Skocz do zawartości
QuickCygan

Internet w stanie hibernacji

Polecane posty

Cześć. Gdy mój komputer przejdzie w stan hibernacji (wyłączają się wiatraki, wszystko się wygasza) to internet 'odłącza się' od komputera.

Po wyjściu ze stanu hibernacji można zobaczyć, że komputer chwileczkę się łączy z internet i niby jest okej.

Ale gdy chcę sciągnąć coś i zostawił komputer np. na noc to tego nie da się zrobić, bo po prostu nie ma internetu

i nic się nie ściągnie.

Niedawno zmieniałem dostawcę internetu jak i router, ale sądzę, że nie ma to znaczenia, bo na starym jak i nowym routerze było to samo,

wnioskuję więc, że to coś związane z ustawieniami komputera.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś wiedział co z tym począć i jest to w miarę pilne, bo na dzisiejszą noc chciałbym zostawić coś do pobierania. ;)

Pozdrawiam, Cygan

Wejdź w opcje zasilania>zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia, zaawansowane ustawienia zasilania, opcja "uśpij po" daj na nigdy i tak samo "hibernacja po".

Po tym będzie chodził do póki go sam nie wyłączysz.

PS: Zły dział

Tylko, że ja chciałbym, żeby on wchodził w stan hibernacji, zwłaszcza, że chodzi głośno, a podczas hibernacji prawie go nie słychać.

Rzecz tylko w tym, co zrobić, aby komputer po wejściu w stan hibernacji nie tracił internetu, o to właśnie chodzi. :D

Komputer się wyłącza w trybie hibernacji.

"Hibernacja – stan, w którym komputer jest wyłączony, ale zawartość jego pamięci ulotnej zachowana jest na nośniku pamięci stałej (np. dysku twardym)" - Wiki

Dobra - inaczej.

Chodzi o tak zwany tryb 'uśpienia' (start/uśpij)

Ponieważ w tym trybie u kumpla internet działa, a komputer jest 'uśpiony' - u mnie to tak nie działa i zastanawiam się jak dałoby się to zmienić.

Chyba nie do końca źle to nazwałem, mój błąd, przepraszam. :/

Tylko, że on miał to fabrycznie i sam nie wie o co chodzi.

Jeśli by wiedział to żaden taki temat by nie powstał, a ja już dawno miałbym to załatwione.

Tymczasem tak nie jest, dlatego pytam was się tutaj jak to zrobić, może ktoś wie.

Nie za bardzo widzę żeby dało się coś ściągać w trybie uśpienia. 

W trybie uśpienia wyłączane są wszystkie niepotrzebne procesy. Komp czeka właściwie tylko na sygnał do wznowienia, nie jest obciążony więc może wyłączyć chłodzenie procesora. Jeśli chcesz żeby coś ściągał to zaangażowana musi być karta sieciowa, procesor, pamięć ram, dysk twardy i jeszcze parę innych rzeczy. Komp przetwarza dane więc się grzeje czyli potrzebuje buczącego wiatraczka. 

Ja to tak widzę, ale mogę się mylić.

na twoim miejscu sprawdziłbym w opcjach zasilania. Można tam zdefiniować zachowania komputera w trybie uśpienia, wiec może można tez ustawić by karta sieciowa nadal działała.

Panel sterowania -> opcje systemowe -> opcje zasilania (power options) -> opcje zaawansowane dla danego planu -> wifi/lan

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik