ale jak wspomniał. Będziesz musiał w przyszłości kupić lepszy procek, np i5 i dodatkowe 4GB ramu.

Czyli masz budzet 1600 zl tak 

a moze chcialbys cos takiego co bf3 na ultra ucisnie crysisa na wysokich a bf4 (bedzie wykorzystywal 80% silnika frostbite 2.0 wymagania ida na chlopski rozum)

bedzie dzial no na srednich z 60 klatkami.

jesli tak to jeszcze troche uzbieraj a potem bierz ten zestaw 

>>>>>KLIKNIJ ABY ZOBACZYC ZESTAW<<<<<

Naprawde warto dozbierac niz potem narzekac 

@UP: W zestawie którym podałeś nie ma obudowy i nagrywarki a po za tym bardziej niż i5 2400 polecałbym i5 3470 i inną płytę główną. Do tego 8 GB Ram całkowicie wystarczy ... a GTX660 ma tą samą wydajność co HD7850.

Autorowi proponował bym przeczytanie tego wątku o "gotowcach" na allegro 

http://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie-i-za-ile-najlepiej-kupic-komputer-Czego-unikac-Czyli-STOP-GOTOWCOM-t

Masz tutaj aktualne zestawy komputerów. W twoim przedziale cenowym akurat jest zestaw który da radę Crysisowi ;) 
http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-Luty-2013-t

Hmmm ... Więc co by było lepsze ?

to :

CPU:Intel Core i3-3220
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 
MOBO:Gigabyte GA-B75M-D2V 
GPU: Sapphire ATI Radeon HD7770 1GB DDR5/128bit
HDD:Seagate 500GB SATA3
PSU: Corsair VS Series 450W 
Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST 
CASE:SilentiumPC Brutus 410 

to :

czy może to : 

CPU:AMD Phenom II Quad Core X4 965

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
MOBO:Gigabyte GA-78LMT-USB3
GPU: PowerColor ATI Radeon HD6870 PCS+ 1GB DDR5/256bit
HDD:Seagate 500GB SATA3
PSU: Corsair VS Series 450
Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST 
CASE:SilentiumPC Brutus 410 

Różnica jest taka że w pierwszym zestawie jest lepszy procesor lecz gorsza karta graficzna także moim zdaniem lepiej brać kartę graficzną wydajniejszą o 30% a procesor gorszy o 10%

Jeżeli chodzi o to 

To polecam jeżeli potrafisz podkręcać AMD :) 

A co do Intela jeżeli nie jesteś jakimś znawcą komputerów i nie bawisz się w podkręcanie to Intel jest najlepszym wyborem. 
Kolega wyżej napisał że Intel ma troszkę słabszą kartę graficzną. Tak to prawda. Ale gry które wychodzą mają coraz większe wymagania względem karty graficznej niz procesora. Więc po jakimś czasie będziesz mógł do Intela dokupić sobie lepszą kartę. 

AMD moim zdaniem jest bardzo dobry jeżeli umiesz go podkręcać bo możesz uzyskać dodatkową moc "za darmo". 

Nie , w temacie PC jestem zupełnie szary , bo jak już pisałem wcześniej , jestem posiadaczem konsoli ( x360 ) i dopiero będę zaczynał grać na kompie , ale brat po informatyce pewnie spotkał się z czymś takim . :) A jeśli nie będę chciał bawić się w te podkręcanie to jaki zestaw lepiej wybrać ? 

To spytaj sie brata co by Tobie polecił i czy by dał radę bezpiecznie podkręcić AMD :) 

Ja osobiście zrobiłbym bym tak jak napisałem wcześniej. Ja bym wybrał INTEL

Wymagana gier idą w karte graficzna , a nie w procesory. Intel ma mocniejszy procesor. Wiec do gier które teraz wychodzą masz nadwyżkę "mocy" w procesorze. Ale kartę graficzną masz trochę słabsza więc po X czasu dokupił byś lepsza kartkę graficzną i masz większą wydajność Karty Graficznej i Procesora.

Ale jak bym tak zrobił. Sam musisz zdecydować. Spytaj się brata co do AMD :) 

Ten pierwszy zestaw jest bardzo okey. W przyszłości doładowałbyś sobie dodatkowe 4GB RAMu no i tą grafę lepszą. Na teraz wystarczy, ale jak wyjdę nextgeny to pewnie po jakimś czasie warto będzie to ulepszyć.

No nie wiem ... Zastanawiam się nad tym co napisał kolega YooMan95 - " moim zdaniem lepiej brać kartę graficzną wydajniejszą o 30% a procesor gorszy o 10% " I chyba tak właśnie zrobię że wezmę zestaw z lepszą kartą . :)

Na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem i dozbierał trochę pieniędzy, bo w takiej cenie nic nie złożysz na przyszłość, a kupowanie komputera na rok jest słabym pomysłem. Myślę, że komputer do grania powinien zaczynać się od 2500 zł. Sam procesor powinien być od Intela, a tanie one nie są i tutaj mierzył bym w i5. Jeżeli chodzi o kartę, to też wypadało by, aby nie odbiegała od reszty. To Twoje pieniądze i zrobisz z nimi co zechcesz, ale ja bym się wstrzymał, bo na co Ci komputer, który za kilka miesięcy będzie potrzebował sporej odnowy, a co za tym idzie wyłożenia sporej ilości gotówki. Nie wiemy jak bardzo zmienią się wymagania po wyjściu nowej generacji konsol, lecz nie sądzę, aby komputer za 1600 zł im sprostał.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik