Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
seba140140

Chce kupić taki komputer.

Polecane posty

Witam jeżeli możecie odpowiedzcie na moje pytanie.

Chce kupić nowy komputer i znalazłem takie coś : 

Procesor: INTEL® Core™ i5-3470 4 x 3.20 GHz Turbo Boost 4 x 3.60GHz 6MB Cache
Płyta Główna: Asus/Msi P8B75-M Socket 1155
Dysk twardy: 1500GB SATA III
Pamięć ram: 8GB RAM DDR3 1333MHz
Grafika: NVIDIA® GeForce™ GTX660 2GB DDR5 192 BIT
zasilacz 600W
• Nagrywarka Dual Layer +-
• HDMI 

Moje pytanie jest następujące, na jakich detalach pójdzie Battlefield 3 i czy opłaca się kupić ten komputer ??  

BF3 spokojnie pójdzie na ultra ( u mnie na ultra chodzi z q8300 a jeśli chcesz możesz zainstalować fxaa injector)

Jeżeli chcesz tak jak to pyra napisał odrobinę lepszą wydajność bierz 7870, jednak biorąc GTX 660 pozwalasz sobie na używanie PhysX.

Tutaj mały pokaz tego co on potrafi

Tylko po co komu ten PhysX? Nie dość, że pokazuje kilka efektów kosztem wydajności i raptem kilka gier go używa. Poza tym na karatach AMD też można go odpalić. 

fajny komp ;) co do grafiki to ja polecam Nvidię i widzę że bedziesz procka podkręcać to weź sobie szybszy ram taki 1600 a nawet więcej, 1866 lub 2000MHz, dołożysz te 20-30zł a myślę że się opłaca ;)

a skąd wiesz ze nie warto ? Szoguniasty mógłbyś podpierać swoje wypowiedzi  jakimiś argumentami ? testami ? masz ram 2400 i wiesz ze działa tak samo jak 1600 ? bo jak narazie twoje wypowiedzi są w stylu "nie warto bo nie" "tyle wystarczy bo wystarczy" itp.

PhysX Działa też z kartami AMD lecz obciąża on CPU a nie GPU, wiem bo grałem z PhysX w Borderlands 2 mając HD7870.

Btw. Jakiej marki ten zasilacz? I jaki model? Obudowa jaka?

Zasilacz mogę ci polecić Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze lub SilentiumPC Deus G1 600W. A obudowę zmień na SilentiumPC Brutus 410 Pure Black lub Zalman Z9.

a skąd wiesz ze nie warto ? Szoguniasty mógłbyś podpierać swoje wypowiedzi  jakimiś argumentami ? testami ? masz ram 2400 i wiesz ze działa tak samo jak 1600 ? bo jak narazie twoje wypowiedzi są w stylu "nie warto bo nie" "tyle wystarczy bo wystarczy" itp.

Zabawne. W grach nie zobaczy żadnej różnicy pomiędzy 1600MHz a 2400MHz(sorki, może przyrost 1-2 klatek w kilku grach). W zastosowaniach profesjonalnych już pewnie tak ale też nie zawsze. Powiedzą Ci to na większości "normalnych" for. Od szukania testów masz Google.

PhysX Działa też z kartami AMD lecz obciąża on CPU a nie GPU, wiem bo grałem z PhysX w Borderlands 2 mając HD7870.

Btw. Jakiej marki ten zasilacz? I jaki model? Obudowa jaka?

Trzeba zerkać w panel sterowników bo niejednokrotnie zauważyłem, że po instalacji nowych sterów miałem przestawione z GPU na CPU. Mimo, że mam kartę od Nvidia.

wiem czytałem, jak wiele innych artykułów, dlatego ja mam 2400 bo szarpnąłem się i dołożyłem te 10zł ... robicie z igły widły bo ja mam inne zdanie niż wy i na siłe chcecie mi swoją rację udowodnić, to dobrze bo uświadamiamy ludzi i sami mogą sobie wybrać

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Liquirion
      https://www.youtube.com/channel/UCyhjHeJB233BNnQ-mwNf2zw
      Zapraszam na mój skromny kanał poświęcony, jak narazie, w pełni grze Rocket League. Staram się dodawać odcinki jak najczęściej mogę, jestem skłonny do jakiejkolwiek współpracy (:
      Pozdrawiam, miłego oglądania

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez Damiano1
       Witam Serdecznie,

Przychodzę do Was dziś zaprezentować Mój kanał,
      jest to kanał o tematyce gamingowej,
      w przyszłości planuje wprowadzić również elementy Vlogowe,
      Interesuje się grafiką komputerową, komputer to moje hobby,
      świątynia, obiekt westchnień.

Coś o Mnie:
      -Mam na imię Damian,
      -Mam 19 lat,
      -Strasznie "jaram" się YouTubem,
      -Hobby: Motoryzacja, grafika komputerowa, Sport i oczywiście Gaming,
      -Lubię robić Live ponieważ jest to świetna opcja interakcji z widzem,

Teraz przedstawię wam mój kanał:
      -Na kanale aktualnie prowadzę dwie serie systematycznie dokładam nowe materiały do tych że serii:
      *Pierwszą serią jest Gameplay z gry Hitman Absolution (Czwartki o 12)
      *Drugą serią jest również gameplay z tym że tym razem z H1Z1 (Poniedziałki również o 12)
      -Dodaje również materiały na które pomysł przychodzi mi spontanicznie i niemalże od razu zabieram się za tworzenie takich odcinków gdy tylko dostanę natchnienia.

Teraz przyszedł czas na link do kanału:
      www.youtube.com/damiano1

Zapraszam i liczę na pomoc w dotarciu do większej ilości ludzi.
      Pozdrawiam Przyjaciół  z JaRocka <3

• Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik