Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bert

Jaki kontroler obrotów wentylatora?

Polecane posty

Witam,

Potrzebuje kontrolera obrotów wentylatora. Maksymalny budżet to 150 zł. Kontroler ma być na dok 5.25 oraz musi obsługiwać co najmniej 5 wentylatorów. Zalman Fan Mate raczej nie wchodzi w gre bo potrzebowałbym z 3 takie :P. Nie musi mieć jakiejś niesamowitej regulacji aby wentylatory chodziły na 5V i tyle.

Dosyć dziwny temat ale jakoś nigdzie w internecie nie ma konkretnych testów tych kontrolerów.

I tak przy okazji zna ktoś jakieś dobre ledy do kompa? Najlepiej jak by były biale lub rgb. Sztuk: pewnie z 60.

a ja nie zaproponuję gotowców ale zadam pytanie potrafisz posłużyć się lutownicą chociażby połączyć 2 przewody albo masz kolegę który to potrafi

jeśli tak to proponuję coś takiego

http://obrazki.elektroda.pl/9010382500_1386524184.jpg wyjdzie znacznie mniej niż 150zł a obudowa może być z napędu starego tu im więcej takich modułów tym więcej wentylatorów możesz podłączyć i regulować

Kiedys naprawialem kable od sluchawek w ktorych potencjometr siadł, wiec cos tam umiem zlutowac. Skąd dostać te części do tego kontrolera, bo w mojej okolicy nie znajduje żaden sklep takimi rzeczami.

Troche z czym takim roboty bedzie, nie powiem :D

Jak ktos napisal w przedostatnim komentarzu "ponadto otwory montażowe są przesunięte i nie da się go zamontować "na równo" z frontem obudowy (corsair c70)" jak nie wchodzi na rowna do c70'tki to slabo bo taka wlasnie mam :D

Chyba skusze sie na tego co ma pyrka

Kiedys naprawialem kable od sluchawek w ktorych potencjometr siadł, wiec cos tam umiem zlutowac. Skąd dostać te części do tego kontrolera, bo w mojej okolicy nie znajduje żaden sklep takimi rzeczami.

Troche z czym takim roboty bedzie, nie powiem :D

jeśli nie ma sklepu to pozostaje kupno w internecie albo wycieczka do innego miasta

roboty z tym wiele nie ma to tylko kilka elementów

Ja go na aledrogo za 80zł wyrwałem. Pokazuje obroty wentylatorów na wyświetlaczu oraz temperatury z czujników, prezentuje się całkiem nieźle. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik