Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kubikolos

Jaki procesor AMD do gier?

Polecane posty

Witam. Piszę do Was z zapytaniem. Jaki procesor kupić do gier? Posiadam 32 GB RAM oczywiście Socket AM3+ i płyta GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0. Obecny zestaw (podam poniżej) mam tylko i wyłącznie do grafiki (Adobe Photoshop) animacji (Cinema 4D) filmów i efektów specjalnych. Grafika którą mam to R9 270X 2GB ASUS DirectCU II TOP

RAM 32 GB 1600 MHz DDR3
AMD FX 9590 5.0 GHz
GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0 płyta główna.

Myślałem nad tym prockiem.
Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz (HDZ965FBGMBOX) BO
I czy ten procek nie będzie ograniczał karty? Nie mam problemów w grach jednak chcialbym procesor powiedzmy "typowo" do gier i TYLKO AMD.
A i zasilacz Cooler Master G650M 80+ Bronze. Mam dwie płyty główne: GIGABYTE-GA-990XA-UD3 rev 3.0 kiedyś kupiłem drugą do drugiego zestawu. 

Chcesz zamienić lepszego FXa na tego Phenoma tylko po to żeby na nim grać, czy nowe CPU chcesz wrzucić na to drugie Mobo i potem jak chcesz pograć to podmieniasz zestaw czy jak?

Napisz dokładnie do czego chcesz tego nowego proca wrzucić, do jakiego zestawu.

W kompie typowo pod gry widziałbym intelowskie i5. Żaden procesor od AMD nie zapewni ci takiej wydajności w grach, jak i5, powiedzmy 4590. Wiąże się to z nowym mobo, ale skoro masz dwie płyty, jedną możesz spokojnie sprzedać. Nie widzę żadnej przewagi AMD nad Intelem, jeśli o gry chodzi. Do renderu video przykładowo procesory AMD podejdą. Różnica polega chociażby na tym, że AMD stawia na wydajność wszystkich rdzeni razem, natomiast Intel - na wydajność pojedynczego rdzenia.

Właściwie jaki jest twój budżet? :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)
    • Przez wycho96
      Witam.Mam pytanie odnośnie procesora "AMD Phenom II X4 B55 Processor 3.30 GHz".Jest to procesor 3 rdzeniowy z możliwoscia odblokowania 4 rdzenia.Nazwa która podałem jest to nazwa po odblokowaniu 4 rdzenia.Moje pytanie jest takie: w jakiej cenie mogłbym zakupić taki procesor,ponieważ nie moge znaleźć w sieci tego oto procesora?.Z gory dziekuje za informajcie oraz chęci pomocy.Pozdrawiam p56 
    • Przez Hvba111
      milion pięćset sto dziewięćsetny temat
      z racji, że słabo się znam potrzebuje pomocy
      budżet do 2000zł
      złom aktualny:
      procesor: i3 4130
      płyta główna: Asrock H81M
      ram: 8GB Crucial 1600
      GPU: Gefore GTX 750Ti 2GB
      Zasilacz: Thermaltake smart se modular 530
      Obudowa Zalman z1
      HDD jakiś WD 500gb 5500obr
      Monitor: FHD
      proszę o propozycje co by tu zamienić itd

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/ i
      http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/
      wystarczy czy płytę główna też trzeba ?

poebalem dział trzeba przenieść

Przeniesione. //Fuzzik
    • Przez PiterParkour
      Witam, mój problem polega na temperaturach w komputerze, otóż wczoraj grając sobie postanowiłem że sprawdze temperatury, więc sprawdziłem programem speedfan i wystraszyłem się ponieważ maxymalna temperatura którą osiągnęła moja karta graf. to 96 stopni a procesor 75 , dodam również że w pokoju było ok 30 stopni , aczkolwiek żadne artefakty nie występowały . 
      Moja karta graf to Gigabyte Gtx 550ti 1 GB
      Procesor: AMd Phenom II x4 960T > Amd Phenom II x6 1065T 3.0 GHZ z boxowym chłodzeniem
      Zasilacz: iBox 5ooW 
      Dodatkowo : 1 wiatrak wyciągający powietrze 120mm 
      PROSZE O POMOC!
    • Przez Glock
      Cześć! Wiadomo, BF4 jest grą zbugowaną i wiele błędów należy jej wybaczać, ale tego chyba nie. Do rzeczy. Po ostatnim patchu BF4 prosi o nowe sterowniki od AMD. Zainstalowałem je, ale i tak się tego domaga.

Jeśli zrobię ok to gra się uruchamia, ale nie mam widoku gry. Mogę klikać aby mi przeszło na Battlefielda, ale nie przejdzie. Po około pięciu minutach po prostu rozłącza z grą. Ktoś wie o co może chodzić? Próbowałem sterowników 13.12 i 13.11, ale ten napis i tak się nie zmienił. Mam to od dzisiaj. Karta AMD Radeon HD 6700, szczegóły na profilu.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik