Skocz do zawartości
WGLT0

Wysokie temperatury karty graficznej.

Polecane posty

Cześć!

Może zacznę od specyfikacji mojego komputera (laptop);

CPU: Intel® Core i7-2670QM 2.20GHz

GPU: Intel® HD Graphics 3000, NVIDIA GeForce 610M

8 GB RAM

Windows 8.1 Pro

Przejdźmy do rzeczy. Od jakiegoś czasu zauważyłem znaczne spadki fps'ów w grach (dodam, że wcześniej nie było takich problemów). Po jakimś czasu zaczęło mnie to niepokoić, więc zacząłem szukać problemu. Jako, że czułem bardzo gorące powietrze wychodzące z laptopa, postanowiłem sprawdzić temperaturę karty graficznej. I rzeczywiście problem tam leżał: karta graficzna miała ponad 100 stopni. Oddałem komputer do czyszczenia i wymiany past, ale okazało się, że problem nie zniknął. Postanowiłem przeinstalować system, ale ponownie nic to nie dało. Jedyne co udało mi się uzyskać to spadek temperatury z 100 stopni do 97 :/ Nie mam pojęcia co z tym dalej robić (mam od dawna podkładkę chłodzącą do laptopa). Z góry dziękuje za pomoc. 

Jesteś pewien, że serwis wyczyścił to porządnie? W laptopach jest pełno filtrów, które niestety dość szybko się zapychają. uniemożliwiając skuteczną cyrkulację. Powietrze wydostaje się dość szybko, co by wskazywało na pracę wiatraka/wiatraków, czy dzieje się to wolno?

Na moje będziesz musiał zdjąć obudowę i samemu obadać sprawę.

To też sprawka procesora. Mam taki sam i wiem cos o tym.

Ta i7 w laptopach przy bardziej wymagajacych aplikacjach rozgrzewa sie do duzych temperatur ale nie sa one dla niej niebezpieczne. Karta może on niego się nagrzewać jeśli masz słabe chłodzenie.

Na moje będziesz musiał zdjąć obudowę i samemu obadać sprawę.

Tak będzie najlepiej. I dobrze jest samemu wymieniac paste i czyścic bo masz gwarancje, że zrobisz to porządnie i zastosujesz najlepszej jakości produkty. :)

Jak miałbym oceniać, to wiatrak pracuje tak jak zawsze, czyli.. dość wolno (jak dla mnie). Nie wiem jak w serwisie wykonali swoją prace, ale swoje wzięli, jeżeli nie ma innego wyjścia to spróbuję sam coś pogrzebać w laptopie.

Cos kiedys uslyszalem, ze jak raz mocniej przegrzejesz laptopa to juz sie bedzie zawsze grzal, kolezanka tak miala i ja zreszta tez, ale moge sie mylic

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik