Skocz do zawartości
DamianDju

Od czego zacząć jako Streamer ?

Polecane posty

Na wstępie dodam , że nie wiem czy to dobry dział . 

Mam do was pytanie co jest potrzebne początkującemu streamerowi ? Nie mówię tutaj o sprzęcie tylko chodzi mi bardziej o jakieś oprogramowanie z wyjątkiem samego programu do streamowania i może jakies konieczne grafiki ? może jakieś stworzone graficznie "sceny" do np OBS'a ? Jakie jest wasze zdanie ? 

Macie może jakieś konkretne poradniki ? 

Chyba nie zrozumiałeś przekazu Fuzzika tak, jak należy :P Anyway, musisz mieć pomysł na siebie, normalnie brzmiący głos, coś w głowie. Przede wszystkim spróbuj wymyślić coś oryginalnego, a przy tym być sobą. Owszem, możesz odpalić live, włączyć lola (czy cokolwiek innego) i grać - da ci to jakąś widownię, ale wąską i podejrzewam, że nie będzie ci z tym dobrze, bo ludzie przyjdą zobaczyć grę, a nie ciebie.

Nie pomogą ci żadne grafiki, super ultra mega jakość, najnowsze gry i dobry sprzęt, jeśli nie będziesz wiedział w jaki sposób prowadzić stream. Najlepiej zwyczajnie zacznij nadawać. W ten sposób będziesz mógł się trochę "rozejrzeć" i ogarnąć. Nie da się napisać poradnika na ten temat.

Możesz brać też przykład z innych streamerów, zadawać konkretne pytania lub zwyczajnie obserwować. 

PS. Z "biedronkowym" mikrofonem nawet nie zaczynaj zabawy. Głos (w tym oczywiście jego jakość) to moim zdaniem pierwsza rzecz, na którą nowy widz zwraca uwagę.

Jeżeli chciałbyś wyszukać grafikę do jakiejś popularniejszej gry, to wpisz w google "<tytuł jakiejś popularniejszej gry> overlay".

Powinieneś znaleźć coś dla siebie :)

Jeżeli chciałbyś wyszukać grafikę do jakiejś popularniejszej gry, to wpisz w google "<tytuł jakiejś popularniejszej gry> overlay".

Powinieneś znaleźć coś dla siebie  :)

Moze byc problem z prawami autorskimi. Najlepiej brać z overlay'i przykład i stworzyć coś własnego a nie kopiować.

Podaj konkretne pytania, postaram Ci się odpowiedzieć. Zapodaj też specyfikacje swojego PC do streamu. 

Co do PC'ta nie jest on z NASA ale LOLA i cs GO daje radę streamować i na chwilę obecną mi starczy ;D 

Pytania  :

1. Gdzie / od kogo dobrze jest mieć jakieś grafiki jeżeli sam nie jestem uzdolniony do robienia tego typu rzeczy ;c 

2. Jak zyskać tych pierwszych oglądających ? 

Jeszcze wieczorem może wpadnie mi coś do głowy a teraz czekam na odpowiedź :D 

Potrzebuje dokładną specyfikacje "nie jest on z nasa" nic mi nie mówi. 

1.Jest mnóstwo forów internetowych, gdzie ludzie oferują swoje usługi w zamian za reklamę, kilka złoty czy pomoc z innym zagadnieniem. 

2.Reklamuj się na forach internetowych itp. Jeżeli ludziom spodobają się twoje streamy, to będą Cię oglądać. Tylko pamiętaj, że "rynek" streamów jest przepełniony i musisz czymś zaskoczyć widza. 

Potrzebuje dokładną specyfikacje "nie jest on z nasa" nic mi nie mówi. 

1.Jest mnóstwo forów internetowych, gdzie ludzie oferują swoje usługi w zamian za reklamę, kilka złoty czy pomoc z innym zagadnieniem. 

2.Reklamuj się na forach internetowych itp. Jeżeli ludziom spodobają się twoje streamy, to będą Cię oglądać. Tylko pamiętaj, że "rynek" streamów jest przepełniony i musisz czymś zaskoczyć widza. 

Ale mój komputer nie jest ci do niczego potrzebny ... Streamuje to streamuje :D Nie wiem po co drążyć :D 

Zapewne chodziło o ewaluacje możliwości komputera. Streamowanie obciąża podzespoły powodując zmiejszenie ilości klatek a przez co wyglądu gier. Poza tym, Pyrka jest specem od takich rzeczy wiec będzie ci wstanie doradzić optymalne ustawienia OBS-a do twoich podzespołów, pokazać nowości takie jak enkodowanie kartą graficzną. Ustawianie programu do potrzeb twoich i twoich widzów, tak żeby obie strony były zadowolone, nie aż tak proste jak się wydaje szczególnie dla laika jakim określiłeś ze jesteś.

Po pierwsze odciążenie procesora, poczytaj ten wątek:

http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/5879-obs-i-streamowanie-kart%C4%85-graficzn%C4%85-amd-polski-w%C4%85tek/

Po drugie na twitch to więcej jak 3500kb/s nie ma co ustawiać, bo twitch ogranicza.

Jest wiele fajnych miniprogramików, które pozwalają dodać na stream zegar czy inne ozdobniki, ale każdy z nich potrzebuje pamięci RAM. Ty masz na razie 4GB, co w połączeniu z graniem nie pozwoli na za dużo. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik