Skocz do zawartości
Eloszek

Karta graficzna jak myślicie ?

Polecane posty

Witam.

Jestem przyszłym nabywcą nowego komputera do gier jednak mam dylemat odnośnie karty graficznej iż jedna osoba odradzała mi tego wyboru...

Otóż planowałem zakup karty graficznej GeForce 980 GTX a 780 GTX 3GB

Głownie chodzi mi o to czy różnica jest duża czy jedynie różniąca ich cen czy opłaca sie inwestować w lepszy model ? Czy odczuwa się efekty droższego modelu ? Czy różnica jest duża i satysfakcjonująca ?

Podaj przede wszystkim budzet na calego kompa i podaj tez czesci jakie wybrales. GTX 780 jest pobity przez GTX 970, wiec 980 to moc ogromna, ale nie do konca oplacalna.

@Down: 970 bije 780 bez problemu, a kosztuje tyle samo prawie. Potem tylko dołożyć sobie autor może drugą 970 i ma bardzo wydajny sprzęt. Suche porównanie kart dla podparcia moich słów: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-970-vs-GeForce-GTX-780

980 bez dwóch zdań jest wydajniejsza od 780 ale to nie jest jakiś ogromny skok do przodu. GTX 780 kosztuje mniej więcej 1500 zł a taka 980 ponad 2200 zł. Nie wiem czy jest sens dokładać aż 700 zł. Według mnie lepiej kupić GTX 780.

UP.

różnica w poborze prądu w spoczynku to ok. 40W, gdyby komp szedł 16h dziennie to w ciągu roku zaoszczędzimy ok, 250zł (różne taryfy), przy obciążeniu różnica będzie większa, dwukrotnie, więc pod obciążeniem, 16h dziennie mamy zaoszczędzone 500zł.
Według mnie, jak się ma kasę to lepiej kupić 980 ale nie ze względu na te oszczędności (bo kto siedzi dzień w dzień po 16h na kompie na full obciążeniu) ale ze względu na to, że między nim a 780 jest przepaść.

Podaj przede wszystkim budzet na calego kompa i podaj tez czesci jakie wybrales. GTX 780 jest pobity przez GTX 970, wiec 980 to moc ogromna, ale nie do konca oplacalna.

Budzet byly jakies 1500$ ok.4.5tys.zl bo musze troche sie opierac na amerykanskim rynku iz wlasnie tu obecnie mieszkam i moze jeszcze wyjde z tego budzetu na wiekszy ale narazie patrze opcje i oplacalnosc czesci jezeli macie jakies sugestie do tego zestawu na dole to slucham o karcie graficznej juz wiem a co myslicie o tej co tu jest podana ?

Plyta glowna / MSI Z87-GD65 Gaming

Procesor / Intel Core i5 4670K (3.5Ghz)

Ram / Kingston HyperX Predator (16GB)

Graphics card / Zotac geforce gtx 970 amp omega

Hard drive / tu bedzie SSD ok 100gb HDD ok 1t

Power supply / Corsair AX760i (80 plus)

Housing / nie ustalone

Wiatraki / be quiet! Dark Rock Pro 2 (procesor)

be quiet! Silent Wings 2o (housing)

Płytę z chipsetem Z97 obowiązkowo.

Druga rzecz. Nie wepchniesz pamięci ram tak wysokich jak HyperX Predator, pod BeQuiet Dark Rock Pro2. Z resztą jeżeli bierzesz zasilacz corsair, to ten cooler i tak niewiele zmieni bo zasilacz będzie głośniejszy. Jeżeli chcesz ciszy, zasilacz zmień na jakiś BeQuiet, a pamięci na zwykłe hyperX(na styk, ale wejdą). 

Tu masz przykładową fotkę z moich zbiorów, zobacz jaki mały zapas jest między coolerem a pamięcią ram. 

asrockH97m.m2t_snapshot_05.50_%5B2014.10

To nie ma sensu 16 GB ram. Wystarczy 8.

wole sie zabezpieczyc na wieksze wymagania 

8 jest prawie wszedzie a 16 nie zaszkodzi 

Płytę z chipsetem Z97 obowiązkowo.

Druga rzecz. Nie wepchniesz pamięci ram tak wysokich jak HyperX Predator, pod BeQuiet Dark Rock Pro2. Z resztą jeżeli bierzesz zasilacz corsair, to ten cooler i tak niewiele zmieni bo zasilacz będzie głośniejszy. Jeżeli chcesz ciszy, zasilacz zmień na jakiś BeQuiet, a pamięci na zwykłe hyperX(na styk, ale wejdą). 

Tu masz przykładową fotkę z moich zbiorów, zobacz jaki mały zapas jest między coolerem a pamięcią ram. 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817222008&cm_re=power_supply_be_Quiet-_-17-222-008-_-Product

a co myslisz o tym zasilaczu ?

I co ogolnie myslicie o tej karcie graficznej skoro juz mowa ze lepiej 970

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125684&cm_re=gigabyte_graphics_card-_-14-125-684-_-Product

Ja na zdjęciu mam AsRock H97M Pro4 i pamięci te co podałeś w drugim linku tyle, że 2x8GB. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez zaricha12
      Cześć ! Tak jak w tytule szukam grafika komputerowego do wykonania prac typu (logo,avatar,miniaturki i layouty). Co do płatności (przelew) . Możliwa współpraca na dłużej.
      Jesteś chętny ? napisz a na pewno się dogadamy
    • Przez xMatwiej

Projektowanie graficzne - retusz zdjęć, broszury, ulotki, wizytówki, okładki albumów płyt, coverarty na YouTube, bannery, avatary, overlay'e na stream, porady i więcej.

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez chrzanu
      Witam potrzebuje cały layout na twicha bannery/loga etc, zdj w tle na yt/fb.
      Płatnośc przelewem.
      kontakt : https://steamcommunity.com/profiles/76561198108823888/

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik