Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Blue_Kiamikaze

Komputer stacjonarny do 2.600

Polecane posty

Witam

Mam już dość słabego laptopa a zwłaszcza, że wychodzi niedługo GTA V na PC, więc mam pytanie. Czy mógłby mi ktoś doradzić w sprawie samego wnętrza komputera bez myszki klawiatury i ekranu. Chodzi mi o kartę graficzną, procesor etc. Jestem zielony w tych tematach, chciałbym żeby poszły na nim nowinki a koszt wynosił max 2600, 2800zł. Pozdrawiam :D 

Zestaw ogólnie w porządku, ale zmieniłbym zasilacz :) Ten Chieftec z pewnością nie należy do najlepszych konstrukcji. Lepszym wyborem byłby CM G550M czy też XFX 550W ;)

Ten Chieftec to bardzo dobra konstrukcja z niezależną regulacją napięć (a nie grupową jak XFX Core/TS550W), a CM G550M jest znów około 50 złotych droższy i nie za bardzo warto do niego dopłacać.

Trochę słabo w tym Chieftecu wypada linia 12v (podzielona na dwie zresztą) - 456W, to strata prawie 100W. XFX w tej samej cenie ma już 528W na pojedynczej linii 12v. Regulacja napięć? Osobiście wolałbym więcej mocy. Chieftec kiedyś może i robił dobre zasilacze, ale teraz to nie są aż tak dobre podzespoły, by polecać je komuś.

Zgadzam się co do  Chieftec'a - kiedyś to była klasa ale aktualnie nie do końca jest się czym zachwycać.
Dodatkowo urwałabym trochę z obudowy (sama mam kompa zmontowanego w jakimś przedpotopowej puszce kupionej na allegro za 40 zł - zero problemów z tego powodu, a coś co stoi mi pod biurkiem all day nie musi pięknie wyglądać) i to co się uda urwać z ceny obudowy dorzuciła własnie do zasilacza.

Czwórka - tak się składa, że komputery u niektórych osób muszą wyglądać efektowanie, więc nie oceniaj tylko pod kątem siebie :) Najlepiej niech autor się wypowie.

@down

Dzięki. Nie usunę, bo nie mam moda na całym forum ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez KazikPojeb
      Szukam osób do wspólnej gry w różne gry 
      Mam 15 lat, na imię piotr 
      wymagania:  mikrofon +14 , czarny humor , 
      Steam:  http://steamcommunity.com/id/tylkomordor/
    • Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez lolz123
      Kupilem przedwczoraj GTA 5, gra zostala zakupiona z g2a czyli kodem aktywacyjnym na social club. Gdy odpalam GTA 5 otwiera sie okienko social club i do pobrania jest aktualizacja 518mb, pobiera sie od nowa gdy otworze gre. Gdy Aktualizacja pobierze sie, naciskam "graj" i pisze " Program przestal dzialac ".
      Mam karte graficzna radeon.
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik