Skocz do zawartości
Kubox

Windows 10 - pobierz, zainstaluj i testuj.

Testowanie Windowsa 10  

18 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy będziesz testował nowego Windowsa?

• Tak
      9
    • Nie
      9
  2. 2. Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać interface nowego systemu ?

• Wygląd W.8 - kafelki
      1
    • Wygląd W.7 - zwykły pulpit
      8
    • Połączenie kafelek i zwykłego pulpitu
      9

Polecane posty

Wiele osób już wie, że możemy pobrać testową wersję Windowsa 10. Jest on jeszcze w wersji Beta. Możemy go jednak legalnie zainstalować i testować. Jak to zrobić i o co w tym chodzi?... Już piszę.

Tak jak wspomniałem Windows 10 jest w wersji testowej. Microsoft daje nam oficjalnie rok, na to, byśmy wycisnęli z tego systemu wszystko co możliwe. Użytkownicy tego oprogramowania, mają za zadanie zgłosić jak największą liczbę błędów, oraz napisać, co można zmienić, by usprawnić działanie systemu. Jak stać się posiadaczem systemu, oraz jak go pobrać? Poniżej zamieszczę screeny i potrzebne informacje.

1. Na początku musimy mieć konto Microsoft. Wystarczy nam konto Google. Jeżeli posiadacie Googlemail, możecie spokojnie użyć tego adresu do rejestracji. 
  2. Potrzebujemy dołączyć do programu/strony Insider, który/a pozwala na pobranie systemu. By to zrobić trzeba przypisać do niego swoje konto Microsoft. 
  3. Jeśli przyłączenie konta powiodło się, możemy przejść do opcji wybierania wersji Windowsa. Każdy musi wiedzieć jaka będzie dla niego odpowiednia. Chodzi tutaj o wersję : 32,64 bit. Wystarczy pobrać i przechodzimy dalej.
  4. Po pobraniu pojawia się nam okno, które pozwala na dalszy ciąg instalacji.

W praktyce wygląda to tak 

1.Wchodzimy na tą stronę :

https://insider.windows.com/

Obraz%206.png

2.Jeżeli strona pokazała się nam tak na screenie wyżej, klikamy na Join. Powinno przenieść nas do okna logowania. Strona automatycznie po zalogowaniu się, powinna zmienić język na polski. Tutaj przy logowaniu się, używacie swojego konta MIcrosoft/Google.

Obraz%202.png

Teraz po zalogowaniu się musimy zaakceptować ich regulamin. Ważne : Aby pobrać Windowsa musimy mieć 18 lat, więc jeżeli ktoś ma w swoim profilu Google mniej, powinien to zmienić, by zaoszczędzić sobie dodatkowej roboty i nerwów. 

3.Następnie przechodzimy do okna pobierania. Podzieliłem widok strony na trzy części. Wygląda to tak :

Obraz%203.png

Obraz%204.png

Obraz%205.png

Dobra, doszliśmy do momentu, gdzie trzeba to zainstalować. Jak to zrobić? Niestety jest to bardo, bardzo skomplikowane :D Trzeba postąpić tak :

• Kliknij jeden z linków Pobierz na tej stronie. Wybieramy język, który chcemy pobrać i pobieramy.

• Nad oknami z plikami do pobrania mamy swój kod seryjny. Musicie go zapisać, bo jest potrzebny do aktywowania produktu.

• Po zakończeniu pobierania przenosimy plik ISO na nośnik instalacyjny, taki jak dysk DVD lub dysk flash USB.

• Naciskamy dwukrotnie lub klikamy dwukrotnie plik setup.exe na nośniku instalacyjnym, a następnie wykonujemy kroki podane przez instalator.

UWAGA 

Windowsa zalecam zainstalować na osobnej partycji. Jeżeli takiej nie macie, to możecie ją łatwo stworzyć. Dlaczego tak? Dlatego, że jak ten wynalazek zwany W.10 się nie spodoba, to by go usnąć, będziecie musieli zainstalować cały stary system od nowa. Ja bym się lekko zdenerwował, więc radzę przemyśleć tą kwestię i podjąć decyzję.

Właściwie doszliśmy do końca instalacji. Wszystko jest oczywiście jeszcze niedopracowane, więc nie oczekujcie cudów. Mam nadzieję, że, że się przyda. Życzę miłego użytkowania nowego Systemu :)

Jak się pracuje z wirtualnymi pulpitami? Jak się przełącza?

Bo szczerze mówią przyzwyczaiłem się do przeciągania myszki w lewy górny róg ekranu i wydaje mi się to bardzo praktycznym rozwiązaniem.

PS Pyra zrób jakiś filmik z omówieniem opcji :D

Jak się pracuje z wirtualnymi pulpitami? Jak się przełącza?

Bo szczerze mówią przyzwyczaiłem się do przeciągania myszki w lewy górny róg ekranu i wydaje mi się to bardzo praktycznym rozwiązaniem.

PS Pyra zrób jakiś filmik z omówieniem opcji :D

Nie bardzo mi się chce robić taki filmik. Co więcej ciesze się, że te opcje przesuwania myszki w któryś róg ekranu poznikały. Przy kilku monitorach potrafiło to nieźle wku*$%#$#$ać

Windows 10? a gdzie 9?

Gdyż windows 7 8 9 i jest teraz 10 ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik