Skocz do zawartości
L-u-K-

Nowa Płyta główna i procek - pomocy !

Polecane posty

Witam. Mam zamiar zmieniać komponenty w swoim sprzęcie:

Płyta: ASRock N68C-S

Procek: (AM3) AMD PHENOM II X4 840 3,2GHz

Ramy: DDR3 2048 1333MHz (2 sztuki)

Grafika: GeForce GTX 660

Zasilacz: BeQuiet! 630

Zamierzam zmienić procesor na jakiś Intel oraz płytę główną (tak na początek) i teraz moje pytanie jaką płytę główna kupić by działał na niej procek z Intela ?? Myślę nad jakimś i7. 

Może ktoś mi w tym pomóc bo nie wiem co kupić a nie chce kupować na czarno, żeby potem okazało się, że coś nie działa. 

Mój budżet na płytę to tak do 200-350 zł :) 

Chyba 3. Ale w żadnym nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi a jak chcę wrócić i zobaczyć linki które mi podesłali to tych linków już nie ma. A i na dodatek wszystkie płyty główne podane na tamtych tematach opierały się na procesorze AMD a nie na Intel także nie wiem jak odróżnić taką płytę ... 

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy jak patrze na te płyty. Co to znaczy np: Chipset Intel Z87 czy to ma jakieś znaczenie ??

Chipset Intel Z87 jest bardzo dobrym wyborem pod procesor i7, a z tego co wyczytałem, to właśnie taki chcesz. Obecnie najlepszym wyborem jest płyta z chipsetem X99. Ale ceny są 4x wyższe niż Twoj limit.

Jaki konkretnie chcesz procesor?

płytę główną kupuję w tym miesiącu, i chciałem zamawiać w poniedziałek, procek myślę że za miesiąc, nie będę od razu wydawał 1500 zł bo na zycie mi nie starczy :) na płytę mam około 500 zł ale chce jak najtańszą i dobrą :)

Myślisz, że w przeciągu 2 miesięcy wyjdzie coś nowego i w tych samych cenach (bądź przybliżonych) ??

Raczej chodziło mu o to, że ceny spadną na święta i za te same pieniądze będzie można mieć trochę lepszy sprzęt :P

To do kiedy mam wtedy czekać ?? ;D do grudnia ?? :> A i mam pytanie czy jak mam ramy DDR3 1333 to moge sobie dokupić przykładowo DDR3 1600 ?? Czy to bedzie działać razem czy jednak muszę mieć tylko i wyłącznie te 1600 albo 1333 ??

Najpierw zmień sobie zawartość, później opakowanie :) Jeśli się pomieści w twojej aktualnej budzie wszystko i ma ona jakieś możliwości zarządzania okablowaniem, to lepiej się wstrzymać.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik