Skocz do zawartości
ZiggyGG

Far Cry 4 (Temat Główny)

Polecane posty

Far Cry 4 jest czwartą, pełnoprawną odsłoną popularnego cyklu strzelanin z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł wyprodukowany został przez studio Ubisoft Montreal przy współpracy z innymi zespołami deweloperskimi koncernu Ubisoft. Gra zwraca uwagę przede wszystkim otwartą strukturą świata (sandbox) oraz znakomitą oprawą audiowizualną.

Far Cry 4

Oficjalna strona gry / Strona na Steam

https://www.youtube.com/watch?v=7LH9Ef05sqY

Akcja Far Cry 4 przenosi nas do Kyrat. Jest to leżący w Himalajach niewielki fikcyjny kraj, którego mieszkańcy przywiązani są do tradycji oraz prostego modelu życia. Państwem wstrząsa jednak wojna domowa, będąca wynikiem działań Pagana Mina, ekscentrycznego wojskowego watażki oraz samozwańczego władcy Kyrat. Wraz ze swoimi poplecznikami wprowadza on rządy żelaznej ręki, nie zwracając uwagi na cywilne ofiary konfliktu. Opór niepohamowanym zapędom Mina stawiają rebelianci, próbujący odsunąć go od władzy i powstrzymać eskalację szalejącej przemocy. Główny bohater gry nazywa się Ajay Ghale. Udaje się on w podróż do Kyrat, by spełnić życzenie umierającej matki. Na miejscu zostaje wplątany w walkę pomiędzy zwolennikami dyktatora a partyzantami.

DqJUIp4.jpg

PLUSY

• Sandbox
  • Nieliniowość
  • Wiele godzin rozrywki
  • kolejny Far Cry

L6JsG1m.jpg

MINUSY

• Wtórność
  • Nie jest większa niż Far Cry 3
  • Żadnych ulepszeń w stosunku do poprzedniej
  • Kolejny Far Cry

ulaWOh1.jpg

• Żadnych ulepszeń w stosunku do poprzedniej
  • Kolejny Far Cry
Na prawdę? Potrzeba kosmicznych zmian żeby było dobre?

Nie napisałem, ze nie jest dobre.

Tylko, ze nie ma większych różnic miedzy FC3 a FC4. :D

Mowie o tym "15 minutowym", chcialem na szybko przejsc i pojezdzic po mapie ale sie nie udalo;p zaczalem przechodzic gre i nie zaluje. Przyjemnie strzela sie po cichu z luku;d

Od premiery Far Cry 4 minął niecały miesiąc. To jednak w zupełności wystarczyło twórcom modyfikacji, by udostępnić swe pierwsze dzieło o nazwie NaMODste. Mod wprowadza do gry kilka kosmetycznych zmian, które ułatwiają rozgrywkę nieco bardziej atrakcyjną, upraszczając niektóre elementy oraz zwiększając poziom trudności innych.

Pierwsza ze zmian dotyczy systemu sterowania, a przede wszystkim menu wyboru broni, które w Far Cry 4 zostało nieco wadliwie skonstruowane i wymaga pewnej gimnastyki, by dostać się na przykład do menu wyboru broni bocznej. NaMODste umożliwia nam niezależny dostęp do uzbrojenia podstawowego oraz dodatkowego. Wystarczy tylko dłużej przytrzymać klawisz przeładowania i uzyskujemy dostęp do pierścieni wyboru broni. Z kolei pod klawiszem leczenia umieszczono teraz pierścień wyboru przedmiotów do craftingu, a dodatkowo uproszczono wybór rodzaju strzał.

Kolejną zmianą jest brak widoku oznaczonych przeciwników. W standardowej wersji gry, po ich oznaczeniu są widoczni nawet przez ściany, tymczasem modyfikacja to wyłącza. Nadal przeciwnicy mają znaczniki, ale nie widzimy już ich sylwetek, a więc nie wiadomo dokładnie, w którą stronę patrzą. Usunięte zostają także znaczniki misji z HUD'a.

NaMODste wprowadza również zmiany do uzbrojenia. Obecnie ich ceny w sklepach zależą od wybranego poziomu trudności i tak na najłatwiejszym są najniższe, a dwa kolejne poziomy podwajają i potrajają ceny. Ze zdobyciem gotówki w grze ma żadnego problemu i wielu graczy narzekało, że chodzą z pełnym portfelem, nie mając na co wydać pieniędzy. Obecnie ceny są dużo wyższe, a przejmowanie wież radiowych nie nagradza nas już darmową bronią.

Modyfikacja usuwa też z mapy już odkryte lokacje. Wprawdzie dalej tam są, tylko ukryte i pojawiają się dopiero wówczas, gdy dokładnie nakierujemy na nie kursorem myszki. Wtedy też widać ich opis.

NaMODste możecie pobrać stąd. Tam też znajdziecie kilka modów do poprzedniej części serii, które przydadzą się, jeśli dotychczas w nią nie graliście.

Pojawiły się przepiękne grafiki koncepcyjne do gry Far Cry 4 autorstwa niejakiego Donglu.

Możecie je zobaczyć w pełnym rozmiarze pod TYM ADRESEM.

Ujm2VPN.jpg

v246piV.jpg

TNdJIM3.jpg

hHdsWoB.jpg

s9BWHmo.jpg

ltXK2KF.jpg

fdMBsiH.jpg

qRge660.jpg

1zREovR.jpg

GTLGPy6.jpg

nbZoXzK.jpg

vzu090C.jpg

7jR8deV.jpg

Tak sobie śmigam od kilku dni po świecie FC4, odkrywam mapę, wyzwalam posterunki i wieże radiowe (olewam głowny wątek, póki nie zrobię wszystkich pobocznych) i na pierwszym regionie znalazłem malutki helikopter :D

LrxuEfX.jpg

Teraz polowanie na znajdźki jest o wiele przyjemniejsze :D Nie mówiąć o wycieczkach krajoznawczych :P

przecież helikopter masz już w pierwszym mieście dostępny, zaraz przy wyjściu.
ponad to, jak odzyskasz posiadłość swoich rodziców (głównego bohatera) to możesz za 400 tys kupić sobie lotnisko gdzie zawsze owy sprzęt będzie stał.
No i nie przejmiesz all posterunków i wierz dopóki nie zrobisz sporej części wątku głównego bo dopiero w tedy masz dostęp do północnego Kirratu.
Tak więc na początek radze pocisnąć z fabułą, a dopiero potem bawić się w wątki poboczne :)

Znalazłem dom rodziców ale jak go kupić?

Nie widziałem helikoptera w pierwszym mieście.

Mam odblokowane wszystkie w pierwszym regionie. Na północ już iść nie mogę.

dostaniesz go na własność po wykonaniu bodajże 2 questów od reggiego and yogiego (dwoch zakreconych kolesi).
na poszukiwanie tego domu musi wysłać Cię ta mała dziewczynka (zapomniałem jej imienia), jest to kolejna misja po uratowaniu jej w Banapur z płonącego budynku. Na mapie pojawi się Q z jej imieniem gdzieś na południu bodajże, będzie pogrzeb osób którzy zginęli w ataku na miasto i tam dostaniesz zadanie.

Czytam Wasze posty i co raz bardziej chcę mi się pograć w tego Far Cry'a.

Ostatnio grałem u kolegi na PS4 i na prawdę fabuła, grafika itp. bardzo, ale to bardzo mi się spodobały, lecz grałem na padzie, a on jakoś w moich dłoniach nie lezy i nie umiałem wykonać misji na poziomie MEDIUM :D

Obecnie mój komputer nie pociągnałby FC4, więc rozglądam się za jakimś i może na urodzinki kupię wraz z FC4 i GTA 5 jak juz bedzię na PC.

Samego FAR CRY 4 oceniam na 9/10, gdyz parę rzeczy jest dosłownie identycznych jak w FC3, lecz na pewno jest dużo wiecej nowych elementów. Mi na prawdę podoba się motyw tych ryb, którę Cie atakują w wodzie (tego bodajże w FC3 nie było). Tak samo jak słonie (którę mozna "ujeżdzać"), orły, które atakują z góry itp. + mnóstwo nowych środków transportu. No i dalej "wróg" jest świrnięty co sie ceni :D

Szkoda, tylko, że u mnie w EMPIKU FC4 na PC dalej za 175 zł jest :D Mógłby być tańszy :P

Od dłuższego czasu masz styczność z padem? Bo ja od 10 lat tylko myszka i jak ostatnio dotknąłem pada to mówię, była katastrofa. Jednak myszka to moja machina do gier, szczególnie FPSów.

Sam na jakim etapie gry jesteś obecnie?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik